producenci i rynek

Do oferty Forda dołączy hybrydowy Mustang, F150 oraz Transit Custom

To już oficjalne – do 2020 roku Ford zamierza uzupełnić swoją ofertę modelową o 13 nowych elektrycznych oraz hybrydowych modeli, w tym Mustanga, pickupa F150 oraz Transita Custom.

 

Podczas wczorajszej konferencji Ford ogłosił swoje plany dotyczące rozwoju aut hybrydowych oraz elektrycznych. Główną gwiazdą w ofercie ma być w przyszłości nowy, w pełni elektryczny SUV oferujący do 300 mil (480 kilometrów) zasięgu na jednym ładowaniu. Samochód ten będzie oferowany globalnie – produkcja zaś będzie odbywała się zarówno w Ameryce jak i Europie oraz Azji.

Ford zamierza zainwestować blisko 5 miliardów dolarów w rozwój samochód elektrycznych oraz hybrydowych, stając się jednym z liderów w tym segmencie. Ekologia nie ominie także takich modeli jak Mustang, F150 oraz Transit Custom. Legendarny sportowiec ma oferować osiągi “porównywalne, a nawet lepsze niż V8”. Początkowo wersja ta będzie oferowana wyłącznie w USA.

ford-mustang-gt-01

W Europie z kolei jednym z ważniejszych modeli będzie hybrydowa odmiana Transita Custom. Ma ona pozwolić na wyraźne obniżenie zużycia paliwa podczas użytkowania w mieście – zwłaszcza podczas jazdy w korkach.

Amerykanie rozwijają aktualnie także bardzo ciekawą technologię, pozwalającą na bezprzewodowe ładowanie – np. na każdym miejscu postojowym. W ten sposób rozwiązać chcą ciągły problem związany z deficytem stacji do ładowania baterii.

Podobne artykuły