prototypy i wizje

BMW X2 na zdjęciach z urzędu patentowego

BMW X2 na zdjęciach patentowych

Wygląd produkcyjnej wersji BMW X2 nie jest już tajemnicą. Zdjęcia, które wyciekły z urzędu patentowego, zdradzają spore podobieństwo do auta koncepcyjnego.

Nadchodzi kolejny „parzysty” model z serii „X”. Tym razem jednak nie mamy do czynienia z typową krzyżówką SUV-a z coupe, a… bardziej sportową interpretacją małego BMW X1. Jak można wywnioskować z nazwy, X2 wypełni lukę właśnie pomiędzy X1 a niedawno zaprezentowanym większym X3. Zaskoczenia nie będzie – produkcyjna wersja crossovera to ugrzecznione auto koncepcyjne zaprezentowane we wrześniu 2016 roku na targach samochodowych w Paryżu.

BMW X2 na zdjęciach z urzędu patentowego

Stylistyka BMW X2, którą ujawniają zdjęcia pochodzące z japońskiego urzędu patentowego, może rozczarowywać. Auto koncepcyjne do tego stopnia „znormalniało”, że patrząc na nie z przodu będzie można je łatwo pomylić z X1. Nowy bawarski crossover ma w sobie jednak więcej cech klasycznego hatchbacka, niż X1, któremu bliżej z kolei do SUV-a.

BMW X2 na zdjęciach z urzędu patentowego

„BMW X2 to propozycja dla aktywnych osób, które szukają połączenia przyjemności z praktycznością” – stwierdza Adrian van Hooydonk, naczelny projektant BMW Group Design. Brak nisko opadającego dachu tak jak w większych modelach X4 i X6 rzeczywiście może sprzyjać praktyczności. A przy tym klienci odnajdą w X2 więcej sportu niż w X1. Trzeba jednak zaznaczyć, że auto koncepcyjne obdarzono większą dozą charyzmy, którą wersja produkcyjna traci m.in. przez większe reflektory z przodu i tylne lampy, mniejsze „nerki”, spokojniej ukształtowane zderzaki, klasyczne obudowy lusterek, i wreszcie mniejszą, pojedynczą końcówkę wydechu.

Dobre wiadomości są takie, że wbrew wcześniejszym spekulacjom, oficjalna premiera BMW X2 nastąpi kilka miesięcy przed przyszłoroczną edycją targów genewskich. Wszystko wskazuje na to, że BMW odsłoni sportowego crossovera przed publicznością już we wrześniu tego roku na targach frankfurckich.

Podobne artykuły