prototypy i wizje

2019 Mercedes GLE

Mercedes intensywnie pracuje nad nowym GLE

Mercedes coraz mocniej odkrywa nowe GLE – szpiedzy przyłapali “dużego” SUV-a ze Stuttgartu w nieco delikatniejszym maskowaniu, ujawniającym nieco wygląd tego auta.

Sylwetka Mercedesa GLE będzie w dużej mierze rozwinięciem koncepcji zapoczątkowanej w mniejszym GLC. W porównaniu do poprzednika przybędzie tutaj znacznie więcej lekkości i spójności w charakterze auta. Przód zyska nowe lampy z charakterystycznym dwuczęściowym wypełnieniem, dającym ciekawy efekt świetlny. Koncepcja ta została zaprezentowana w kilku studyjnych autach – m.in. w nowym prototypie z logo AMG.

Ciekawostką okazuje się być wnętrze. Choć powielać będzie motyw znany chociażby z E-klasy, to jednak zaserwuje go w nieco bardziej “surowym” wydaniu. Okrągłe nawiewy ustąpią kanciastym, zaś tunel środkowy zostanie przyozdobiony charakterystycznymi “chwytakami”. Nie zabraknie tutaj 12,3-calowych wyświetlaczy tworzących jedną spójną całość.

2019 Mercedes GLE - wnętrze | fot. Autoevolution

Pod maską znajdą się jednostki posiadające od 4 do 8 cylindrów. Gamę otworzy zapewne ok. 200-konny diesel, zaś na szczycie oferty stanie wersja AMG. W ofercie pojawi się również nowa jednostka R6, która to już niebawem pojawi się w Mercedesach.

Podobne artykuły