Nowe BMW i3 nie jest tym i3, o którym myślicie. To może być hit

BMW i3 powróciło w nowej formie. I nie jest to już efektowny mały hatchback, a... zwykła trójka na prąd. Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia.

To będzie jedna z tych zabawnych sytuacji, gdzie nazwa z jednego modelu przejdzie na auto zupełnie inne pod kątem wizerunku i wymiarów. Poznajcie nowe BMW i3 2022 - pierwsze zdjęcia tego auta wyciekły do sieci.

BMW i3 2022, czyli "elektryczna trójka". To strzał w dziesiątkę?

Tak, dobrze widzicie. Taką oto nazwę zyskuje elektryczna wersja popularnej Serii 3. W sieci pojawiły się zdjęcia pochodzące z chińskiego urzędu, w którym rejestrowane są wszystkie nowe produkty, które wyjeżdżają na drogi Państwa Środka.

Co zdradzają te fotografie? Przede wszystkim widać na nich wersję po liftingu, która powinna trafić na rynek w najbliższych tygodniach. Wyróżniają ją nowe światła przednie, wyraźniej nawiązujące do innych odświeżonych niedawno modeli marki. Zmienił się także zderzak - zyskał on niebieskie wstawki. podobne do tych z BMW i4. Warto też zwrócić uwagę na "pełne" nerki.

BMW i3 2022

Zmiany z tyłu również są widoczne. Zderzak zyskał aerodynamiczne wstawki, które zapewne mają odpowiednio kierować powietrzem. Tutaj także nie zabrakło niebieskich detali.

Auto, które widać na zdjęciach, wyposażone jest w "aerodynamiczne" felgi. W ofercie pojawi się jednak znacznie więcej wzorów.

Kabina będzie tutaj przeniesiona z BMW i4

Zdjęcia szpiegowskie tego samochodu ujawniły, że w kabinie pojawią się dwa duże ekrany - niczym w BMW i4. Można więc także obstawiać, że zwykła Seria 3 po liftingu także je zyska. Byłoby to logiczne i rozsądne posunięcie.

BMW i3 2022 - specyfikacja, produkcja, bateria

Ta kwestia pozostaje tajemnicą. Mówi się, że nowe BMW i3 może być produktem stworzonym tylko z myślą o rynku chińskim, gdyż w Europie ważniejszą rolę spełni i4. Niemniej obecność tego auta na Starym Kontynencie byłaby dobrym posunięciem.

BMW i3 2022

Przede wszystkim i3 mogłoby być jeszcze tańszą propozycją (względem i4) i świetnym konkurentem Tesli Model 3. Logotyp na zdjęciach chińskiego egzemplarza nie jest dobrze widoczny, ale zdaje się prezentować liczbę 25 lub 35. Może to oznaczać, że w i3 pojawi się słabszy silnik elektryczny, który będzie spięty z dużą baterią o pojemności 83,9 kWh. Owocowałoby to świetnym zasięgiem, co dla wielu osób jest jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze samochodu elektrycznego. Obecnie w BMW i4 dostaniemy 340 i 523-konne silniki.

Warto przypomnieć, że oferowane w Europie BMW iX3 produkowane jest w Chinach przez spółkę joint-venture z grupą Brillance. Na tej samej linii produkcyjnej może też więc powstawać nowe i3. Szczegółowe informacje na ten temat powinny pojawić się w najbliższych tygodniach.