Nowości

Prototyp Volvo XC40 | fot. Autoevolution

Znamy wnętrze nowego Volvo XC40

Prototypy najmniejszego SUV-a Volvo nie zostały upolowane po raz pierwszy. Tym razem jednak samochodowym paparazzi udało się zajrzeć do wnętrza auta. Czym ugości nas nadchodzące Volvo XC40?

Szwedzi są w zaawansowanej fazie testów swojego najmniejszego pseudoterenowego modelu. Najnowsze dziecko z oznaczeniem „XC” w nazwie zostało zbudowane na nowoczesnej platformie CMA i będzie musiało zmierzyć się na rynku nie tylko z produktami „niemieckiej trójki”, ale też autami japońskiej konkurencji w postaci Lexusa czy Infiniti.

Prototyp Volvo XC40 | fot. Autoevolution

Po raz pierwszy fotografom udało się tak dokładnie zajrzeć do wnętrza nadchodzącego modelu. Dzięki temu wiemy już, że Volvo XC40 otrzyma deskę rozdzielczą wzorowaną na innych modelach szwedzkiego producenta. W jej centralnej części wygospodarowano miejsce na dotykowy 9,2-calowy tablet, pełniący funkcję ekranu systemu inforozrywki, a wokół niego znajdą się neogotyckie, wertykalne otwory wentylacji. Obszyta skórą kierownica przypomina trochę tę montowaną w modelach linii R-Design, choć w nieznacznie zmodyfikowanej formie. Inne będą np. matowe, plastikowe przyciski na kierownicy, które w pozostałych autach są wykonane z połyskliwego tworzywa.

Prototyp Volvo XC40 | fot. Autoevolution

Samochodowi paparazzi zdążyli także udokumentować na zdjęciach tylną część kabiny. Można z nich wywnioskować, że pasażerowie tylnej kanapy nie będą mieli wyjątkowo dużej przestrzeni na nogi, a w opcji Volvo zaoferuje z tyłu rozkładane stoliki. Kamuflaż wciąż skrywa tajemnice karoserii, ale bez problemu można dostrzec reflektory wykonane w technologii LED i wykorzystujące motyw „młota Thora”, który zadebiutował w największym SUV-ie marki, czyli Volvo XC90.

Volvo XC40 ma być modelem, który utrzyma dobrą passę szwedzkiej marki i sprawi, że stanie się ona jeszcze bardziej konkurencyjna. Najprawdopodobniej mały SUV zadebiutuje na światowych rynkach na przełomie 2017 i 2018 roku. Ostatnie dokonania Szwedów w segmencie premium już zostały docenione przez klientów i inwestorów, dzięki czemu wzrasta szacowana wartość rynkowa samochodów Volvo przy odsprzedaży. XC40 będzie znakomitym podkreśleniem zdolności i ambicji marki, która zdecydowanie przyspieszyła w wyścigu o miano lidera segmentu. Czeka ją jednak ciężka walka z „niemiecką trójką”, a wytrącenie jej berła z ręki nie należy do łatwych zadań.

Podobne artykuły