prototypy i wizje

BMW X7 | fot. Carscoops

BMW intensywnie testuje nadchodzące X7

Bawarczycy od dawna zapowiadali SUV-a większego od X5. Nowy projekt zaczyna nabierać finalnych kształtów, przechodząc aktualnie intensywne testy przed prezentacją.

BMW X7 nie będzie wyłącznie nadmuchaną X5-ką. Model ten ma celować w Mercedesa GLS, który aktualnie pozycjonowany jest na równi z S-klasą. Oznacza to, że producent z Monachium musi dołożyć wszelkich starań, aby ich produkt był co najmniej równie dobry, a nawet jeszcze lepszy.

BMW X7 | fot. Carscoops

 

X7 korzystać będzie z platformy CLAR, która znajduje się w nowej “piątce” i “siódemce”. Samochód ten zyska nieco inną stylistykę, odróżniającą go od mniejszych SUV-ów. Z przodu po raz pierwszy pojawią się nowe, jeszcze większe “nerki”, utrzymane w stylistyce ujawnionej w koncepcyjnym modelu X2. We wnętrzu zaś możemy spodziewać się poziomu wykończenia oraz wyposażenia przeniesionego żywcem z topowej serii 7. Pod maską znajdą się głównie silniki R6 i V8, choć najprawdopodobniej nie zabraknie tu także wersji hybrydowej typu plug-in, korzystającej z dwulitrowej rzędowej czwórki.

Nowe BMW X7 produkowane będzie w fabryce w Spartanburgu w USA. Przewiduje się, że auto zostanie zaprezentowane w połowie przyszłego roku.

Podobne artykuły