prototypy i wizje

Toyota Supra już tuż tuż [PIERWSZE DANE TECHNICZNE]

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia Toyoty Supry, na których to coraz lepiej widać sylwetkę sportowego Japończyka. Poznaliśmy także pierwsze informacje dotyczące jednostek napędowych.

Nowa Supra przechodzi już ostatnie testy na drogach publicznych – oznacza to, że oficjalna premiera może nastąpić jeszcze w tym roku. Toyota powoli odkrywa sylwetkę auta – zamaskowane egzemplarze jeżdżą już z produkcyjnymi lampami oraz odsłoniętymi zderzakami z dwoma dużymi wlotami powietrza. Na dachu z kolei wyeksponowano dwa wyraźne przetłoczenia, które przypominają nieco te stosowane od lat przez Zagato oraz – nie tak dawno temu – przez Peugeota w modelu RCZ.

Poznaliśmy także jednostki napędowe, które znajdą się pod maską Supry. Będą to silniki zapożyczone wprost z BMW. Ofertę otworzy dwulitrowe, czterocylindrowe B48 generujące 195 koni mechanicznych i 320 Nm momentu obrotowego. Półkę wyżej znajdzie się motor B58, czyli 3-litrowe R6 w dwóch wariantach – 258 i 360-konnym. Niestety – mamy złe wieści dla fanów manualnych przekładni. W Suprze takowych zabraknie. Wszystkie silniki będą standardowo łączone z 8-biegowym automatem produkcji ZF. Co ciekawe bliźniacze Z4/Z5 dostępne będzie również z “manualem”.

Podobne artykuły