PDA

Zobacz pełną wersję : Do 30 tys. zł Kombi z dieslem

mrrod
12-11-2008, 18:09
Witajcie,

Poszukuje samochodu typu kombi, dla 3osobowej rodziny. Koniecznie z silnikiem diesla, nie starsze niż 2001r. i do max 26000zł.

moje typy :

Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 jtd 115km, lub 2.4 jtd
Volvo V40 1.9D 116km, może być również V70
Opel Omega C 2.2dti 125km

Nie jestem uprzedzony szczególnie do jakiś marek i na pewno każda Waszą propozycje przemyśle. Stylistycznie najbardziej mi sie podoba Alfa, ale slyszalem, ze te samochody sa awaryjne. Naprawde tak jest czy po prostu jest to kwestia jak kto dba o samochody ?

b707
12-11-2008, 18:28
Raczej kwestia dbania o auto... Ja bym brał Alfe... nawet 1.9 jtd daje sporo frajdy;)
pzdr

mrrod
12-11-2008, 19:08
a czy alfa z 2.4jtd jest sporo drozsza w eksploatacji od 1.9 ? ..nie tyle chodzi mi o spalanie, co o cene czesci (rozrzad, filtry). Jak z trwaloscia zawieszenia w tym modelu i czy nie ma jakis typowych usterek tych samochodow ?

b707
12-11-2008, 19:32
Popatrz do działu Nasze Fury... tam jest kilka 156 i mozesz podpytać:] Brat miał i w sumie nie narzekał ale jego była powypadkowa...
pzdr

Samurai
13-11-2008, 09:03
Jedynie mogę potwierdzić, że rozrząd jest droższy o 15zł w 2,4JTD.
Filtry kosztują tyle samo.

baczek
13-11-2008, 10:18
mozesz tez pomyslec o Stilo kombi, silnik ten co w Alfie, a moze nawet by sie udalo trafic 1,9 jtd 140km, a w srodku o wiele wiecej miejsca, zwlaszcza z tylu i w bagazniku. Bo o ile Alfa SW jest pieknym samochodem, to jak na kombi ma dosc symboliczny bagaznik ;p

Moze jeszcze Zafira, niby nie kombi ale jeszcze bardziej praktyczne. Peugeot 307 SW w tej cenie mozna dorwac 1,6hdi 110km ze szklanym dachem etc, Xsara Picasso, tez fajne autko

Rysiob
13-11-2008, 12:49
Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 jtd 115km, lub 2.4 jtd - Stylistycznie chwyta za sercę, wyposażeniem potrafi rozpieścić, funkcjonalność średnia, ale nie ma lepszego kompromisu między bagażnikiem a linią nadwozia. Nie wiem jak 1.9, ale 2.4 JTD znam choćby z Kappy i polecam! Pięknie pracuje, jest ekonomiczny i stosunkowo trwały. Koszty związane z zawieszeniem tylnym nie powinny razić, na pewno nie będzie gorzej niż w VW Passacie B5. Ogólnie Alfy bywają awaryjne, ale nie na tyle, by człowieka zostawić samego sobie na autostradzie :) Dobry olej, odpowiednie zabiegi w odpowiednim czasie i będzie dobrze.

Opel Omega C 2.2dti 125km - No cóż, wielokrotnie modernizowany duuży Opel jest ceniony, bo ma przepastny bagażnik i mnóstwo miejsca dla pasażerów, a w dodatku kosztuje niewiele. Silnik 2.2 diesel odbiega nieco od czołówki w klasie, ale jeżeli jest w dobrej kondycji i nie był traktowany z ignorancją (chodzi mi o opiekę nad turbiną), to będzie dobrym wyborem.

mrrod
13-11-2008, 17:22
Dziekuje za wszystkie rady.

Stilo niestety lub stety podoba mi sie tylko jako 3drzwiowka, w wydaniu kombi wyglada strasznie.
Alfa 156 SW wyrasta mi na faworyta, gdyz naprawde to autko mi sie podoba.

mrrod
14-11-2008, 15:44
no i jak to się mówi ...ch** bombki strzelił, świat nie będzie :mryellow::mryellow::mryellow:
Żona moja kochana stwierdziła że Lybra jej się nie podoba, a Alfa ma brzydkie wnętrze. Za to bardzo jej sie podoba Volvo V40 :tooth:
Czy ten model (z silnikiem 1.9D 116km by Renault) jest autem solidnym i wartym polecenia ?

Samurai
15-11-2008, 08:01
Weź żonę do pierwszej lepszej Lybry z jasną skórą - sprawdź czy będzie tak samo jak z moją żoną :)

maverick
15-11-2008, 12:21
no i jak to się mówi ...ch** bombki strzelił, świat nie będzie :mryellow::mryellow::mryellow:
Żona moja kochana stwierdziła że Lybra jej się nie podoba, a Alfa ma brzydkie wnętrze. Za to bardzo jej sie podoba Volvo V40 :tooth:
Czy ten model (z silnikiem 1.9D 116km by Renault) jest autem solidnym i wartym polecenia ?

Ty najpierw sprawdz czy sie do V40 zmiescisz - bo to malenstwo jest (np w porownaniu do Omegi) - jest mniej wiecej wielkosci Focusa (a do tego z tylu ma mniej miejsca)
Co do aut wloskich - kwestia gustu (dla zony) i zadbania (dla ciebie) - czasme warto kupic.

Jak chcesz Alfe, a zona mowi nie - to moze zmien zone? :D (joke)

mrrod
16-11-2008, 08:41
zmieścić to się bez problemu zmieszczę :)

AR 156 SW ma bagażniku pojemności tylko 380litrów i to by było dla mnie zdecydowanie wystarczająca pojemność, myślę ze w V40 będzie podobnie

np. Citroen C4 Coupe ma bagażnik ok.320litrow i tu już może wózek dziecięcy wchodzić z trudem, dlatego myślę o niedużym kombi ( no chyba ze jakiś liftback z podobnym bagażnikiem )

arczimi
16-11-2008, 08:53
Alfa ma brzydkie wnetrze?????? Ja pingole....niech będzie ....Jezdżę alfą. Polecam wersję 2.4 i to nie dlatego,że nia jeżdżę tylko dlatego,że jest niewiele droższa a daje więcej. Spalanie 0,5-1 litr wiecej w zależności od nogi. Silnik 5-cio cylindrowy-lepsza kultura pracy. Części tańsze niż w VW group..itd. Cio do awaryjności. Jak kupisz i jak będziesz dbal tak będziesz jeździł...Czyli tak jak z każdym autem. Ale tylko DIESEL. albo 2,5V6.

Właśnie dlatego ,ze opinie o autach właskich są takie jakie są to dlatego warto je kupować... Kupujesz młode tanie auto. Kup sobie Audi za te pieniadze............
http://www.autocentrum.pl/?FF=307&makeid=0&modelid=3&genid=1280949103&bid=579&filtr=1&engineid=200716&yearfrom=2001&yearto=2002&trybopinii=1

Basti
16-11-2008, 11:18
no i jak to się mówi ...ch** bombki strzelił, świat nie będzie
Ja znam inną wersje.Ale nie o tym mowa.

Skoro Alfa i Omega,to przychodzi mi na myśl E46...Miejsca będzie więcej niż w Alfie.

mrrod
16-11-2008, 13:00
hmm...nigdy nie myślałem o BMW, gdyż zawsze wydawało mi się ze koszta eksploatacji są raczej nie na moja kieszeń

no i czy do 20-25k można kupić coś w ładnym stanie ?

Luc
16-11-2008, 13:49
W dieslu i kombi, może być problem.

mrrod
16-11-2008, 14:14
a co myślicie o Hondzie HRV 4x4 1.6 125km ? ..czy ten silnik to V-TEC ?
Myślę że silniki benzynowe tez wchodzą w grę, niby większe spalanie, ale znowu jak w dieslu cos padnie to cale oszczędności idą w lep

baczek
16-11-2008, 14:28
tak ten 125 to v-tec z serii D16A, bardzo trwale silniki. A co do samego samochodu fajne autko, ale stylistyka nie kazdemu odpowiada ;]

mrrod
16-11-2008, 15:33
takie troszkę wyższe kombi :), myślicie ze da rade znaleźć ładną sztukę do 25tys ?

Samurai
17-11-2008, 08:07
Jakby jeszcze jakos wygladala to solidny bylby to zakup.

mrrod
17-11-2008, 08:46
przyjzalem sie blizej HRVce no i chyba jednak ten silnik nie bedzie ani dynamiczny ani ekonomiczny

Panowie, wczoraj przegladalem rozmaite auto testy pod katem pojemnosci bagaznika i zauwazylem ze np. Alfa 156 SW ma identycznych rozmiarów bagaznik co Focus II w wersji Hatchback (380litrów) ...co myslicie o takim autku ?

i teraz pytanie jaki silnik ? ...benzynka 1.6 100km pewnie bedzie prosta jak budowa cepa i tania w eksploatacji, natomiast diesle 1.6 i 2.0 pochadza z PSA i tu juz boje sie o wtryski, bo pamietam jak kiedys sasiad z C5 2.0 HDI mial przyjemnosc odwiedzac serwis w celu wymiany i ceny bylo kosmiczne. Wieksza benzyna juz pewnie bedzie wiecej palic, a gazu w samochodzie to ja nie chce

rocznie robie około 15k km, wiec naprawde mocno sie zastanawiam czy nie pozostac przy benzyniaku

baczek
17-11-2008, 08:56
co do HRVałki, v-tec jest nie dynamiczny ? O_o kolego bluznisz ;] Serii co prawda brakuje troche do B-series (glownie to im brakuje tego drugiego walka rozrzadu;p), ale to bardzo trwale i dynamiczne silniki. Jesli chodzi o spalanie to jest normalnie poprostu

mrrod
17-11-2008, 09:49
z tego co wyzytalem na forum hondy to w tej budzie ten silnk nie jest dynamiczny, a powyzej 100km/h opory powietrza powoduja ze jest mocno glosno i nie przyjemnie. Pomijam juz wysokie spalanie przekraczajace 10l/100 ...jak dla mnie to takie spalanie powinno byc zarezerwowane dla nowoczesnych 2litrowych silnikow. HRV to nie Civic

Panowie co myslicie o Focusie II 1.6 Ti-VCT ?

baczek
17-11-2008, 09:53
Mialem przyjemnosc jechac takim nad morze z katowic ;] Zeby spokojnie wyprzedzac TIRy trzeba czesto redukowac bieg, przez co spalanie rosnie dosc znacznie i z tego co pamietam jeszcze to wycieraczki strasznie halasowaly, ale auto dosc udane

mrrod
17-11-2008, 13:34
ogolnie to dochodze do wniosku ze najlepiej byc ignorantem jesli chodzi o zakup samochodu bo wszystko wydaje sie byc proste :mrgreen: ,a tak to czym wiecej wiem, tym jestem bardziej skolowany. Chyba po prostu poslucham serca i poszukam ladnej alfy lub lybry pod warunkiem ze uda mi sie zonke oswoic z ta mysla :[

arczimi
17-11-2008, 20:24
Wierz mi warto:) Tylko pamietaj o to auto trzeba naprawdę dbać. Głownie co rok lu 10 tyś km wymieniać filtry i olej. (Producent przewiduje inaczej). Będziesz miał auto indywidualne... Golfów,passatów czy innych typówek jest od groma.

Razor 77
17-11-2008, 20:42
Alfa jest piękna i zawsze te samochody mimo oczywistych wad bardzo szanowałem. Lancia ma te same wady co Alfy, ale nie widzę powodu dla którego warto przedkładać akceptowanie słabostek na rzecz Lancii.
Imo Alfa przebija każdą Lancię (poza Integrale) ;)

Pomimo małego bagażnika 156 SW jest tym czym Alfy być powinny.
Pamiętaj tylko o sporej utracie wartości, poza tym 156 jakoś przesadnie złośliwa w użytkowaniu nie jest z tego co wiem, a każdy właściciel Alfy jest bardzo radosnym człowiekiem :=

Samurai
18-11-2008, 09:52
Alfa to typowa sportowa odmiana samochodów włoskich, Lancia to ekskluzywne więc nie wiem jak można je porównywać ?
Musisz się zdecydować jaki samochód do Ciebie bardziej przemawia (sport czy wygoda).

alberto moralez
18-11-2008, 14:57
A nie szukajac daleko - Megane Grandtour (po liftingu ponoc sa mniej awaryjne) w dieslu 1.9 (1.5 to toczydelko), albo Volkswagen Golf Variant / Oktavia Kombi - tu jest kilka wersji silnikow TDI do wyboru (a wszystkie dlugo na rynku i sprawdzone w boju)? :watch:

mrrod
21-11-2008, 09:24
Witajcie ponownie :)

Pojeździłem z Żonką troszkę po komisach. Znaleźliśmy AR 156SW 1.9 no i mi się podobało :wow:, ale po kilku chwilach otrząsnąłem się z zaślepiającego optymizmu i zaczęło się dokładne obwąchiwanie. Silnik po rozgrzaniu pracuje całkiem przyjemnie, ale za to dość dokuczliwe zachowywały się plastiki w środku, może to przez niskie temperatury, ale jakość spasowania elementów nie jest taka jaka bym sobie wymarzył. Bagażnik faktycznie jest dość skromny, bardziej chyba nawet pasuje do nowoczesnego Hatchback'a niż do kombi (bo tylko 385l)
Pan z komisu ogólnie zachwalał doskonały silnik, ale podkreślał że jest to najmocniejszy punkt tego samochodu i czym głębiej w las tym już nieco gorzej.

Była też i Lybra. Powiem tak...podczas prowadzenia autka uśmiech sam się pojawia na twarzy bo wnętrze naprawdę rozpieszcza, a silnik 2.4 JTD pięknie ciągnie to autko do przodu, ale powiesiłbym za jądra tego co projektował przód, a szczególnie przednie lampy tego modelu :???: .Tył pokazuje jak powinno wyglądać kombi, ale przód powoduje że nie jestem do końca przekonany czy jest to auto dla mnie.

Następnie wpadła Omega C 2.2dti. W kolorze czarnym i z lekko przyciemnionymi szybami spokojnie może robić za narzędzie pracy służące do wożenia nieboszczyków. Wnętrze przestronne. Silnik już tak ładnie nie pracował jak JTD ale również nie było źle. Bagażnik rozmiarów fiata 500.

Wracając do domu zahaczyłem jeszcze o salon fiata, aby zajrzeć do ich autoryzowanego komisu w celu obejrzenia Cromy przed FL, gdyż autko tez nie wyglądało źle...w tym momencie słyszę tylko jak Żoneczka z okrzykiem na ustach - "jaki cudny!" - leci w kierunku ...

nowego Fiata Bravo :shock:
Ciemno-czerwony, niemalże bordowy lakier, wersja sport, 150konny silnik 1.9 JTD i bagażnik 400l. Szybko udało mi się znaleźć idealną pozycje za kierownicą, a drobiazgi takie jak czerwona nić przeszywająca kierownice czy dźwignie hamulca ręcznego powodują uczucie zasiadania w czymś o zacięciu sportowca.
Przez tego małego Włocha postanowiliśmy z Żonką że jeszcze się wstrzymamy troszkę z zakupem i poczekamy aż ceny używanych nieco spadną i zakupimy takiego, który obojgu nam wydał się bardzo dobrą alternatywą. Niekoniecznie z 1.9 JTD, ale np. z 1.4 T-JET ...spalanie podobne jak w dieslu, a zarówno cena zakupu jak i późniejsze koszta ubezpieczenia niższe

W tym momencie ciesze sie, że spadek wartości fiatów jest jaki jest :mrgreen:

Dziękuje za uwagę :grin:

crossmax
21-11-2008, 20:09
Bravo rzeczywiście jest piękne. Tak jak piszesz, Fiat nie trzyma wartości więc na rynku używanych aut, Bravo jest świetną ofertą.

Mógłbyś napisać coś więcej o Alfie? Czy silnik jest wystarczająco dynamiczny, jak zawieszenie, czy słychać klekot w środku, który rocznik sprawdzałeś?

mrrod
21-11-2008, 20:19
Mógłbyś napisać coś więcej o Alfie? Czy silnik jest wystarczająco dynamiczny, jak zawieszenie, czy słychać klekot w środku, który rocznik sprawdzałeś?

Alfa była z 2003 roku czyli juz po FL wnętrza. 115koni to może nie jakiś super wynik, ale moment obrotowy robi swoje i autko naprawdę całkiem przyjemnie jezdzi. Na liczniku bylo 130k km przebiegu, ale nie dam sobie niczego uciac ze ten przebieg byl realny bo tak jak wspominalem tapicerka jednak trzeszczala dosc mocno i raczej trzeba brac taka mozliwośc ze trzeba sobie dodac te 100k km do rzekomych 130k. Zawieszenie pracowało bardzo ladnie, gdyż były wymieniane wahacze (widzialem faktury).
Inna sprawa, że telepiace sie plastiki moga sugerować po prostu dzwona, a ze pogoda paskudna to mogłem sie nie dopatrzeć.
Silnik na zimno klekocze, ale nie jest to mocno uciązliwe.Sporo ciszej niz w 1.9TDI VAG'ow

crossmax
13-12-2008, 21:36
A jak oceniasz dynamikę tego silnika? Nie jest zbyt słaby do 156?

kartonik
15-12-2008, 16:47
Witajcie ponownie :)
Przez tego małego Włocha postanowiliśmy z Żonką że jeszcze się wstrzymamy troszkę z zakupem i poczekamy aż ceny używanych nieco spadną i zakupimy takiego, który obojgu nam wydał się bardzo dobrą alternatywą. Niekoniecznie z 1.9 JTD, ale np. z 1.4 T-JET ...spalanie podobne jak w dieslu, a zarówno cena zakupu jak i późniejsze koszta ubezpieczenia niższe

Z tym podobnym spalaniem to nie jest takie pewne. Lepiej dobrze przemyśleć sprawę bo później może być rozczarowanie, że jednak można było kupić MJ zwłaszcza, że różnice w cenie używanych nie są takie duże.