Przed Wami całkowicie nowy Ford Mustang 2023. Premiera już niebawem

Tajemnicy nie udało się dochować - tak wygląda całkowicie nowy Ford Mustang 2023, który na drogi wyjedzie już w przyszłym roku. Zobaczcie co się w nim zmieni.

Choć błękitny owal stawia teraz na auta elektryczne, to jednak o modelach spalinowych nie zapomina. Podział koncernu na dwie sekcje, Ford Blue i Ford Model e, pozwala na lepsze prowadzenie prac nad kolejnymi nowościami. A wśród nich jest ta najbardziej kultowa, o której na szczęście nikt nie zapomniał. Przed Wami Ford Mustang 2023, którego udało się sfotografować w fabryce marki.

Ford Mustang 2023 Ford Mustang 2023

Nowa generacja wyjedzie na drogi w przyszłym roku, aczkolwiek już teraz wiemy o niej naprawdę wiele - włącznie z tym jak wygląda.

Ford Mustang 2023 będzie bardziej "kanciasty" - i to nas cieszy

Amerykanie stawiają na rozwinięcie stylistyki znanej z obecnego modelu. Nikt nie bawi się tutaj w szalone projekty, które zrywają z charakterystycznym dla modelu stylem, co bardzo cieszy.

Front, który sfotografowano w fabryce i podczas prezentacji produktowej, zyskał ostrzejsze linie. Więcej "kantów" i różnych ostrych przetłoczeń sprawia, że całość prezentuje się dużo bardziej nowocześnie.

Dzięki zdjęciom szpiegowskim widzimy też, że różne wersje będą się od siebie mocno odróżniały. Zdjęcie z fabryki pokazuje najprawdopodobniej bazowy model, zaś grafika z prezentacji ujawnia wygląd wersji GT.

Warto też zwrócić uwagę na zdjęcia wnętrza. Tak, szpiegom nic nie umknie. Nowoczesny kokpit zyska większe wyświetlacze, ale jego ogólna bryła pozostanie niezmieniona. To kolejna dobra wiadomość, gdyż obecny kokpit Mustanga jest naprawdę udany.

Ford Mustang 2023 - trochę z Explorera, trochę z elektryków

Konstrukcyjnie nowy Ford Mustang 2023 będzie bazować na platformie, która wykorzystywana jest w modelu Explorer. Ta oczywiście została odpowiednio zmodyfikowana, aby stać się bazą dla auta sportowego. Amerykanie mają jednak talent do odpowiedniego strojenia podwozia, więc efekty ich prac powinny być zadowalające.

Pod maską znajdziemy szeroki przekrój jednostek napędowych, choć trudno powiedzieć które z nich trafią do Europy. Nieoficjalnie mówi się, że na starym kontynencie dostaniemy wyłącznie hybrydę plug-in, połączoną z silnikiem V8.

Taki wariant pojawia się w dokumentach firmy od dawna i wreszcie stanie się rzeczywistością w tym modelu, Nie wykluczona jest także obecność hybrydy plug-in z silnikiem V6, wzorem Explorera.

Pod maską znajdą się też nowe jednostki, takie jak 3.0 V6 Twin-Turbo. To silnik, który stosowany jest w Rangerze Raptorze i w Bronco Raptorze. Nowa konstrukcja ma ogromny potencjał i może dołączyć do gamy Mustanga.