prototypy i wizje

bmw_3_f10_wizja_ag_2012_01.jpg

2012 BMW Serii 3 (F30) - Wizje wg autoGALERIA.pl

Do rynkowego debiutu nowej Serii 3 jeszcze daleko. Nie przeszkodziło nam to jednak w przedarciu się przez kamuflaż, którym obklejone są prototypy, w ostatnim czasie intensywnie testowane na drogach. Oto F30, nowa odsłona bestsellera z Monachium.

W tym przypadku obyło się bez rewolucyjnych zmian. Nowa Seria 3 F30 odziedziczy wiele cech wyglądu swojego poprzednika. Zauważalny jest także zwrot w stronę nieco spokojniejszej szkoły designu, prezentowanej przez większą Serię 5. Ciekawym akcentem stylistycznym jest przetłoczenie na boku nadwozia, a właściwie dwie skośne linie, podkreślające dynamiczny charakter auta. W nowym modelu zwiększeniu ma ulec rozstaw osi, co z pewnością przełoży się na większą ilość miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu.

W gamie silnikowej możemy spodziewać się oczywiście motorów benzynowych i wysokoprężnych. Po stronie turbodoładowanych „benzyniaków” znajdziemy m.in. 2-litrowe jednostki o mocy 184 KM lub 245 KM oraz 3-litrową, rzędową „szóstkę” o mocy 320 KM. Reprezentację diesli stanowić będą czterocylindrowe jednostki o pojemności 2 litrów, o mocy 143 KM i 184 KM. Nowością będzie Seria 3 z hybrydowym układem napędowym, prawdopodobnie składającym się z trzylitrowego, turbodoładowanego silnika benzynowego, wspomaganego 54-konnym silnikiem elektrycznym.

Dodaj komentarz

Dyskusja na forum

 • Dj Brabus

  Ecnelis
  Się BMW zdenerwowało:

  Due to a leakage and to create equal opportunities for all media, the release of the Text Media Information on the new BMW 3 Series Sedan is now timed for 10.30 CET, October 14th 2012. (...) All pictures will be available from 17.15 on the International BMW Group Press Clubs.

  Tylko co takiego wyciekło?


  Chodziło zapewne o te zdjęcia:

  http://carscoop.blogspot.com/2011/08/all-new-2012-bmw-3-series-sedan-spied.html

  14 sierpnia wiedzieliśmy już, jak będzie wyglądać nowa "trójka"... Na całe szczęście BMW wszystko opublikowało.

  A odnośnie wizji Puszka, bo tego ten temat dotyczy, to trzeba przyznać, że z wizją tyłu wstrzelił się niemal idealnie (zauważam różnice praktycznie tylko w wyglądzie lamp na klapie). Natomiast przód na całe szczęście nie dostał "ryjka" od nowej serii 1, tylko mamy nowe reflektory, które powodują, że auto wygląda znacznie lżej niż na wizji.
 • Cooler404

  Zdjęcia zewnątrz i wewątrz:

  http://www.autoblog.nl/archive/2011/10/14/bmw-3-serie-f30-eerste-fotos
 • Atlis

  Zdjecia juz sa a na Facebooku leci prezentacja live.

  http://de-de.facebook.com/BMWGroup?sk=app_251023654929514

  Jak dla mnie nowa 3er wyglada bardziej jak facelift... I am disappointed. Bedzie trzeba zobaczyc ja nazywo...
 • Dj Brabus

  Coś pochrzanili w tej informacji... :\'
 • Robak

  To co, zobaczymy to auto dopiero za rok?