PDA

Zobacz pełną wersję : VW Golf VI 2.0 TDI Highline

ritep
18-03-2009, 12:29
"I znów kłaniają się Włochy. Trzeba przyznać, że Golf VI jakością wykończenia wyskoczył ponad przeciętną ale zwrócić należy honor najnowszej Lanci Delcie"

Ja widziałem test nowej LD i wnętrze to była jej jedna z najsłabszych stron (chodzi o jakość);

A jeśli chodzi o cene to technologia kosztuje:
-skrzynia DSG jest the best of w tej klasie aut (ford sie chwalił że zrobi nie tylko tak samo dobrą ale lepszą niż DSG, jak wiemy troche mu nie wyszło...); inni nie mają wcale dwu sprzęgłowych...
-zawieszenie wg. wszystkich testujących(prasa, internet) jest the best of w tej klasie
-silniki TSI świetne (ford: 2.0 145KM, 5 manual)
-i np. nawigacja: 30GB dysku twardego (moim zdaniem też jedna z lepszych w tej klasie)
-fotele przednie: chyba również jedne z najlepszych

Te dwa ostatnie argumenty to szczegóły, ale istotne

Testowany Golf kosztuje dużo ale uważam jak zresztą i cała Europa że cena jest uzasadniona.

Golf kosztuje trochę więcej niż konkurencja, ale potrafi także więcej.

Porównałem trochę z fordem bo myślę, że to najgroźniejszy konkurent.

Tak a propos to słyszałem że Golf to najbezpieczniejszy samochód w tej klasie(mogę sie mylić:o)

mtm33
18-03-2009, 12:37
Żeby wydac 108 tyś złotych na takiego bezpłciowego kompakta za którym nikt się nigdy nie obejrzy to trzeba chyba miec zamiast mózgu znaczek Volkswagena. :dead:

Mozna obrocic sens i zadac pytanie - co trzeba miec w mozgu zeby kierowac sie zakupem przedmiotu uzytkowego, jakim niezaprzeczalnie jest samochod ( zwlaszcza kompaktowy) biorac za kryterium - czy ktos sie za nim obejrzy czy nie ?
Zreszta napisano tu to juz kilka razy - wiele samochodow z maksymalnym wyposazeniem dojdzie do tak wysokich cen .A jesli nie dojdzie to tylko dlatego ze nie oferuje az tak wielu opcji .
To az taka wada jest VW ze oferuja tak wiele opcji i kombinacji ?

m.niew
18-03-2009, 13:47
Ot i cała kwintesencja golfa. Nie wiem też co jest porywającego we wnętrzu i stulistyce deski rozdzielczej :o Może i materiały sa nienajgorsze, ale całośc jest tak samo "ciekawa" jak nadwozie tego auta :] Żeby wydac 108 tyś złotych na takiego bezpłciowego kompakta za którym nikt się nigdy nie obejrzy to trzeba chyba miec zamiast mózgu znaczek Volkswagena. :dead:
no tak.. do Unolota się chowa..

A co do porównania cenowego.. kwestia tego co już napisałem...
"zaraz pewnie odezwie się ktoś kto powie, że za te pieniądze można mieć Passata, Avensis czy coś tam innego.. ale po co? jak ktoś chce "wyrypany w kosmos" kompakt to tylko się cieszyć." jak nie potrzeba większego auta to po co rwać się z motyką na słońce?

co do zawieszenia, nie ma się co dziwić... 4 lata do przodu :)

Tomaszek88
18-03-2009, 14:15
Zachwycałem się tym samochodem podczas czytania tego testu do czasu przeczytania trzech wierszy

1. "...ale wzorowe trzymanie się drogi i szczypta sportowej natury to elementy nieosiągalne dla konkurencji w standardowych odmianach. "
W teście Top Gear (gazetka) w porównaniu z mniejszym MiTo opis wrażeń jest z goła inny i tam opisują Golfa jako ślamazarnego z pływającym zawiasem z niezbyt precyzyjnym układem kierowniczym - oczywiście wszystko to w porównaniu do Alfy MiTo. Więc jednak można znacznie lepiej. Proszę ew. o Waszą opinię jako testerów -czy jeździliście już Alfą MiTo ?

2. Cena wersji podstawowej 89 620 zł
Cena wersji testowej 108 250 zł
Po prostu opadła mi szczena i już nie powróci nigdy na swoje miejsce. I teraz weź tu się kapnij czy samochód który minąłem kosztował niecałe 60 czy 110tys zł.

3. "Zapewniam, że w rodzinie kompaktów nie znajdziecie lepiej i bardziej szlachetnie wykończonej kabiny."

I znów kłaniają się Włochy. Trzeba przyznać, że Golf VI jakością wykończenia wyskoczył ponad przeciętną ale zwrócić należy honor najnowszej Lanci Delcie.

Ad. 1 Top Gear - jest sens kierować się głupim Top Gear ? Jeśli o mnie chodzi to zarówno gazetki jak i filmy z tego cyklu są po prostu przereklamowane. Przecież mogliby powiedzieć że nawet Fiesta jest lepsza - żałosne.

Ad. 2 Ludzie kiedy do Was dotrze to co Napisał ROBAK ! Ja się w 100 % zgadzam z Jego opinią. Samochód jest demonstracyjny - czyli ma zrobić jak najlepsze wrażenie - stąd ta cena.

Ad. 3 Lancia Delta Hmm... a co to ? Każdy ma inne rozumienie ale... Wg mnie autor pisząc nie znajdziecie lepszego w klasie kompakt miał na myśli te bardziej znane marki: Opel, Honda, etc. a Ty wyjeżdżasz z Lancią o której w ogóle nie słyszałem. Fakt faktem Lancia - to kompakt. Jak będzie 5 gen. Delty to wtedy będziemy porównywać. Poza tym Lancia u nas się tak cieszy wzięciem i zainteresowaniem że...

Ot i cała kwintesencja golfa. Nie wiem też co jest porywającego we wnętrzu i stulistyce deski rozdzielczej :o Może i materiały sa nienajgorsze, ale całośc jest tak samo "ciekawa" jak nadwozie tego auta :] Żeby wydac 108 tyś złotych na takiego bezpłciowego kompakta za którym nikt się nigdy nie obejrzy to trzeba chyba miec zamiast mózgu znaczek Volkswagena. :dead:

Są gusta i guściki - to popieram, nie każdemu musi się podobać. Nie będę się czepiać. Ale skupię się na cenie. Mówicie 108 tys. Fakt dużo ale ludzie ruszcie głową. Niedługo stanę się posiadaczem VI więc chcę coś napisać. Za swoją VI dałem 74.400 - co posiada, już trochę pisałem, niedługo dam fotki etc. Takie mały powrót -> Jak wchodziła Honda Civic VIII (także prestiżowa marka jak VW) to cena wynosiła (pamiętam jak dziś) 75.100 w porównaniu do VW VI to naprawdę mało miała. Następna kwestia. jak już wspomniałem 108 tys. - to naprawdę duża kasa ale... Fotele ze skóry Ci nie potrzebne na materiałowych też da się jeździć (Alcantara) -ok. 7.000, dalej DSG -> fajna sprawa manual tez może być jakieś -6.500, dalej Navi kupię sobie doklejaną na szybę i też dobrą a jak chcesz weź RCD 510 wygląda prawie identycznie cena - jakieś 4.500 = 18.000 odejmując jakieś 90.000 :) Tyle kosztuje Honda Civic VIII ze swoim 2.2. A nawet ciut więcej I co nadal drogo ?? Pozdrawiam - mam nadzieję że nikogo nie uraziłem jeśli tak to bardzo Przepraszam
Pozdrawiam

P.S a czy się będą za mną oglądać czy nie - mało istotne.

Samurai
18-03-2009, 14:58
Ad. 3 Lancia Delta Hmm... a co to ? Każdy ma inne rozumienie ale... Wg mnie autor pisząc nie znajdziecie lepszego w klasie kompakt miał na myśli te bardziej znane marki: Opel, Honda, etc. a Ty wyjeżdżasz z Lancią o której w ogóle nie słyszałem. Fakt faktem Lancia - to kompakt. Jak będzie 5 gen. Delty to wtedy będziemy porównywać. Poza tym Lancia u nas się tak cieszy wzięciem i zainteresowaniem że....
Ekhm... eee.... nooo, ten....tego.
A tak dokładnie to o co chodzi ? :hammer:

Dj Brabus
18-03-2009, 15:00
Kolega Tomaszek88 może o nowej Delcie nie słyszał? :D

W ramach uświadomienia: http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=1443 ;)

Tomaszek88
18-03-2009, 15:10
Kolega Tomaszek88 może o nowej Delcie nie słyszał? :D

W ramach uświadomienia: http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=1443 ;)

Słyszałem, może inaczej, chodzi mi o to, że Lancia Delta nie jest tak "znana" rzadko coś o niej słychać etc. Fakt, Moja siostra pracowała kiedyś w salonie Fiata - były tam również sprzedawane Lancie. Ale sami przyznajcie ile słychać o VW, Oplu, etc. a ile o Lanci ? I dlatego uważam, że porównanie autora że VI jest wykończona lepiej niż w innych kompaktach jest na miejscu. Lancia to coś jak inna galaktyka (nic nie paliłem) :tooth: . Więc wśród VW, Opla, Fiata, Toyoty etc. VI jest najlepiej wykonana ale nie należy jej porównywać do Delty - być może jest i lepiej wykonana albo nawet tak samo. Opieram się na testach różnego rodzaju komapktów. Dlaczego więc nie ma tam Delty ?

dżony
18-03-2009, 15:17
Dlaczego więc nie ma tam Delty ?
Bo Delta to liga AR 147, Audi A3 czy BMW 1-er.

kibel
18-03-2009, 16:01
Mozna obrocic sens i zadac pytanie - co trzeba miec w mozgu zeby kierowac sie zakupem przedmiotu uzytkowego, jakim niezaprzeczalnie jest samochod ( zwlaszcza kompaktowy) biorac za kryterium - czy ktos sie za nim obejrzy czy nie ?

Zapytaj tych, co lubią się ładnie i elegancko ubierać.

Ciuchy to w końcu też niby przedmioty użytkowe, prawda? A nie wszyscy optują za niebieskimi dżinsami, czarną kurtką i zwykłym buciorem.

Tomaszek88
18-03-2009, 16:08
Bo Delta to liga AR 147, Audi A3 czy BMW 1-er.

Więc Tym bardziej nie wiem dlaczego Samurai porównywał VI do LD. Przecież AR 147, A3 to (nie wiem jak to nazwać) kompakty ? ale chyba te droższe nie wiem Premium czy jakoś Tak.

Dobra już koniec ;) Teraz mam parę pytań do testu i ogólnie.
1. Jak jeździ się na 17 - nastkach ?
2. Tylko się nie śmiejcie (pytam bo nie wiem) Na zdjęciu gdzie jest poduszka kolanowa kierowcy widnieje "Pedał" Gazu. I teraz jest on taki trochę dziwny :mryellow: Nie to żebym się czepiał ale może takie czasy i taka technika ale np. u mnie w CC i innych autach (Starszych) pedał gazu jest jakby to napisać - On nie wystaje z podłogi tylko jest jakby w powietrzu wystaje od góry a Tu on wystaje z podłogi i teraz jak trzeba dociskać to istnieje jakaś możliwość że np. dostanie się tam jakiś piach czy coś i może się zacinać ? słyszałem kiedyś sytuacje że właśnie taki "pedał" jak tu był w samochodzie i dostał się tam piach (pod spód) i później podczas wciskania nie wracał do początkowej pozycji ?

e' i jeszcze jedno wersja Highline ma w standardzie Aktywny tempomat. Korzystał autor czy nie ?

kibel
18-03-2009, 17:04
Pamiętam, jak praktycznie wszyscy śmiali się słysząc o cenie Priusa ponad 100 tysięcy złotych. Bardzo niewielu zauważyło, że auto przychodziło z praktycznie kompletną listą wyposażenia.

Teraz przyszedł czas na testowanie wymaksowanego Golfiacza. I co? I już się zaczyna usprawiedliwianie... że to demówka, to musi robić wrażenia, że konkurencja z pełnym wyposażeniem też wyjdzie ponad 100 tysięcy, że dodając opcje można podwoic cenę auta...

Poklikałem w konfigurator. Obecny, schodzący model Priusa bez zniżek z KOMPLETNYM wyposażeniem wyszedł 31.000 EUR. Nie sądzę, aby Prius III kosztował inaczej niż poprzednia generacja, wręcz przeciwnie, powinien być tańszy.

Golf VI 2.0 TDI DSG Highline po dodaniu skóry, fajnego koloru i nawigacji wyszedł... 31.500 EUR. A jeszcze nie dotarłem do strony "wyposażenie dodatkowe".

Tyle na temat "drogiego" Priusa.

Dj Brabus
18-03-2009, 17:46
Poklikałem w konfigurator. Obecny, schodzący model Priusa bez zniżek z KOMPLETNYM wyposażeniem wyszedł 31.000 EUR. Nie sądzę, aby Prius III kosztował inaczej niż poprzednia generacja, wręc
Widzę, że jesteś wielkim fanem Priusa. Przed sekundą "wygrał" Twój pojedynek z Polo BlueMotion, teraz udowadniasz że jest lepszy od Golfa VI... Dziwne, bo jakoś tych Priusów wcale nie jeździ więcej, niż Golfów. :???: Czyżby ludzie mieli klapki na oczach i nie zauważali tak wielkich zalet hybrydowej Toyoty?

Poza tym jak widać po teście Filipa ( http://www.autogaleria.pl/auto_test/toyota-prius-1.5-vvt-i-sol,54.html ) Prius cudem nie jest i raczej nie mam argumentów, żeby wydać na niego przynajmniej 106 100 zł (cena wersji SOL).

Tomaszek88
18-03-2009, 19:46
Nie każdy chce używkę ,albo duży nowy wóz z motorem 1.6/110KM:lol:

Święta racja.

Nie dam się przekonac że 100tyś to dobra cena za takie małe auto.

Mały ale niejednego w tyle zostawi. czyli mówiąc krótko Mały ale wariat.

za tyle można miec np.Citroena C5.

Poza tym każdy ma inne kryterium kupna. Idąc Twoim tokiem rozumowania to im większe tym lepsze... Bo Ty możesz mieć C5 i co z tego - masz kompleksy czy co ? Ktoś inny woli lub może dać 100 tys za Golfa bądź innego kompakta. Wole mieć golfa za 100 tys niż C5 za 100 tys (Full to pewnie ze 170 tys) żeby tylko sąsiad widział i szczał w gacie że ja mam C5. A faktycznie woziłbym w nim powietrze.

To chyba jest zwykły tempomat, bo jest w standardzie...

Ojj chyba nie zwykły. Ja ja zamawiałem VI to dostaliśmy katalog i jest wyraźnie napisane że aktywny Tempomat to standard dla wersji Highline. Ale pytam ażeby ktoś potwierdził.

Odpowie mi ktoś na resztę:tooth: :\'

Tombar5
18-03-2009, 19:51
Nie bardzo rozumiem ten spór o cenę auta. Tylko sporadycznie kupuje ktoś kompakta z pełnym wypasem za maksymalną cenę, a już na pewno u nas. Takiej Toyoty Prius nie można kupić "gołej" za 55 czy 65 tyś, więc nie stanowi konkurencji dla Golfa. W Polsce wydaje mi się i tak najlepiej rozchodzi się wersja 1,6 102 KM a tą już się bierze za ok 62 tyś, jest porządnie wyposażona a dobre wykonanie ma gratis i jak to z Priusem porównać? Za 40 tyś różnicy to sporo benzyny można kupić ;)

baczek
18-03-2009, 19:56
Nie dam się przekonac że 100tyś to dobra cena za takie małe auto.Jeśli za tyle można miec np.Citroena C5.

Za ~100tys to kupisz prawie "gole" C5 z 1,6 HDi 110km, ktorym strach bedzie wyprzedzac.

To nie jest tak, ze w cenie kompaktu z topowym silnikiem na wypasie jest duze auto z mocnym silnikiem na wypasie...

AGENT
18-03-2009, 20:24
Ogolnie do wszytskich dociera tylko nie do Agenta. Człowiek zbyt ułomny zeby niektore sprawy zrozumiec;). Jest to pojazd demonstarcyjny zeby robił wrazenie... cena tez. Prownywalnie wysposazony passat cc z takim silnikem i skrzynia bedzie kosztował około 150 tys.

Obojętnie w jakiej wersji wyposazenia i tak jest za drogi a w dodatku wygląda jak kupa. Jesli mi ktos mówi, że kupując auto nie patrzy na wygląda tylko na cyferki to... kłamie. Z tym, ze cyferki w przypadku Golfa też nie wypadaja korzystniej w odniesieniu do konkurencji. Tutaj działa tzw. mit Volkswagena jako jedynej słusznej, niezawodnej marki. Smutne.
Mając do wyboru takie auta jak Delta, 147 czy Bravo nie spojrzałbym w kierunku wyrobu z Wolfsburga.

baczek
18-03-2009, 20:37
Obojętnie w jakiej wersji wyposazenia i tak jest za drogi a w dodatku wygląda jak kupa. Jesli mi ktos mówi, że kupując auto nie patrzy na wygląda tylko na cyferki to... kłamie. Z tym, ze cyferki w przypadku Golfa też nie wypadaja korzystniej w odniesieniu do konkurencji. Tutaj działa tzw. mit Volkswagena jako jedynej słusznej, niezawodnej marki. Smutne.
Mając do wyboru takie auta jak Delta, 147 czy Bravo nie spojrzałbym w kierunku wyrobu z Wolfsburga.

Delta i 147 z mocnymi dieslami i wypasem tez kosztuja grubo ponad 100tys, nawet wiecej niz golf, a nie maja dsg, dla ktorego imo warto kupic cos z VAG. Bravo zatrzymuje sie w okolicach 90tys bo to Fiat mimo wszystko. Civic z dieslem kosztuje ponad 90 tys. Glupie 308 z dieslem potrafi wskoczyc na 100tys. Nawet kompletnie wyposazony cee'd z 2litrowym dieslem i kompletnym wyposazeniem kosztuje kolo 90tys

Tomaszek88
18-03-2009, 20:42
Bravo zatrzymuje sie w okolicach 90tys bo to Fiat mimo wszystko. Civic z dieslem kosztuje ponad 90 tys. Glupie 308 z dieslem potrafi wskoczyc na 100tys. Nawet kompletnie wyposazony cee'd z 2litrowym dieslem i kompletnym wyposazeniem kosztuje kolo 90tys

Dokładnie, pisałem to samo :roll: więc nie wiem co tu takiego drogiego

Robak
18-03-2009, 20:43
Z tym, ze cyferki w przypadku Golfa też nie wypadaja korzystniej w odniesieniu do konkurencji.
Golf z podobnym wyposazeniem i silnikiem jest tanszy niz wiekszosc konkurecji. Cyferki graja na jego korzysc.
Mi sie golf całkiem podoba. Wystarczy postawic go na alu 17" i dac ładny lakier a bedzie wygladał atrakcyjnie. Bravo jest ładniejsze ale pozycja za kieronica jest tam dla mnie daleka od ideału( daltego ze jestem wysoki) i dlatego bym wybrał golfa wiec w tym przypadku u mnie kryterium w postaci stylizacji jest drugorzedne.
Golf w 2008 roku był nachetniej kupowanym kompaktem. Moze powiesz ze wszyscy ci ktorzy go wybrali sa debilami bez gustu? Ja twierdze ze wybrali co chcieli. To ty raczej jestes uposledzony. To ze ty uwazasz ze golf to gniot nie znaczy ze rzeczywiscie taki jest. Jedzisz uno i sie nim podniecasz a wg mnie to totalnie syfiasty samochod z epoki kamienia łupanego o stylizacji piekranika. Bo widzisz kazdy ma swoj gust a ty opierajac swa golfowa teorie na ocenie jego wygladu jest smieszny, małostkowy i oderwany od rzeczywstosci.

AGENT
18-03-2009, 20:45
Bravo zatrzymuje sie w okolicach 90tys bo to Fiat mimo wszystko.

Czyli jednak stereotypy :] Mówisz jak potencjalny nabywca... Golfa :lol:

Seth
18-03-2009, 21:20
bravo zatrzymuje się dokładnie na 98 tys. za 2.0 multijeta (bez skrzyni automatycznej)
Delta to wydatek 120 tys. PLN (ten sam silnik, bez automatu)
AR 147 to jednak zabytek. dużej części rzeczy po prostu nie oferuje, a cena to ok. 100 tys. PLN - silnik 120KM
tak tylko dla porównania, bo nie wypowiadam się, który z nich jest lepszy, gorszy itp.

Kalixt
18-03-2009, 21:27
...nie mowiac juz o Imprezie 2.0 Diesel RS, ktora kosztuje na dzis 144 tys :hammer::hammer::hammer:

Seth
18-03-2009, 21:33
to jest niestety przy wszystkich samochodach, które kurs mają przeliczany bezpośrednio z euro :((

Kalixt
18-03-2009, 21:36
Jest juz oficjalna stronka o GTI:
http://www.volkswagen.de/vwcms/master_public/virtualmaster/de3/modelle/golf/golf/ausstattungslinien/GTI.html

Dj Brabus
18-03-2009, 21:43
Czyli jednak stereotypy :]
Jeśli miałbym brać kompakta w tej kwocie co Golf, to byłaby to... prawdopodobnie Delta. :D Może z uboższym wyposażeniem, ale mnie taka 'kompaktowa abstrakcja' bardzo pasuje (1.9 16V TwinTurbo M-Jet 190 KM Oro - 105 990 zł).

baczek
18-03-2009, 21:56
Czyli jednak stereotypy :] Mówisz jak potencjalny nabywca... Golfa :lol:

Nie, nie wrecz przeciwnie ;] Jakbym kupowal kompakta to poszedlbym to Hondy po Civica albo do Seata po Leona ;]

Fiat poprostu oferuje samochody tansze od swoich konkurentow i tak jak Bravo jest tansze od Golfa, tak Punto jest tansze od Corsy czy Clio ;]

Peter74
18-03-2009, 22:01
Czytając to co płodzi na tym forum Agent mam wrażenie, że to człowiek z ogromnymi kompleksami, który wyładowuje swoje frustracje właśnie tutaj będąc zawsze na NIE. Kolego tak sie składa, że w przyszłym tygodniu odbieram Golfa 6 Highline 1.4 TSI z dodatkami w postaci Pakietu 990, ESP, Radio RCD 510 i 18 calowymi felgami Vancouver. Według mnie wyposażenie auta jest zupełnie wystarczające chyba, że Tobie Agencie czegoś brakuje i okazuje się, że nie jest tak jak sobie to wkręciłeś , że cena golfa 6 to 108 tys. PLN. Okazuje się, że można go kupić taniej. Wot zagwozdka. Oto lista wyposażenia auta za 75 870 utargowane do 70 850 PLN.

VOLKSWAGEN GOLF VI HIGHLINE 1.4 TSI 122 KM (90 kW), 6-biegowy
kolor nadwozia: czarny "Deep" perlowy
kolory wnetrza:
Tapicerka siedzen "Dropmag + Alcantara"
Pokrycia siedzen: czarne
deska rozdzielcza: czarna
dywaniki: czarne
System radiowy "RCD 510"
- kolorowy cieklokrystaliczny wyswietlacz z funkcja ekranu dotykowego (2 DIN)
- radio z odtwarzaczem CD, MP3
- 10 glosników
- zmieniarka CD na 6 plyt (w konsoli srodkowej)
Czujniki parkowania z przodu i z tylu,
z funkcja wizualizacji na ekranie radia
Autoalarm z niezaleznym zasilaniem
(Back-up-Horn), funkcja dozoru wnetrza
i czujnikiem przechylu
Automatycznie obnizane lusterko zewnetrzne
po stronie pasazera, przy wlaczonym
biegu wstecznym
Pakiet Zimowy
- podgrzewane siedzenia przednie
- spryskiwacze reflektorów
- ogrzewane dysze spryskiwaczy (szyba przednia)
- kontrolka poziomu plynu spryskiwaczy
Klimatyzacja z regulacja automatyczna "Climatronic"
ESP (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy)
Tempomat
Obrecze aluminiowe "Vancouver"
- obrecze ze stopu metali lekkich 7,5J x 18
- opony 225/40 R 18
- pakiet "Sportowe zawieszenie"
- sruby kól z zabezpieczeniem antykradziezowym
Kierownica multifunkcyjna
- dzwignie zmiany biegów i hamulca recznego obszyte skóra
- kierownica trójramienna, multifunkcyjna, obszyta skóra
- komputer pokladowy "MFA Plus"
Fotele sportowe z przodu, z regulacja podparcia odcinka ledzwiowego kregoslupa
Pakiet "Elementy skórzane"
- dzwignie zmiany biegów i hamulca recznego obszyte skóra
- kierownica trójramienna obszyta skóra
Szyby z przodu sterowane elektrycznie
Podlokietnik z przodu ze schowkiem
ABS z EBV (elektroniczny rozdzial sily hamowania)

ASR (system przeciwdzialajacy slizganiu sie kól samochodu przy przyspieszaniu)
MSR (system przeciwdzialajacy blokowaniu kól napedowych podczas hamowania silnikiem)
Kurtyny powietrzne
Poduszka kolanowa dla kierowcy
Poduszka powietrzna dla pasazera - deaktywacja
Poduszki powietrzne dla kierowcy i pasazera
Poduszki powietrzne z przodu, boczne
Swiatla przeciwmgielne, z przodu, z funkcja statycznego doswietlania zakretów
Zabezpieczenie antykradziezowe (Immobiliser)
Centralny zamek sterowany droga radiowa

Teraz drogi kolego proponuje zajrzeć w konfiguratory konkurencji VW i złożyć taniej podobnie wyposażone auto. Życzę powodzenia.

Tomaszek88
18-03-2009, 22:12
hehe Peter74 :\' Bronimy Swego :tooth: Nie ma co !

Peter74
18-03-2009, 22:24
Tomaszek88 nie chodzi o bezmyślne bronienie czegokolwiek tylko wyprowadzenie gościa z błędu. Choć podejrzewam, że nawet gdyby najbogatszą wersję golfa rozdawali za darmo to Agent stwierdzi, że On go nie chce :lol: bo to golf, auto dresów, karków, chłopaków z dyskoteki w remizie a poza tym jest drogi bo na autogalerii napisali, że kosztuje 108 tys. PLN :wall: Poza tym jak powszechnie wiadomo niemieckie auta to przereklamowany SHIT a najlepsze auta produkują włosi. Najbardziej zaś pożądaną marką jest Lancia a najlepszym autem kiedykolwiek wyprodukowanym Fiat Uno :hammer: Wiem, że to bez sensu bo Agent choćby myślał inaczej to będzie i tak twierdził na odwrót ale tak jakoś mnie naszło by zbawiać świat :lol: Pozdrawiam wszystkich i miłej nocy życzę.

Tomaszek88
18-03-2009, 22:29
Tomaszek88 nie chodzi o bezmyślne bronienie czegokolwiek tylko wyprowadzenie gościa z błędu. Choć podejrzewam, że nawet gdyby najbogatszą wersję golfa rozdawali za darmo to Agent stwierdzi, że On go nie chce :lol: bo to golf, auto dresów, karków, chłopaków z dyskoteki w remizie a poza tym jest drogi bo na autogalerii napisali, że kosztuje 108 tys. PLN :wall: Poza tym jak powszechnie wiadomo niemieckie auta to przereklamowany SHIT a najlepsze auta produkują włosi. Najbardziej zaś pożądaną marką jest Lancia a najlepszym autem kiedykolwiek wyprodukowanym Fiat Uno :hammer: Wiem, że to bez sensu bo Agent choćby myślał inaczej to będzie i tak twierdził na odwrót ale tak jakoś mnie naszło by zbawiać świat :lol: Pozdrawiam wszystkich i miłej nocy życzę.

Nie no spoko zlewam się :tooth: no Taka prawda. co do miłej nocy ... Idę Lulu Dobranoc. Jeśli chodzi o Tego VW VI to naprawdę na tle konkurencji nie wypada aż tak drogo. Już to pisałem.

Seb
18-03-2009, 22:56
Delta i 147 z mocnymi dieslami i wypasem tez kosztuja grubo ponad 100tys, nawet wiecej niz golf, a nie maja dsg, dla ktorego imo warto kupic cos z VAG. Bravo zatrzymuje sie w okolicach 90tys bo to Fiat mimo wszystko. Civic z dieslem kosztuje ponad 90 tys. Glupie 308 z dieslem potrafi wskoczyc na 100tys. Nawet kompletnie wyposazony cee'd z 2litrowym dieslem i kompletnym wyposazeniem kosztuje kolo 90tys
Co do Civicka który ma diesla o pojemności 2,2litra - cenę należałoby pomniejszyć o akcyzę która obowiązuje od tego roku na silniki powyżej 2 litrów - wtedy porównanie cen byłoby uczciwe - płacilibysmy tyle ile za auto chce producent, a tak mamy ceny z kosmosu wypaczone całkowicie przez kretyńskie przepisy fiskalne. Tu i ówdzie słychać o wyśmienicie działającym lobby Pana K. - koncesjonera VW w Polsce, który postarał się o wykoszenie konkurencji właśnie przez podniesienie akcyzy. Dzięki temu konkurencja faktycznie nie ma wielkich szans - sami wiecie ile na rynku było dostępnych wyśmienitych dieslów o pojemności ciut powyżej 2 litrów które były dostępne w autach klasy średniej w cenie przytoczonego Golfa. Ile w tym prawdy można dyskutować, ale w Europie jesteśmy chyba ewenementem - wszędzie obiżają podatki a nawet dotują zakup auta w obliczu kryzysu, a u nas jak zwykle wszystko na opak - .. BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ... tam na górze potrafią dbać o swoje interesy

AGENT
18-03-2009, 23:01
Człowieku, nie zachowuj sie jak dzieciak, co ma do tego moje Uno. :hammer:
Widze, że tu kazdy kto nie ma sensownych argumentów przywołuje tą samą śpiewkę: "Bo Uno to, bo Uno tamto, bo Uno sramto...". Ręce opadają.
Popatrzcie np. na cennik Lancera, co prawda nie ma DSG, ale wygląda porzadnie a nie tak bezpłciowo jak Golf. Jakbym miał dzis kupowac nowego kompakta, to salon VW omijałbym szerokim łukiem, nawet za głupie przygotowanie auta każą sobie płacić, za dywaniki, chlapacze i nadkola pewnie też...? :dead:

Peter74
18-03-2009, 23:18
Masz rację. Omijaj salony VW szerokim łukiem. W środku zazwyczaj siedzi Bardzo Zły Pan. Ten sam, który kiedyś krążył czarną Wołgą po ulicach porywając dzieci :lol: Zaraz po ewentualnym wejściu okradają Cię ze wszystkiego co posiadasz, następnie biorą Cię jako zakładnika dzwoniąc do Twojej rodziny i żądając okupu. Wszystko tam jest okropnie drogie. Dywaniki do golfa w cenie 5700 PLN ciężko nazwać okazją, podobnie chlapacze za niecałe 3 tys. Za to w salonach innych marek wszystko rozdają za pół darmo. Przyznaję rację. Popełniłem ogromny błąd decydując się na obrzydliwie drogiego golfa. Za podobne pieniądze miałbym ze 3 a może jakby dobrze zagadał i ze 4 lancery.
A tak na poważnie muszę Cię rozczarować :D . Dywaniki , przynajmniej w Highline są za darmo, chlapacze pewnie też ale ja w nich nie gustuję więc prosiłbym Cię o podanie adresu do wysyłki ;) Do tego "Ci Złodzieje" dołożyli jeszcze gumowe dywaniki gratis. Straszne. Nie chcieli kasy. Źle się z tym czuję :lol:
Tobie podoba się Lancer, mnie bardziej Golf i nie uważam, że jest bezpłciowy. Jeśli już chcesz komuś dokuczyć proponuję jednak skusić się i pojeździć po salonach VW. Zaraz po wejściu do obiektu krzycz: "VW to Shit. Lancia rządzi. Niech żyje włoska motoryzacja !!!" To powinno Cię odstresować bo wyczuwam jakieś dziwne napięcia :lol:

Pozdrawiam

AGENT
18-03-2009, 23:31
Ja nie mówię tylko o włoskich autach, prawie kazdy kompakt bije na głowę Golfa stylistyką, np. Civic, Leon czy Megane. Jedynie Octavia wydaje mi się większa porażką stylistyczna niż Golf, a na równi piekna co VW jest np. Toyota Auris :] Widziałem Golfa na żywo, widziałem Deltę... dwa światy :o

Seb
18-03-2009, 23:43
jak wszyscy, tylko VW się do tego przyznaje.

Faktem jest, że VW każe sobie płacić za wydanie auta i do tego się przyznaje - inni nie mają takiej pozycji w cenniku więc należy przyjąć, że nie płaci się za to - tyle na temat. Pisanie, że u innych i tak za to się płaci nie jest żadnym argumentem tylko snuciem domysłów. Równie dobrze możesz napisać, że w cenie auta u innych jest też wliczona wypłata dla pani Jadzi która sprząta salon, pani Zosi z księgowości, kawy w ekspresie itd - takich rzeczy się nie wypisuje i co by kto nie mówił taka pozycja w cenniku po prostu wywołuje uśmiech u każdego - usprawiedliwianie tego również wywołuje u mnie uśmiech bo to godzenie się z czymś absurdalnym. Jedynym wytłumaczeniem tego może być obniżenie ceny samochodu by w reklamie brzmiała lepiej - o dodatkowych opłatach w reklamie się przecież nie mówi.

Proszę nie przyjmować mojej wypowiedzi jako jakiś atak na VW - po prostu myślę że takie praktyki należy piętnować. Co do samego Golfa - dobrze skonfigurowana wersja, cenowo wypada bardzo dobrze na tle konkurencji - nie toczcie tak zaciekłych dyskusji - ten produkt ma już swoją pozycję na rynku i żadnej rewolucji nie będzie zarówno dla przeciwników jak i zwolenników tego samochodu - o co tyle krzyku

baczek
18-03-2009, 23:47
Ja nie mówię tylko o włoskich autach, prawie kazdy kompakt bije na głowę Golfa stylistyką, np. Civic, Leon czy Megane. Jedynie Octavia wydaje mi się większa porażką stylistyczna niż Golf, a na równi piekna co VW jest np. Toyota Auris :] Widziałem Golfa na żywo, widziałem Deltę... dwa światy :o

No tak, ale samochod kupuje sie nie tylko oczami ;] W kwesti techniki, to mimo ze uwazam ze np od silnikow TDI lepsze sa i wloskie multijety i francuskie HDi to takiej skrzyni jak DSG nie dostaniesz nigdzie. Jakosc wykonania tez jest bardzo wysoka, wlosi w Bravo coprawda sie poprawili, ale i tak do nudnych niemcow im jeszcze brakuje.

btw Lancer z dieslem (notabene pochodzacym od VW i to w tej nieslawnej wersji z pompowtryskiwaczami;p ), z wyposazeniem Instyle kosztuje 100500zl + 1900 na lakier metalik +280zl dywaniki + jeszcze pare rzeczy w cenniku do doplacenia by sie znalazlo

Peter74
18-03-2009, 23:51
Teraz jestem już pewien tego co pisałem wcześniej. Ty sie zwyczajnie uparłeś i choćbyś myślał inaczej będziesz twierdził na przekór. Masz rację. Golf jest okropnie brzydki. Nawet Tata Nano jest ładniejsza. Zgadzam się z Tobą, Golf 6 to porażka koncernu VW. Prawdopodobnie szóstka to gwóźdź do trumny Volkswagena. Tylko czekać aż zbankrutują przez tego paskudnego golfa. Co za ciołki zarządzają koncernem? Zamiast pójść po rozum do głowy i zaprojektować golfa na podobieństwo statku z Gwiezdnych Wojen znowu ulepili TAKIE CUŚ. Nie wiedzą co czynią, nie zdają sobie sprawy, że gdzieś w Polsce w Giżycku mieszka potencjalny klient (chyba jedyny chętny na dziwoląga :lol:) , którego właśnie stracili. No cóż, powinieneś być zadowolony, VW zbankrutuje, nigdy więcej nie wypuści już nowego modelu i oszczędzi Twoim wrażliwym na piękno oczom oglądanie podobnych karykatur aut jak golf mk6. Lancia zostanie liderem sprzedaży i wszyscy będą szczęśliwi. A teraz do wyra bo już prawie północ. Pa ;)

don_pazurro
19-03-2009, 07:44
Czytając to co płodzi na tym forum Agent mam wrażenie, że to człowiek z ogromnymi kompleksami, który wyładowuje swoje frustracje właśnie tutaj będąc zawsze na NIE. Kolego tak sie składa, że w przyszłym tygodniu odbieram Golfa 6 Highline 1.4 TSI z dodatkami w postaci Pakietu 990, ESP, Radio RCD 510 i 18 calowymi felgami Vancouver. Według mnie wyposażenie auta jest zupełnie wystarczające chyba, że Tobie Agencie czegoś brakuje i okazuje się, że nie jest tak jak sobie to wkręciłeś , że cena golfa 6 to 108 tys. PLN. Okazuje się, że można go kupić taniej.

dokladnie to samo staralem sie wylozyc w artykule. Niestety z żalem stwierdzam ,że Agent jest niereformowalny. Widzi cenę 108 tys i koniec - dla niego kosztuje tyle każdy lepiej wyposażony Golf. To, że piszę iż za niewiele ponad 62 tys. można mieć b. dobrze wyposażona wersję 1.4 TSI, a więc nie diesla, którym pogardza Agent, on zbywa to milczeniem. Tylko Fiat i to co włoskie. Być może pasuje mu jakośc Fiata w środku, mi nie, dlatego rozumiem dlaczego ludzie wybierają takie "nudne" auta jak Golf. A model VI, jak pisałem, to już naprawdę mocno w strone Premium klasy poszedł. I jakościowo Lancia mu nie dorówna. O stylistyce zawsze można dyskutować, a z tego powodu jeden wybierze Bravo, drugi Golfa. Ale o jakości i cenach - a więc żelaznych faktach - raczej się nie da. Tu Golf prezentuje się b. atrakcyjnie.

ps. Peter74, gratuluje wyboru. Będziesz zadowolony.

Dj Brabus
19-03-2009, 08:57
Wiem, że to bez sensu bo Agent choćby myślał inaczej to będzie i tak twierdził na odwrót ale tak jakoś mnie naszło by zbawiać świat :lol: Pozdrawiam wszystkich i miłej nocy życzę.
Zejdźcie już z AGENTA i nie róbcie z niego idioty, bo chłopak umie czytać i dobrze wie, co to znaczy wersja bazowa, a co wyposażona po brzegi. :| Poza tym nie wmawiajcie mu, że Golf jest najlepszy - gdybyśmy wszyscy tak myśleli, nasze ulice byłyby zalane tylko i wyłącznie kompaktowymi Volkswagenami. A tak to dzięki Bogu każdy ma swój łeb na karku, gust i oprócz Golfów możemy znaleźć Bravo, Megane czy cee'dy.

Może i Golf jest fenomenalnie wykonany, przestronny i świetnie jeździ - ale to nie jedyny kompakt na rynku...

AGENT
19-03-2009, 10:10
Zejdźcie już z AGENTA i nie róbcie z niego idioty, bo chłopak umie czytać i dobrze wie, co to znaczy wersja bazowa, a co wyposażona po brzegi. :| Poza tym nie wmawiajcie mu, że Golf jest najlepszy - gdybyśmy wszyscy tak myśleli, nasze ulice byłyby zalane tylko i wyłącznie kompaktowymi Volkswagenami. A tak to dzięki Bogu każdy ma swój łeb na karku, gust i oprócz Golfów możemy znaleźć Bravo, Megane czy cee'dy.

Może i Golf jest fenomenalnie wykonany, przestronny i świetnie jeździ - ale to nie jedyny kompakt na rynku...

Jak dzis pamiętam temat na forum o nowości, jaką byl Golf VI. Nie było chyba osoby, któraby nie krytykowała designu tego samochodu.
A teraz co tu widzę? Wszyscy modlą się do Boga zwanego DSG i jego aniołków o imieniu TDI.

Jeszcze co mnie trochę śmieszy to stwierdzenie Pazurro że Golf ma najlepszy zawias w klasie, gdy tymczasem wszystkie szanujące się redakcje motoryzacyjne od lat przyznaja pierwszeństwo w tej dziedzinie, Focusowi :]

Jakość wykonania i estetykę (chociaż nie wiem, czy czarne grobowe wnętrze ze srebrnymi wstawkami może byc ekscytujące) może i Golf posiada, ale w wersji za 108 tys a nie w podstawowej. Nie wydaje mi się, aby włoskie kompakty ustepowały pod tym względem Volkswagenowi.

Tomaszek88
19-03-2009, 10:22
Jakość wykonania i estetykę (chociaż nie wiem, czy czarne grobowe wnętrze ze srebrnymi wstawkami może byc ekscytujące) może i Golf posiada, ale w wersji za 108 tys a nie w podstawowej.

A Ty dalej swoje...Może i to "czarne" wnętrze nie jest ekscytujące ale na pewno sprawdza się lepiej w rodzinie niż beżowe. Dlaczego ? Ano dlatego, że np. mając małe dzieci w domu wiesz do czego mogą być zdolne. Sorry za przykład ale np. Brabus (lub inny redaktor, moderator) (nie wiem czy ma dzieci) ale jeśli tak To Ci to może lepiej wyjaśni. Co nie znaczy że Beżowa jest gorsza ... Jasne że nie - Chyba że Ty jeździsz w garniturze to taki beżyk raczej wskazany. Druga sprawa fakt w podstawowej wersji może i golf nie jest "wypasiony" ale nie pier*** ja za 74 z hakiem mam gitara wnętrze z alcantarą - to co tak tragicznie ? póki co najlepszy materiał, zaraz po skórze. Poza tym kto kupuje kompakta za 50 ty.s - wersja podstawowa. za około 70 tys. Bravo oferuje nieco inny materiał niż golf ...nazwy nie powiem, cięzko mi okreslić, ale wygląda jakoś tak zwykłe - 2-kolorowy (czerwony)
P.S srebrne wstawki mam u siebie też i to tak jak wspomniałem za 74 tys. nie za 108

don_pazurro
19-03-2009, 10:27
Jeszcze co mnie trochę śmieszy to stwierdzenie Pazurro że Golf ma najlepszy zawias w klasie, gdy tymczasem wszystkie szanujące się redakcje motoryzacyjne od lat przyznaja pierwszeństwo w tej dziedzinie, Focusowi :]

Jakość wykonania i estetykę (chociaż nie wiem, czy czarne grobowe wnętrze ze srebrnymi wstawkami może byc ekscytujące) może i Golf posiada, ale w wersji za 108 tys a nie w podstawowej. Nie wydaje mi się, aby włoskie kompakty ustepowały pod tym względem Volkswagenowi.

ja się do Ciebie nie czepiam, że Ci sie Golf nie podoba. Masz do tego prawo, bo to tylko kwestia gustu jest. Obalam tylko Twoje argumenty, ze to drogie, najdrozsze i w ogole beznadziejne auto. Bo takie nie jest. Sam jak napisałemw teście nigdy nie fascynowałem sie Golfem, ale nr VI zrobił na mnie duże wrażenie. Radziłbym trochę pokory i dystansu jeśli nie jeździłeś Golfem VI i konkurencją. Co chcesz porównywać? Ciągle estetykę, która zawsze jest kwestią indywidualną.

Pakiet z chromowanymi wstawkami nie jest zarezerwowany do najdroższej wersji, nie musisz wydawać 100 tys by wnętrze nie było czarne.

Nie wiem na jakie "szanujące się " pisma powołujesz, ale poszperaj dokładniej - np. włoskie V12 i red. Dante C. i wielu wielu innych a propos zawiasu nowego Golfa etc. maja chyba zbieżne zdanie z moim (chyba nie czytałeś testu, bo to golf VI, nie V). Choć to dla mnie bez znaczenia, bo zawsze pisze to czego doświadczyłem i co czuje jak testuje dany wóz. Marka bez znaczenia.

Szakal
19-03-2009, 10:34
Jak dzis pamiętam temat na forum o nowości, jaką byl Golf VI. Nie było chyba osoby, któraby nie krytykowała designu tego samochodu.

Były osoby, którym się podobał nowy Golf. Zresztą uważasz, że gusta nie mogą się zmieniać? Zresztą śmieszne jest krytykowanie kogoś, komu podoba Golf. Jeśli chodzi o cenę jest ona adekwantna do wyposażenia. Nikt nie przepłaca. Za jakość, armie elektronicznych wspomagaczy i gadżetów trzeba płacić. Nie poradzisz na to, że VW ma taką liste opcji co zawsze winduje cenę.

Jakość wykonania i estetykę (chociaż nie wiem, czy czarne grobowe wnętrze ze srebrnymi wstawkami może byc ekscytujące) może i Golf posiada, ale w wersji za 108 tys a nie w podstawowej.

Zarówno w Golfie za 60 jak i za 108 tyś. zł jakość jest na podobnym poziomie.

Faktem jest, że VW każe sobie płacić za wydanie auta i do tego się przyznaje - inni nie mają takiej pozycji w cenniku więc należy przyjąć, że nie płaci się za to

Żartujesz sobie. :lol: Podejdź do jakiegokolwiek salonu i się spytaj dealera albo lepiej, porównaj sobie ceny VW bez tej dodatkowej opłaty z konkurencją.

AGENT
19-03-2009, 11:03
Jeśli chodzi o cenę jest ona adekwantna do wyposażenia. Nikt nie przepłaca.

To jak ci przykłąd golfa nie wystarcza to porównaj cennik polo z autami segmentu np. z GP. Nie dośc, że przestarzała konstrukcja z silniczkami rodem z kosiarki to jeszcze gołe wersje kosztuja drożej niz dobrze wyposazeone auta konkurencji.

Peter74
19-03-2009, 11:17
Agent nadal brniesz w ślepy zaułek i miotasz się okrutnie nie mając racji.

Twoja wypowiedź: "Jakość wykonania i estetykę (chociaż nie wiem, czy czarne grobowe wnętrze ze srebrnymi wstawkami może byc ekscytujące) może i Golf posiada, ale w wersji za 108 tys a nie w podstawowej. Nie wydaje mi się, aby włoskie kompakty ustepowały pod tym względem Volkswagenowi"

Moja riposta: VW Golf VI Highline 1.4 TSI 122 KM
Pokrycia siedzeń: beżowe
deska rozdzielcza: czarna
dywaniki: czarne

CENA z kolorem perłowym i kosztami wydania i transportu : 68 100 PLN
Za te pieniądze masz najwyżej usytuowaną wersję wyposażenia sposród 3 dostępnych i do wyboru ciemne lub JASNE WNĘTRZE z tymi swoimi wstawkami "chrom matt" i alcantarą na siedzeniach. I nie jest to wersja najdroższa za 108 tys PLN jak usilnie starasz się tu wszystkim wmówić.
Spójrz prawdzie w oczy. Bredzisz.

Tu masz to "grobowe" wnętrze http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6318c4044a85dd3d.html
Gdyby nadal wnętrze było zbyt "grobowe" zawsze możesz za parę złotych kupić w pobliskim sklepie lampki choinkowe i przyozdobić nimi auto.
Dostęp do netu masz jak widzę bo jednak tu piszesz. Gdybyś miał problem by zajrzeć do konfiguratora VW podam adres www.vw.pl (http://www.vw.pl)

baczek
19-03-2009, 11:18
To jak ci przykłąd golfa nie wystarcza to porównaj cennik polo z autami segmentu np. z GP. Nie dośc, że przestarzała konstrukcja z silniczkami rodem z kosiarki to jeszcze gołe wersje kosztuja drożej niz dobrze wyposazeone auta konkurencji.

Polo jest drogie, ale Golf jest tanszy od czesci konkurencji co Ci zreszta staram sie udowodnic od paru stron ;]

Szakal
19-03-2009, 11:21
To jak ci przykłąd golfa nie wystarcza to porównaj cennik polo z autami segmentu np. z GP.

Wraz z nową generacją Polo będą na pewno nowe cenniki. Tak jak to jest w przypadku Golfa. Także na dzień dzisiejszy Polo to już dziadek i w każdym pułapie cenowym nie jest już tak atrakcyjny. Zważająć na to co oferuje konkurencja.

Seth
19-03-2009, 11:22
poczekajmy na ceny nowego Polo, żeby je oceniać. Bo obecne, tak samo jak GV, jest bardzo drogie. Co by nie mówić o VW, za którym nie przepadam, to GVI poprawił się i staniał jednocześnie.

Marcin W
19-03-2009, 15:11
A Ty dalej swoje...Może i to "czarne" wnętrze nie jest ekscytujące ale na pewno sprawdza się lepiej w rodzinie niż beżowe. Bravo oferuje nieco inny materiał niż golf ...nazwy nie powiem, cięzko mi okreslić, ale wygląda jakoś tak zwykłe - 2-kolorowy (czerwony)
P.S srebrne wstawki mam u siebie też i to tak jak wspomniałem za 74 tys. nie za 108

Jasne że wsiowe wnętrze Fiata nie podskoczy do środka Golfa:hammer:

Nas ,,Fiatowców'' nikt nie przekona ze czarne jest czarne a białe jest białe:lol:

Zawsze jak jest testowany jakiś VW to toczą się zażarte dyskusje,średnio po 15 stron,jak Fiat też ale jak zwykle mniej(znów nas Niemiaszki pokonali:evil:),czy zawsze już będziemy mieli kompleks VW ,Agencie co Ty na to?

AGENT
19-03-2009, 15:20

Nas ,,Fiatowców'' nikt nie przekona ze czarne jest czarne a białe jest białe:lol:

Zawsze jak jest testowany jakiś VW to toczą się zażarte dyskusje,średnio po 15 stron,jak Fiat też ale jak zwykle mniej(znów nas Niemiaszki pokonali:evil:),czy zawsze już będziemy mieli kompleks VW ,Agencie co Ty na to?

Śmiem twierdzić, że to użytkownicy Volkswagenów maja kompleksy, bo mysleli, że kupują cacko z dziurką, a tu się okazało, ze to zwykły nudny dupowóz z bryłą pociągającą jak szafa gdańska, a jedynie znaczek niemieckiej marki podbudowuje ich ego podczas kosztownych wizyt w serwisie :]
Wolę mieć cos stylistycznie dopracowanego niż sam znaczek na masce, działający na tych, którzy swoją przygode z motoryzacja zakończyli na poziomie resoraków w przedszkolu.

macabricus
19-03-2009, 15:45
A tak ot a propos juzerow golfa
http://aws-asset.soup.io/asset/0267/2576_5cd5_800.jpeg
:roll:

Tomaszek88
19-03-2009, 15:51

No dobrze że chociaż to przyznałeś. Bardzo mnie to cieszy :D

Przecież Ty się na kolorach nie znasz ... a teraz taki kozak. Imponuje nam Twoja wiedza n/t kolorów. Dziękujemy Daltonisto ... Żal

Śmiem twierdzić, że to użytkownicy Volkswagenów maja kompleksy,

Nie, My nie mamy kompleksów. Mam wszystko co powinienem mieć począwszy od dużego ch*ja do wykształcenia. Nie potrzebuje samochodu którym miałbym leczyć kompleksy w przeciwieństwie do Ciebie :>

a tu się okazało, ze to zwykły nudny dupowóz z bryłą pociągającą jak szafa gdańska,

Takie jesteś ku*wa sprytny, że powinieneś w Policji pracować. Szkoda że Cie matka urodziła, powinna Cie na kamień wyszczać - takie masz te teksty. Z takim podejściem to tylko Wigry 3 Ci pozostanie.

Wolę mieć cos stylistycznie dopracowanego niż sam znaczek na masce,

To sobie kup, nikt Ci nie broni. Do tego złożymy Ci się zieloną farbe do włosów i pedalskie spodnie. No to już powinieneś być zadowolony - będziesz się wyróżniał !! :D

którzy swoją przygode z motoryzacja zakończyli na poziomie resoraków w przedszkolu.

Ja chociaż miałem resoraki, a Ty jeździłeś pewnie tylko na "koniu" Swojego starego.

AGENT
19-03-2009, 15:56
Słoma ci z butów wyłazi, ehhh potwierdzasz tylko regułę nt. inteligencji posiadaczy aut marki VW Golf. Pozdro & Poćwicz.

macabricus
19-03-2009, 15:57
ulala, widzę,że sie zaczyna poziom rodem z forum onetu ;/

Tomaszek88
19-03-2009, 16:00
Słoma ci z butów wyłazi, ehhh potwierdzasz tylko regułę nt. inteligencji posiadaczy aut marki VW Golf. Pozdro & Poćwicz.

Radzę spojrzeć w lustro. :) , Kolejna sprawa - nie prowokuj. Bynajmniej jestem mocny w gębie i nikt Twojego poziomu nie będzie mi mówił co i jak.

ulala, widzę,że sie zaczyna poziom rodem z forum onetu ;/

No masz rację, tak jest ale co ja poradzę.

AGENT
19-03-2009, 16:03
Bynajmniej jestem mocny w gębie i nikt Twojego poziomu nie będzie mi mówił co i jak.
Bynajmniej!, tak tylko ci się wydaje. Proponuje rozpocząć od lektury słownika języka polskiego :)

dżony
19-03-2009, 16:21
Panowie spokój albo przynajmniej jakiś poziom zachowajcie:roll:
Zgadzam się z autorem ,że Golf VI to ścisła czołówka klasy kompakt i dzięki obecnej atrakcyjnej polityce cenowej VW jest równie przystępny cenowo co auta konkurencji dzięki czemu to chyba najlepszy obecnie wybór w tej klasie.
Lecz gdy patrzę na cenę testowego egzemplarza to po prostu uważam ,że ten samochód nie jest wart tych 108tys. Za tę cenę mogę mieć Lagunę GT samochód nie dość ,że nieco większy i nieco lepiej wykończony to jeszcze z mocniejszym silnikiem i lepszymi właściwościami jezdnymi.
Ja jednak w tej klasie kupiłbym Fiata Bravo a dlaczego? mimo ,że nie jest może aż tak dobry jak Golf to jest tanszy, wygląda duuużo lepiej, również ma świetne wnętrze,zawieszenie i silniki.
Ogólnie to Golf jest może najlepszym kompaktem(w chwili obecnej trudno temu zaprzeczyć) ale nie jest najlepszy dla mnie.

AGENT
19-03-2009, 16:28
Problem polega na tym, że o konkurencji będzie można mówić przy nowym Focusie - obecny ma już 5 lat i Golf mógł (choć nie musiał, nie jeździłem GVI) go przeskoczyć.
OMG, to uwazasz, że np. Tata Nano jest lepsza od Opla Omegi, bo jest młodsza? :]
Czyli najnowsze Polo będzie najlepsze w klasie, bo będzie najświeższym autem, tak? :o

Robert_PL
19-03-2009, 16:38
No proszę, aż 10 stron! Ile to VW wywołują emocji... ;)

Golf... jak to Golf, samochód dobry, na pewno nie brzydki i zawsze będzie się sprzedawał.
Osobiście również dla mnie nie jest on najlepszym kompaktem, ponieważ dla mnie design też odgrywa ważną rolę wolę Bravo, 308 czy Civica.

m.niew
19-03-2009, 16:51
A tak ot a propos juzerow golfa
http://aws-asset.soup.io/asset/0267/2576_5cd5_800.jpeg
:roll:
było wczoraj w spamie :)

Ja pierdziele Panowie..
Jeden lepszy od drugiego. Jesteście siebie warci...
Jeden będzie wolał stonowanego Panzerwagena inny dynamicznego Fiuta..

Agent najnowsze polo prawdopodobnie będzie lepsze od wielbionego przez Ciebie Grande, Z Fiestą i Corsą tak łatwo mieć nie będzie. Rozumiesz coś takiego jak postęp technologiczny? Chyba nie...
porównując Nano do Omegi dałeś przykład, że jesteś ignorantem w dziedzinie motoryzacji, kręcisz się w kółko, brakuje już Ci argumentów. Jak chcesz porównywać to porównuj te same segmenty...:hammer:

Golf jak Golf, zwykły samochód, który ma spełniać swoją rolę a nie czarować. Z biegiem czasu coraz bardziej mi się podoba, ale pewnie i tak bym go nie kupił....

AGENT
19-03-2009, 17:06
Agent najnowsze polo prawdopodobnie będzie lepsze od wielbionego przez Ciebie Grande, Z Fiestą i Corsą tak łatwo mieć nie będzie. Rozumiesz coś takiego jak postęp technologiczny? Chyba nie...

porównując Nano do Omegi dałeś przykład, że jesteś ignorantem w dziedzinie motoryzacji,

Zaprzeczasz sam sobie. Co z tego że golf jest nowy, jak wygląda jakby go zaprojektowali na serwetce 15 lat temu?

wtf
19-03-2009, 17:18
AGENT, powiedz mi czy ty naprawdę widzisz logiczną równoważność w cytowanej wypowiedzi Seth'a i swojej własnej ?

Co do Golfa to wciąż nie rozumiem tej zażartej walki o to czy cena jest niska czy wysoka. Byłem raczej przekonany, że na forum wypowiadają się w dużej mierze stali userzy, którzy są choć odrobinę zorientowani w branży motoryzacyjnej, więc powinni sobie zdawać sprawę ile kosztuje wypasiony kompakt z dynamicznym dieslem. Nie wiem czego się spodziewają niektórzy, że taki Golf z navi, skórą itd będzie kosztował 80 tysięcy ? 60 tysięcy ?

Co do wyglądu, Golf jest konserwatywny stylistycznie, ale zgrabny. Taki miał być z założenia, bardziej porywający stylistycznie ma być Scirocco. Jak dla mnie taki Golf w ładnym kolorze na ładnych felach wygląda całkiem przyjemnie dla oka. Bravo dla mnie jeśli nie jest w ładnym kolorze a co ważniejsze na ładnych i dużych felach wygląda przeciętnie. Golf nie rzuca się jakoś w oczy na ulicy, ale nie dla każdego jest to priorytetem przy zakupie. Widziałem Delte na ulicy, dokładniej to jechałem za nią i zwrócił moją uwagę dziwny wygląd auta, ale niestety pozytywnego wrażenia na mnie nie zrobiła.

el_
19-03-2009, 17:19
Zaprzeczasz sam sobie. Co z tego że golf jest nowy, jak wygląda jakby go zaprojektowali na serwetce 15 lat temu?
Okej, to 500-tka jest jeszcze gorsza, bo wygląda jak zaprojektowana 50 lat temu? :dead:

Co ma wygląd do techniki?

m.niew
19-03-2009, 17:19
Zaprzeczasz sam sobie. Co z tego że golf jest nowy, jak wygląda jakby go zaprojektowali na serwetce 15 lat temu?Nie widzę, gdzie przeczę sam sobie, ale pewnie Ty jako megakozak motoryzacji wszystko, wszędzie widzisz..
Ale co ma wygląd do technologii? Co ma wygląd do zawieszenia, które jest przez autora chwalone? co ma wygląd do zmian w silniku, zawieszeniu, napędzie?
Przez długi okres czasu dziwiłem się, czemu kilkunastu userów robi z Ciebie jaja, podchodzą do Ciebie z sarkazmem - już wiem, sadzasz się jakbyś był niewiadomo kim, ciągle czepiasz się (a to zdjęć, a to poglądów i gustów użytkowników...) Zluzuj Chłopaku i zrozum wkońcu, że nie wszystkim musi podobać się włoska stylistyka, niektórzy wolą stonoway wygląd VW...

wtf masz rację.. siedzę trochę w cenach samochodów i niektórzu naprawdę spodziewają się cudów...

AGENT
19-03-2009, 17:53
Co ma wygląd do techniki?

No nie wiem właśnie, a gdzie ja tak napisałem? W czym technicznie golf jest lepszy od włoskiej konkurencji? No ma tą skrzynię DSG, ale przeciez to nie jest standard.

baczek
19-03-2009, 19:49
No nie wiem właśnie, a gdzie ja tak napisałem? W czym technicznie golf jest lepszy od włoskiej konkurencji? No ma tą skrzynię DSG, ale przeciez to nie jest standard.

Popatrz chocby na spalanie TSI i T-jetow ;] Skrzynia DSG, o ktorej sam wspomniales, adaptacyjne zawieszenie, park assist, fakt ze golfa mozna miec z napedem na 4 kola, w Bravo czy Delcie niestety tego niedostaniesz, w wielu innych konkurentach tez niestety nie. I zeby nie bylo, ze jestem VWfanboyem to tez uwazam ze Golf nie wyglada jakos porywajaco, ale jest ok.

Wlosi tez ida do przodu o czym swiadczy np TwinTurbo Multijet, ale to wciaz malo

Peter74
19-03-2009, 22:34
Agent widzę, że zabrakło argumentów po mojej ostatniej wypowiedzi. Najwidoczniej przytkało, że nie masz racji. Moim zdaniem możesz wielbić włoską motoryzację bo mi z tego powodu absolutnie niczego nie ubędzie ale hamuj się z ubliżaniem ludziom, którzy mają jednak inny gust i podoba im się nudny golf. Do tej pory tego nie pisałem ale, że mam ogromną ochotę to napiszę jasno i wyraźnie. Podkreślam jednak, że to tylko moja opinia. A więc, nie rozumiem kto o zdrowych zmysłach chciałby z własnej nieprzymuszonej woli jeździć czymś takim jak Lancia Delta. Bez urazy ale to akurat auto jest straszne. Specjalnie obejrzałem sporo zdjęć i pytam : Co to kuźwa jest ?| Naprawdę Ci się to podoba ? Rozumiem różne dziwne zachowania, toleruję wiele ale akurat to, że komuś może się to auto podobać ciężko mi pojąć. No ale widocznie mało jeszcze rozumiem :lol: No to się wygadałem ;) Pozdrawiam i sugeruję mniej jadu a więcej obiektywizmu w wypowiedziach.

baczek
19-03-2009, 23:15
Agent widzę, że zabrakło argumentów po mojej ostatniej wypowiedzi. Najwidoczniej przytkało, że nie masz racji. Moim zdaniem możesz wielbić włoską motoryzację bo mi z tego powodu absolutnie niczego nie ubędzie ale hamuj się z ubliżaniem ludziom, którzy mają jednak inny gust i podoba im się nudny golf. Do tej pory tego nie pisałem ale, że mam ogromną ochotę to napiszę jasno i wyraźnie. Podkreślam jednak, że to tylko moja opinia. A więc, nie rozumiem kto o zdrowych zmysłach chciałby z własnej nieprzymuszonej woli jeździć czymś takim jak Lancia Delta. Bez urazy ale to akurat auto jest straszne. Specjalnie obejrzałem sporo zdjęć i pytam : Co to kuźwa jest ?| Naprawdę Ci się to podoba ? Rozumiem różne dziwne zachowania, toleruję wiele ale akurat to, że komuś może się to auto podobać ciężko mi pojąć. No ale widocznie mało jeszcze rozumiem :lol: No to się wygadałem ;) Pozdrawiam i sugeruję mniej jadu a więcej obiektywizmu w wypowiedziach.

No cos ty ? Delta to imo najlepszy stylistycznie kompakt na rynku. Ale cenowo blizej jej do A3 czy 1er niz do pospulstwa typu Golf czy Focus. Co by nie mowic Wlosi robia najpiekniejsze auta ;]