prototypy i wizje

2018 Opel Corsa | fot. Carscoops

Opel pracuje nad całkowicie nową Corsą

Czas aktualnej generacji Corsy dobiega końca – model pamiętający w zasadzie rok 2006 jest mało konkurencyjną propozycją dla aktualnej oferty rynkowej. Opel jednak nie zostawia segmentu B, intensywnie pracując nad następcą swojego mieszczucha.

 

 

Nowa Corsa ma całkowicie odświeżyć wizerunek tego modelu. Stylistyka będzie utrzymana w charakterze aktualnej Astry z domieszkami elementów z nadchodzącej Insignii. Dzięki nieco większym wymiarom (najprawdopodobniej znajdziemy tutaj zmniejszoną płytę podłogową z Astry) ma cieszyć kierowcę oraz pasażerów przestronniejszym wnętrzem i większym bagażnikiem. Niemcy nie zapomnieli również o redukcji masy – Corsa będzie znacznie lżejsza, co zaowocuje znacznie niższym zużyciem paliwa. Kokpit zyska lepsze materiały wykończeniowe, zaś w wyposażeniu pojawi się wiele nowoczesnych rozwiązań, takich jak szereg systemów asystujących.

2018 Opel Corsa | fot. Carscoops

Pod maską pojawią się silniki o pojemności od jednego do 1.6-litra i mocach od 80 do 200 koni mechanicznych (w sportowej odmianie OPC). Nie zabraknie także diesli – tutaj spodziewać możemy się głównie małych jednostek 1.3.

Nowa Corsa zadebiutuje najprawdopodobniej w trzecim kwartale bieżącego roku, zaś do salonów trafi na początku 2018.

Podobne artykuły