producenci i rynek

Nissan Qashqai I-WAY – Z nim zawsze trafisz do celu

Nissan Qashqai to lider sprzedaży segmentu crossoverów. Ale nawet tak dobrze sprzedający się model można jeszcze poprawić. Tym razem jednak nie mówimy tutaj o faceliftingu, ale o nowej limitowanej edycji, którą nazwano I-WAY.

Limitowanego Qashqaia poznamy po nowych, 18-calowych alufelgach, przyciemnianych szybach z tyłu oraz relingach i klamkach zewnętrznych lakierowanych na srebrno. Pakiet może ubogi, ale dodający autu dużo uroku i sportowej zadziorności. We wnętrzu odnajdziemy aluminiowe nakładki na pedały, a na wyposażeniu seryjnym szklany dach.

Jednak główną atrakcją tej wersji jest system Nissan Connect. To nawigacja stworzona przez japoński koncern, prowadząca kierowcę w dziewięciu językach. System posiada 5-calowy ekran dotykowy umieszczony na szczycie środkowej konsoli. Dzięki integracji z licznymi czujnikami oraz wykorzystaniu informacji o prędkości pojazdu, system nie zawiesi się po wjechaniu na przykład do tunelu.

Oferuje on również złącze Bluetooth. Nissan Connect posiada np. tryb ekologiczny wybierający trasy zapewniające najniższe zużycie paliwa, a także możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku. Wersje I-WAY dostępne są zarówno na bazie modelu Qashqai, jak i Qashqai+2 ze wszystkimi wersjami silnikowymi, kolorami nadwozia i napędem na jedną lub obie osie.

Nissan Qashqai I-WAY właśnie teraz debiutuje w salonach. Producent pozycjonuje go pomiędzy średnim a wysokim poziomem wyposażenia standardowych wersji. Ceny limitowanego modelu zaczynają się od 81 800 zł.

Dyskusja

komentarzy