PDA

Zobacz pełną wersję : Fotogaleria - proste przeglądanie zdjęć

Krzysztof Cieślak
10-11-2008, 20:20
Od dziś zdjęcia z newsów można przeglądać dzięki prostej "Fotogalerii". Wystarczy kliknąć na miniaturkę zdjęcia po prawej stronie newsa np. Ferrari 430 Scuderia Spider 16M - Szybko i bez dachu (http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=1629).

Poza przeglądaniem następne/poprzednie zdjęcie na samym dole są miniaturki do wszystkich zdjęć newsa. Aby powrócić do newsa wystarczy kliknąć przeglądane zdjęcie.

Ciekaw jestem waszych opinii i uwag nt. "Fotogalerii". Może chcecie coś zmienić, dodać?

Maybach 57S
10-11-2008, 20:25
Podoba mi sie ida tej galerii bo często jest dużo ciekawych zdjęć a strony nie rozciągniesz i zawsze musisz wybierać. A tak będzie można wszystko zmieścić :) Jestem na tak :)

Razor 77
10-11-2008, 20:43
Mi się podoba zmiana, może troche tło zbyt szare i ciemne wyszło, ale jest spoko generalnie.
Rozmieszczenie fotek też dobrze sie prezentuje :wink:

Tło bym troche rozjaśnił, bo ciemny szary do kompletu z jesienną aurą przygnebia :amazed:

Mario Boss
10-11-2008, 20:55
Bardzo dobre rozwiązanie.Jestem na tak.

sinus
10-11-2008, 22:15
zmiana na pewno na plus, dużo szybciej się przegląda zdjęcia:wink:

Ecnelis
10-11-2008, 22:20
Chyba znacznie lepszą opcją byłoby przejście po kliknięciu na duże zdjęcie do powiększenia następnego zdjęcia, a nie powrót do artykułu (który można w zamian podlinkować także na samej górze), co jest znacznie bardziej intuicyjne i jeszcze bardziej usprawnia przeglądanie.

Matador
10-11-2008, 23:00
Pomysł super, jestem pozytywnie nastawiony.

tvn1
11-11-2008, 10:21
Bardzo funkcjonalne. Przydałaby się taka fotogaleria też przy testach ;)

Kłapouchy
11-11-2008, 13:19
Jestem jak najbardziej na tak;) Przynajmniej nie trzeba będzie co chwila wracać do newsa, aby otworzyć kolejne zdjęcie. To znacznie ułatwi i przyspieszy przeglądanie

byku123
11-11-2008, 13:43
Ja jestem też, za ale automatycznie składam wniosek o rozszerzenie FotoGalerii o testy,gdyż bardzo ułatwi mi to pracę nad statystykami (m.in archiwizuję wszystkie zdjęcia z testów)...

Superancki pomysł:amazed:

RX-7
11-11-2008, 13:47
Dobra rzecz dla tych, którzy używają IE. Na Firefoxie nie robi mi to kompletnie żadnej różnicy, bo czytając newsa po prostu otwieram sobie w kartach zdjęcia, które chce obejrzeć :wink:.

byku123
11-11-2008, 13:57
RX-7 masz na pewno rację, ale i niektórym użytkownikom Firefox'a też się to przyda :wink:

Razor 77
11-11-2008, 13:57
A ktoś nadal używa IE :\' ?
W firefoxie czy operze właśnie zawsze używałem kart i starczało, chociaz teraz to łatwiej działa i mniej RAMu zajmuje niż otwieranie 20 zdjec na raz w kartach :tooth:

Kłapouchy
11-11-2008, 14:06
Ja IE używam tylko wtedy gdy na Mozilli nie chce mi się cos otwierać. A karty są bardzo dobre m.in do zdjęć, bo nie trzeba otwierać nowych okien.

sinus
11-11-2008, 14:07
A ktoś nadal używa IE :\' ?

50,5% rynku należy do IE: http://www.instalki.pl/news/news.php?id=1898&Firefox%203.x%20przegoni%B3%20IE%206 :wink:

EDIT
oczywiście to wynika też z tego, że jak masz windowsa to także masz IE, ale tak czy siak sporo moich znajomych używa tej przeglądarki:D

Razor 77
11-11-2008, 14:08
No znam mniej więcej te staty ze swiata i zawsze się dziwie ludziom.
Jednak założyłem niejako automatycznie, że ludzie siedzacy duzo w necie i na forum ( a nie okazyjnie ) będą normalni i nie beda uzywac IE :=

Potek
11-11-2008, 14:28
fmm fajnie by było jakby sie otwierała w nowej karcie,
po drugie wygląda dość banalnie,
wizualnie średnio
ale pomysł ok, jestem na tak
pytanie czy jeśli zdjęcia będą wielkości 1024x768 czy będą pomniejszane czy będzie wyświetlane zdjęcie w maksymalnej wielkości?

crossmax
11-11-2008, 16:08
Nie ważne czy wygląda to dobrze czy przeciętnie. Ważne, że jest funkcjonalne i praktyczne.

b707
12-11-2008, 19:54
Dobra rzecz dla tych, którzy używają IE. Na Firefoxie nie robi mi to kompletnie żadnej różnicy, bo czytając newsa po prostu otwieram sobie w kartach zdjęcia, które chce obejrzeć :wink:.

No patrz... a w IE tez tak sie dzieje :P

Co do pomysłu to jak najbardziej na TAK:)
pzdr

Di Kej
13-11-2008, 15:33
fmm fajnie by było jakby sie otwierała w nowej karcie
Ja mam otwieranie pod środkowym przyciskiem myszy, zobacz czy nie da rady u Ciebie tak ustawić :) Chodzi mi o ten 'przewijak'.

A sama fotogaleria to świetna rzecz, duży plus za takie coś. No i zdjęcia się szybko ładują ;)

Krzysztof Cieślak
13-11-2008, 16:31
Dziękuje wszystkim za przesłane uwagi i pytania. Czas dopracować Fotogalerię :)

1. Tło. Rozjaśniłem o jeden ton.

2. Link na górze. Teraz przenosi do newsa.

3. Testy. Fotogaleria pojawi się w testach w nieco innej formie, bo prezentacja 20-50 zdjęć w formie miniaturek pod zdjęciem to chyba niezbyt dobry pomysł. Poza tym opisy będą bardziej wyróżnione.

4. Nowe okno/nowa karta. Fotogaleria nie wyświetla się w nowym oknie, ale można to zrobić włączając usunięcie wszelkich pasków przeglądarki co pozwoli na większą powierzchnie dla zawartości Fotogalerii. Wtedy też nie będzie konieczne klikanie powrotu do newsa, bo wystarczy zamknięcie takiego okna. Poza tym w przypadku zdjęć 1024x768 będzie mniej przewijania.

5. Zdjęcia 1024x768. Takie zdjęcia są w testach i niektórych newsach np. w tym (http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=1588). Przy obecnym oknie, rozważam przeniesienie następne/poprzednie pod zdjęcie.

6. Następne zdjęcie. Jeśli kliknięcie w duże zdjęcie miało by przenosić do następnego zdjęcia czy jest sens stosować nawigację następne/poprzednie, jeśli tak to gdzie ona miała by się znaleźć.

7. Tapeciarz. Co myślicie o dodaniu linka, który pozwoli przeglądane zdjęcie wysłać jako tapetę do komórki?

W odpowiedziach proszę posługiwać się numerkami. Łatwiej będzie mi zbierać Wasze opinie.

Kłapouchy
13-11-2008, 19:53
6. Następne zdjęcie. Jeśli kliknięcie w duże zdjęcie miało by przenosić do następnego zdjęcia czy jest sens stosować nawigację następne/poprzednie, jeśli tak to gdzie ona miała by się znaleźć.

To kliknięcie w zdjęcie to dobry pomysł:wink: A nawigacja następne/poprzednie sie przyda, no bo jak na przykład będziemy chcieli wrócic do poprzedniego zdjęcia:)

Krzysztof Cieślak
21-11-2008, 09:11
Od dziś każde zdjęcie z Fotogalerii możecie wysłać na swój telefon komórkowy. Wystarczy kliknąć "wyślij na telefon" obok linków nawigacyjnych następne/poprzednie.

Dj Brabus
21-11-2008, 10:36
Działa bez problemów. Powiem Ci, że nowa galeria bardzo ułatwiła przeglądanie zdjęć. To był dobry pomysł. :)

Potek
21-11-2008, 11:39
Ja mam otwieranie pod środkowym przyciskiem myszy, zobacz czy nie da rady u Ciebie tak ustawić :) Chodzi mi o ten 'przewijak'.

A sama fotogaleria to świetna rzecz, duży plus za takie coś. No i zdjęcia się szybko ładują ;)
Tak wiem i tak robie zawsze;p tylko chodzi mi ze zaczytam sie i klikne na zdjęcie przez przypadek i sie wytrące z czytania.. a mogło by być ze klikne na zdjęcie i mi sie tam ładuje w nowej karcie w czasie kiedy sobie dalej czytam. Ale nie no, wszystko jest ok.
Przez te pare dni sie przyzwyczailem i doceniam jaka to dobra rzecz;).

AGENT
27-11-2008, 19:07
Działa bez problemów. Powiem Ci, że nowa galeria bardzo ułatwiła przeglądanie zdjęć. To był dobry pomysł. :)
Mnie własnie irytuje, tzn. było by dobrze, gdyby klikając na zdjęcie w tescie, galeria otwierała się na nowej karcie w przeglądarce, ale tak nie jest i wielkrotnie przypadkowo zamykam galerię a zarazem cały test.

rafal-r
14-12-2008, 02:43
Funkcjonalnośc swoją drogą, ale i reklamy zdobędą więcej wyświetleń :) i o to chodzi :) heh

Potek
15-06-2009, 13:01
Kiedyś już o tym wspominałem... i chciałbym jeszcze raz zwrócić uwage.. a mianowicie nawigacja galerii.
Fajnie by było jakby całe zdjęcie było podpięte do linka "następne".
Często przeglądając szybko galerię zdarza się przez przypadek kliknąć tytuł artykułu bądź (co gorsza;p), reklamę która gdy najadę kursorem na "następne" znienacka wyskakuje. Klikanie na zdjęcie jako na następne rozwiązało by problem i ułatwiło przeglądanie galerii.
Nie wiem może tylko mi tego brakuje.

b707
17-06-2009, 22:10
Mi też... ale kiedys chyba była taka funkcja..
pzdr

silesian
07-02-2012, 00:00
chyba przydałoby się znów usprawnienie galerii i jej sposobu działania, bo od ostatniej modyfikacji minęło trochę czasu Panowie ;)

Krzysztof Cieślak
25-02-2012, 03:31
Silesian zaproponuj jakieś zmiany :-)

Dj Brabus
25-02-2012, 10:28
A dałoby się zrobić strzałki po bokach zdjęć do przełączania jako "następne" lub "poprzednie"?

sinus
25-02-2012, 10:34
A niewygodne są takie strzałki jak aktualnie? :)

Dj Brabus
25-02-2012, 10:49
Tylko, że one są nad i pod zdjęciem - przez co trzeba rolerkiem podjechać w górę lub w dół, żeby obejrzeć następne foto. A tak, to byłyby obok dużego zdjęcia.

http://s3d4.turboimagehost.com/t/10984094_GALERIA.JPG (http://www.turboimagehost.com/p/10984094/GALERIA.JPG.html)

Potek
25-02-2012, 10:57
A ja już kilka razy proponowałem taką opcję, żeby poprostu po kliknięciu na zdjęcie przechodziło do następnego;p a strzałki faktycznie mogły być po bokach zdjęcia i tak.

sinus
25-02-2012, 11:22
Tylko, że one są nad i pod zdjęciem - przez co trzeba rolerkiem podjechać w górę lub w dół, żeby obejrzeć następne foto. A tak, to byłyby obok dużego zdjęcia.

Rozumiem, jakoś nigdy nie zwróciłem na to uwagi, nie jest to dla mnie problem. Ale pomysł faktycznie niegłupi, na pewno by nie zaszkodziło :wink:

Ecnelis
25-02-2012, 11:26
Ja się przypomnę z propozycją sprzed ponad 3 lat: :D

Chyba znacznie lepszą opcją byłoby przejście po kliknięciu na duże zdjęcie do powiększenia następnego zdjęcia (...)

Krzysztof Cieślak
25-02-2012, 13:59
Dodanie strzałek po bokach oznacza zerwanie ze zgodnością z ekranami o rozdzielczości w poziomie wynoszącej 1024px, z drugiej strony ilość takich ekranów w ostatnim miesiącu to ok. 12 proc. Czy poświęcimy taki procent użytkowników?

http://i.minus.com/j6RBKQPwMGptI.png (http://min.us/mw6ekfRee#1o)

PS. Podaj linka do Minusa (http://min.us/rMgXeNF) gdyby ktoś chciał dodatkowy 1 GB przestrzeni na pliki przy rejestracji.

Dj Brabus
25-02-2012, 14:04
Nie opłaca się za bardzo... Z drugiej strony ciekawa statystyka jak wiele osób korzysta z rozdzielczości własnie 1024x768 i 1280x1024.

A co z propozycją Potka?

Krzysztof Cieślak
25-02-2012, 14:23
Muszę zobaczyć co z moich zdolności webmasterskich pozostało. Na pewno strzałki po bokach chyba łatwiej da się zrobić. Jeżeli nawet udało by się zrobić po kliknięciu na fotkę to gdzie wtedy mają być strzałki?

Ecnelis
25-02-2012, 14:34
Dodanie strzałek po bokach oznacza zerwanie ze zgodnością z ekranami o rozdzielczości w poziomie wynoszącej 1024px, z drugiej strony ilość takich ekranów w ostatnim miesiącu to ok. 12 proc.

Można dołożyć graficzne strzałki na warstwach z odnośnikami na samym zdjęciu, które by się pojawiały po najechaniu:

4322

gt4
26-02-2012, 13:10
to bylaby najlepsza opcja.

Ecnelis
25-05-2012, 00:03
Chyba temat strzałek zdechł? Ja będę trzymał się przy strzałkach pojawiających się na zdjęciu po najechaniu nań. Rozwiązanie jest to proste:

1. Zamykamy główne img w diva z position: relative, z tego co widzę przyda mu się też nadanie szerokości na 1024px.
2. Generujemy w środku diva dwa odnośniki - do następnego i poprzedniego zdjęcia.
3. Odnośnikowi do poprzedniego zdjęcia dodajemy style position: absolute; width: 50%; height: 100%; top: 0; left: 0;
4. Odnośnikowi do następnego zdjęcia dodajemy style position: absolute; width: 50%; height: 100%; top: 0; right: 0;
5. Nadajemy odnośnikom style na hovera - pojawianie się strzałek

Minus dla userów zainteresowanych zachowaniem/skopiowaniem na inne strony zdjęć będzie taki, że po kliknięciu PPM na zdjęciu nie dostaną już do niego linka ani opcji zapisu, bo zdjęcie będą w całości zakrywały odnośniki (można im dać mniejszą szerokość, na przykład 40% i zostawić tym samym po środku trochę "wolnego").

W akcji wygląta to tak: Toyota GT 86 - galeria (http://www.autogen.pl/gallery-619,8-Toyota-GT-86.html).

sinus
25-05-2012, 01:17
Co do tego minusa: akurat z zachowaniem danego zdjęcia na dysku nie ma problemów :wink: Aczkolwiek faktycznie po samym PPM nie zapiszemy zdjęcia. Ogólnie dobre rozwiązanie, jestem za :)