prototypy i wizje

Honda Jazz EV – Ekologiczna rodzina

Honda postanowiła na bazie Jazza stworzyć rodzinę ekologicznych modeli. W Paryżu Japończycy pokazali światu hybrydową wersję swojego modelu. Teraz, w Los Angeles, zobaczyliśmy jej elektryczną odmianę. Premiera wersji seryjnej już za dwa lata.

Honda coraz śmielej stawia na ekologię i poszerza gamę swych „zielonych” modeli. Na bazie małego Jazza (w USA sprzedawanego jako Fit) w przeciągu miesiąca zbudowano dwie ekologiczne odmiany. Pierwszą, hybrydową, mieliśmy okazję poznać w Paryżu. Teraz przyszedł czas na w pełni elektryczny samochód.

Z zewnątrz pojazd wyróżnia się specjalnym, niebieskim lakierem, nowymi alufelgami, światłami wykonanymi w technologii LED, pakietem ospojlerowania oraz całkowicie przeprojektowanym przodem. We wnętrzu odnajdziemy nową tapicerkę oraz zmienione zegary.

Silnik elektryczny służący jako napęd prototypu przejęto z modelu FCX Clarity. Niestety, nie znamy jego mocy, ale wiemy, że pozwala on na podróż z prędkością 145 km/h. Energia magazynowana w litowo-jonowych bateriach ma zapewnić zasięg 160 km, a pełny cykl ładowania akumulatorów ma wynieść 6 godzin. Kierowca może wybierać spośród trzech trybów jazdy: Econ, Normal i Sport.

Honda Jazz EV została oficjalnie pokazana podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles. Samochód ma na razie formę konceptu, ale Japończycy już zapowiedzieli, że w 2012 r. ma się pojawić odmiana seryjna.

Dyskusja

komentarzy