PDA

Zobacz pełną wersję : Silver Seraph czy Arnage T? Rolls-Royce czy Bentley?

AML
07-05-2005, 01:45
(Patrz załącznik)

Co to jest do cholery?! :shock:, czy ktoś mi może wytłumaczyć co tu jest grane? i czy ktoś może mi wytłumaczyć kto z kogo zerżnął?, Rolls z Bentley'a, czy Bentley z Rolls'a?

Przez kogo ten samochód został zaprojektowany w końcu? i czy to ja mam schiza czy Rolls i Bentley coś uknuli przeciwko mnie? :neutral:

Mercedesw123
07-05-2005, 07:10
napewno wiesz że Bentley to usportowione wersje Roll'ów no i Arnage jest usportowiona wersja Serapha.Teraz Bentley sie rozstal z Rollsem i ten pierwszy to Vw a drugi to BMW(chyba niewiem za dobrze) ale Bentley jest najlepszy(Flying Spur i Continental GT)

kocie_ruchy
07-05-2005, 08:32
W 1931r. Bentley zbankrutowal i wtedy zostal przejety przez rolls royce'a. od tamtego czasu wszystkie bentleye byly wersjami sportowymi rolls royce'ow. w 1998 obydwie marki przejal vw, ale w 2003 odsprzedal rollsa bmw. continental gt byl wiec pierwszym od 70 lat modelem bentleya, ktory nie mial odpowiednika u rollsa, a phantom to pierwszy rolls bez sportowej odmiany robionej przez bentleya

kok
07-05-2005, 10:15
W 1931r. Bentley zbankrutowal i wtedy zostal przejety przez rolls royce'a. od tamtego czasu wszystkie bentleye byly wersjami sportowymi rolls royce'ow. w 1998 obydwie marki przejal vw, ale w 2003 odsprzedal rollsa bmw. continental gt byl wiec pierwszym od 70 lat modelem bentleya, ktory nie mial odpowiednika u rollsa, a phantom to pierwszy rolls bez sportowej odmiany robionej przez bentleya

Kilka poprawek Rolls-Royce kupił Bentleya przez inną firme za którą sie krył ponieważ W.O. Bentley ( jak dobrze pamietał ) niechciał sprzedać jej Rolsowi. Pierwszym Bentley,em który niemiał odpowiednika w gamie RR był Continental R pokazany w 1991. W 1998r jak RR wystawił na sprzedaż obie marki to wrzyscy byli przekonani iż Rolls-Royce zostanie kupiony przez BMW ponieważ od pewnego czasu BMW dostarczał różne części.
Lecz o fimy zaczoł starac sie też VW i kilka tygodni po tym jak je kupił podano żę VW nabył bentley'ai fabryke w Crew ( niewiem jak to sie pisze ) Lecz prawa do marki Rolls-Royce ma BMW, obie firmy doszły do porozumienia iż VW bedzie produkować też RR do końca 2002 a z dniem 01.01.2003 RR przejdzie do BMW ( temu musieli pokazać nowy model i wybudować nową fabruke ).BMW zastrzegło sobie że w samochodach obu marek do czasu przejścia RR w rece BMW będą montowane silniki BMW ale VW jej niedotrzymał.

(Patrz załącznik)
Przez kogo ten samochód został zaprojektowany w końcu? i czy to ja mam schiza czy Rolls i Bentley coś uknuli przeciwko mnie? :neutral:
Jest to Pirwszy RR zaprojektowany od bardzodawna przez samą firme ( wtrześniejsze modelo były projektowane przez Rover'a a Rolls-Royce zajmował sie silnikiem i jakością ) ponieważ silnik pochodził z BMW i w przypadku Bentley'a ( 4,4l V8 z 540i ) i Rolls'a ( V12 5,4l z 750i ).

kocie_ruchy
07-05-2005, 10:30
Kilka poprawek Rolls-Royce kupił Bentleya przez inną firme za którą sie krył ponieważ W.O. Bentley ( jak dobrze pamietał ) niechciał sprzedać jej Rolsowi.

no prosze codziennie dowiadujemy sie cos nowego :razz:

Pierwszym Bentley,em który niemiał odpowiednika w gamie RR był Continental R pokazany w 1991.

ale chyba byl on na podzespolach ktoregos rollsa i tak nie?

W 1998r jak RR wystawił na sprzedaż obie marki to wrzyscy byli przekonani iż Rolls-Royce zostanie kupiony przez BMW ponieważ od pewnego czasu BMW dostarczał różne części.
Lecz o fimy zaczoł starac sie też VW i kilka tygodni po tym jak je kupił podano żę VW nabył bentley'ai fabryke w Crewe. Lecz prawa do marki Rolls-Royce ma BMW, obie firmy doszły do porozumienia iż VW bedzie produkować też RR do końca 2002 a z dniem 01.01.2003 RR przejdzie do BMW ( temu musieli pokazać nowy model i wybudować nową fabruke ).BMW zastrzegło sobie że w samochodach obu marek do czasu przejścia RR w rece BMW będą montowane silniki BMW ale VW jej niedotrzymał. no tak rzeczywiscie tak bylo

kok
07-05-2005, 10:42
ale chyba byl on na podzespolach ktoregos rollsa i tak nie?

no tak na cześciach Bentley Turbo R który był usportowionym Rolls-Royce Silver Spur. Ale RR niemiał w swojej ofercie Coupe A Continental jest liczony jako osobny model.

AML
07-05-2005, 12:39
Dziękuję wam za wyczerpującą odpowiedź. :razz: :D

Fancars
07-05-2005, 18:55
:ogh: to zem sie skonfundowal...bez kitu tego nie wiedzialem,zaraz sie tego wykuje :grin: dzieki za wyczerpujaca wypowiedz...nie przypuszczalem ze rozmawiam z profesorami :grin:

Doktorek
07-05-2005, 18:57
i z Doktorami :mryellow:

Davis
07-05-2005, 19:57
:ogh: to zem sie skonfundowal...bez kitu tego nie wiedzialem,zaraz sie tego wykuje :grin: dzieki za wyczerpujaca wypowiedz...nie przypuszczalem ze rozmawiam z profesorami :grin:

:shock: Niezle, naprawde nirewiedzialem, widze ze nie od wczoraj siedzicie w motoryzacji :))