prototypy i wizje

2018 Volkswagen Touareg | fot. Motor1

Nowy Volkswagen Touareg przyłapany podczas testów w Szwecji

Najtańszy produkt korzystający z platformy MLB EVO, czyli Volkswagen Touareg zaczyna nabierać finalnych kształtów.

 

 

Topowy SUV z Wolfsburga ma otwierać nowy rozdział w historii marki. Stylistycznych fajerwerków nie ma się co spodziewać, choć klasyczny design może znaleźć uznanie wśród klientów preferujących “anonimowe” samochody. Projekt nadwozia będzie najprawdopodobniej zbliżony do konceptu T-Prime – możemy się więc spodziewać większej lekkości względem aktualnej generacji.  Dzięki wykorzystaniu płyty podłogowej MLB EVO (współdzielonej między innymi z Audi Q7 oraz Porsche Cayenne) nowy Touareg ma zrzucić nadmiar kilogramów, co pozytywnie odbije się zarówno na prowadzeniu jak i apetycie na paliwo.

2018 Volkswagen Touareg | fot. Motor1

Gdzie więc ten przełom? We wnętrzu – tutaj Volkswagen postanowił pokazać swoje zasoby technologiczne. Osoby powiązane z koncernem potwierdziły nam, że w Touaregu pojawi się całkowicie nowy system inforozrywki – wielki dotykowy ekran zajmie w zasadzie większość konsoli centralnej. Nie zabraknie także cyfrowych zegarów, które będą stanowić dopełnienie nowoczesnego systemu.

Volkswagen T-Prime Concept

Pod maską znajdą się nie tylko benzynowe i wysokoprężne jednostki – w ofercie pojawi się również wersja hybrydowa, nosząca oznaczenie GTE. Najprawdopodobniej wykorzysta ona napęd z Q7 e-Tron, czyli silnik diesla spięty z elektrykami z możliwością ładowania baterii z kabla.

Premiera nowego Touarega nastąpi najprawdopodobniej podczas targów we Frankfurcie.

 

Podobne artykuły