prototypy i wizje

2018 Volvo XC60 | fot. Carscoops

Druga generacja Volvo XC60 coraz bliżej

Po raz kolejny przyłapano w ruchu zamaskowany egzemplarz nowego Volvo XC60. Szwedzi coraz intensywniej testują swój nowy model – wszystko wskazuje na to, że zostanie on zaprezentowany już za kilka miesięcy.

Nowe XC60 będzie korzystało ze skróconej platformy SPA, którą znajdziemy między innymi w S/V90 oraz XC90. Pod maską spodziewać możemy się silników o mocy od 150 do nawet 400 KM w wariancie T8. W ofercie najprawdopodobniej znajdą się także 1.5-litrowe 3-cylindrowe jednostki znane z Volvo V40.

2018 Volvo XC60 | fot. Carscoops

Stylistyka nie będzie wielkim zaskoczeniem – najprawdopodobniej będzie to “zmniejszone” Volvo XC90. Z przodu pojawią się charakterystyczne lampy z ledami w kształcie “młotów Thora”, zaś z tyłu nie zabraknie długich świateł, podobnych do tych z większego brata. Podobnie wygląda kwestia wnętrza – system inforozrywki oraz cyfrowe zegary zostaną żywcem przeniesione z większych modeli.

Przewiduje się, że oficjalna premiera będzie miała miejsce podczas salonu samochodowego w Genewie, na początku marca 2017.

Podobne artykuły