prototypy i wizje

Zobacz nowe Alpine A120 podczas szalonych testów na torze [FILM]

Premiera nowego Alpine już niebawem. Reinkarnacja tej francuskiej marki-córki Renault zapowiada się niezwykle smakowicie – centralnie umiejscowiony silnik oraz napęd na tylną oś zapowiadają rewelacyjne właściwości jezdne.

Co wiemy o nowym Alpine A120? Produkcja początkowo będzie ograniczona do 1955 egzemplarzy ze specjalnej serii Premiere Edition. Samochód ten będzie sprzedawany w dwunastu krajach europejskich – poza Polską, która znalazła się na liście, pojawiła się także Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Luksemburg, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja i Szwajcaria. Samochód początkowo będzie oferowany w trzech kolorach: Bleu Alpine, Noir Profond oraz Blanc Solaire.

Alpine A120 ma rozpędzać się do setki w 4,5 sekundy, zaś prędkość maksymalna będzie oscylowała w granicach 270 km/h. Przewidywana cena ma wynosić od 55 000 do 60 000 euro.

01_alpine_vision

Zamówienia można już składać za pośrednictwem specjalnej aplikacji na platformie iOS oraz Android. Producent pobiera zaliczkę w wysokości 2 000 euro.

 

Podobne artykuły