producenci i rynek

Nowości w świecie SUV-ów – BMW X3 oraz Lamborghini Urus

Już niebawem poznamy dwa skrajnie różne SUV-y, które odegrają niezwykłą rolę na rynku. Nadchodzi nowe BMW X3 oraz Lamborghini Urus.

 

 

Popularność SUV-ów dla niektórych jest przekleństwem. Fenomen tego segmentu faktycznie zaskakuje, choć patrząc na listę zalet łatwo jest zrozumieć taką a nie inną decyzję klientów. Dodatkowo intensywny marketing, który to zachęca do zakupu takich aut niemal całkowicie spycha na bok inne wersje nadwoziowe.

Nowe BMW X3 zadebiutuje 26 czerwca

BMW jako ostatnie debiutuje w segmencie SUV-ów premium średniego szczebla. Konkurencja jest tutaj mocna – nowe Audi Q5, Mercedes GLC oraz rewelacyjne Volvo XC60 nie ułatwią życia modelowi z Monachium. Czego możemy się spodziewać? Stylistyka zyska wiele elementów, które zadebiutowały między innymi w nowej Serii 5. Wnętrze zostanie nieco “odchudzone” wizualnie oraz jednocześnie okraszone lepszymi materiałami wykończeniowymi. Zadbano również o zwiększenie przestrzeni – zarówno dla pasażerów jak i na bagaż.

Pod maską znajdziemy niezwykle szeroki przekrój jednostek napędowych o pojemności od dwóch do trzech litrów, generujących od 190 do nawet 360 koni mechanicznych. Nie zabraknie również wersji z rodziny iPerformance – generować ona będzie 252 konie mechaniczne z połączeniu dwulitrowej czterocylindrowej “benzyny” oraz silnika elektrycznego.

Lamborghini Urus – długo wyczekiwany SUV z Sant’Agata Bolognese

Włosi przyspieszyli prace nad swoim pierwszym SUV-em. Urus bazować będzie na podzespołach z modelu Q7/Bentayga (płyta podłogowa) oraz jednostkach Audi (4.0 V8). Szef Lamborghini, Stefano Domenicali przyznał w jednym z wywiadów, że jakiekolwiek opóźnienia są najzwyczajniej niemożliwe. SUV z Sant’Agata zapowiadany jest już od lat, dlatego też podany przez niego termin (4 grudnia) ma być starannie dotrzymany.

Urus produkowany będzie najprawdopodobniej na jednej linii z Bentleyem Bentaygą lub Audi Q7. Ceny mają zaczynać się od około 200 tysięcy euro. Każdego roku Lamborghini planuje sprzedawać około 4 000 sztuk tego modelu rocznie.

Podobne artykuły