Genewa 2013

Fiat 500L Trekking i 500 GQ premierowo w Genewie

Fiat nie przygotował jakiejś spektakularnej nowości na zbliżający się Salon Samochodowy w Genewie. Ale to nie oznacza, że na stoisku marki będzie nudno. Włosi pokażą nam europejską odmianę 500L Trekking, kolejną limitowaną edycję 500 GQ oraz elektryczną 500e. Jest co oglądać?

Choć Włosi szumnie ogłaszają światową premierę modelu 500L Trekking w Szwajcarii, to auto zostało już pokazane światu na początku roku w USA. Wersja europejska nie będzie niczym się różnić od tamtej odmiany, a to oznacza, że auto zyskuje pakiet plastikowych nakładek, zmodyfikowane zderzaki oraz 17-calowe alufelgi.

We wnętrzu znajdujemy tapicerkę ze wstawkami z ekologicznej skóry. Auto seryjnie otrzyma system Traction+, znany z innych modeli marki. Przypomnijmy, że bazuje on na systemie ESC, a zarządza układem hamulcowym, symulując działanie elektromechanicznego, samoblokującego się mechanizmu różnicowego. System obsługiwany jest za pomocą przycisku umieszczonego na desce rozdzielczej i działa do prędkości 30 km/h.

Auto oferowane będzie ze wszystkimi jednostkami dostępnymi w 500L i ma się pojawić w ofercie w czerwcu. Jeśli już przy silnikach w 500L jesteśmy, to auto zyskuje właśnie dwie nowe jednostki napędowe. Turbodiesela 1.6 MultiJet II o mocy 105 KM oraz benzynę 0.9 TwinAir Turbo również o mocy 105 KM. Oba współpracować będą z 6-stopniową skrzynią manualną.

Kolejna limitowana edycja modelu 500 została przygotowana dla mężczyzn we współpracy z magazynem Gentlemen’s Quarterly. Auto wyróżnia się dwukolorowym nadwoziem, metaliczny szary połączony z czernią, specjalnymi, 16-calowymi alufelgami, chromowanymi osłonami lusterek, a także szary paskiem oddzielającym dwie barwy nadwozia. We wnętrzu czeka na nas nowa, skórzana tapicerka z kontrastowymi szwami, aluminiowe nakładki na pedały, skórzane pokrycia gałki skrzyni biegów oraz specjalne logo na desce rozdzielczej.

Ponadto w Genewie zwiedzający będą mogli ujrzeć koncepcyjną, dwukolorową Pandę 4×4, a także Pandę Monster Truck. Na stoisku firmy prezentowana będzie również wersja 500e, czyli elektryczna odmiana tego modelu. Na razie nie ma słowa o rozpoczęciu sprzedaży w Europie, ale przychylna reakcja potencjalnych klientów może to zmienić.

Dyskusja

komentarzy