Nowości

Zbliża się nowe BMW X4

Lada moment na rynku pojawi się nowa generacja BMW X3. Blisko związany z nim jest inny SUV tej marki – X4, którego właśnie przyłapano podczas kolejnych testów.

X4 do tej pory głównie kojarzyło się nam z miniaturą modelu X6 – i słusznie, bo pod względem stylistyki różniły je jedynie gabaryty. Czy teraz się to zmieni? Te zdjęcia raczej nie zapowiadają stylistycznej rewolucji i charakterystyczna sylwetka z linią dachu opadającą niczym w coupe pozostanie znakiem rozpoznawczym tego modelu. Także od frontu nie będzie problemów z rozpoznaniem marki, choć przód wydaje się na chwilę obecną nieco łagodniej narysowany niż u poprzednika. Zmienią się także tylne lampy.

Problem w tym, że od czasu premiery pierwszej generacji BMW X4 na rynku nieco się zmieniło i bawarska marka nie jest już rodzynkiem oferującym SUVy a’la coupe. Swoich przedstawicieli do boju wysłał także Mercedes i o ile wówczas producentowi ze Stuttgartu można było zarzucać zbytnią inspirację projektem BMW, to teraz role nieco się odwracają. Sylwetka, linia tylnych lamp wyraźnie zachodzących do środka nadwozia, muskulatura – to wszystko mocno przypomina GLC Coupe.

Pod karoserią znajdziemy jednak podzespoły wprost z nowego BMW X3. Bardziej klasyczne wydanie SUVa będzie mieć swoją premierę już w czerwcu. Spodziewamy się kilku technologicznych nowinek oraz… wersji M, na którą także będą mogli liczyć klienci zainteresowani X4. Tego modelu także możemy spodziewać się jeszcze w tym roku – być może już na targach we Frankfurcie.

Podobne artykuły