prototypy i wizje

Prototyp trzeciej generacji Porsche Cayenne | fot. Carscoops

Trzecia odsłona Porsche Cayenne w drodze

Fotografowie uchwycili na zdjęciach prototyp nowego Porsche Cayenne w trakcie testów w Europie. Skromny kamuflaż wskazuje na to, że premiera SUV-a zbliża się wielkimi krokami.

Już niedługo poznamy następcę bestsellerowego SUV-a z Zuffenhausen. A dowodem na to mogą być fotografie uchwyconego w ruchu prototypu owiniętego skąpym maskowaniem. I choć tak odsłonięty samochód pokazuje, że zmiany w stylistyce nie będą radykalne, to pod karoserią odbędzie się mała rewolucja.

Prototyp trzeciej generacji Porsche Cayenne | fot. Carscoops

O czym mowa? Trzecie wcielenie Porsche Cayenne, podobnie jak poprzednie generacje skorzysta z płyty podłogowej Audi Q7, ale tym razem będzie dzielić ją także z Bentleyem Bentaygą. Nowa generacja platformy MLB pozwoli znacznie odchudzić niemieckiego SUV-a – według przewidywań nawet o 200 kg!

Nieznane są jeszcze plany Porsche odnośnie palety silnikowej, ale najprawdopodobniej bazowy wariant Cayenne wykorzysta 3-litrową „szóstkę” generującą 330 KM i 448 Nm momentu obrotowego. W gamie powinna znaleźć się również podwójnie doładowana „V”-szóstka o pojemności 2,9 litra (440 KM i 548 Nm), a także „V”-ósemka (też z dwoma turbinami) rozwijająca 550 KM i 767 Nm momentu obrotowego.

Prototyp trzeciej generacji Porsche Cayenne | fot. Carscoops

Mniejsze, aczkolwiek dostrzegalne zmiany obejmą karoserię pojazdu. Sylwetka pozostanie w zasadzie niezmieniona względem obecnie oferowanego Cayenne, lecz kilka elementów sprawi, że auto zyska na świeżości. Kamuflaż nie pozwala jeszcze mówić o konkretnych modyfikacjach, ale widać, że Cayenne otrzyma nowy front z lżej zarysowanymi światłami. Inne lampy pojawią się także z tyłu – tutaj można spodziewać się świetlnej listwy przeszczepionej z Panamery Sport Turismo.

Premiera trzeciej odsłony sportowego SUV-a powinna nastąpić już we wrześniu podczas targów samochodowych we Frankfurcie. Pod przykrywką ewolucji zapowiada się interesująca rewolucja.

Podobne artykuły