prototypy i wizje

Zapowiedź nowego Audi A8

Audi publikuje nową zapowiedź A8

Audi osiąga kolejny etap przed premierą limuzyny A8. Po testach przyszedł czas na kampanię teaserową. Czym chwali się producent z Ingolstadt?

Premiera czwartej odsłony niemieckiej limuzyny nastąpi już za niecały miesiąc. Zgromadzona w Barcelonie publiczność pozna z bliska flagowy model spod znaku czterech pierścieni już 11 lipca tego roku. Audi szykuje się do premiery, a publikując zapowiedzi samochodu, dba o rosnące nim zainteresowanie. Promocyjny materiał ujawnia częściowo stylistykę nowego Audi A8, która będzie wyraźnie nawiązywać do aut koncepcyjnych Audi Prologue, co można wywnioskować na podstawie widocznych zaledwie przez chwilę reflektorów i fragmentu osłony chłodnicy.

Z najnowszych teaserów dowiadujemy się, że kolejna generacja Audi A8 będzie bardzo zaawansowanym technicznie samochodem, którego zadaniem będzie podebranie klientów pozostałym dwóm najważniejszym niemieckim rywalom – BMW i Mercedesowi. Obecnie oferowane trzecie wcielenie A8 zostało zaprezentowane niemal 8 lat temu, a w tym czasie konkurenci zdążyli pójść już technologicznie o krok dalej. Audi jednak nie wypadło z wyścigu, o czym mogą świadczyć innowacje, które trafią do czwartej generacji A8.

Zapowiedź nowego Audi A8

Na krótkim klipie wydanym przez niemieckiego producenta możemy zaobserwować działanie „autopilota”, który przeprowadzi automatycznie samochód przez zakorkowany odcinek trasy. Oznacza to, że kierowca nie musi sam hamować i ruszać w korku, czyli zostanie wyręczony z kolejnych czynności koniecznych do wykonywania za kółkiem. System Audi AI Traffic Jam Pilot działa do prędkości 60 km/h i jak twierdzi Audi, nie wymaga trzymania rąk na kierownicy, co ma pozwolić kierowcy „w pełni oddać się sobie”, czyli zająć się czymkolwiek innym niezwiązanym z prowadzeniem auta.

Zapowiedź nowego Audi A8

To jednak nie wszystko, co zdradza teaser opublikowany przez Audi. Widać na nim także częściowo drugą generację wirtualnego kokpitu Audi, który ma oferować jeszcze większy zakres konfiguracji od dotychczasowego systemu. Co więcej, ekran systemu infotainment powędrował niżej i nie będzie już wysuwał się z deski rozdzielczej. Virtual Cockpit w wersji 2.0 trafi także do sportowego SUV-a Q8.

Dzięki wcześniejszym informacjom od przedstawicieli Audi wiemy, że czwarte wcielenie Audi A8 będzie już w standardzie oferowane z tzw. „miękką” technologią hybrydową (mild hybrid). Audi oficjalnie zaprezentuje nowe A8 już 11 lipca w Barcelonie.

Podobne artykuły