PDA

Zobacz pełną wersję : BMW Z8 vs Mercedes SL 65

shrek
06-04-2005, 19:47
No to który jest lepszy?

Fancars
06-04-2005, 19:51
lepsze w tej cenie to jest F430 :D a z tych to oczywiscie betka

AML
06-04-2005, 19:52
jak dla mnie to tylko Z8 bo ma bardziej poważny wygląd, pozatym merc wygląda jak wiele innych merców, widziałem tego merca całego, z tyłu i z boku na żywo i mam uczucie jak by to był "girl's car", pozatym wydał mi się trochę za wyskoi jak na cabrio, no i z8 lepiej brzmi

kok
06-04-2005, 19:57
niekumam czemu SL65 a nie SL55 przecież Z8 z tym drógim konkurowała :!:
P.S.
Aston widziałeś SL65 :?: to pogratulować szcześcia :)

MKa
06-04-2005, 20:00
Ciężki wybór, ale zdecydowałem się oddać głos na BMW Z8 - jakoś bardziej do mnie przemawia.

shrek
06-04-2005, 20:03
niekumam czemu SL65 a nie SL55 przecież Z8 z tym drógim konkurowała :!:
P.S.
Aston widziałeś SL65 :?: to pogratulować szcześcia :)
To naprawdę pogratulować. Ja widziałem jedynie Z8.

kok
06-04-2005, 20:06
To naprawdę pogratulować. Ja widziałem jedynie Z8.
Jedynie :!: :!: Ja wole jeszcze raz zobaczyć Z8 niż SL65 którego łatwo pomylić z SL55 ( a których pare sie widziało )

iq3b
06-04-2005, 20:14
...widziałem tego merca całego, z tyłu i z boku na żywo...
Jeśli to ten czarny co śmigał po Częstochowie to też go widziałem stał koło Groty (dla newtajemniczonych to taki PUB w Cze-wie)

Osobiście stawiam na Z8 piękny wręcz niepowtarzalny model a to że zrobili tylko krótka serie podnosi tylko jego prestiż

xmen
06-04-2005, 20:14
Miałem przyjemność jeździć tym i tym ale nie w Polsce. BMW jest lepsze. bardziej sportowe, merc to taka wielka krowa nie mówie że wolno jeździ ale taki sporowy samochód którym nie da się sportowo jeździć. Bemka to jest coś tym można poszaleć i w przeciwieństwie do merca za takim cabrio każda laska się ogląda. Szkoda tylko że to nie moje auta były

Ice
06-04-2005, 20:16
Merc. Z8 robi większe wrażenie i bardziej zwraca na siebie uwage, ale mi ono się osobiście kompletnie nie podoba i nie chwyta mnie za serce, a jego cena jest straszna.

Merc mi się poprostu podoba, fajne autko i tyle.

Gornet
06-04-2005, 20:27
Ciężki dylemat , ale zagłosowałem jednak na SL bo ma lepsze wykończenie wnętrza ,poprostu luxus w najlepszym wydaniu. Kolejnym argumentem jest hard-top SL ,gdzie Z8 ma zwykły składany dach ,to może podkreśla bardziej jego prestiż ,ale wolę nowoczesne rozwiązania. Co do mocy ,nie jeździłem żadnym z tych autek ale jakoś SL do mnie trafia (test widziałem w Top Gear). Z tego co widziałem to Z8 nadaje się bardziej do klasycznej "zabawy" a SL do nowocześnie szybkiej jazdy. Wolę to drugie ,zdecydowanie.

-=Sadek=-
07-04-2005, 12:42
jakby to był nowy Merc nie ważne czy ładniejszy czy brzydszy NOWY to wybrałbym Merca ale BMW jest najzwyczajniej ciekawsze

shrek
07-04-2005, 12:45
BMW am dar przyciągania. Głównie ze wzgledu na "urodę".

ilovebmw
07-04-2005, 13:17
Gornet skad wiesz ze sl ma lepsze wykonczenie niz E52? ja czytalem duzo innych opini, niestety nie mam porownania bo mialem stycznosc tylko z sl.
poza tym wnetrze z8 jest stylizowane na naprawde super sportowy bolid, chociazby ta kierownica, dzielo sztuki uzytkowej 8)

Dee
07-04-2005, 15:30
Z8. Jest mniej szpanerski (choć SL też mi sie podoba... aż nie mogę w to uwierzyć), ładniejszy i bardziej "prawdziwy" jako roadster. SL to fajny samochodzik do szybkiego lansu, ale kierowca kontroluje auto tylko teoretycznie, i to mi sie w tych "sportowych" MB najbardziej nie podoba. A to ograniczenie prędkości... Jak mawia Reanimator "żenada" :)

AML
07-04-2005, 15:36
Proste określenie: ten MB to auto chłopaków, a Z8 to auto mężczyzn.

shrek
07-04-2005, 16:23
Dokładnie.

Raffi
07-04-2005, 17:04

Dobre :) Zgadzam się z tobą. Osobiście wybrał bym Z8.

Gornet
07-04-2005, 18:05
Też podzielam Twoje zdanie !

Dominik999
07-04-2005, 19:29
Zdecydowanie Z8, ma niepowtarzalną urodę, a Sl mimo, że jest bardzo ładny, to... jakiś taki... no nie wiem... powszedni?? bardziej ucieszyłby mnie widok beemki na ulicy niż Sl-ki... Ale tak przy okazji nieporozumieniem jest chyba porównywanie Sl65 do Z8 - ponad 200 koni różnicy to chyba zbyt dużo, SL55 nadał by się w sam raz,...

TuningPan
07-04-2005, 21:16
Wybralem Z8 poniewaz jest bardzo ladna linia nadwozia a SL jest za masywny. Jak widze ten samochod to zle mi sie robi, wogole Mercedesy mi sie niepodobaja no oczywiscie wszystkie oprocz CLS-ki :) :D :lol:

MKa
07-04-2005, 22:52
(...) Jak widze ten samochod to zle mi sie robi, (...)
Bez przesady :!: :!: :!:

TuningPan
08-04-2005, 13:29
(...) Jak widze ten samochod to zle mi sie robi, (...)
Bez przesady :!: :!: :!:

no moze az tak to nie ale wcale mi sie nie podoba :lol:

Rudy
09-04-2005, 10:57
No a jeszcze ktoś mówił, że Z8 jest bardziej niszowym produktem i mniejszej liczbie osób się podoba :roll: To ciekawe... Poza tym chłopaki (chodzi mi o posty w temacie "Jaki jest najlepszy kabriolet") wam się podoba linia Z8, a dla mnie wygląda ono jak kurczak :wink:. Dużo bardziej wolę linię SL-a. Poza tym Clarkson mówił, że Z8 się ciężko driftuje, bo jest za ciężkie, a nie za mocne :twisted:. Nikt mnie do Z8 nie przekona. Wolę SL-a AMG jako samochód, ale i ideologicznie (czyt. zauroczył mnie). Poza tym SL-e AMG mają lepsze osiągi od Bety, a i Z8 i 55 nie pojeździmy sobie w zakrętach, bo są za ciężkie :wink:. Na prostej natomiast wygrywa SL i to znacznie... Tyle ode mnie

AML
09-04-2005, 12:12
To ciekawe... Poza tym chłopaki (chodzi mi o posty w temacie "Jaki jest najlepszy kabriolet") wam się podoba linia Z8, a dla mnie wygląda ono jak kurczak :wink:.
bardzo dziwny punkt widzenia jeśli chodzi o samochody, czyżbyś nie za często bywał w KFC? :wink:

TuningPan
09-04-2005, 13:19
To ciekawe... Poza tym chłopaki (chodzi mi o posty w temacie "Jaki jest najlepszy kabriolet") wam się podoba linia Z8, a dla mnie wygląda ono jak kurczak :wink:.
bardzo dziwny punkt widzenia jeśli chodzi o samochody, czyżbyś nie za często bywał w KFC? :wink:

zamknac KFC bo koledze "Rudy" chyba cos sie pomiesz :lol: ało

kok
09-04-2005, 14:09
Poza tym SL-e AMG mają lepsze osiągi od Bety, a i Z8 i 55 nie pojeździmy sobie w zakrętach, bo są za ciężkie :wink:. Na prostej natomiast wygrywa SL i to znacznie... Tyle ode mnie
Jakie zacieżkie :?: :?:
Clarkson driftował Bentleyem Arnage :!: Wiec Z8 czy Sl tym bardziej ( podwarunkiem że wyłączy sie elektronike ). W drifcie sa dwie żeczy decydujące o łatwości wychylania sie w zakręcie Stosunek mocy do masy i roztaw osi ) tzn. Bentley ma owiele wiekrzy roztaw i wiecej kilo na KM niż BMW i Mercedes. A co do osiągów to przyspiech jest zbliżony a V-max niejest najważniejszy w roadsterach.
P.S.
Z której strony Z8 przypomina ci kurczaka :x :?: :?: :?:

AML
09-04-2005, 14:49
Clarkson robił drifty nawet 6 tonową, 1000 konną wyścigową ciężarówką, więc co dopiero Z8.

shrek
12-04-2005, 20:27
Clarkson robił drifty nawet 6 tonową, 1000 konną wyścigową ciężarówką, więc co dopiero Z8.
To właśnie są brytyjczycy, niewiadomo kiedy im odbije.

MKa
12-04-2005, 22:47
A Masz może filmik tego popisu :?: :grin:

AML
12-04-2005, 23:12
mam to w całym filmie ale waży on 700 mb
wejdź sobie przez DC++ na jakiś dobry hub i wyszukaj "Jeremy Clarkson - No Limits"
ściągnij sobie bo warto świetne maszyny tam pokazują a jakość filmu jest swietna też

MKa
12-04-2005, 23:13
mam to w całym filmie ale waży on 700 mb
wejdź sobie przez DC++ na jakiś dobry hub i wyszukaj "Jeremy Clarkson - No Limits"
ściągnij sobie bo warto świetne maszyny tam pokazują a jakośc filmu jest świetna
Dzięki bardzo za poradę :!:

playerone
13-04-2005, 16:32
Zdecydowanie SL 65, nawet gdybym mial do wyboru bmw z8 czy sl500, to oczywiscie ze bym wybral z8 i pozniej go sprzedal i zamienil na lepszą wersję SL. Mercedes robi lepsze wrażenie, jest bardzie klasyczny. :cool:

MikI MałS
13-04-2005, 17:07
Oczywiście Mercedes.Jest o wiele lepiej wyposażony.I przede wszystkim to BMW jest strasznie BRZYDKIE :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Rudy
17-04-2005, 15:40

No widzisz Aston... nie możesz tolerować tylko Twojego punktu parzenia na auta. Z8 jest wg mnie niezgrabne i w ogóle mi się nie podoba. Jakby miało lepsze osiągi od SL-a, oczywiście wziąłbym Betę, ale tak nie jest :wink:. Ba :!: SL jest i szybszy i ładniejszy, więc nie mam wątpliwości...

BMW M5 E60
08-05-2005, 19:28
heh gdyby ktoś dawał mi za darmo to wziąłbym SL65 w końcu to prawie 1.500.000 :mryellow: i odrazu sprzeadł i kupił Z8 i jeszcze na imprezy by starczyło... a tak poważnie to moim zdaniem w mercedesach przesadzają już z ta elektroniką i wszędzie obecnymi jakimiś "bajerami" rozumiem w S klasie, ale nie w sportowym SL... do mnie osobiście jakoś to nie przemawia a pozatym mesie mają jakoś tak dużą kierwnice w każdym modelu, tzn jakby to ppowiedzieć te kierownice są jakoś tak strasznie głębokie... ale zamotałem

BABELEC
08-05-2005, 19:57
Co z tego, że MB (z pomocą AMG) zrobi tak mocną furę skoro, żeby tą moc wykorzystać, muszą upchnąć dziesiątki kg elektroniki, bo inaczej to-to nie pojedzie. A jak już pojedzie, to i tak po prostej, bo na krętej drodze czy na torze, to wiele słabsze auta objądą takiego SL65 z palce w wydechu.

BMW M5 E60
08-05-2005, 21:09
"babelec" dobrze gada... co za dużo elektroniki to niezdrowo... co z tego ze na prostej wygra.. :lol:

Gemini
08-05-2005, 21:15
Oczywiście Mercedes.Jest o wiele lepiej wyposażony.I przede wszystkim to BMW jest strasznie BRZYDKIE :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

o gustach sie nie rozmawia :P

Enzo
09-05-2005, 09:38
BMW Rulez :smile:

Troche zle porownanie bo BMW ma juz "przestazala" konstrukcje silnika, M6 powinniscie dac :mryellow:

Sowison
09-05-2005, 13:30
Po pierwsze powinien być SL 55 AMG nie 65, po drugie i tak wole BMW :D:D:D Trzeba jednak przyznać że nie cieszył się zbyt wielką popularnością :(

renówa
09-05-2005, 17:46
Merol!!!
"Beemka" jest poprostu brzydka!!! :mad:
Merol tyle że 55 jeżdzi niedaleko mnie i mam okazję prawie codziennie go oglądać (i słuchać :lol: ) Jest piękny
lubie "beemki" ale to że występowała w Bondzie to nic nie znaczy.
Jest brzydka i tyle :susp:

:twisted: ( to tylko moje zdanie ) :twisted:

BMW M5 E60
09-05-2005, 18:30
Merol!!!
Merol tyle że 55 jeżdzi niedaleko mnie i mam okazję prawie codziennie go oglądać (i słuchać :lol: ) Jest piękny

heh o gustach się nie dyskutuje... jednemu podobają sie brunetki drugirmu blondynki, a znajdzie sie i taki co woli chłopców brrrrrrr :damn:
a co do tego ze Z8 nie cieszyło się zbytnim powodzeniem hmmm Z8 to była seria limitowana i powstało stosunkowo mało tych samochodów, a więc kolejny plusik bo Z8 jest exclusive:P a poza tym to są bebechy z M5 upchnięte do roadsterka :mryellow:

MikI MałS
10-05-2005, 15:07
Merol!!!

heh o gustach się nie dyskutuje... jednemu podobają sie brunetki drugirmu blondynki, a znajdzie sie i taki co woli chłopców brrrrrrr :damn:
a co do tego ze Z8 nie cieszyło się zbytnim powodzeniem hmmm Z8 to była seria limitowana i powstało stosunkowo mało tych samochodów, a więc kolejny plusik bo Z8 jest exclusive:P a poza tym to są bebechy z M5 upchnięte do roadsterka :mryellow:

To jest właściwie prawda, ale tak jak ja i renówa wyraziliśmy swoje gusta.Co w tym złego :?: :?: :?:

Constantine
10-05-2005, 17:59
Wygrywa oczywiscie BMW Z8 :smile:

Ryzykant
17-05-2005, 15:21
Ja zdecydowanie wybrał bym Mercedesa.Mercedes choc ma linie klasyczną,jest nieżle wyposażony i ma też sporo mocy.Bmw natomiast razi mnie swoim wyglądem.Zdecydowanie Mercedes :razz:

MikI MałS
17-05-2005, 17:19
Ja zdecydowanie wybrał bym Mercedesa.Mercedes choc ma linie klasyczną,jest nieżle wyposażony i ma też sporo mocy.Bmw natomiast razi mnie swoim wyglądem.Zdecydowanie Mercedes :razz:

Dobrze prawisz.BMW razi wyglądem, jest trochę brzydkie (wiem, że o gustach się nie rozmawia), a Mercedes oczywiście świetnie wykonany i ma też sporo mocy jak powiedzjałeś :mryellow:

Nawrot12
19-05-2005, 15:11
Zdecydowanie Mercedes. To BMW mi się nie podoba

Enzo
19-05-2005, 16:48
Co z tego ze ma moc jak BMW jest szybsze i zwinniejsze

Di Kej
19-05-2005, 20:24
Z8 paskudny tył [to moje zdanie] ale może i piękny? Co innego silnik.

Wybieram SL-a

m3csl
10-07-2005, 23:33
oby dwa 5 litrowe silniki Z8 lepiej brzmi(z tego co złyszałem) a SL 65 jest szybszy :roll:

Wielbłąd
11-07-2005, 00:59
Widziałem obydwa modele i powiem wam ze Z8 ma ten dar przyciagania wzroko ale Sl tez. Z8 widziałem na tergach a SL co prawda 55AMG ale zawsze AMG to na ulicy i sporo ludu sie ogladneło :grin: ja wybietam Mesia

13-07-2005, 18:43
chyba Z8 :grin: trudny wybór :sad:

MATT
13-07-2005, 18:48
Dlaczego SL 65, a nie 55 ?? :???:

Tak czy inaczej MB SL AMG :mryellow:

Robak
13-07-2005, 20:13
bmw jest duzo slabsze i gorzej jezdzi jest to jedyne bmw które jezdzi gozej niz konkurencyjny merc

kok
13-07-2005, 22:58
bmw jest duzo slabsze i gorzej jezdzi jest to jedyne bmw które jezdzi gozej niz konkurencyjny merc
Z8 powinno być poruwnywane tak jak juz cześniej pisałem z SL55 AMG bo z 65 to tak jak porównywać 320d z C320CDI i wybrać Merola go jest szybszy :damn:

Robak
13-07-2005, 23:12
Z8 powinno być poruwnywane tak jak juz cześniej pisałem z SL55 AMG bo z 65 to tak jak porównywać 320d z C320CDI i wybrać Merola go jest szybszy :damn:
sl 55 amg jest tez szybszy i lepiej jezdzi od z8

kok
13-07-2005, 23:23
nieumie znaleść danych ale Z8 ma leprzego kopa do 200 od merca. A v-max przyjmijmy za taki sam bo nikt roadster'em ne śmigo ponad 200 bez dachu.
A co do prowadzenia to może masz racje tylko że u merca jest w 3dupy elektroniki która niedaje takiej przyjemności z jazdy co Z8.

Robak
13-07-2005, 23:31
nieumie znaleść danych ale Z8 ma leprzego kopa do 200 od merca. A v-max przyjmijmy za taki sam bo nikt roadster'em ne śmigo ponad 200 bez dachu.
A co do prowadzenia to może masz racje tylko że u merca jest w 3dupy elektroniki która niedaje takiej przyjemności z jazdy co Z8.
tu cie zaskocze.Z8 to jedno z najgorzej prowadzoscych sie bmw.Jezdzi nawet gozej niz zwykła 320.Ma dsc któergo sie nie da wyłoczyc poniewaz głomby sworzyli podwozie które jest niebezpieczne do prowadzenia.Dla tego Z8 to najwieksza porazka w histori bmw.Merc jezdzi znacznie lepiej

ilovebmw
14-07-2005, 11:16
z8 to najwieksza porazka? zle sie prowadzi?? to ciekawe co piszesz, te glaby nie stworzylyby zlego podwozia, bo maja zbyt wielkie doswiadczenie w tym co robia, od lat uklady jezdne i kierownicze sa najlepsze (badz jedne z najlepszych) i to w kazdym modelu, niezaleznie od klasy. dla mnie to troche herezje napisales. byc moze chodzi ci o przeniesienie napedu na jedna os (duza moc), z tym moga byc problemy, ale nie z ukladem jezdnym czy kierowniczym. zacytuje tu jeden z komentarzy ktory gdzies przeczytalem: z8 to ukoronowanie wszystkich najlepszych cech roadsterow bmw poczawszy od modelu 507...

Robak
14-07-2005, 11:23
z8 to najwieksza porazka? zle sie prowadzi?? to ciekawe co piszesz, te glaby nie stworzylyby zlego podwozia, bo maja zbyt wielkie doswiadczenie w tym co robia, od lat uklady jezdne i kierownicze sa najlepsze (badz jedne z najlepszych) i to w kazdym modelu, niezaleznie od klasy. dla mnie to troche herezje napisales. byc moze chodzi ci o przeniesienie napedu na jedna os (duza moc), z tym moga byc problemy, ale nie z ukladem jezdnym czy kierowniczym. zacytuje tu jeden z komentarzy ktory gdzies przeczytalem: z8 to ukoronowanie wszystkich najlepszych cech roadsterow bmw poczawszy od modelu 507...
Sorry koles jestes pewnie zaslepionym fanem Bmw a takiej tępej głowie sie nie wytumaczy ze którys z modeli tego koncerny jest po prostu zły.Owszem te auto jest piekne szybkie i tak dalej ale powiedz mi co to za auto super sportowe w którym NIE MOZA wyłaczyc kontroli trakcji.Nie mozna poniewaz człowiek jadacy bez tego mogł by sie zabic gdyz zawieszenie jest zle skonstuowane i ma kiepskie nastawy.
ZEby nie było ze gadam głupoty wygrzebałem AUTO SUKCES 7/2000 Tytuł artykułu BEZ EKSTAZY cytuje:"A to dla tego,ze przy całej tej fantastycznej mocy i obłednie pieknym designie kierowca nie moze sie tu czuc ja za kierownica samochodu spotrowego.
Elektronika uniemozliwia jakiekolwiek kwiczenie oponami,ostre przejscie łuku,załamanie samochodu w zakrecie.Kiedy systemy sabilizujace ingeruja(a czynia to prawie cały czas),400-konny potwór zachowuje sie jak auto rodzinne.Poza tym układ kierowniczy jest zbyt nieprecyzyjny a sam samochod reprezentuje soba za wielka mase bo mimo szerokiego wykorzystania aluminium bmw zdołało pozostawic tu na kołach całe 1635 kilogramow."
Styknie?

ilovebmw
14-07-2005, 12:15
dla twojej informacji nie jestem slepo zapatrzonym fanem bmw, a takiej tepej glowie jak ty sie nie wytlumaczy, ze samochod ze zlym zawieszeniem, ktory prowadzi do smierci nie bylby produkowany. chodzi o to, ze zwykly kierowca nie poradzilby sobie z taka duza moca przenoszona na jedna os (musze sie powtarzac). to jest prawdziwy samochod sportowy, czy ci sie to podoba czy nie, a na pewno bardziej sportowy od nedznego sl-a, o ktorego ukladzie kierowniczym te wielce obiektywne gazety pisaly wprost zalosnie.
kazda gazeta pisze co innego i powiem tylko tyle. styknie?
zawieszenie ma kiepskie nastawy w samochodzie z silnikiem 400-konnym? to na prawde musialaby byc glupota konstruktorow.

jak ja nie lubie tego typu dyskusji..pozdrawiam.

Robak
14-07-2005, 13:29
chodzi o to, ze zwykly kierowca nie poradzilby sobie z taka duza moca przenoszona na jedna os (musze sie powtarzac).
Chciałem tylko dodac ze m5 ma identyczny silnik i moc przeniesiona na tylna os i tam DSC da sie odłaczyc i poczuc sie jak w parawdziwym sportowym aucie majac pełne panowanie.Wiec cos z zawieszeniem w Z8 jest na pewno nie tak.I to jest słabo spotowe auto.To jest moje zdanie, nie puste tylko poparte dowodem.Jesli w samochodzie sportowym nie da sie wyłaczyc kontroli tarkcji mozna wyciagnac odpowiednie wnioski ale do tego trzeba byc...

kok
14-07-2005, 22:14
Owszem te auto jest piekne szybkie i tak dalej ale powiedz mi co to za auto super sportowe w którym NIE MOZA wyłaczyc kontroli trakcji.
Każdy sportowy MERCEDES.

a sam samochod reprezentuje soba za wielka mase bo mimo szerokiego wykorzystania aluminium bmw zdołało pozostawic tu na kołach całe 1635 kilogramow."
Styknie?
:arrow: Sl 55 AMG waży 1821 kg, a SL 65 AMG 1950 kg

Robak
14-07-2005, 23:04
kur** ludzie, o co wam chodzi,co starcie sie mi udowodnic.Dla mnie porzadny samochod sportowy to taki którym mozna poszalec.Nieodłacznym atrybutem takiego auta jest naped na tył(moze byc na 4).Dzieki temu mozna spod swiateł zostawic niezła chmure,w wolnym miejscu pokrecic tyłkiem i zrobic pare baczkow lub pojezdzic bokiem i radowac sie z coraz piekniejszych wyjsc z zakretów.W MB mozna tak zrobic po mimo masy(gwarantuje to mocny motor)wyłaczajc ESP(jest takie cos bo widziałem w SL ale 500), natomiast w bmw nic takiego sie pratycznie nie da poniewaz tak owego przycisku ESP off NIE MA.Wiec uwazam ze Bmw z8 jest mało sportowe a tak poza tym przez ten mały ale istotny mankament jest TOTALNIE ZJEBANE.Bmw moze jest ładniejdze, lepiej wykonane ale niech poda ktos jakis solidny argument na to ze bmw jest bardziej sportowe,Bo wedłog mnie nie jest. Nie jestem jakims upartym osłem i moge przyznac racje ze jest inaczej ale na razie nie usłyszałem od was niczego.
A zeby nie było ze gadam o esp w Mb bez sensu podam cytat o brabusie SL który jest na bazie MB sl i układ esp zapewne został przejety z niego.
GT nr 10(pazdziernik) 2002 artykuł pod tytułem Brabus design cytuje:"Cena prawie 200000 euro za samochod to dosc duzo, wiec jakiekolwiek spotkanie z kraweznikiem czy inna przeskoda nie spodkałoby sie z entuzjazmem kierownictwa firmy.Musielismy obiecac ze nie wyłaczymy ESP i bedziemy uwazac."
Dla mnie wasze gadki sa puste i bez pokrycia w rzeczywistosci(kok i ilovebmw)

kok
14-07-2005, 23:17
Co do jazdy bokiem to oglądnij sobie co wyprawiał Clarsson.
A że widziałeś przycisk z napisem off ESP w SL500 to pewne tylko że ma on taki mały mankament;On wyłancza ESP na chwiletzn Jak komputer wykryje uślisg i uzna go za niebespieczy aktywuje ESP. A żeby niebyło ze bronie Z8 renkami i nogami to musze przysnać że auto jest ciężkie do prowadzenia. [/b]

Robak
14-07-2005, 23:32
Nie wiem czy ta twoja teoria z ESP w mercedesie jest prawdziwa ale niech ci bedzie bo nie jezdziłem wiec nie wiem.Ta teoria jest bez sensu bo ten przycis jest po to aby odłoczyc ESP co ma na celu jego nieingerecje.Wiec jaka jest idea tego przycisku.Wiem tylko ze u mojej starszej w accordzie jest taki przycisk i go kilka razy naciskałem po czym skatowałem auto i nie było sladu po ingerecji ESP.Wiec obstaje przy swoim.
A skoro w kierownictwie brabusa mowia dziennikarzom aby nie wyłaczac maja ku temu chyba jakies powod

kok
15-07-2005, 00:12
Ja niepisałłem o Brabusie tylko o Merolu.
A o tym niedogodzieństwie mówili w kilku programch podczas testów.

Dominik999
15-07-2005, 09:05
Co do odłaczenia ESP w Mero Kok ma 100% racje. Robak, według ciebie Z8 jest mniej sportowy TYLKO dlatego, że nie da się wyłączyć ESP? Jeżeli tak, to naprawdę błachy powód. Poza tym trzeba na to spojrzeć z innej strony - przecież po coś to ESP w tym aucie jest, w końcu nie każdy, kto kupujje takie auto musi byc "mistrzem kierownicy" i może mu być bardzo cięzko opanowac to auto - i tak napjprawdopodobniej jest w większości. Mimo wszytsko bezpieczeństwo jest priorytetem, tak że w MB, dltego ESP po wyłączeniu aktywuje się w extremalnych sytuacjach :neutral:

BABELEC
15-07-2005, 10:21
Jedne systemy ESP da się wyłączyć całkowicie, inne tylko uśpić. Są i dufazowe - krótkie wciśnięcie przycisku "osłabia" ESP a dłuższe ptrzytrzymanie wyłącza go całkowicie.
MB ma tak skopany układ kierowniczy i zawieszenie nie nadające się do ostrej jazdy, że tylko dzięki ESP da się to jakoś prowadzić.

Robak
15-07-2005, 17:55
pewnie ze nie kazdy jest doswiadczonym kierowca ale jesli mowimy o prawdziwym sportowy aucie to jest ono przeznaczone miedzy innymi dla doswiadczonych kierowców.Chyba moge miec wybór czy poruszac sie bezpiecznie z właczonym ESP czy go wyłaczyc i poszalec.W BMW takiego wyboru nie ma wiec wybiora go jesli chodzi o umiejetnosci prowadzenia same zołtodzioby(ludzie nie przywiazujacy wagi do jakosci jazdy a raczej wygladu auta).Nie bronie mercedesa ze jest lepszym autem tylko stram sie obalic mit ze kazde bmw jest doskonale w prowadzeniu i kazde jest lepesze od odpowiednika wsrod mercedesów
Niech mi ktos wytłumaczy dlaczego w bmw m5 e39 z silnikiem 400 koni mozna odłaczyc esp i szalec do woli a jest to tylko usportowiona limuzyna a w Z8 z takim samym silnikiem które jest roadserem czyli automatycznie autem bardziej spotrowym nie mozna(odpowaiedz nasuwa sie sama ale poczekam na was)

BABELEC
15-07-2005, 20:09
Może po prostu zapomnieli dołożyć opcję wyłączenia? :shock: :grin:

BMW M5 E60
18-07-2005, 22:21
Robak ale Ty jesteś tępy.... masz gówniane pojecie o BMW Z8 i o Mesiu AMG też... a mądrzysz się jak cholera... i jeszcze takie poematy piszesz... szkoda tylko że to wszystko wyssane jest z palca...

Po pierwsze wyróżnikiem samochodu sportowego nie jest obecność przycisku ESP off... w amg jest ale jak tylko jest mały uślizg to natychmiast sam się aktywuje... jeżeli dla Ciebie kręcenie bączków Sl AMG to zajebista frajda... to widać że chłopaczek ze wsi jesteś... takimi samochodami się tak nie szaleje...

w Z8 nie można wyłączyć DSC ze względów bezpieczeństwa... duża moc, brak dachu, możliwość rolowania w momencie za szybkiego wejścia w zakręt... a że jest sporo krótszy od M5 e39 w związku z czym rekacje Z8 są gwałtowniehjsze i mniej przewidywalne... a że ten samochód z reguły kupowało się po to aby się lansować w kurortach itd to dlatego dla bezpieczeństwa mało doświadczonych kierowców DSC nieda sie wyłączyć... i to różni Z8 od M5 e39

BKX
18-07-2005, 23:01
Jesli ktos bedzie chcial poszalec to nie kupi ani Z8 ani Mesia... Nie oszukujmy sie, to nie sa sportowe samochody, tylko "limuzyny" z duzymi i mocnymi silnikami... Jak kolega wyzej wspomnial takim Merolem czy BMW to ty sie bedziesz wozil w kurorcie 20 km/h a jak bedzie potrzeba to pojedziesz troche szybciej autostrada... Osobiscie wole BMW, bo jest moim zdaniem ladniejszy, glownie za sprawa indywidualnego, niespotykanego wygladu... aha i chyba najwazniejsze, rzedziej go spotkasz na ulicy niz Merola, bo zdaza sie ze dwa identyczne Mesie spotkasz na jednym parkingu, a to dla kogos kto wydal kuuuuupppppeeeee kasy na samochod, chyba nie jest przyjemne uczucie... A do sportowej jazdy sa inne swietne samochody...

Robak
19-07-2005, 00:36
Robak ale Ty jesteś tępy.... masz gówniane pojecie o BMW Z8 i o Mesiu AMG też... a mądrzysz się jak cholera... i jeszcze takie poematy piszesz... szkoda tylko że to wszystko wyssane jest z palca...

Po pierwsze wyróżnikiem samochodu sportowego nie jest obecność przycisku ESP off... w amg jest ale jak tylko jest mały uślizg to natychmiast sam się aktywuje... jeżeli dla Ciebie kręcenie bączków Sl AMG to zajebista frajda... to widać że chłopaczek ze wsi jesteś... takimi samochodami się tak nie szaleje...

w Z8 nie można wyłączyć DSC ze względów bezpieczeństwa... duża moc, brak dachu, możliwość rolowania w momencie za szybkiego wejścia w zakręt... a że jest sporo krótszy od M5 e39 w związku z czym rekacje Z8 są gwałtowniehjsze i mniej przewidywalne... a że ten samochód z reguły kupowało się po to aby się lansować w kurortach itd to dlatego dla bezpieczeństwa mało doświadczonych kierowców DSC nieda sie wyłączyć... i to różni Z8 od M5 e39
ale z ciebie tempy cap.Jak bys przeczytał wszystkie posty to bys wiedział ze daze do tego aby wyprowadzic kogos z bedu ze jest to auto wybitnie sportowe.Do tego przez wszystkie swoje wypowiedzi zmierzałem.Takie głupie dyrdymały o tym ze bmw Z8 to atuo bulwarowe dawno wiedziałem.w kazdej głupiej gazecie pisza taki tekst o tym aucie.Lyknales kilaka i powtarzasz nudne slogany.Nie o tym tu mowa.Nic nowego nie wniosłes swa smieszna gatka. Po guwnianej sprzedazy tego modelu widac jak bardzo Z8 odstaje od wysokiego poziomu który reprezentuje BMW w innych swoich modelach.Tylko takie złamasy jak ty by jezdziły taka fura i sie "lansowały w kurortach".Taki idealny duet - psełdospotowa fura z takim samym kierowca :lol:.Najlepiej jest krytykowac innych za wypowiedzi a sam nic nie napisałes o tym który preferujesz i dlaczego.
Dobra rada:niech twoja srednia w pisaniu postów pozostanie na obecnym poziome,bedzie to ulga dla tego forum

BMW M5 E60
23-07-2005, 13:12
heh synku a jakim cudem Z8 ma odnotować super zajebistą sprzedaż np na poziomie SL, skoro Z8 to była limitowana seria... może mi to wytłumaczysz... :roll:

1. to widać Ty nie czytałeś postów od początku bo już dawno powiedziałem że Z8 i nawet szeroko opisałem dlaczego...

2. czytając Twoje posty wnioskuje że dla Ciebie samochód sportowy to taki który ma odłączane ESp bądź DSC itp i możesz sobie pokręcić bączki popalić gumy... heh gratuluje typowo wieśniackiego podejścia do tematu...

3. pisze mało postów baranie bo nie mam czasu na siedzenie w necie...

4. i teraz najlepsze... od kilku lat nie mieszkam w Posce... a tam gdzie pomieszkuje pracuje jako kierowca testowy w pewnej firmie.... i tak się składa że jeździłem i jednym i drugim....

pozdrawiam

Robak
23-07-2005, 14:40
jedyne co mozesz testowac to smak jogurtu w supersamie na promocji.Chociaz w sumie czemu nie daj jakies fotki to przyznam ci racje i co do bmw mb i co do innych rzeczy.Puki co to jestes prostym chamem z wybujała wybraznia.
Ciekawe jakiem prawem mowisz do mnie synku.Ja mam 24 lata wiec ty przynajmniej 30.Nic nie mam do ukrycia a wszytsko co napisałem i przedstawiłem o sobie na ty forum jest prawdziwe.jesli masz tyle lat zeby nazywac mnie synkiem to jakim cudem takiemu niepowaznemu człowiekowi daja samochody do testowania.To jest dla mnie zagadka.Było na tym forum juz kilku takich co jezdzili maybachami bmkami 6 i innymi.Moze jestes jakim znanym kierowca który juz nie moze scigac sie a teraz testuje auta a moze jestes jakim znanym dziennikarzem.hm wszystko mozliwe.Ale smierdzi mi tu guwniarzem z niewyparzona gemba lubiacym snuc opowiastki dalekie od realizmu.Chetnie bym sie przekonał kto tam jest wiec
SHOW YOUR FACE,BITCH!!! :razz:

BMW M5 E60
23-07-2005, 18:06
lat 42.... i mój syn ma większe pojęcie o samochodach niż Ty...

a hamem jestem szczególnie dla takich łosiów jak Ty którzy siedza w necie 24h wyszukują info o samochodach a potem szpanują na forum... gadając głupoty...

BKX
24-07-2005, 09:14
Przepraszam, ze sie wtracam... ale ta pisemna "rozmowa" chyba poszla za daleko... nie sadzicie? Chyba na publicznym forum nie wypada takich slow uzywac? Sorki za OT, ale bardzo mnie to zdenerwowalo...

Ice
24-07-2005, 13:21
SHOW YOUR FACE,BITCH!!! :razz:

:? I gdzie jest moderator?

BMW M5 E60
24-07-2005, 17:17
w sumie racja zabrnęło to trochę za daleko...

także lepiej wróćmy do tematu....

ale i tak jeżeli znowu przeczytam tekst typu "a Z8 nie ma przycisku 'ESP off" a SL ma taki przycisk, więc Sl to samochód sportowy a Z8 nie... bo w SL można wyłączyć kontrole trakcji i poszaleć..." coś takiego, to cicho siedział nie będę :mryellow:
przepraszam ale denerwuje mnie takie gadanie tym bardziej ze to totalna bzdura...

Robak
24-07-2005, 19:25
Posunełem sie za daleko wiec przepraszam za słowa.Tak czy siak bede pisał co bede chciał.A w twoje brednie i tak nie uwierze bo to puste słowa.Mozesz kwestionowac moja wiedze na temat aut ale sam nic nie zaprezentowałes i nie masz sie czym chwalic.Radze przeczytaj moje wszystkie posty potem porównaj obiektytwnie z innymi i swoimi, a skoro jestes inteligentnym człowiekiem powinienes wyciagnac jakies wnioski.42 letni facet a taki niepowazny.Zarzucasz mi szpanowanie a sam chcwalisz sie jak mały chłopczyk,ze jestes kierowca testowym.Wow skoro tak to zanim cos powiemy o aucie powinnismy wszyscy ciebie zapytac jak ono jezdzi bo to w jest w nim najwazniejesze.To co jest na forum z twojej strony to jedna wielka sciema Zmien to jakos i udowodnij mi ze jestem w błedzie.Moze innych to nie interesuje ale mnie bardzo.Puki co TWOJA WIARYGODNOSC DLA MNIE JEST ZEROWA.

BMW M5 E60
24-07-2005, 20:23
heh smieszny jesteś...

nie wiesz kiedy przestać...

to co myślisz lata mi koło ***** :mryellow:

a i nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać... a szczególnie Tobie :grin:

koniec kropka!!!!!!!!!!!!

WRACAMY DO TEMATU Z8 kontra SL AMG

Robak
24-07-2005, 21:15
to co myślisz lata mi koło *****
Dziwie sie,42 letni dojrzały człowiek majacy rodzine i dzieci :ogh: mi juz wystarczy, nic nie udowadniaj...kierowco testowy :lol:

BMW M5 E60
24-07-2005, 22:20
po pierwsze nie powinno Cię interesować to czy jestem bardziej lub mniej poważnym facetem... jak na moją głowę to nie Twoja sprawa... :razz:

a skoro uważasz ze nieuważnie czytałem Twoje posty... to proszę pojedziemy teraz po każdym po kolei... udało Ci się mnie sprowokować do dłuższego przebywania w necie...

na jakiej podstawie twierdzisz, że Z8 jeździ gorzej niż AMG 55 lub 65... powinno być w zasadzie porównanie do 55 AMG bo do 65 AMG to Z8 brakuje 212 koni a to duża różnica...
i dlaczego jest dużo słabsze????

sl 55 amg jest tez szybszy i lepiej jezdzi od z8

wyjaśnij mi a raczej nam tu wszystim dlaczego 55AMG jeździ lepiej niż Z8...:)

u cie zaskocze.Z8 to jedno z najgorzej prowadzoscych sie bmw.Jezdzi nawet gozej niz zwykła 320.Ma dsc któergo sie nie da wyłoczyc poniewaz głomby sworzyli podwozie które jest niebezpieczne do prowadzenia.Dla tego Z8 to najwieksza porazka w histori bmw.Merc jezdzi znacznie lepiej

Z8 to jedno z najgorzej prowadzących się BMW... ???? no comment

tu to sie uśmiałem Z8 jeździ gorzej niż zwykła 320???? człowieku czasami warto się zastanowić co Ty gadasz... to są dwa całkowicie różne samochody... to tak jak porównywać M5 do malucha :mryellow:

a słyszałeś o takim motywie, że zanim taki samochód wejdzie do produkcji, to powstaje kilka egzemplarzy testowych, które sa ostro katowane przez FABRYCZNYCH kierowców testowych, w każdych warunkach od mroźnej Szwecji po upalną środkowa Afryke... i nie ma szans żeby taki samochód miał złe zawieszenie... tym bardziej nie moze być niebezpieczny w prowadzeniu...

jak to już ktoryś z kolegów tu zauważył, nie w każdym samochodzie da sie odłączyć ESP ze względów bezpieczeństwa tym bardzie w samochodzie z otwartym dachem i taką mocą...

heh najwieksza porażka w historii BMW... znowu się uśmiałem...

Sorry koles jestes pewnie zaslepionym fanem Bmw a takiej tępej głowie sie nie wytumaczy ze którys z modeli tego koncerny jest po prostu zły.Owszem te auto jest piekne szybkie i tak dalej ale powiedz mi co to za auto super sportowe w którym NIE MOZA wyłaczyc kontroli trakcji.Nie mozna poniewaz człowiek jadacy bez tego mogł by sie zabic gdyz zawieszenie jest zle skonstuowane i ma kiepskie nastawy.
ZEby nie było ze gadam głupoty wygrzebałem AUTO SUKCES 7/2000 Tytuł artykułu BEZ EKSTAZY cytuje:"A to dla tego,ze przy całej tej fantastycznej mocy i obłednie pieknym designie kierowca nie moze sie tu czuc ja za kierownica samochodu spotrowego.
Elektronika uniemozliwia jakiekolwiek kwiczenie oponami,ostre przejscie łuku,załamanie samochodu w zakrecie.Kiedy systemy sabilizujace ingeruja(a czynia to prawie cały czas),400-konny potwór zachowuje sie jak auto rodzinne.Poza tym układ kierowniczy jest zbyt nieprecyzyjny a sam samochod reprezentuje soba za wielka mase bo mimo szerokiego wykorzystania aluminium bmw zdołało pozostawic tu na kołach całe 1635 kilogramow."
Styknie?

i tu gościu w sposób ordynarny odnosisz się do "ilovebmw" będe się powtarzał wyznacznikiem samochodu sportowego nie jest to czy samochód ma przycisk ESP off czy go nie ma...

pieesz do tego że Z8 jest cieżkie???? no to chyba kolega "kok" już to wyjaśnił :mryellow:

Sl 55 AMG waży 1821 kg, a SL 65 AMG 1950 kg

i popieram w tym momencie słowa "ilovebmw" że Z8 jest dużo bardziej sportowe niż nędzny SL 55 AMG i jego gumowaty układ kierowniczy którego nie da sie wyczuć...

Chciałem tylko dodac ze m5 ma identyczny silnik i moc przeniesiona na tylna os i tam DSC da sie odłaczyc i poczuc sie jak w parawdziwym sportowym aucie majac pełne panowanie.Wiec cos z zawieszeniem w Z8 jest na pewno nie tak.I to jest słabo spotowe auto.To jest moje zdanie, nie puste tylko poparte dowodem.Jesli w samochodzie sportowym nie da sie wyłaczyc kontroli tarkcji mozna wyciagnac odpowiednie wnioski ale do tego trzeba byc...

co do silnika z M5 to się zgadza... ale gosciu zauważ, że Z8 jest krótkim samochodem z mocnym silnikiem umieszczonym z przodu... a co za tym idzie jest dużo bardziej narowisty i dużo trudniejszy do wyczucia niż M5... duży a co za tym idzie cieżki silnik umieszczony z przodu dociąża przednią oś... ale tylna już nie jest tak dociażona, czyli rozkład mas odbiega od idealnego 50:50... a jeżeli tylna oś i do tego napędzana jest mniej dociążona niż przednia to prowadzi do nadsterowności i mało doświadczony kierowca,a zapewne 99% nabywców to niedzielni kierowcy a Z8 służy im do lansowania w kurortach, moga sobie nie poradzić z nadmiarem mocy...

a skoro to co mówisz to nie są puste słowa to gdzie te dowody...:/

kur** ludzie, o co wam chodzi,co starcie sie mi udowodnic.Dla mnie porzadny samochod sportowy to taki którym mozna poszalec.Nieodłacznym atrybutem takiego auta jest naped na tył(moze byc na 4).Dzieki temu mozna spod swiateł zostawic niezła chmure,w wolnym miejscu pokrecic tyłkiem i zrobic pare baczkow lub pojezdzic bokiem i radowac sie z coraz piekniejszych wyjsc z zakretów.W MB mozna tak zrobic po mimo masy(gwarantuje to mocny motor)wyłaczajc ESP(jest takie cos bo widziałem w SL ale 500), natomiast w bmw nic takiego sie pratycznie nie da poniewaz tak owego przycisku ESP off NIE MA.Wiec uwazam ze Bmw z8 jest mało sportowe a tak poza tym przez ten mały ale istotny mankament jest TOTALNIE ZJEBANE.Bmw moze jest ładniejdze, lepiej wykonane ale niech poda ktos jakis solidny argument na to ze bmw jest bardziej sportowe,Bo wedłog mnie nie jest. Nie jestem jakims upartym osłem i moge przyznac racje ze jest inaczej ale na razie nie usłyszałem od was niczego.
A zeby nie było ze gadam o esp w Mb bez sensu podam cytat o brabusie SL który jest na bazie MB sl i układ esp zapewne został przejety z niego.
GT nr 10(pazdziernik) 2002 artykuł pod tytułem Brabus design cytuje:"Cena prawie 200000 euro za samochod to dosc duzo, wiec jakiekolwiek spotkanie z kraweznikiem czy inna przeskoda nie spodkałoby sie z entuzjazmem kierownictwa firmy.Musielismy obiecac ze nie wyłaczymy ESP i bedziemy uwazac."
Dla mnie wasze gadki sa puste i bez pokrycia w rzeczywistosci(kok i ilovebmw)...

i znowu wyrazasz się niekulturalnie( i tio Ty gosciu nazywasz mnie hamem :grin: )

znowu sie powtórze te samochodu nie służą do bezsensownego kręcenia bączków i zosatwiania dymu przy starcie spod świateł... za takie coś pewnie by Cię wysmiali... to się nazywa wieśniackie lansowanie...

jazda sportowa sportowym samochodem nie polega na wychodzeniu bokiem z zakrętu... jak byś nie wiedział to Cię oświece... jak chcesz szybko i bez strat czasowych i prędkości pokonać zakręt to pokonuje sie go "na okrągło" bez zbędnych uslizgów, nie wspominając juz o niszczeniu ogómienia, co może mieć kiepskie skutki jak spadnie deszcz... fizyki nie oszukasz i nawet najlepsze ESP nie pomorze jak się przesadzi z predkością...

z tego co czytam to wniosku i zresztą sam to powiedziałeś dla Ciebie nasze słowa są puste i bez pokrycia... a gdzie jest pokrycie Twoich słów... uważasz się za super znawcę tematu i nikt inny nie wie lepiej od Ciebie... jesteś najmądrzejszy???hmmmm chyba nie bardzo... raczej zarozumiały... oczytany to fakt ale to na nic Ci sie zdaje:) bo gadasz na ogól bzdury... swoje filozoficzne wywody prezentujesz... a teoria z praktyką ma niewiele wspólnego :mryellow:

Nie wiem czy ta twoja teoria z ESP w mercedesie jest prawdziwa ale niech ci bedzie bo nie jezdziłem wiec nie wiem.Ta teoria jest bez sensu bo ten przycis jest po to aby odłoczyc ESP co ma na celu jego nieingerecje.Wiec jaka jest idea tego przycisku.Wiem tylko ze u mojej starszej w accordzie jest taki przycisk i go kilka razy naciskałem po czym skatowałem auto i nie było sladu po ingerecji ESP.Wiec obstaje przy swoim.
A skoro w kierownictwie brabusa mowia dziennikarzom aby nie wyłaczac maja ku temu chyba jakies powod

w mercedesie jak to juz ktoś zauważył ESP da się tylko uśpić a w przypadku uslizgu natychmiast układ ingeruje... ale w chwili gdy go uśpimy, to ingeruje z opóźnieniem i pozwala na troche większe uślizgi...
no i zprezentowałeś nam kolejne swoje filozoficzne wywody... i gdzie te Twoje słowa są podparte faktami...????

pewnie ze nie kazdy jest doswiadczonym kierowca ale jesli mowimy o prawdziwym sportowy aucie to jest ono przeznaczone miedzy innymi dla doswiadczonych kierowców.Chyba moge miec wybór czy poruszac sie bezpiecznie z właczonym ESP czy go wyłaczyc i poszalec.W BMW takiego wyboru nie ma wiec wybiora go jesli chodzi o umiejetnosci prowadzenia same zołtodzioby(ludzie nie przywiazujacy wagi do jakosci jazdy a raczej wygladu auta).Nie bronie mercedesa ze jest lepszym autem tylko stram sie obalic mit ze kazde bmw jest doskonale w prowadzeniu i kazde jest lepesze od odpowiednika wsrod mercedesów
Niech mi ktos wytłumaczy dlaczego w bmw m5 e39 z silnikiem 400 koni mozna odłaczyc esp i szalec do woli a jest to tylko usportowiona limuzyna a w Z8 z takim samym silnikiem które jest roadserem czyli automatycznie autem bardziej spotrowym nie mozna(odpowaiedz nasuwa sie sama ale poczekam na was)

skoro tak bardzo chcesz super sportowy samochód z możliwością wyłączenia kontroli trakcji lub wogóle bez niej to proponuje wziąć się za Ferrari Enzo, Carrere Gt itp....

a dlaczego w bmw m5 e39 można DSC wyłączyć... a w Z8 nie... juz mówiłem... Z8 jest krótkie z dużym silnikiem z przodu a napędem natył... dzięki temu jego reakcje na poczynania kierujacego są dużo gwałtowniejsze i trudniejsze do opanowania niż w m5 które jest cieższe dłuższei przez to łatwiej wyczuć już delikatny uślizg tyłu i odpowiednio zareagować....

teraz pewnie się przyczepisz że zawieszenie w Z8 jest do kitu bo jego reakcje są gwałtowne i tsudne do opanowania... to Ci powiem, że tak ma każdy krótki tylnoonapędowiec z silnikiem z przodu... prawa fizyki rządza...:)))

a więc podsumowując:

jesteś oczytany, ale nie najmądrzejszy a tak sie zachowujesz myslisz, ze tylko Ty masz racje co widać powyżej... jesteś w błędzie racje ma ilovebmw kok i reszta...
Twoje słowa podparte są faktami??? gdzie te fakty???
ilovebmw i kok- ich słową są puste bez pokrycia w rzeczywistosci... dlaczego tak twierdzisz???? dlatego, że nie zgadzają się z Tobą i mają większą wiedze niż Ty????

filozofem to mozesz byc ale o Z8 i SL 55 AMG to nie masz bladego pojęcia... nie wiem jak reszta tematów bo nie czytam...

nazywasz mnie hamem??? a spójrz co sam wypisujesz...

jednym słowem w 90% twoje wypowiedzi to BZDURA... naczytałeś sie gazet... ale widać nie uważnie...

to tyle...

pozdrawiam i zycze miłego życia w błogim stanie samouwielbienia...
[/quote]

Ice
24-07-2005, 22:46
Nie będę się wcinał między wódke i zakąske, ale w jednym poprę BMW M5 E60... Robak naprawdę nie wiesz kiedy przestać :?

Robak
24-07-2005, 23:07
No prosze ale sie wysliliłes. Jestem pod wrazeniem.Oby tak dalej.Skoro jestes tak swietnym znawca tematu to mozesz mi jeszcze dodoac cos do niego.Jak mowisz bmw Z8 jest tak swietnym sporowym rasowym roadsterem w którym nie da sie odłaczyc DSC bo rozstaw osi jest za krótki na tak duza moc i bla bla bla to wytłumacz mi jak robia roadstery w firmie TVR. Sa lzejsze jeszcze krótsze i maja rownie poterzne silniki.Stosunek mocy do masy jest w ich przypadku duzo lepszy niz w Z8.Nikt nie wkałada tam zbednych systemow które psuja zabawe purystom w tym temacie.Dajmy na to tuskan z otwieranym dachem.400 koni bez zadnego esp.Chyba w całej tej wsciekłosci i probie wcisniecia mi na siłe swoich teori zatraciłes gdzies pojmowanie istoty prawdziwie sportowego auta.
Prosze o odpowiedz.

Robak
24-07-2005, 23:11
Nie będę się wcinał między wódke i zakąske, ale w jednym poprę BMW M5 E60... Robak naprawdę nie wiesz kiedy przestać :?
Ice jesli chcesz zabrac głos to w sprawie tematu, a mod zdecyduje kiedy mam przestac.Sa tu ludzie ambitni, których stac na pisanie wiecej niz ze samochod jest ładny.

BKX
24-07-2005, 23:15
Oj nie chce byc stronny, ale ICE ma calkowita racje... i nie tylko w tym, ze Robak nie umie przestac... po przeczytanie wszystkich postow obu Panow, stwierdzilem ze jednak wiekszosc wypowiedzi BMW M5 E60 oparta jest na konkretnej wiedzy w tym temacie i konsekwentnie odpiera "ataki" z drugiej strony... szczegolnie ostatni post stoi na wysokim poziomie... jestem troszke zaskoczony :wink:

2 post:
Sorki, ze sie wtracam, ale to przeciez forum, wiec moge :wink:
Robak nadal nie masz racji, bo TVR to nie samochod dla "szczeniaka" wiec jesli ktos juz sie decyduje na taki pojazd, to wie ze musi umiec nim jezdzic z konsekwencjami swych czynow, wiec po co w TVR ESP? TAm to jest tylko zbedny gadzet nikomu w tym samochodzie nie potrzebny, po drugie firma TVR specjalizuje sie w samochodach typowo sportowych dla profesjonalistow, wiec nie rozumiem twojej wypowiedzi...

Robak
24-07-2005, 23:21
Oj nie chce byc stronny, ale ICE ma calkowita racje... i nie tylko w tym, ze Robak nie umie przestac... po przeczytanie wszystkich postow obu Panow, stwierdzilem ze jednak wiekszosc wypowiedzi BMW M5 E60 oparta jest na konkretnej wiedzy w tym temacie i konsekwentnie odpiera "ataki" z drugiej strony... szczegolnie ostatni post stoi na wysokim poziomie... jestem troszke zaskoczony :wink:
Jeszcze powiedz ze uwierzyłes w to ze jest kierowca testowym

BKX
24-07-2005, 23:26
Sluchaj, to tu nie odgrywa roli czy on jest tym kierowca czy nie... wiesz ja patrze na to z boku, bez emocji, nie chce sie z Taba klucic i miec w Tobie wroga, ale moze czas juz jednak skonczyc... :wink:

Robak
24-07-2005, 23:29
hej ostatni post jest moj czekam na jego odpowiedz a nie jestem człowiekiem który łatwo odpuszcza zwałaszcza w tych tematach.Z reszta, co wam to przeszkadza mozecie po prostu stac zboku.przeciez nikt na tym nie cierpi.Puki mod mnie nie wywali...

aston
24-07-2005, 23:36
Oczywiście ze w BMW Z8 da się bez problemu uzykac dym z opon, co zresztą widac na testach tego samochdou choćby w Top Gear w któym to odcinku uznali włąśnei to BMW za najgorszy smaohcó roku (czy wogóle, nie pamiętam), moze to nie jest to samo palenie gum co w Merce bo on potrafi je spalić aż do fel:) ale się da.

A teraz czemu z tych dwóch wybieram Merca:
-roadster nei pasuje do Polski, mam zły kilmat, a SL ze skąłdanym sztywnm dachem jest super
-jak każdy wie samochody bez dachu nie są tak sportowe jak ich odpowiedniki/ konkurenci z zmakniętym nadwoziem, kabriolet powinien być bardziej elegancki/luksusowy i to Merc ma
-Merce ma znacznie potężniejszy silnik a to mi sie podoba:)
-BMW ma moim zdaniem niezbyt ciekawy wygląd stara seria 800 dużo bardziej mi odpowiadała

Robak
25-07-2005, 00:02
Sorki, ze sie wtracam, ale to przeciez forum, wiec moge :wink:
Robak nadal nie masz racji, bo TVR to nie samochod dla "szczeniaka" wiec jesli ktos juz sie decyduje na taki pojazd, to wie ze musi umiec nim jezdzic z konsekwencjami swych czynow, wiec po co w TVR ESP? TAm to jest tylko zbedny gadzet nikomu w tym samochodzie nie potrzebny, po drugie firma
No wlasnie widze ze z twoim pojmowaniem jest kiepsko.I do tego czytasz nasze posty chyba opuszczajac wersy.Przeciez m5 stara mi sie udowdonic ze Z8 jest autem super sportowym a ESP MUSI W NIM BYC bo nie da sie produkowac małych roadsterów z duzo moca.Ja mowie ze sie da podajac przykład.

TVR specjalizuje sie w samochodach typowo sportowych dla profesjonalistow, wiec nie rozumiem twojej wypowiedzi...
Tak? To Sory bo ja myslałem ze moze go kupic kazdy jesli ma odpowiedznia ilosc pieniedzy tak jak i Z8

Emenems
25-07-2005, 05:37
Może to i kłutnia, ale bardzo konstruktywna, naprawde sporo się można dowiedzieć.

Sorry za OT

BKX
25-07-2005, 09:04
Ja juz tam wczesniej chyba napisalem, ze to sa samochody (dla mnie) do wozenia sie po miescie, a nie do wyscigow i moze masz racje, bo to troche przesada upierac sie przy jednym, ze ten jest sportowy a ten nie :) Ja sie z tematu wycofuje, bo jak napisalem, chce z wami "zyc" w zgodzie na tym forum... A z TVR'em zle mnie zrozumiales, oczywiscie ze kazdy moze sobie kupic TVR, a dlaczego nie? Tylko teraz narzuca mi sie pytanie, czy kazdy potrafi takim samochodem jezdzic??? I tu jest pies pogrzebany, bo odpowiedz brzmi NIE. Oczywiscie sa modele latwiejsze w prowadzeniu i trudniejsze, a TVR nie produkuje jednego modelu tylko kilka, wiec jesli ktos kiedys jezdzil samochodem z duza moca, to poradzi sobie ze "slabszymi" modelami tej marki, ale jesli jakis mlody kierowca np. ja (mam prawko 3 mies) kupi sobie model Tuscan 2, 440R lub nawet Sagaris, a juz nie mowie o Cerbera to wyladuje na pierwszym lepszym drzewie, albo nawet nie bedzie umial tym samochodem dobrze ruszyc z miejsca. Tak wiec takie firmy jak TVR, Ferrari, nawet Porsche czesto robia kursy jazdy dla przyszlych kierowcow ich maszyn, a BMW Z8 to samochod z ktorego profesjonalny kierowca bedzie mial troche zabawy, a niedoswiadczony bedzie umial go prowadzic bez narazania innych na niebezpieczenstwo... Ja to tak rozumiem... tak wiec ja sie wycofuje z temtu...

BMW M5 E60
25-07-2005, 10:09
po pierwsze nie staram Ci sie udowodnić, ze Z8 to super sportowe auto, bo super sportowe to jest Enzo, Carrera GT itp, tylko staram się obalić głupoty, które wypisujesz w swoich postach... spójrz co napisałem w tym mega długim poście....

mówisz, że kazde Twoje słowo jest podparte konkretnym dowodem namacalnym w rzeczywistości... a reszta gada puste słowa bez pokrycia...
to jeżeli tymi Twoimi dowodami są porównania Z8 do TVR i innych samochodów... a porównania typu "bo ten ma przycisk ESP off, a Z8 go nie ma..." "a Tvr ma dużo lepszy stosunek mocy do masy" itp...
to ja dziękuje za takie dowody... porównałeś dwa całkiem różne samochody... w Z8 nie jest najważniejszy stosunek masy do mocy... gdyby tak było to napewno nie było by radia, klimy, skórzanych elekrtrycznych foteli i wielu wielu innych gadżetów...
powtarzam Z8 to miałbyć luksusowy szybki egzotyczny roadster
i taki jest... a jak ktoś szuka tylko i wyłącznie adrenaliny bez zbędnych dla niego luksusów to może przecież sobie kupić Porsche GT2 i załapie się mniej wiecej w tym samym przedziale cenowym...

a na temat TVR się nie wypowiadam bo nie znam tego samochodu... i nie chce gadać głupot trzy po trzy... ale z tego co się orientuje to trochę inna klasa pojazdu... TVR jest kompletnie "okrojony" czyli dwa fotele + kierowca i to wszystko... a Z8 czy tego chcemy czy nie jest luksusowym roadsterem... wogóle idea obydwu firm jest całkiem odmienna TVR robi lekkie sportowe samochodu, bez zbędnych wygód i elektroniki... a BMW jak by nie patrzeć to szybkie samochody ale także luksusowe z pełną listą elementów umilających jazdę... oczywiście Z8 nie jest aż tak luksusowy jak SL 55AMG do którego to Mercedes upchnął wszystko co ma w swojej flagowej limuzynie S!!!

BMW M5 E60
25-07-2005, 12:55
ojj przepraszam palnąłem głupote.... kupując Porsche GT2 nie załapiemy się w tym samym przedziale cenowym co Z8...
Z8 jest o około 200 tysięcy złotych w Polsce tańsze niż GT2... wszystko zależy od wyposażenia GT2...
bo niestety w Z8 nie ma listy dodatkowego wyposażenia... jedyne co można zmieniać to kolory i to za darmo...

odpowiesz mi w końcu na pytania...

czemu uważasz, że Z8 jeździ gorzej niż SL 55 AMG???

dlaczego Twoim zdaniem ma źle zestrojone i niebezpieczne zawieszenie, i po czym tak wnioskujesz???

BMW Z8 to najgorszy model w historii BMW???? dlaczego????

skoro twierdzisz, ze Z8 prowadzi się gorzej niż zwykła 320 to podaj nam konkretne dlaczego tak uważasz??? jeżeli tak piszesz to wygląda na to, że jeździłeś i jednym i drugim... a więc opisz nam swoje wrażenia... bo jeżeli gadasz tak tylko po to żeby gadać, bez praktycznego poparcia stawianych tez, to lepiej sobie daruj...:)

kok
25-07-2005, 13:15
ojj przepraszam palnąłem głupote.... kupując Porsche GT2 nie załapiemy się w tym samym przedziale cenowym co Z8...
Z8 jest o około 200 tysięcy złotych w Polsce tańsze niż GT2... wszystko zależy od wyposażenia GT2...
bo niestety w Z8 nie ma listy dodatkowego wyposażenia... jedyne co można zmieniać to kolory i to za darmo...

Z8 nie jest produkowana od 2 lat :wink:

Mercedesw123
25-07-2005, 14:23
Z8 nie jest produkowana od 2 lat :wink:
wlasnie porownanie raczej nie aktualne bo Z8 juz nie ma no chyba jesli wezmiemy pod uwage uzywane auta. Wybieram Merca bo kocham te marke...

BMW M5 E60
25-07-2005, 15:28
spokojnie wiem że nie jest produkowane... przestali produkować w momencie gdy na taśmy wjechało 645 Cabrio...

ale można wciąż nabyć uzywane... nawet w polsce jest takie na sprzedaż czarne z czerwoną skórą... 2002 rocznik za około 460 tysięcy...

Robak
25-07-2005, 19:12
Nie mam wielkiego doswiadczenia za kierownica gdyz prawo jazdy mam dopiero 7 lat.Nie moge sie tez pochwalic ze jezdziłem sl czy z8 bo nie jezdziłem.Jedyne dowiadczenie jakie mam to jazda japonczykami w przedziale mocy od 116 do 190 koni mechanicznych.Miałem epizod z subaru svx które ma 230 koni. Był to nic niezaczace 5 min jazdy.Jednak rok temu kolega,który ma zaufanie do mnie dał mi poprowadzic swoja 320 e36 sedan.Powiedzał ze nie musze go oszczedzac. Stojac na swiatłach w nocy w mało ruchliwym miejscu z zamiarem skretu w prawo przygazowałem do oporu i pusciłem sprzegło.Samochod ruszył z kupa siwego dymu i w połowie zkretu poczułem jak mi ucieka tył na zewnatrz.Odruchowa odbiłem kierownica nieco w lewo i auto jedwabiscie wrociło na swoj tor a ja z wielkim usmiechem na twarzy pomknałem przed siebie.Od tego momentu mam zamiłowanie do tynonapedowców.Po mimo tego ze jechałem pierwszy raz tego typu autem poczułem ze mam nad nim pełna kontrole a pojazd jest doskonale zbalansowany.
Nie cierpie ludzi, którzy sraja pod siebie gdy usłysza te trzy litery.Wiekszosc z nich to dresy z małymi głowkami i wielkimi karkami którym to auto słuzy do wyrywania plastikowych blachar na wiejskich dyskotekach(nie powiedziałem ze bmw jest dla dresów).Tak na prawde uwazam ze nie wiele osób wie jaki jest fenomen tej marki.A wg mnie jest taki ze bmw sa to wygodne i bezpieczne auta o doskonałych własnosciach trakcyjnych, które przy pewnej rece kierowcy moga sie stac demonami w przebraniu koszacymi wszystko co jedzie na drodze i bijece na głowe nie jeden "sportowy" samochód.Prawie wszystkie modele(seria 3 seria 5) mozna po odłaczenie esp wyprawiac nieprawdopodobne harce.Wiem bo spotykam takich ludzi na małym lotnisku Krywlany w Białysmstoku i widze co mozna z takim bmw robic.Moze dla ciebie palenie gumy przy ruszaniu, jazda bokiem w zakrecie i walniecie kilku baczków to wiocha.Dobrze, akceptuje twoje zdanie a nawet wiecej, doskonale cie rozumiem.Jestes dojrzałym powaznym(nie do konca) meszczyzna, który w zyciu wiele spróbował, zobaczył i przezył wiec takie rzeczy go nie interesuja.Ja jestem inny i nie chciał bym miec takiego samochodu, który wszystko robi za mnie,wolał bym taki nad którym ja mam panowanie i co mu kaze to zrobi.320 e36 jest takim autem natomiast moje fantazje i wybryki były by w Z8 z miejsca teperowane przez DSC i nic na to nie mogł bym poradzic.Oczywiscie ze 400 konny roadster jest szybszy niz 150 konny sedan.Jednak ww 320 słuchała mnie posłusznie a w Z8 to ja bym musiał sie go słuchac.W tego typu aucie jest to dla mnie niewybaczalny bład który eliminuje to auto jako czysto sportowe.Jedyne co jest w nim sportowe to sylwetka i osiagi.Czekałem na premiere tego samochodu z zaniecierpliwieniem gdyz zdjecia przedsprzedazne obiecywały wiele.Po przeczytaniu pierwszego testu byłem zawiedziony.Samochod piekny ale dajacy mało radosci z jazdy.Mysle sobie:kurde jak to mozliwe tak piekna bemka i cos takiego.Mysle, pisza same bzdury.Potem wziałem do reki kolene czasopismo i to samo.Szybki samochod jadacy jak pociag po torach, nie tego sie mozna spodziewac po tej marce.Trzecia gazetka i to samo.W tedy wyrobiłem w sobie ten poglad.Wszystkiego Dopełnił odcinek top gaer gdzie testowali to auto.Widziałem tam pierwszy raz jak jezdzi i od razu było widac ze cos z zawieszeniem jest nie tak.Prowadzacy ten program nie mieli watpliwosci ze auto jest to wielka klapa ze wzgledu na układ jezdny.Widziałem tez jak sie zachowuje w tym programie SL amg. Moze nie wykreci tak dobrego czasu na okrazeniu ale za to jego zawieszenie pozwala na wieksza ingerecje ze strony kierowcy.Zachowanie jego na torze było bardziej przekonywaujace.Owszem ma gumowy układ kierowniczy ale taki tez ma Z8.W tym sensie twierdziłem ze zawieszenie SL jest lepsze od Z8.Po prostu Z8 nie oferuje w jezdzie nic wiec co daje sl amg.A duzo osob na tym forum zyje stereotypem ze z8 jest bardziej sportowe od sl bo jedno to bmw a trugie to merc.W porzadku jesli porownamy np. m5 i e55 amg nie ma złudzen co do wyzszosci bmw w prowadzeniu i pewnie jestes tak w wiekszosci porownywanych modeli.Ale w tym konkretnym, rozpatrywanym tu przypadku wyzszosc MB jest nieznaczna ale jednak.
Gazety które czytałem byly to profesjonale czasopisma motoryzacyje, sprzedajace sie w duzym nakładzie w Polsce.Tak samo mozna ocenic instytucje jaka jest top gear.Podchodza oni profesjonalnie do sprawy.Czesto mozna sie nimi nie zgodzic co do oceny stylizacji auta ale jesli chodzi o własciwosci jezdne kazde auta jest skatowane do granic mozliwosci.Jest to dokładnie ukazane na filmach.
Po tym wszytskim co przecztałem i zobaczyłem(a robiłem to uwaznie zeby nie było watpliwosci) mam juz wyrobiony pewnien poglad na ta sprawe.Dlaczego mam go zminic na twoj,człowieka który nie jest dla mnie zadnym autorytetem w tej dziedzinie,który sie pojawił skads tam i napisał pare postów(zwałasza do jednego mozna sie przyczepic za autentycznosc w nim zawarta).Zebym w to wszytsko uwierzyc musiał bym byc bardzo naiwny jednak wiek mi na to nie pozwala.Nie chce cie obrazac w kilku wypowiedzach mnie zirytowałes dla tego posunełem sie do wulgaryzmow.Kazdy jest tylko człowiekiem i moze sie mylic tak jaki i ja ale to co napisałes do tej pory temu nie dowodzi.

BMW M5 E60
26-07-2005, 21:53
no to chłopie poemat stworzyłeś...

1. wciaż nie wiem po co piszesz o tym czym jeździłeś i jak się Ciebie słuchało... sorry ale to nie ma żadnego zwiazku z tematem forum... co innego gdybyś też jeździł Z8... ale tak to jest wciaż tylko filozoficzne gdybanie i wysuwanie wniosków nie podpartych faktami...

2. nie wiem co za gazety czytałeś... dzis syn przejrzał w necie archiwalne artykuły z polskich czasopism motoryzacyjnych i nigdzie nie znalazł tak krytycznych wypowiedzi na temat zawieszenia Z8... tym bardzie słów, ze jest to najgorsze BMW w historii, że jest niebezpieczne i źle zestrojone...

3. owszem Z8 jest trudne do prowadzenia... ale to i tak jeszcze nic w porównaniu np do Vipera lub Porsche GT2... oczywiście te samochody trzymają się jezdni jak przyklejone.. ale każde gwałtowne dotkniecie gazu, przez niedoswiadczonego kierowce jest bardzo groźne... w zakretach tym bardziej...

4. napisałeś, że 320 e36 jest doskonale zbalansowana...
hmmmm wiesz doskonale zbalansowany samochód to taki, który ma rozkład mas 50:50.. i wtedy jest neutralny w zakrętach... oczywiście do momentu w którym przesadzimy z predkością...
a każde BMW jest nadsterowne... przy ostrej jeździe po krętych drogach tył ucieka na zewnątrz... oczywiscie taka już uroda silników z przodu napędu na tył...

Widziałem tam pierwszy raz jak jezdzi i od razu było widac ze cos z zawieszeniem jest nie tak.Prowadzacy ten program nie mieli watpliwosci ze auto jest to wielka klapa ze wzgledu na układ jezdny.Widziałem tez jak sie zachowuje w tym programie SL amg. Moze nie wykreci tak dobrego czasu na okrazeniu ale za to jego zawieszenie pozwala na wieksza ingerecje ze strony kierowcy.Zachowanie jego na torze było bardziej przekonywaujace.

mówisz, ze Sl moze nie wykreci lepszego czasu niż Z8... heh sam sobie zaprzeczasz... przecież w samochodach sportowych chodzi między innymi o to aby na torze kręcić jak najlepsze czasy okrążenia... a ze źle zestrojonym zawieszeniem nie ma szans na uzyskanie dobrego czasu...

powtórze sie myśl czasami zanim cos napiszesz...

i to są te Twoje dowody namacalne w rzeczywistości...???? nie chce sie czepiać... ale to są kolejne Twoje wywody i domysły... patrząc w TV na nagranie przejazdu... nie jesteś w stanie stwierdzić jednoznacznie, ze Sl ma dobre nastawy zawieszenia a Z8 złe...

Nie chce cie obrazac w kilku wypowiedzach mnie zirytowałes dla tego posunełem sie do wulgaryzmow

chłopie wulgaryzmów i innych tego typu zwrotów to Ty już tu używałeś zanim ja sie wtrąciłem... także teraz nie mów, ze to moja wina... :grin:

a i jeszcze jedno to, że mało udzielam się na forum to tylko i wyłącznie dlatego, ze zabieram głos w tematach o których coś wie, w których mogę powiedzieć i opisac swoje wrażenia.... nie udzielam sie w każdym temacie tylko po to by mieć większa średnia postów... a pozatym nie mamzbyt czasu... gadam o tym na czym się znam.... koniec kropka

Ja jestem inny i nie chciał bym miec takiego samochodu, który wszystko robi za mnie,wolał bym taki nad którym ja mam panowanie i co mu kaze to zrobi.

po tych słowach doskonale widać, że nigdy chyba nie miałeś tej "wątpliwej" przyjemności wyjechać takim 400 konnym samochodem z klasycznym układem napędowym np do sklepu w zime bądź jesienią po deszczu jak na jezdni leżą liście... zimą bez ESP to jest katorga... każda nawet mała koleinka to wróg, progi zwalniające nie do pokonania bo koła buksuja... po deszczu na liściach w zakrecie nic prostszego jak z nie go wypaść... a wciąż trzeba pamiętać, że to nie jest klasyczny sedan w którym w trakcie bocznego uderzenia np w drzewo chroni nas sztywny dach, słupki drzwiowe, kurtyny... tu nie ma nic jesteś Ty i drzewo... a potem najczęsciej już tylko drzewo... taka jest prawda i realia naszego życia...

Robak
27-07-2005, 02:29
1. wciaż nie wiem po co piszesz o tym czym jeździłeś i jak się Ciebie słuchało... sorry ale to nie ma żadnego zwiazku z tematem forum... co innego gdybyś też jeździł Z8... ale tak to jest wciaż tylko filozoficzne gdybanie i wysuwanie wniosków nie podpartych faktami...
W porzadku tu musze ci przyzac racje - nie jezdziłem wiec nie wiem.

2. nie wiem co za gazety czytałeś... dzis syn przejrzał w necie archiwalne artykuły z polskich czasopism motoryzacyjnych i nigdzie nie znalazł tak krytycznych wypowiedzi na temat zawieszenia Z8... tym bardzie słów, ze jest to najgorsze BMW w historii, że jest niebezpieczne i źle zestrojone...
Widocznie słabo szukał.Jedna z nich to Auto sukces nr.7/2000.Dwie pozotałe wyrzuciłem gdy robiłem porzadki. To ze jest najgorsze to ja tak uwazam bo moge.Radze jeszcze obejrzec top gear z Z8.

owszem Z8 jest trudne do prowadzenia... ale to i tak jeszcze nic w porównaniu np do Vipera lub Porsche GT2... oczywiście te samochody trzymają się jezdni jak przyklejone..
Przyklejone - masz na mysli vipera i gt2 pewnie ze tak.Tam inzynierowie włozyli duzo pracy w podwozie i w przypadku GT2 wyszedł idealnie prowadzacy sie samochód.Viperowi mozna wytkanc wiele błedow w podwoziu ale nie odebrano kierowcy radosci z jazdy.Ma on 500 niczym nieskrepowanych koni i robi co chce.Inzynierowie Bmw zamist skupic sie na zaprojektowaniu dopracowanego podwozia wcisneli nieodłaczalny ESP.Idac na łatwizne zabili cała zabawe.Bo zabawa jest nieodłacznym elementem spotowego auta.Jak bym był nudziazem to bym kupił passata kombi

ale każde gwałtowne dotkniecie gazu, przez niedoswiadczonego kierowce jest bardzo groźne... w zakretach tym bardziej...
Tak dzieki temu masz dreszcz emocji a doswiadczony kierowca szukajac emocji nawet na Z8 nie spojrzy

4. napisałeś, że 320 e36 jest doskonale zbalansowana...
hmmmm wiesz doskonale zbalansowany samochód to taki, który ma rozkład mas 50:50.. i wtedy jest neutralny w zakrętach... oczywiście do momentu w którym przesadzimy z predkością...
a każde BMW jest nadsterowne... przy ostrej jeździe po krętych drogach tył ucieka na zewnątrz... oczywiscie taka już uroda silników z przodu napędu na tył...
O ile mi wiadomo ale nie jestem pewny to 320 e36 ma rozkład mas na osie wlasnie taki, a jak nie to bardzo bliski idealnemu (skrajnie 55:45) wiec nie wiem do czego zmiarzasz a to ze bmw jest nadsterowne jest wg mnie tylko i wyłacznie jego zaleta.Prowokuje do zostawiania małych siwych chmurek.Mniam

mówisz, ze Sl moze nie wykreci lepszego czasu niż Z8... heh sam sobie zaprzeczasz... przecież w samochodach sportowych chodzi między innymi o to aby na torze kręcić jak najlepsze czasy okrążenia... a ze źle zestrojonym zawieszeniem nie ma szans na uzyskanie dobrego czasu...

powtórze sie myśl czasami zanim cos napiszesz...
Sam mowiłes ze Z8 nie jest super sportowe wiec po co nim jezdzic po torze.Najlepsze czasy to sie licza w F1.W przypadku naszych samochodów liczy sie bardziej subiektywne uczucie kierowcy.Rola tych samochodów plega na dawniu czystej przyjemnosci i radosci z jazdy.Z8 tego nie daje.

i to są te Twoje dowody namacalne w rzeczywistości...???? nie chce sie czepiać... ale to są kolejne Twoje wywody i domysły... patrząc w TV na nagranie przejazdu... nie jesteś w stanie stwierdzić jednoznacznie, ze Sl ma dobre nastawy zawieszenia a Z8 złe...]
Racja patrzac nie moza stwierdzic.Powedziałem ze wygladało bardziej przekonywujaco.Nie mowiłem ze SL ma dobre nastawy tylko dzieki jego zawieszeniu i działaniu esp pozwala na wieksza ingerecje w prowadzenie auta przez kierowce.To sa dwie inne sprawy. Mozna jednoznacznie stwierdzic za to po wypowiedzach dziennikarzy prowadzacych top gear ze Z8 pod wzgledem własciwosci jezdnych to niewypał natomiast na temat SL wypowiedzi nie były juz tak surowe,owszem wytknieto kilka błedow ale samochod zdecydowanie pochwalono.

a i jeszcze jedno to, że mało udzielam się na forum to tylko i wyłącznie dlatego, ze zabieram głos w tematach o których coś wie, w których mogę powiedzieć i opisac swoje wrażenia.... nie udzielam sie w każdym temacie tylko po to by mieć większa średnia postów... a pozatym nie mamzbyt czasu... gadam o tym na czym się znam.... koniec kropka
Jezeli ktos jest inteligentnym i oczytanym człowiekiem moze sie wypowiadac na kazdy temat.Jest to zdolnasc, która nie kazdy moze posiasc.Poza tym po to jest forum by sie udzielac i wyrazac własne opinie.Kazdy to mi powtarza odkad tu jestem.Wiec ja to przekazuje tobie.Zarzucasz mi nabijanie postów.Jesli by tak było ktos juz by to stwierdził i został bym wykopany.Napierw przecztaj je wszystkie a potem ocen(nie tylko ten temat).Powiem szczerze ze wkłdam w nie serce i mnóstwo wysiłku. Raczej nie wielu powie ze zasmiecam forum.
Tyle gadasz na ile sie znasz.Znanie sie na dwoch roadsterach to lekkie ograniczenie wg mnie.Brak tu miejsca na tak niski poziom.

po tych słowach doskonale widać, że nigdy chyba nie miałeś tej "wątpliwej" przyjemności wyjechać takim 400 konnym samochodem z klasycznym układem napędowym np do sklepu w zime bądź jesienią po deszczu jak na jezdni leżą liście... zimą bez ESP to jest katorga...
Co za głupiec by jezdził z Z8 w zimie albo w jesieni po mokrych lisciach.Jesli ktos ma kase na ten samochód to ma na jeszcze jeden np.jeepa grand cherockee lub audi allroad.Takim samochodem mozna wsykoczyc na narty.Jezdzi sie bezpicznie w zimie dzieki napedowi na cztry koła.Roadstery to auta na dobra pogode.Otwiera sie wtedy dach i rozkoszuje słoncem i owiewającym wiatrem oraz dzwiekem motoru.Tylko szalenic by jezdził z8 lub sl w zime.W polsce po tych koleinach i snieznej breii??? Do tego sól sypia na jezdnie i niskie podwozie narazone na otarcia mgłoby zaczac korodowac.
Ja nie mysle?...
Nic nie mam do sytemu esp.Zdaje sobie z tego sprawe ze jest pozyteczny i nie jednemu zycie uratował.Jednak idea wszechobecnoego esp i auta sportowego sie kłoci.W z8 nie da sie go odłoczyc.Powtarzam to poraz juz którys.

...a wciąż trzeba pamiętać, że to nie jest klasyczny sedan w którym w trakcie bocznego uderzenia np w drzewo chroni nas sztywny dach, słupki drzwriowe, kurtyny... tu nie ma nic jesteś Ty i drzewo... a potem najczęsciej już tylko drzewo... taka jest prawda i realia naszego życia...
Brawo :grin:, z takim podejsciem do zycia to tylko w domu siedziec.Jak bym z takimi myslami, ze bede jezdził po drzewach, wsiadał do samochodu to bym nigdy do niego nie wsiadł.A jak by mi sie udało to bym kupił passata kombi i jezdził 40 na godzine.Z8 To ma byc samochod dajacy kopa z adrenaliny.Bojazliwi tego swiata nie skacza na spadochronach i nie jezdza takimi samochodami.A co powiesz na motocykl sportowy o mocy 170 koni.Jakie masz szanse w spotkaniu z drzewem?A jednak kupa ludzi nimi jezdzi.To jest typowe podejscie człowieka w twoim wieku.Czy nie mozesz zrozumiec ze mam 24 lata i na to patrze z innego kata.

Moge to ciagnac w nieskonczonosc.Od razu widac przepasc wiekowa miedzy nami.Nie sadze zebysmy sie porozumieli. :neutral:

Emenems
27-07-2005, 06:07
Prawda jest taka że oboje macie racje, ale macie też dwa zupełnie odmienne punkty widzenia, dlatego nigdy się nie dogadacie.

Sorki za wcinke. Pozdrawiam

BMW M5 E60
27-07-2005, 10:59
Tyle gadasz na ile sie znasz.Znanie sie na dwoch roadsterach to lekkie ograniczenie wg mnie.Brak tu miejsca na tak niski poziom.

wg Ciebie to chyba wszyscy tu są ograniczeni i sie nie znają... bo to tylko ty wiesz jak jest najlepiej i Twoje tezy podparte są w praktyce... :mryellow:

Co za głupiec by jezdził z Z8 w zimie albo w jesieni po mokrych lisciach.Jesli ktos ma kase na ten samochód to ma na jeszcze jeden np.jeepa grand cherockee lub audi allroad.Takim samochodem mozna wsykoczyc na narty.Jezdzi sie bezpicznie w zimie dzieki napedowi na cztry koła.Roadstery to auta na dobra pogode.Otwiera sie wtedy dach i rozkoszuje słoncem i owiewającym wiatrem oraz dzwiekem motoru.Tylko szalenic by jezdził z8 lub sl w zime.W polsce po tych koleinach i snieznej breii??? Do tego sól sypia na jezdnie i niskie podwozie narazone na otarcia mgłoby zaczac korodowac.

wiesz w Polsce to raczej nikt by nie jeździł bo nie ma takiej potrzeby itd...
Polska wspaniały kraj w którym nawet posiadanie 330 e46 graniczy z cudem i niewielu może sobie na to pozwolic...a co dopiero Z8... ale za to to wdzięczni możemy być tylko i wyłącznie "wspaniałym" politykom...
obecnie mieszkam w Szwajcarii i tutaj widok Z8 w srodku zimy jeźdżącego w pobliżu Alpejskich "kurortów" to nic nadzwyczajnego... nawet z otwartym dachem... i to nie sa jednostkowe przypadki, to jest nagminne... jest tego aż za dużo pdobnie jak wszelkiej maści Ferrari... i włąsnie dla takich ludzi jest ten samochód, ludzi którzy spią na kasie...

Brawo , z takim podejsciem do zycia to tylko w domu siedziec.Jak bym z takimi myslami, ze bede jezdził po drzewach, wsiadał do samochodu to bym nigdy do niego nie wsiadł.A jak by mi sie udało to bym kupił passata kombi i jezdził 40 na godzine.Z8 To ma byc samochod dajacy kopa z adrenaliny.Bojazliwi tego swiata nie skacza na spadochronach i nie jezdza takimi samochodami.A co powiesz na motocykl sportowy o mocy 170 koni.Jakie masz szanse w spotkaniu z drzewem?A jednak kupa ludzi nimi jezdzi.To jest typowe podejscie człowieka w twoim wieku.Czy nie mozesz zrozumiec ze mam 24 lata i na to patrze z innego kata

troche źle zrozumiałeś...
to jest sposób rozumowania zarzadu BMW i wielu innych... podstawa dla nich jest bez[pieczeństwo kierującego... a, że wiadome jest, że nikt Z8 nie bedzie jeździł po torze, tylko po drogach publicznych... i dla takiego "mistrza adrenaliny i prędkości" to mogło by sie źle skończyć... poza kawałkiem drzwi nic nie ochrania...
to, że mam tyle latr ile mam nie zaczy, że jeżdzę powoli... wręcz przeciwnie od prawie 20 lat moja każda praca związana jest z szybkimi samochodami i jak tylko warunki na to pozwalają to nie oszczędzam ani samochodów ani siebie... z tym, że wg mnie ostra jazda to nie jest ruszanie z chmurą dymu, jeżdzenie bokami itd... zdecydowanie wole duze prędkości i jazde "na okrągło" bez zbędnych poślizgów...

hmmm motory powiadasz.. tak się składa, ze w wolnych chwilach jak jest ładna pogoda jeźdzę Yamahą R1... też znam ból powypadku na motorze, który miałem 6 lat temu...

heh i nie uogólniaj, że jak mam 42 lata to kapciochy, browar i meczyk w TV.. bo to nie dla mnie... wychowałem się z samochodami, żyje z samochodami i tak też zejde z tego świata...:)

27-07-2005, 11:47
spokojnie wiem że nie jest produkowane... przestali produkować w momencie gdy na taśmy wjechało 645 Cabrio...

ale można wciąż nabyć uzywane... nawet w polsce jest takie na sprzedaż czarne z czerwoną skórą... 2002 rocznik za około 460 tysięcy...

czyli stwierdasz że 645i cabirio jest następcą Z8?? :susp: oki bo ja sam nie wiem ale powiem ci chłopie że Gt2 jest droższe dlalatego ze: ma leprze wyposazenie,mocniejsze jest, szybsze,więkrze, itd... dlatego kupiłęś dobre auto i nie radze że byś sie zamianiał czy jak.... :wink:

BMW M5 E60
27-07-2005, 13:06
następcą to chyba nie jest... trudno wyczuć... często niby pojawaiały się takie opinie... ale ze stanem faktycznym to to chyba zbyt wiele wspólnego nie ma...

a co do GT2 to ok jest droższe i to nawet sporo... ale droższe ze względu na technologie...:) a wyposażenie... napewno jeżeli chodzi o wyposażenie wnętrza to lepsze jest Z8... pamiętaj GT2 to dwa kubły, klatka bezpieczeństwa itd itp...:)

Robak
27-07-2005, 16:59

wg Ciebie to chyba wszyscy tu są ograniczeni i sie nie znają... bo to tylko ty wiesz jak jest najlepiej i Twoje tezy podparte są w praktyce... :mryellow:

au... to bolało.Inerpretujac błednie dla swojej wygody moje słowa uzywasz ich do obrazania innych. To cios ponizej pasa.Ten tekst tyczł sie tylko i wyłacznie CIBIE a wg mnie "chyba" to ryba.

... i to by było na tyle

Z wyjatkiem pierwszego postu gdzie mnie bezpodstawnie zjechałes tez nieprzebierajac w słowach ta dyskusja była wyzwaniem i bardzo mi sie podobała. Ja cie nie przekonałem z pewnoscia do swojego punktu widzenia a ty mnie do swojego.Tak czy siak dziekuje, nie była to strata czasu.
Dalej uwazam ze Z8 to chłam,oczywiscie gdyby mi ktos dał takiego to bym sie nie obraził.Ale dysponujac gotówka na takie auto mozna wybrac ze stajni BMW duzo lepszy pojazd za rozsadniejsze pieniadze.W czasie produkcji tego modelu były bardziej ekscytujace auta.Jesli chodzi o otwarte dachy to M roadser lub m3 cabrio.Fanom bylgotu V8 był przeznaczony M5 e39.Z8 to nic wiecj jak nostalgiczny piekny wyglad.I za to trzeba było zapłacic potezne pieniadze.Typowe auto dla snobów.No tez dla kolekcjonerów.
Jestesmy w roznym wieku, co innego jest wazne dla kazdego z nas w aucie.Zyjemy w roznych w swiatach. Ty mieszkasz w Szwajcarii ja w Polsce.Te dwa kraje sa zupełnie odmienne .Jak zauwazyłes mało ludzi u nas moze sobie pozwolic na przyzwoity samochod.Nie to co w Szwajcarii, ze jest mnostwo ludzi którzy maja po kilka.
Ja wychodze z załozenia ze jesli sprawic sobie zabawke to bliska ideałowi.

27-07-2005, 23:49
następcą to chyba nie jest... trudno wyczuć... często niby pojawaiały się takie opinie... ale ze stanem faktycznym to to chyba zbyt wiele wspólnego nie ma...

a co do GT2 to ok jest droższe i to nawet sporo... ale droższe ze względu na technologie...:) a wyposażenie... napewno jeżeli chodzi o wyposażenie wnętrza to lepsze jest Z8... pamiętaj GT2 to dwa kubły, klatka bezpieczeństwa itd itp...:)

a elektycze lusteka szyby,komp pokładowy,navi,skóra,podgrzewane siedzenia,regulaja siedzeń,itd. to nie wyposarzenie??? ps. w huj elektronicznych rzeczy i wyposażenie godne BMW 5 to nie wyposażenie chłopie parz co ty nabzdurałeś!!!!!!!! :P:P:P:P:P :razz: :razz: :razz:

BKX
28-07-2005, 07:34
a elektycze lusteka szyby,komp pokładowy,navi,skóra,podgrzewane siedzenia,regulaja siedzeń,itd. to nie wyposarzenie??? ps. w huj elektronicznych rzeczy i wyposażenie godne BMW 5 to nie wyposażenie chłopie parz co ty nabzdurałeś!!!!!!!! :P:P:P:P:P :razz: :razz: :razz:

Ej czlowieku!!!! Co ty piszesz??? Czego to sie tyczy? Wyraznie BMW M5 E60 napisal, ze GT2 ma skromne wyposazenie, ale to jest zrozumiale ze wzgledu na przeznaczenie auta.... i Z8 wypada lepiej, bo jest luxusowym roadsterm... wiec o co Ci chodzi??????

BMW M5 E60
28-07-2005, 11:12

Ej czlowieku!!!! Co ty piszesz??? Czego to sie tyczy? Wyraznie BMW M5 E60 napisal, ze GT2 ma skromne wyposazenie, ale to jest zrozumialem ze wzgledu na przeznaczenie auta.... i Z8 wypada lepiej, bo jest luxusowym roadsterm... wiec o co Ci chodzi??????

hmmm ale LANCER twierdzi, że takie wyposażenie jest Porsche GT2:)))

no to LANCER posłuchaj po pierwsze chyba pomyliłeś modele Porsche... GT2 to nie jest Turbo.... w GT2 owszem komp pokładowy jest, elektryczne lusterka i szyby też sa... ale takie wyposażenie to mamy teraz także w samochodach klasy średniej i nawet w niektórych autach miejskich... także to nic specjalnego... skóra to też nic wyjątkowego, tym bardziej na kubełkach... W GT2 są fotele kubełkowe bez żadnej możliwosci regulacji... owszem podgrzewane mogą być ale to wszystko... o navi w GT2 możesz zapomnieć... jak ktoś chce luksusowe i szybkie Porsche to kupuje Turbo S w, którym jest pełne wyposażenie... ale w GT2 sa dwa kubły z możliwością tylko ich przysuwania lub odsuwania... oparcie nie regulowane i klatka bezpieczeństwa... elektronika ograniczona do minimum... nawet z tyłu tych malutkich siedzonek nie ma...

AML
02-08-2005, 22:28
a ja myślę że mógłbyś trochę więcej na ten temat napisać

fischer777
02-08-2005, 23:21
A ja myśle, że to zwyczajny spam, czyli zaniżanie poziomu.

phaeton230
28-04-2006, 22:02
ja osobisice wybieram Sl65 Slinik dżwiek taki basowy nie bede tu pisal bo to na nic to trzeba uslyszec a potem ciarki was przejda heheh BMw jak Bmw sportowe twarde i swietnie prowadzoce sie auto . mercedes satbilniejszy przy wiekszych predkosciach a do tego został stworzony poza tym komfort i wyciszenie noi materiały co to duzo gadać kwestia gustu ale ja BIORE AMG 65 :D:D

sebastian
28-04-2006, 22:07
chociaz nie jestem fanem marcedesa w tym pzrypadku wygrywa ten konkurs :P:P bardziej mi sie podoba

Kurczak
29-04-2006, 10:49
SL 65, a to dlatego, że Z8 wogóle mi się nie podoba, a SL jest piękny :grin:

STS
29-04-2006, 10:56
ja osobisice wybieram Sl65 Slinik dżwiek taki basowy nie bede tu pisal bo to na nic to trzeba uslyszec a potem ciarki was przejda heheh BMw jak Bmw sportowe twarde i swietnie prowadzoce sie auto . mercedes satbilniejszy przy wiekszych predkosciach a do tego został stworzony poza tym komfort i wyciszenie noi materiały co to duzo gadać kwestia gustu ale ja BIORE AMG 65 :D:Dczemu wracasz do tematow z 2005r :wink: ?
ale ja wybiore chyba SL bo ladniej brzmi i go produkuja :twisted:

phaeton230
29-04-2006, 11:38
up's sorki STS nie wiedzilaem heh :P:P:P pozro dla wszytskich na forum

STS
29-04-2006, 11:40
up's sorki STS nie wiedzilaem heh :P:P:P pozro dla wszytskich na forumto bylo tylko pytanie, a regulamin tego niezabrania :wink:
EOT