Nowe BMW Serii 2 znowu wyciekło. Niemcy niestety nie zaskoczą rynku

Po raz kolejny w sieci pojawiły się zdjęcia BMW Serii 2. Chodzi oczywiście o nową generację, która dopiero za jakiś czas ujrzy światło dzienne.

Do tego modelu Niemcy mają ogromnego pecha. Już pod koniec kwietnia pojawiły się dwa zdjęcia, które ujawniły stylistykę nowego BMW Serii 2. Wtedy też pojawiało się jednak sporo wątpliwości - wszak mogły to być bardzo dobre rendery.

Okazuje się jednak, że już wtedy zobaczyliśmy następcę Serii 2 Coupe. Dzisiaj do sieci trafiły dwa kolejne zdjęcia, które prezentują ten samochód. Wszystko co tutaj widzimy pokrywa się z tym, co prezentowały kwietniowe fotografie.

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA

BMW Serii 2 - nowy kierunek

Nowa Seria 2 w wydaniu coupe będzie budziła wiele emocji, zapewne nie zawsze pozytywnych. Po genialnym aktualnym wcieleniu, uznawanym za najlepsze wizualnie i mechanicznie BMW ostatnich lat, nowa "dwójka" zyska zupełnie inną linię. Duże przednie lampy i specyficzne (choć małe!) nerki przywodzą nieco na myśl BMW Z4. Tył z kolei w opinii wielu osób ma w sobie coś z Toyoty GT86. Na pewno mało w nim "bawarskiego" charakteru, aczkolwiek ta kwestia jest mocno umowna.

Zdjęć wnętrza nie pokazano, ale wiemy, jak ono wygląda. Kilka dni temu serwis Motor1.com zaprezentował serię spyshotów, na których można zobaczyć deskę rozdzielczą tego auta. Ta w całości została przeniesiona z aktualnego BMW Serii 1.

BMW Serii 2 pozostaje tylnonapędowe

W przeciwieństwie do "jedynki" i "dwójki" w wydaniu rodzinnym, model coupe wciąż oferować będzie napęd na tylną oś. To najprawdopodobniej skrócona platforma z Serii 3, pochodząca z rodziny CLAR. Powinno to przełożyć się na świetne właściwości jezdne i doskonałe wyważenie.

Pod maską znajdzie się wiele ciekawych wariantów - od tych słabszych, przez model M240i, aż po nowe BMW M2, które znowu będzie skrobało pięty nowego M3.

Zdjęcia: Wilco Blok (Instagram)