PDA

Zobacz pełną wersję : Moc jest w...

amelka
27-04-2004, 11:51
Wy tylko o samochodach i samochodach a czy ktoś zastanawiał się nad...no właśnie.
Nad lokomotywą.
Tu jest POWER!. Są takie osoby dla których BMW jest niczym. Osobiście znam.
Tutaj kilka przykładów "powersów"!
Może kiedyś będzie mi pisane jechać tą najnowszą wersją.

reanimator
27-04-2004, 22:41
jak wśiąść do czegoś mocnego to polecił bym sr-71 blackbird ( najszybszy samolot świata ponad 3000) bo to ma moc a nie jaką ciuchcią ci jest tylko ciężka no i może łądna a jak to nie wystarczy to polecam prom kosmiczny najlepiej co startuje nic sie nie martw 1.000.000
ruchomych części 100 ton paliwa a najszybszy obiekt jaki zbudował człowiek to jest moc jak jedna śrubka pierdolnie to boooooooooooom!!!

Jacub
28-04-2004, 13:45
Prom kosmiczny ma 6MKM (mega koni mechanicznych) :twisted:

JAMAL
28-04-2004, 19:19
WYMIEKACIE PRZED MOIM KOMBAJNEM :lol: MA 9 OM[OGIEROW MECHANICZNYCH :lol: :lol: :lol: ] ALE TAK SERIO TO NAJMOCNIEJSZY SAMOCHOD SWIATA [ SERIA] BUGATTI EB16/4 MA 1001 KM[CHYBA] :D

Seth
28-04-2004, 19:24
NAJMOCNIEJSZY SAMOCHOD SWIATA [ SERIA] BUGATTI EB16/4 MA 1001 KM[CHYBA] :D

A nie prościej było napisać Bugatti Veyron, skoro mówimy o serii a nie o prototypie :>
I jeszcze jedno:
Proszę, nie krzycz tak!

Ice
28-04-2004, 21:04
Bugatti to najszybszy seryjny. Jednak po pierwsze jest szybszy prototyp majacy wejsc do produkcji... nie pamietam nazwy alek iedys widzialem o nim w tv...bodajze 420 km/h. Jednak mowa tu o seryjnych

A najszybsze auto to to na odrzutach, ktore wyciagnelo 720 czy ile tam? juz nie pamietam

amelka
28-04-2004, 21:13
Opowiadacie sobie i opowiadacie a zapomnieliście o mnie.
Poproszę o zdjęcia lub linki do tego o czym piszecie. Wprawdzei wiem jak wyglądaja samoloty i kombajny ale...mi chodzi o szczegóły. Bo przecież pojazd pojazdowi nie równy.
Mam nadzieję że nie sprawię moją prośbą zbytnio kłopotów. :D Pozdrawiam

reanimator
28-04-2004, 22:40
o jakie szczegóły ci hodzi co chcesz zobaczyć wiadro śrubek do wachadłowca czy sam wachadłowiec bo nie wiem jakie zdjęcie ci pokazać

lordzofmafia
28-04-2004, 22:40
Bugatti Veyron nie bedzie pędzić 400 km/h. Fabrycznie będzie instalowany ogranicznik prędkości do 350 km/h. Poza tym seryjny nie będzie miał 1001KM tylko 980KM. Takie małe różnice. Czym spowodowane?? Nie mam pojęcia.
Najszybszy samochód napędzany silnikami odrzutowymi to Thrust SSC. Osiągnął on prędkość ponad 1 Mach (dokładnie 1.02) czyli ponad 1280 km/h na poziomie morza (przekroczył prędkość dźwięku). Napędzany był dwoma silnikami turboodrzutowymi Rolls-Royce Spey o ciągu 9.3 tony każdy (łączny ciąg to 18.6 tony). W koniach mechanicznych daje to ponad 55 tyś na silnik.Razem to ponad 110 tyś KM. Samochód miał 3.5m szerokości, 15m długości i ważył prawie 10 ton.

http://www.thrustssc.com/thrustssc/Engineering/Castrol_Cutaway.JPG
http://www.automotive-technology.com/projects/thrust_ssc/images/img1.jpg

Pan R. Noble, właściciel auta i zdobywca rekordów (poprzedni rekord - 1000 km/h też należy do niego) chce do 2010r przekroczyć prędkość 1500 km/h.

Seth
28-04-2004, 23:00
Bugatti Veyron nie bedzie pędzić 400 km/h. Fabrycznie będzie instalowany ogranicznik prędkości do 350 km/h. Poza tym seryjny nie będzie miał 1001KM tylko 980KM.

a to oszuści w tym bugatti, a na premierze na IAA mówili, i pisali, żę bedzie miał te 1001KM i żadnego ogranicznika 8)

reanimator
28-04-2004, 23:04
prom i blackbird

lordzofmafia
28-04-2004, 23:09
Zdjęcie nr.3 przedstawia Columbie a raczej to co z niej zostało po spotkaniu z ziemska atmosferą. Siedmiu ludzi do piachu a raczej w atmosferę bo sie spalili. No cóż postęp wymaga ofiar. Tylko dlaczego amerykanie wiedząc o tym, że odpadła osłona termiczna nic nie zrobili?? Przecież mogli zakwaterować całą załogę na stacji kosmicznej a zabrać ją następnym promem.

sly_85
28-04-2004, 23:14
ja nie chialbym leciec czym co moze przetrwac tylko dzieki piance (oczywiscie specjalnej :wink: ) przyklejonej do kadluba klejem (tez specjalnym :P ) :(
wystarczy ze jeden kawalek tej pianki odpadnie i ...... koniec :(

lordzofmafia
28-04-2004, 23:20
Skoro mowa o najmocniejszych i najszybszych to czas na najszybszy "samolot" w historii. X-15.

http://republika.pl/aeronautics/images/s01_2.jpg

6. października 1967 roku Pete Knight osiągnął X-15 prędkość 6,7 Ma (około 8 100 km/h). Do dziś jest to nie pobity rekord.

sly_85
28-04-2004, 23:32
najszybszy obiekt to uwaga ... "iss" :idea:
jak ktos wie co to jest to pisac :wink:
taka mala zagadka 8)

lordzofmafia
28-04-2004, 23:48
Chodzi o "International Space Station" (międzynarodową stację kosmiczną)??
Ps. Jak na razie najszybszym ziemskim obiektem latającym jest... Ziemia. Jej prędkość to ok 65 tyś km/h. Z taką prędkością nasza planetka krąży wokól Słońca.

sly_85
28-04-2004, 23:51
dokladnie ale tu chodzi o obiekt zbudowany przez czlowieka a nie przez obiekt uksztaltowany przez zderzajace sie meteory i komety (ziemia) :wink:
aha no i prom w przezstrzeni kosmicznej tez jest szybki :lol:

lordzofmafia
28-04-2004, 23:57
Nie wiem jaka jest prędkość "ISS" ale jak do tej pory to najszybszym obiektem latającym stworzonym przez człowieka były statki kosmiczne z serii Apollo (ok. 30 tyś km/h). Prom kosmiczny rozwija "zaledwie" 25-28 tyś km/h.

Spark^
29-04-2004, 07:26
Ja szybciej okiem mrugam ;)

Jacub
29-04-2004, 08:01
Skoro mowa o najmocniejszych i najszybszych to czas na najszybszy "samolot" w historii. X-15.
To już historia. Niedawno amerykanie pobili ten rekord (coś ponad 7Ma), tyle, że był to pojazd bezzałogowy.

Tylko dlaczego amerykanie wiedząc o tym, że odpadła osłona termiczna nic nie zrobili?? Przecież mogli zakwaterować całą załogę na stacji kosmicznej a zabrać ją następnym promem.

Ano nie mogli. Orbita na której poruszała się Columbia uniemożliwiała dostanie się na ISS.

Ice
29-04-2004, 09:29
nr.3

W ramach formalnosci, po nr nie stawia sie kropki :wink:

reanimator
29-04-2004, 12:15
Tak najszybszym obiektem latającym zbudowanym przez człowieka są promy kosmiczne lord ma racje nie jakieś tam iss co to wogóle jest.
Rekord prędkości należał do x-15 ale to był jednorazowy wyczyn i nie był stosowany nigdzie a sr-71 blackbird był uzywany przez 30 lat, technicznie rzecz biorąc to on jest najszybszym samolotem latającym tyle lat i jest nie do pobicia do tej pory.
Oczywiście wiadomo rekord jest pobity prze z x-15 potem przez x-43a
ale napewno nic narazie nie pobiło promu kosmicznego chyba że domniemane spodki latające które być może albo nie,były na ziemi.
Już niedługo może za pare lat albo wcześniej chłopcy z lockheda pokażą Aurorę która podobno istnieje i napewno to bedzie najszybszy samolot podobno.

Seth
29-04-2004, 13:10
najszybszy obiekt to uwaga ... "iss" :idea:
jak ktos wie co to jest to pisac :wink:
taka mala zagadka 8)

z tego co w necie znalazłem(a długo nie szukałem :twisted: ) ISS to international space station, czyli stacja kosmiczna "alfa" jak ja niektórzy nazywają. Ale co d oprędkości jej to ja nic nie wiem

lordzofmafia
29-04-2004, 13:48
Tak najszybszym obiektem latającym zbudowanym przez człowieka są promy kosmiczne lord ma racje nie jakieś tam iss co to wogóle jest.

Nie promy są najszybsze a statki kosmiczne serii Apollo. W czasie jednej z wypraw na księżyc wyciągnęli ponad 32 tyś km/h. Prom najszybciej latał z prędkością 28 tyś km/h.

Już niedługo może za pare lat albo wcześniej chłopcy z lockheda pokażą Aurorę która podobno istnieje i napewno to bedzie najszybszy samolot podobno.

Aurorę już można zobaczyć, oczywiście na nieoficjalnych zdjęciach. Podobno jej prędkość to ok. 7 Ma. Wygląda więc na to, że nie jest już najszybszym samolotem. Są potwierdzone relacje z norweskich i szwedzkich radarów o przelotach nad biegunem północnym z prędkościami od 7 Ma do nawet 17 Ma. Było o tym na Discovery a także w zachodniej prasie lotniczej.
Artykuł o Aurorze: http://www.zsckr.koscielec.pl/aurora.htm
Ps. Na tej stronie jest także krótka notatka o samolocie, który jest w stanie rozwijać wspomniane przeze mnie wcześniej 17 Ma.

amelka
06-05-2004, 14:07
o jakie szczegóły ci hodzi co chcesz zobaczyć wiadro śrubek do wachadłowca czy sam wachadłowiec bo nie wiem jakie zdjęcie ci pokazać
Dawno mnie nie było i może dlatego Ci nie odpowiedziałam ale widzę że odczytałes moje myśli.
Dziękuję za zdjęcia.
Wiaderko śrubek natomiast mam w garażu :)

amelka
06-05-2004, 14:15
Ja szybciej okiem mrugam ;)
No tak. Faceci ogólnie szybko mrugają oczami zwłaszcza jak jakąś niezłą kobietkę widzą na ulicy :D

sly_85
06-05-2004, 14:40
chyba bardziej nie mrugaja zeby wiecej widziec :P
przynajmnie ja tak robie :wink:

Spark^
07-05-2004, 16:54
chyba bardziej nie mrugaja zeby wiecej widziec :P
przynajmnie ja tak robie :wink:Prawidłowo ;)