prototypy i wizje

Lamborghini Huracan Performante

Lamborghini Huracan Performante podbija Zielone Piekło – mamy nowy rekord!

Porsche 918 Spyder dzierżyło rekord słynnego niemieckiego toru Nurburgring w kategorii samochodów drogowych. Do teraz. Nie pokonał go jednak kolejny hypercar, a „jedynie” poprawione Lamborghini Huracan – Performante.

Oficjalnej prezentacji Huracana Performante jeszcze nie było. Wciąż widzieliśmy tylko zamaskowane egzemplarze. Ale mamy do dyspozycji film, potwierdzający, że najnowsze dziecko z Sant’Agata Bolognese przejechało niemiecką pętlę w…

6:52,01.

Dokonał tego 5 października Marco Mapelli, który jest kierowcą fabrycznym Lamborghini, a obecnie zajmuje dwa stopnie „podium samochodów drogowych” na Nurburgringu – do niego należy też miejsce nr 3: 6:59,73 zrobione przy pomocy Aventadora SV.

Huracan Performante będzie dysponował zapewne nie więcej jak 650-konnym V10, a więc ok. 100 KM mniej niż w przypadku Aventadora SV, nie mówiąc już o tym o ile słabszy jest od dotychczasowego rekordzisty – Porsche 918. Tak dobry wynik, dokonany prototypem (z klatką bezpieczeństwa, której nie będzie w egzemplarzu seryjnym), jest efektem zapewne zmodyfikowania masy samochodu (więcej włókna węglowego) oraz poprawienia aerodynamiki przez system AVA (Aerodinamica Lamborghini Attiva) – układ elektrycznie sterowanych klap, wlotów, spoilerków i innych tego typu drobiazgów, które w trakcie jazdy będą dopasowywać się do aktualnych potrzeb.

Oficjalnie Huracan Performante zadebiutuje w przyszłym tygodniu w Genewie.

 

Podobne artykuły