Debiut Audi Q5 Sportback jest prawdopodobny. Wyglądem nie zaskoczy

Lifting średniego SUV-a z oferty marki z Ingolstadt zbliża się wielkimi krokami. Wszystko wskazuje też na to, że w ofercie pojawi się Audi Q5 Sportback.

Im więcej, tym lepiej? Cóż, przepychanka na kolejne warianty popularnych modeli cały czas trwa. Nikogo nie powinno więc dziwić, że Audi Q5 Sportback może trafić na rynek, aby rywalizować z BMW X4 i Mercedesem GLC Coupe.

Utracić taki kawałek tortu?

Marka z Ingolstadt stara się rozpychać w segmencie SUV-ów. Nowe Q3 dostało wersję Sportback, która ma bardziej sportową stylistykę. Q8 z kolei wywodzi się z Q7 i idzie tym samym tropem. Audi Q5 Sportback ma być natomiast złotym środkiem i propozycją dla tych, którzy chcą "odrobiny sportowego charakteru".

Cóż, na premierę tego auta pewnie jeszcze poczekamy, ale dzięki renderom stworzonym przez Kolesa.ru możemy podejrzeć potencjalną stylistykę tego auta. Przy okazji Q5 ubrano w "odświeżoną" twarz, którą dostanie po liftingu. Wzorując się A4 i A5 nietrudno jest wywnioskować kierunek zmian.

Jeśli Audi Q5 Sportback trafi na rynek, to z pewnością będzie wyglądało w ten sposób

Niżej poprowadzona linia dachu oraz ścięty tył staną się wyróżnikami tego auta. Patrząc na rosnącą popularność Audi Q3 Sporback można wnioskować, że pomysł Niemców będzie sukcesem.

Audi Q5 Sportback

Pytanie tylko kiedy zobaczymy ten samochód. Zamaskowane egzemplarze Audi Q5 po liftingu już śmigają po różnych krańcach świata. Wersji Sportback nie widziano, ale pojawia się w wielu źródłach zbliżonych do producenta. Przy aktualnej sytuacji na świecie można spodziewać się, że premiera zostanie opóźniona - końcówka roku brzmi więc rozsądnie.