2020 Hyundai Grandeur - limuzyna w stylu absolutnie niespotykanym

Tak, to Hyundai Grandeur. Taką stylistyką nie powstydziłyby się jednak nawet uchodzące za "bardziej stylowe" marki, pokroju DS-a czy Peugeota.

Tak, od Koreańczyków można brać lekcje stylu. 2020 Hyundai Grandeur to idealny przykład odważnych linii wplecionych w popularnego sedana. Model ten należy do najpopularniejszych produktów tej marki. Świetna sprzedaż w Azji, USA czy na Bliskim Wschodzie napędza produkcję, która z roku na rok rośnie. A przy takiej stylistyce tego auta można się spodziewać, że klientów nie zabraknie.

Hyundai Grandeur - nowoczesna elegancja

Przede wszystkim Hyundai rozwija ciekawe rozwiązania, które zadebiutowały w nowej Sonacie. Tam mamy chromowane pasy, które ciągną się przez maskę do świateł - pełnią także rolę ledów do jazdy dziennej. Tutaj światła wpleciono w grill. Hyundai obiecuje, że po wyłączeniu auta "świecące miejsca" wyglądają jak chromowany fragment grilla, co wyróżnia ten model.

Z tyłu postawiono z kolei na długi ledowy pas świetlny, który ciągnie się przez całą szerokość auta. Wygląda nie tylko efektownie, ale przede wszystkim poszerza optycznie całe auto. We wnętrzu niektórzy dostrzegają zauważalne podobieństwo do kokpitu Lexusa LS. Tutaj znajdziemy ciekawe przetłoczenia i delikatne linie, dzięki którym cały kokpit ma dużo lekkości i także "powiększa" wnętrze.

Grandeur to spora limuzyna, która mierzy blisko 5 metrów długości (4990 mm). Rozstaw osi względem poprzednika urósł o 40 mm, a auto obniżono o kilka milimetrów.

Oficjalna premiera niebawem

2020 Hyundai Grandeur (nazywany gdzieniegdzie Azera) zadebiutuje już za kilka tygodni. Wtedy tez poznamy dokładną specyfikację tego modelu. Niestety, podobnie jak Sonata, Grandeur nie trafi do Europy.

A tutaj zapraszamy do dyskusji na temat samochodu na naszym forum.