Nowości

Oto nowy Opel Insignia

Tak wygląda nowy Opel Insignia – pierwsze zdjęcia i dane techniczne

Krzysztof Grabek

Kamera, akcja i… Mamy wyciek! W trakcie kręcenia reklam drugiej generacji Opla Insignii nie zadbano dostatecznie o prywatność i wiemy już, jak wygląda najnowszy „średniak” od Opla. Zaskoczeni?

My tak. I to nie tylko wyglądem samochodu, który znacznie odbiega od poprzednika. Praktycznie kilka dni temu mogliśmy oglądać następcę Insignii w pełnym kamuflażu, a dziś na światło dzienne wypłynęły zdjęcia samochodu nieskalanego choćby centymetrem czarnej folii – nie licząc zakrytego znaczka, rzecz jasna.

Oto nowy Opel Insignia

Drugie zaskoczenie to stylistyka nowego wcielenia Insignii. Samochód wygląda nadzwyczaj lekko i wyraźnie odcina się od poprzedniczki. Nowa Insignia wpisuje się w trend sedanów o sportowej sylwetce coupe, choć zdecydowanie nie będzie to konkurent Mercedesa CLS. Najnowsza limuzyna Opla przywołuje skojarzenie z pewnym modelem… Sedan, noszący teraz miano Grand Sport, wiernie naśladuje stylistykę pokazanego w 2013 roku auta koncepcyjnego Monza.

ZOBACZ TAKŻE – NOWA INSIGNIA OFICJALNIE

Co ciekawe, na zdjęciach uchwycono od razu obie wersje nadwoziowe. Samochody widoczne na fotografiach są wyposażone w pakiet OPC Line składający się z hamulców Brembo, większych 20-calowych obręczy aluminiowych i dokładek pod zderzakami i progami. Na zdjęciach możemy także dostrzec nowy system oświetlenia zawierający matrycowe reflektory IntelliLux LED – mają one dwa razy więcej diod niż te zastosowane w mniejszej Astrze (w sumie aż 32 segmenty diod LED).

Oto nowy Opel Insignia

Dysponujemy także pierwszymi danymi technicznymi. Samochód jest dłuższy o 5 cm, szerszy o 1 cm, niższy o 3 cm, a przy tym wszystkim waży aż o 175 kg mniej! Warto też wspomnieć o wydłużonym rozstawie osi – tutaj przybyło 9 cm, więc różnica powinna być wyraźnie odczuwalna. Na więcej informacji musimy zaczekać, ale trzymamy rękę na pulsie. I jak, zaskoczeni?

Źródło: Motor1, autoblog

Podobne artykuły