PDA

Zobacz pełną wersję : Audi A6 vs BMW 5 Series vs Mercedes E Class

Gornet
23-04-2005, 16:42
No właśnie ,postanowiłem zrobić taką właśnie znaną ankiete (zwłaszcza w testach) ... kwestia gustu ? chyba nie :)

:arrow: Oddaje głos na BMW 5 !

Edit: Czy mógłbym prosić admina o wstawienie ankiety ?

Max
23-04-2005, 16:44
Skala od 1 do 10

Audi-7 Marcedes-9 BMW-10

Głosuję na BMW

BABELEC
23-04-2005, 16:53
Może faktycznie trzymajmy się skali 1-10. Będzie łatwiej porównać nasze opinie.

5 - 9 pkt.
A6 - 8 pkt.
E - 6 pkt.

AML
23-04-2005, 17:06
Wybór bardzo łatwy, tylko i wyłącznie BMW!
Widziałem te wozy już pare razy na żywo i najlepsze wrażenie robi BMW.
BMW - 10
Audi - 5
Mercedes - 0

Na ankietę macie 7 dni!

Dominik999
23-04-2005, 17:09
A więc:
Audi - 6
Mercedes i BMW ex aequo - 9,5

Audi nigdy mi się prawde mówiąc nie podobały, zawsze były dlamnie TRAGICZNIE nudne, teraz jest troche lepiej, ale to dalej nie to... nie maja charakteru :| BMW i Mercedes na pierwszym miejscu ex aequo, bo bardzo trudno jest mi zdecydować, który lepszy. Mają zupełnie odmienne style: BMW jest bardzo nowoczesne, a przy tym ma niezywkle dynamiczną, sportową sylwetkę. Mercedes jest przede wszytskim elegancki i luksusowy - klasyczna limuzyna. Do mojego chrakteru bardziej pasuje Mercedes, więc prawdopodobnie wybrałbym jego :)

Fancars
23-04-2005, 17:10
Trudny wybór :roll: Wybieram Audi

bullshit jak widac w ankiecie :???:

BMW-10
Audi-8
Merc-5

BMW wymiata...

TuningPan
23-04-2005, 17:17
postawilem na BMW i sie nie przejechalem na tym :grin:

Gornet
23-04-2005, 17:19
BMW 5 jest poprostu zajebiste :) Audi i Merc nie wzbudzają takich emocji. "Piątka" ma najbardziej sportowy charakter ,nie wspominając o tym jakie to bmki mają własności jezdne :cool:

Mercedesw123
23-04-2005, 17:39
jakbym miał wybierać to E-classe , Audi na zakupy, a BMW jako sportową limuzynkę. Ciekawe dlaczego wszędzie wygrywa Audi, nawet jest autem nr. 1 w Europie
więc:
Mercedes 11
BMW 8
Audi 7

Wochu
23-04-2005, 18:52
Audi - 9
BMW - 7 (tylko trochę przegrywa)
Merc - 0

Audi podoba mi się nieziemsko po prostu, ten grill, ten design, ta niezawodność, ja chce co najmniej A4 :grin: :cool:
Choć piątka konkuruje z nim, to Audi wygrywa, choć nieznacznie
natomiast mercedes jest tak pospolity i nudny, że nie chce mi się go komentować :???:

TYLKO JA NA A6 GŁOSOWAŁEM ???? !!!!

LUDZIE, POMÓŻCIE !!!!

Reanimator, wybacz że pożyczę wyrażenia firmowego...

komentaż do wyników ankiety :

ŻENADA !!!!!

Raffi
23-04-2005, 20:48
Zdecydowanie BMW, a w skali 1-10 wyglądałoby to tak:
BMW-9,5
Audi-7
Mercedes-2

kok
23-04-2005, 21:20
oddaBem glos na BMW oczywiscie
BMW 5 - 9,5 pkt
Mercedes E - 7 pkt
Audi - 0 pkt

BMW wygrywa z konkurcja we wrzystkich kategoriach
A audi traci wszystkie pkt-y za stylistyke

dejna
23-04-2005, 21:27
mi sie E klasa w ogole nie podoba...przy Audi A6 jest ubogim krewnym...

Audi- 10 pkt
BMW- 8 pkt
E_ 3 pkt

Wck
24-04-2005, 01:24
Audi - 10 - cudo, super, z resztą tytuł auta nr 1 mówi sam za siebie
BMW - 8 - hm, podoba mi się bardzo, ale stojąc z Audi w konfrontacji jednak trochę traci
Mercedes - 4 - jałowe jakieś to takie, jak każdy merc poniżej S-klasy :???:

24-04-2005, 07:25
Z tych trzech wybieram BMW 5 :wink:

Wochu
24-04-2005, 08:01

Audi- 10 pkt
BMW- 8 pkt
E_ 3 pkt

Brawa dla tych Panów :grin: :!: :!: :!: :!: :grin: :grin: :grin:

-=Sadek=-
24-04-2005, 08:55
ja zostane przy okólarniku :smile: sam nie wiem czego ale mi sie najbardziej podoba, mo że to że to merc?

Dominik999
24-04-2005, 11:11
LUDZIE, POMÓŻCIE !!!!

(...)
komentaż do wyników ankiety :

ŻENADA !!!!!

facet, tylko to co sie tobie podoba jest w porządku? każdy ma swój gust, dla mnie akurat Audi jest beznadziejne.... śmieszą mnie takie wypowiedzi :| To jest dopiero ŻENADA.....

Wochu
24-04-2005, 14:47
A podobno ja biorę wszystko za poważnie....

Rudy
25-04-2005, 18:59
Wg mnie E-klasa wygrywa tylko w wersji AMG :wink: W cywilu wolę Piątkę... Ale chiba zagłosuję na E

PS: Rzygać się chce od tych ankiet :!::!::!::!: Już nic innego nie ma na forum, tylko porównania z ankietami...straaaszne

Łukasz (POPEK)
25-04-2005, 19:29
BMW jest najlepsze. Mercedesow jest dużo, a takich BMW jest malo

2 post

dla mnie za duzo mercow. staja sie nudne. rozumiem mercedes S, ale nie E - klasy

reanimator
25-04-2005, 19:56
ktoś mi skasował posta!!!!

pisałem wcześniej że wybieram mercedesa.

jak sie komuś nudzi to proponuje iśc na tv.

Łukasz (POPEK)
25-04-2005, 20:41
na pewno BMW zwycięza pod względem wyposarzenia

Polsenator
26-04-2005, 17:16
BMW minimalnie przed Mercedesem glownie z uwagi na lepsze zawieszenie i fantastyczny 6 stopniowy automat (5 w E klasie). Audi tez jest wporzadku ale jakos preferuje BMW i Mercedesa, gdyby mieli korzystniejsze ceny to tak ale placac tyle samo co za Merca zdecydowanie bym skusil sie na E klase czy na troche drozsza piatke.

Łukasz (POPEK)
26-04-2005, 17:53
wiecie jakie sa ceny tych trzech samochodów???

Wck
26-04-2005, 18:34
wiecie jakie sa ceny tych trzech samochodów???

www.audi.pl
www.bmw.pl
www.mercedes.pl

Aż Ci linki podałem skoro tak ciężko znaleźć :roll:

Łukasz (POPEK)
26-04-2005, 18:36
dzięki. kiedys juz bylem na tych stronach :lol:

Rudy
26-04-2005, 19:19
Ciekawe dlaczego gdy wchodziłem na ten tema przez linka z poczty wyświetliło się: "Wybrany przez Ciebie temat lub post nie istnieje"
Kurde...
Reanimatorowi kasują posty, mi się tematy nie włączają... Normalnie "Nie do wiary" :razz:

Łukasz (POPEK)
26-04-2005, 19:21
Spoko. mnie tez czasami nie włączają sie tematy

kok
26-04-2005, 19:25
BMW jest najlepsze. Mercedesow jest dużo, a takich BMW jest malo

Zgodze sie z pierwszym zdaniem. Ale 2 to zalezy od okolicy. Owiele czesciej widuje E60 niz W211.

Constantine
10-05-2005, 18:26
audi - 9
bmw - 7
merc - 5

aston
23-07-2005, 23:42
Merce 10 za klasę, wyglad, silniki
Audi 8 punktów spoko wygląda, moze nie ma kalsy jak merc, ale jest spoko
BMW 7 punktów niestety ale to za wygląd tyle u mnei straciło, poprzednie 5tka byłą śliczna, a ta........

Ice
24-07-2005, 00:16
Wybieram bezapelacyjnie BMW. Dlaczego? Przede wszystkim za najbardziej sportowy charakter i RWD.
Mercedes E'class jest dla mnie zbyt emeryckim samochodem, trochę nudnym w stosunku do swojej konkurencji.
Audi - jak to każde Audi, piękne autko z niezłym pazurkiem, ale nie aż takim jakie ma BMW. No i brak tu napędu na tył (mimo, że w aucie tej klasy nie jest to może tak ważny dla wiekszości klientów czynnik).

BMW - ta generacja nie jest może stylistycznie tak cudowna jak jej poprzednik, ale mnie kręci. Na żywca robi na mnie nie małe wrażenie. No i do tego te osiągi w eM'ce. Dla mnie miodzik.

Ubogim krewnym? Pod jakim względem, bo raczej nie masz na myśli wyposażenia....

Mercedes - 4 - jałowe jakieś to takie, jak każdy merc poniżej S-klasy

Masz również na myśli beznadziejność CL'a, SLK i kilku mniej topowych modeli?

BMW jest najlepsze.

Z wysuwaniem takich teorii to ja bym wyhamował. Co najlepsze to nie nam oceniać.

Pozdro ;)

BKX
24-07-2005, 09:08
I tu jest problem... bardzo lubie BMW, ale do Audi mam jakis sentyment... zawsze ta firme lubilem i tak chyba zostanie. Tutaj stawiam na remis... ale Mercedes odpada... Nie to, ze mi sie nie podoba, ale przy konkurencji wysiada... Oczywiscie to tylko moje zdanie :)

Wielbłąd
24-07-2005, 12:21
Wiekszosc patrzy na wyglad samochodu i wybiera BMW które jest dosc avangardowe... ja bardziej patrze na wnetrze samochodu i bezapelacyjnie wygrywa MERC !! ma najładniejsze wnetrze z prawie wszystkich samochodów jakie widziałem (moje zdanie) na 2 miejsu Audi ogólnie bardzo łądne ale prawie wszystki Audiki to kopie :/ na 3 BMW ładne sie proezentuje...ale to wnetrze :/ mi niee odpowiada kompletnie...tak wiec
Mercedes: 10
Audi: 8
BMW:6

brzuchi
24-07-2005, 13:03
Wybieram BMW, nie chce ponownie pisac co sadze o Mercedesach.

Ice
24-07-2005, 13:30

Zmienisz to zdanie po pierwszej wizycie w serwisie :lol: :wink:

Wielbłąd
24-07-2005, 13:57

Zmienisz to zdanie po pierwszej wizycie w serwisie :lol: :wink:

No niee wiem mam znajomego który ma MB S 320 dosc długi czas ( 4 lata ) i jakos nic powaznego mu sie niee dzieje !! z tego co pamientam to najdrozsza była wymiana lusterek ( przykład ludzi bez muzgu kradnacych lusterka :/ ) ale tak to sie sprawuje naprawde dobrze !! wiec niee wiem co macie do awaryjnosci Merców :/ co prawda sa wyjatki i niee bede tego ukrywał !! ale tak ma kazda marka !!

Ice
24-07-2005, 14:15
ale tak ma kazda marka !!

Mercedes to nie "każda marka". To marka z wyższej półki i kupując auta w tej cenie nie wypada by się tak sypały jak to ma miejsce (szczególnie elektronika). O kosztach przeglądu i serwisu też nie wspomne.

BKX
24-07-2005, 15:40
Dokladnie, bo jak sie placi tyle kasy, to chociaz serwis powinien byc tani, bo te samochody nie powinny sie psuc w takim tempie, oczywiscie ze nie kazdy samochod wroci do serwisu, ale wedlug statystyk awaryjnosci to "E" klasa MB blado wypada na tle konkurencji, bo caly sukces "tkwi w szczegolach"... a jak sie z tym ma problemy, to nawet najlepsze "dzielo" inzynierow moze "zostac zmieszane z blotem".

Robak
24-07-2005, 21:29
wybieram audi a6.Robie to jednak nie pewnie bo bmw ma dalej naped na tył i dalej jezdzi najlepiej w klasie.Jedyna rzecz, która mnie powstrzymuje przed wyborem 5 to jej stylizacja.Jest w sumie całkiem niezła ale i tak najgorsza w całym porownaniu.Do tego ten srodek :damn: .Mercedes jest ładny i elegancki a w srodku wygodny.W dzisiejszych czasach to za mało.Stawiam na a6 ale obowiazkowo w wersji z napedem quattro bo bez niego spada na ostatna pozycje.

Matador
24-07-2005, 21:53
1. Mercedes - za świetne silniki diesla i za automat 7-G Tronic. Z benzynowych najlepszy chyba jest 3,5 l który zastąpił podobno kiepski 3,2 l. I ogólnie za całokształt marki.

2. Audi - podobno silnikom FSI (3,2 l) niewiele można zarzucić. No i bardzo mi się podoba stylizacja wnętrza.

3. BMW - układ jezdny i precyzyjne skrzynie biegów. I design, najładniejszy wg mnie ze wszystkich obecnych aut tej marki...

qoompel
27-07-2005, 20:50
Tylko i wyłącznie AUDI !!!!!!!!
Merca mozna pochwalic za genialne disle i 7G-Tronic; BMW za układ jezdny. i koniec.

BMW M5 E60
27-07-2005, 20:59
1. najlepiej 545i bo o M5 to inny temat:) za dobre własności trakcyjne, ekstrawagancki design, który nie wszystkim przypadł do gustu, wyposażenie i jakość... także wnętrza:)

2. Audi A6 najlepiej gdyby to była S6:) ale bez napędu quatro...

3, E klasa... jak to już ktoś wspomniał samochód dla emerytów, taki mdły design i oklepany... ten samochód wogóle do mnie nie przemawia... chociaż wiem, że jest to bardzo dobre auto... jednakże mnie niczym nie ujmuje w przeciwieństwie do 5:)

Wck
27-07-2005, 21:27
Mercedes - 4 - jałowe jakieś to takie, jak każdy merc poniżej S-klasy

Masz również na myśli beznadziejność CL'a, SLK i kilku mniej topowych modeli?

Ale żeś mi wypowiedź odkopał :)

Oczywiście że nie, źle sprecyzowałem. Chodzi mi o Mercedesy klasy A, B, C i E, wyłączam tutaj modele sportowe, chociaż SLK i CLS również nie wzbudza we mnie większych emocji :?

28-07-2005, 00:01
audi - 9
bmw - 7
merc - 5

mercedes nidoceniony :evil: :sad:

wg gazet

od 1do 10

6,00audi :shock:
5,78merc :neutral:
5,69Beema :sad:

wg mnie
BMW 7,75
AUDi porówno z mercem7,69(troche za dużo ich nadrogach)

ale sport to merc i beema :wink: :cool:

MATT
31-07-2005, 12:44
Jestem wielkim milosnikiem MB. Poprzednie BMW 5 (E39) Bylo swietnym autem. Wspaniale nadwozie, wnetrze, osiagi i trakcja. Porownujac poprzednie generacje tych aut wybralbym chyba BMW, ale teraz... Stylistyka nowej 5 jest wg mnie odrazajaca! Jednak to, co mnie najbardziej do tego auta zniecheca, to wnetrze. Uwazam, ze jest rownie nieudane stylistycznie jak 7 i X3.
Mercedes W211 jest juz troche przykurzony, przydal by sie lifting. Audi za to jest moim zdaniem w szczycie formy. Auto jest bardzo ladne, z wnetrza nie chce sie wychodzic, swietna trakcja, obecny nr 1 niemieckich aut klasy wyzszej - przynajmniej ja tak uwazam.

Jezeli chodzi skale punktowa, to stawiam:

Audi - 10 ptk.

BMW - 6 ptk. (szkoda, ze stylistyka nie idzie w parze z wlasciwosciami jezdnymi i osiagami)

MB - 8 ptk.

307_big_fan
06-08-2005, 11:36
mercedes - 0 - ta stylistyka juz się opatrzyłą na rynku ( lipa )
BMW - 10 - dla mniw to jeden z najłedniejszych samochodów z pod reki Bangla
Audi - 8 - w wersji kombi wygląda jak samochód do przewozu kapusty a nie dla businessmana

m3csl
08-08-2005, 14:27

Audi- 10 pkt
BMW- 8 pkt
E_ 3 pkt

Brawa dla tych Panów :grin: :!: :!: :!: :!: :grin: :grin: :grin:

i dla mnie tez :wink: :mryellow: :lol: bo ja wybieram audi :!: powód:?: marka i ten potężny grill i moja siora chce miec audi a3 i dlatego lubie audi :grin:
a BMW ma ten przód taki jakis :???: niewiem, ale swiatła to takie jaszczurki :lol: jednym słowem wole stary model pomimo isz robi mniejsze wrażenie :neutral: a merc jest troche nudny bo go widac tak często jak Passata :!: ale wyposażenie, i marka :d i nawiązanie do starego bardziej podobnego do limuzyny niz nowy model storego E-kasy.... ale nie oczukujmy sie to nudny dynamiczne i rodzinne auto :wink:
werdykt:
Audi:9,5/10
BMW:8,9/10 czyli równo z mercem :wink:

fischer777
08-08-2005, 15:28
Ja już na ten temat (i każde inne z udziałem m3csl) nic nie chciałem pisać. Ale to już mnie dobija totalnie. Takiego palanta (poza krasnalem hała bała) to ja w życiu nie widziałem. Sory za OT, ale to jest już męczące w czytaniu postów :???: Wywalcie mój post, ale zróbcie coś z tym.

m3csl
08-08-2005, 21:05
Ja już na ten temat (i każde inne z udziałem m3csl) nic nie chciałem pisać. Ale to już mnie dobija totalnie. Takiego palanta (poza krasnalem hała bała) to ja w życiu nie widziałem. Sory za OT, ale to jest już męczące w czytaniu postów :???: Wywalcie mój post, ale zróbcie coś z tym.

o ci chodzi jaki krasnal :lol: :susp: normalnie niechce kłutni ani spamu przez ten post co teraz pisze ale niewiem czy ja coś złego zrobiłem w poprzednim poscie?? :twisted:

Phaeton 230
25-10-2005, 14:04
bmw mimo swego wygladu jest fajnym samochodem i piekielnie mądrym choc ma bardzo agresywny wyglad mercedes jest jak zwykle komfortowy to jest po prostu taka mnijsza s klas a audi audi ma jako jedyne bardzo dobre materiały zastosowane do wnetrza wiec jesli ktoś lubi audi to niech go nierz ja wybiera własnie audi

Dominik999
25-10-2005, 15:09
AUDI MA JAKO JEDYNE BARDZO DOBRE MATERIAŁY ZASTOSOWANE DO WNETRZA
więc sugerujesz, ze mero i BMw maja ikiepskie materiały w środku? ciekawa teoria....

Snoopik
26-10-2005, 18:14
Nie wiem dlaczego tak zróżnicowane są wasze opinię , ponieważ każdy z tych samochodów jest cudowny. Każdy z nich jest inny . Ja głosuję na Mercedesa ,ponieważ jak dla mnie jest zniewalający. Miałem okazję jeżdzić tym cackiem(jako pasażer, wersją 320 CDI z pełnym wyposażeniem) poprostu jest cudowny i poza tym zawsze merce bardziej mi wchodziły niż bemki czy audiany.

Audi-9
BMW-8,5
Mercedes-Benz-9,1

stanko
26-10-2005, 18:45
Kazdy ma swoj gust,ja wybieram tez E class,moze dlatego ze moj ojciec ma C class!

Jacobser
27-10-2005, 20:37
Oddaję głos na BMW,jest najciekawsze zarówno stylizacyjnie jak i technicznie.Mercedes też jest dobry,ale stracił reputację przez pracę w Taxi,a więc jest taką limą dla ludu,dla każdego.No i Audi,też ma się czym pochwalić,chociaz wywodzi się z koncernu VW.Jest jednak brzydkie,ot typowa limuzyna.

Alpina stars
04-11-2005, 15:20
Trudno wybrac ale na pierwszym miejscu Audi bo od jakiegoś czasu Audi zabiera sie do roboty od stylizacji wozu poprzez silnik do wykonczeniu wnetrz.Lecz polecam A6 Avant od sedana bo swiatla z tylu sa na technologi LED i bardzo fajnie to wygląda.Na drugim Marcedes E a na koncu BMW 5. :grin: :grin: :grin: :grin: