Bentley wprowadza do oferty historyczne kolory. Najstarszy z nich pamięta lata trzydzieste

Czasami przeglądanie archiwów przynosi dużo korzyści. Bentley zajrzał do zakurzonych teczek, aby wciągnąć z nich wzorniki wielu ciekawych kolorów. Te trafią teraz do regularnej gamy lakierów.

Wiecie co jest najmocniejszą stroną marek działających od blisko stu lat? Przede wszystkim ich dziedzictwo. To z niego można czerpać garściami, łącząc klasykę z nowoczesnymi rozwiązaniami. Bentley postanowił na przykład wzbogacić paletę dostępnych lakierów o kolory, które oferowane były w przeszłości. Niektóre za kilka lat będą miały już wiek na karku. Zaskoczeni?

Bentley starannie wyselekcjonował najciekawsze kolory

Najstarszym ze wszystkich jest Dove Grey, widoczny na zdjęciu poniżej.

Bentley Dove Grey Bentley Dove Grey

Dove Grey to kolor, który po raz pierwszy pojawił się w portfolio Bentleya w latach trzydziestych XX wieku. Jest to odcień z tak zwanej "ery Derby", gdyż wówczas Bentleye składane były w fabryce Rolls-Royce'aw Derby. Pierwszym modelem, który "nosił" kolor Dove Grey, był Bentley 3 1/2 Litre.

Kolejnym kolorem z dużym stażem rynkowym jest Old English White. Ten zadebiutował w latach pięćdziesiątych i swego czasu był stosunkowo popularnym wyborem wśród klientów marki.

Ciekawostką jest "Oxford Blue". To najciemniejszy odcień niebieskiego w portfolio marki. Stosowano go na modelach Diamond Series w roku 1998 roku.

Bentley pożyczył też kolor od Królowej Elżbiety

W 2002 roku, z okazji złotego jubileuszu Królowej Elżbiety, Bentley przygotował dla Jej Królewskiej Mości specjalne auto - Bentleya State Limousine. Wykończono je lakierem o nazwie Claret. Jest to odcień zbliżony do skrzyżowania głębokiej wiśni i bakłażanowego koloru. Miałem okazję widzieć to auto na żywo i naprawdę robi ono niesamowite wrażenie - zwłaszcza ze względu na fakt, że powstało tylko w dwóch egzemplarzach.

Bentley zauważa, że 15 kolorów w gamie Mulliner ma ponad 50 lat

Przy okazji weryfikacji dokumentacji zwrócono uwagę na to, że niektóre kolory są w ofercie od ponad 50 lat. Mulliner, wewnętrzny dział indywidualizacji wyglądu Bentleyów, oferuje je w ramach gamy Personal Commissioning Guide. Wśród nich jest chociażby kolor Sage Green, który stał się teraz odcieniem promującym jeden z nowych modeli, czyli Flying Spura.

Oczywiście oficjalna gama to nie koniec możliwości - Bentley jest w stanie stworzyć lakier specjalnie dopasowany do potrzeb klienta.