PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrać? Do 75tys. - szybki, ladny, ekonomiczny kompakt z duzym bagaznikiem

melkor
20-05-2009, 02:42
Witam,

Niedlugo bede w posiadaniu wiekszej gotowki (to co zostanie po remoncie mieszkania), wiec zastanawiam sie nad zmiana samochodu. Szukalem czegos do 50tys, ale wyszlo, ze nic nie spelnia moich oczekiwan w tym przedziale cenowym (liczylem na Cruze'a, ale nie sprostal), wiec bede staral sie uzbierac ok 70tys, bo wtedy jest znacznie wiekszy wybor, ale dalej mam problemy z wyborem :sad:

Mam nadzieje, ze bedziecie w stanie mi cos doradzic.
Wymagania:
- samochod ma byc nowy
- ponizej 10 sek do setki
- spalanie ponizej 10l w miescie (najlepiej testowe a nie wg danych producenta - tak zeby w zime tez bylo ponizej 10l)
- kompakt
- klimatyzacja (najlepiej autmatyczna), czujniki parkowania (oczywiscie moze to byc opcja - byle w zmiescila sie w budzecie)
- bagaznik przynajmniej 400l (ewentualnie mniejszy, ale pakowny - tak, zeby rodzina 2+1 mogla sie zapakowac na wakacje)

Ogolnie idealnym samochodem bylaby mazda 3 sedan z silnikiem vw 1.4 TSI ;)
To co rozwazalem:
-> honda civic (1.8 sport) - chyba moj faworyt, gdyz spelnia wszystkie oczekiwania (choc szkoda, ze po FL nie dali zadnego malego silnika z turbo), ale konstrukcja juz jest dosc stara i opatrzona (pelno tego jezdzi)
-> renault megane (130 tce dynamique) - tez niby spelnia wszystkie oczekiwania, ale samochod jest nowy na rynku i to renault, wiec nie wiadomo czy za jakis czas nie bedzie z nim problemow
-> skoda octavia - niby solidne auto, ale nie moge sie do niego jakos przekonac

Zastanawialem sie jeszcze nad Mazda 3, ale jak na samochod niby sportowy (bo na kazdym kroku slyszy sie o jego sportowym wygladzie itp) to ma beznadziejne silniki; nowy golf - brzydki i w sumie obawialbym sie czy postoi pod chmurka przez noc; leon - nie trafia calkiem do mnie.

Bybym wdzieczny za wszekie opinie nt samochodow spelniajacych wymienione wyzej oczekiwania - co bedzie najlepsze do codziennej jazdy po polskich drogach (glownie miasto, ale srednio raz na miesiac dluzsza wycieczka i to po bardzo slabej jakosci drogach).

Sorry za brak polskich literek, ale nie chce zmieniac ustawien regionalnych kompa w firmie ;)

altay
20-05-2009, 03:30
A co powiesz na bravo? Np. takie http://otomoto.pl/fiat-bravo-sport-165km-C8261748.html . Ten silnik jest mocny, no i samochód spelnia Twoje oczekiwania . Co do wykonania to uważam, że jest świetne, plastiki są dobrej jakości, do tego to jeden z ładniejszych kompaktów ;) Choć wątpię, abyś w pierwszym lepszym salonie dostał go w takiej konfiguracji i cenie.
Ja bym poczekał jeszcze na astrę IV. Zapowiada się ciekawie, taka mniejsza insignia :)

macabricus
20-05-2009, 07:40
Witam,

-> renault megane (130 tce dynamique) - tez niby spelnia wszystkie oczekiwania, ale samochod jest nowy na rynku i to renault, wiec nie wiadomo czy za jakis czas nie bedzie z nim problemow
;)
Zobacz co się dzieje z nową laguną..
NIC.
Nie żyj urban legends.

Nowa mazda 3 kosztuje z lekka wiecej, a z silnikiem 2.0 150 km, do 100 rozpedza sie w ..10,5 sek.

markoti
20-05-2009, 07:52
Miesiąc temu stałem przed podobnym wyborem. Długo sie zastanawiałem, bo konkurencja w tej klasie ogromna.
Wybrałem Meganke bo mi sie po prostu najbardziej podoba. Jest to całkiem nowy model i minie troche zanim sie opatrzy. Mam zaufanie do Renault bo to nie pierwsze i nigdy mnie nie zawiodło(odpukać;-).

baczek
20-05-2009, 08:30
A moze cee'd sw albo Hyundai i30 CW z 2.0 CRDI. Spore, dobrze wykonane autka z mocnym oszczednym dieslem

szakal88
20-05-2009, 12:27
za 75 tys zł możesz kupić w pełni wyposażony samochód z 164 konnym benzyniakiem lub 150 ropniakiem 495 litrowym bagażnikiem...
KIA Magentis :
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8280365

Epice:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7847315

Crome:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8602025

myślę że warto się nad nimi zastanowić

baczek
20-05-2009, 12:41
to juz bym wolal cee'da SW (cennikowo optimum z klima automatyczna kosztuje 73 tys wiec zapewne mozna go wyrwac taniej) z uwagi na lepsze warunki gwarancji i fakt, ze kombi jest jednak praktyczniejsze niz sedan. Co do cromy to szakal88 przeoczyles dosc istotny zapis na dole : Cena prezentowanego modelu 105 990,--> Cena dla klienta 91 200,- ;]

el_
20-05-2009, 13:56
Za 70 tys masz Fiata Bravo 1.4 T-jet 150 KM Sport - masz więc prawie TSI ;) jest ładny (chyba :D) i ma bagażnik 400 l. Do tego 2.000 za klime automat i ew drugie tyle za lakier metalik :)

Tombar5
20-05-2009, 18:01
75 kzł to na każdy kompakt styknie. Dla mnie akurat Civic jest trochę za bardzo awangardowy ale w żadnym wypadku bym nie napisał że to złe auto. Ja raczej bym się skierował w stronę Aurisa jeżeli miałbym rezygnować z auta koncernu VW. Co prawda jakość wykończenia szczytów tam nie osiągała ale samochodu w końcu nie kupuje się po to żeby stukać w plastiki. Auris 1.6 raz że bardzo ładnie chodzi, dwa jest ekonomiczny i ma dobry stosunkowo serwis poza tym 132 KM dają niezły odjazd a na końcu odsprzedaż bezproblemowa i za dość niezłe pieniądze.

melkor
20-05-2009, 18:28
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Ogólnie czytałem tu na forum dużo pozytywnych opinii o Bravo, ale ten samochód nie podoba mi się - byłem nawet w salonie i nic. O ile jeszcze przód jest ok, to tył mnie odrzuca.

Myślałem o Astrze - wydaje mi się, że ten samochód by mi pasował, tylko ciekawe jaka będzie cena za przyzwoicie wyposażoną wersją.

A jak wcześniej pisałem Mazda odpada przez silniki - z 2 litrów tylko 150 koni, samochód przekracza 10s w sprincie do setki i całkiem dużo pali jak na takie osiągi (pomijając fakt, że wersja 2litrowa jest trochę za droga).

Co do cee'da sw i i30 cw (a także epica, magentis, crome) - pisałem, że ma być kompakt, bo moja żona czuje się nieswojo w większych autach i przeraża ją ewentualne prowadzenie takiego samochodu (już z octavia była niezła przprawa, zeby zaakceptowała, iż ten samochód wcale nie jest o wiele większy niż civic czy megane)

Czyli z samochodów, które są ciągle w grze rozumiem, że megane jest faworytem? Auto ma 3-letnia gwarancje i z tego co znalazłem na szybko to rzeczywiście ludzie nie narzekają na nową Lagunę.
Ale czy turbudoładowane silniki renault są sprawdzone? Bo to chyba nowość w tej firmie. I czy samochód wykorzysta potencjał tego silnika (z tego co czytałem o nowym megane, to jest to auto komfortowe, ale średnio nadaje się do szybkiej jazdy)?

Auris chyba ma trochę za mały bagażnik jak na rodzinne auto, ale przyjrzę się toyocie.

Ryjas
20-05-2009, 19:18
Witam,

Niedlugo bede w posiadaniu wiekszej gotowki (to co zostanie po remoncie mieszkania), wiec zastanawiam sie nad zmiana samochodu. Szukalem czegos do 50tys, ale wyszlo, ze nic nie spelnia moich oczekiwan w tym przedziale cenowym (liczylem na Cruze'a, ale nie sprostal), wiec bede staral sie uzbierac ok 70tys, bo wtedy jest znacznie wiekszy wybor, ale dalej mam problemy z wyborem :sad:

Poczekaj na przeceny;) za taką kasę możesz już kupić Lagunę np... właśnie po przecenie

Kudlaty
20-05-2009, 19:46
Czytales pierwsze posty ? Laguna to za długie auto ;) Z tego co pisałeś ja byłbym za civiciem 1.8 ;)

baczek
20-05-2009, 19:52
a cee'd i i30 to co to jest jak nie kompakt ? Jak nie kombi to sa tez haczbaki nawet tansze beda kilka tys ;] Do tego cee'd ma 7 letnia gwarancje

Tombar5
20-05-2009, 20:14
Jeżeli decydować się na Astrę ty wydaje mi się sensowne poczekać jeszcze kilka miesięcy na nowy model zapowiada się dość atrakcyjne. No chyba że masz odwagę na Chevroleta Cruze. W realu go jednak nie widziałem, więc się nie wypowiadam na razie.

melkor
20-05-2009, 20:45
a cee'd i i30 to co to jest jak nie kompakt ? Jak nie kombi to sa tez haczbaki nawet tansze beda kilka tys ;] Do tego cee'd ma 7 letnia gwarancje

nie mowie, ze to nie kompakty, ale w wersji sw i cw te samochody maja juz prawie 4,5m, a to troche duzo (pisalem juz o problemach z octavia)

Mozliwe ze poczekam na astre - jesli nie bedzie mi pasowala to niedlugo po premierze astry powinny sie rozpoczac wyprzedaze rocznika 2009 w salonach, wiec oczekiwanie nie bedzie strata czasu.

Co do Cruze'a - bylem napalony na ten samochod i widzialem go, ale jak pisalem w pierwszym poscie: nie spelnil moich oczekiwan; mimo zaawansowanych silnikow jest dosc ociezaly i niby sporo pali (choc trzeba chyba poczekac na jakies konkretne testy), gdyby chociaz wsadzili tam 1 z turbodoladowanych silnikow, ktore maja byc w astrze... :sad:

Tomaszek88
21-05-2009, 11:01
Witam, tak czytam i czytam, więc i sam napiszę swoje zdanie.
Rozumiem, że ma być kompakt, no to spójrzmy:
01 Chevrolet Cruze (Niedawno co wszedł, także warto się przyjrzeć)
02 Citroen C4 (Zarówno hatchback jak i picasso, warto zobaczyć)
03 Fiat Bravo II (Auto fajne, nowy model - można się zapoznać)
04 Fiat Linea (To samo co bravo tylko wersja dłuższa)
05 Ford Focus II (Auto fajne, podobno już są zdjęcia III)
06 Honda Civic VIII (Wedle gustu, fajny bądź nie - już są zdjęcia następcy)
07 Hyundai i30 (Fajny rodzinny samochód)
08 Kia Cee'd (Również fajne auto)
09 Lancia Delta (Nowy model, warto się przyjrzeć)
10 Mazda 3 (jeszcze świeży model, dopiero wszedł)
11 Nissan Tiida (Nawet fajny samochód)
12 Opel Astra III (Niedługo IV)
13 Peugeot 308 (Już jakichś czas jest ale nawet ciekawy)
14 Renault Megane III (Nowość od paru m-cy, można zerknąć)
15 Seat Leon II (Też fajny samochód)
16 Skoda Octavia II (W sumie przeszła FL ostatnio)
17 Toyota Auris (Nie najgorszy samochód)
18 Volkswagen Golf VI (Od paru m-cy na rynku)
Nie jestem pewien czy wymienione przez mnie modele są to typowi przedstawiciele segmentu C. Wiem, że zaraz mogą tu zerknąć fachowcy i się czepią. Wyjaśniam, poszukując aut kierowałem się też w jakimś stopniu ceną. Np. Lancia Delta - nie wiem czy to typowy kompakt (a jeśli tak to klasa premium - chyba) ale cenowo się zmieściłem w 75 tys. Autora. Nissan Tiida też nie wiem dokładnie (wydaje mi się, że to C jest) :tooth: Nie wymieniałem Audi etc. Jak wiadomo to nie ta ranga. Ale ogólnie myślę, że wymieniłem wszystkie. Jeśli nie, to proszę o poprawę.

Teraz wybór należy do Ciebie
01 - Napisałeś, że się napaliłeś na to auto ale nie spełniło Twoich oczekiwań. Spalanie etc. i to że jest ociężały Czyli Odpada.
02 - Nic nie pisałeś, więc warto się zastanowić...Jakie silniki etc.
03 - Podobno nie podoba Ci się przód więc - Odpada.
04 - Nic nie wspomniałeś, pomyśl...
05 - Również nic nie pisałeś, więc obejrzyj...
06 - Ktoś proponował, ale nie wiemy co Ty myślisz ...
07 - Proponowali SW ale są jeszcze wersje Hb...
08 - Również proponowali CW ale jest też wersja Hb...
09 - Nic nie pisałeś...
10 - Mała gama silników, nie odpowiada czyli odpada
11 - Nic nie pisałeś
12 - Rozmowy są o IV gen. która już lada moment będzie... Warto zobaczyć, przejechać się. III gen. Nie wchodzi już w grę ?
13 - Też nic nie pisałeś
14 - Widzę, że również ten model jest brany pod uwagę. Z tego co wiem ktoś już ją tutaj kupił... Porozmawiaj, popytaj się...
15 - Też nic nie wspomniałeś
16 - Za duża więc odpada
17 - Mówiłeś, że się przyjrzysz się Toyocie więc czekamy na opinie
18 - Odpada za wygląd (podobno) Ma silnik TSI który chciałbyś mieć w Maździe. Wszystkiego mieć nie można więc może warto się zastanowić. :tooth:

Teraz Moje zdanie:
Niedawno sam stałem przed taką decyzją jak Ty. Co najistotniejsze to suma przeznaczonej gotówki była taka sama jak Twoja (75.000). Co kupiłem ? Zdecydowałem się na VW Golf VI z silnikiem TSI 160 KM w najbogatszej wersji wyposażenia. Nie piszę tego, żeby się pochwalić. Jestem bardzo zadowolony póki co z auta. Silnik bardzo fajny, super przyśpiesza. Auto świetnie wyciszone.Spełni Twoje wymagania: Bagażnik dość duży,Zależy jaki silnik ale ten 160 KM 8s do 100. Spalanie też bardz dobre. U mnie średnie zalezy od jazdy pokazuje 6.4. Materiały w środku również bardzo dobre. Jeśli chcesz zobaczyć więcej zerknij do naszych fur. Na koniec powiem tylko tyle, że starczyło mi jeszcze na dość drogiego Szampana. Pozdrawiam
P.S Co nie znaczy, że inne auta są złe. Ostatnio ktoś kupił Megane III - popytaj się co i jak. Sami braliśmy ją pod uwagę.

Seth
21-05-2009, 11:07
bagażnik w C4 jest mikroskopijny - zostaje tylko picasso

nie bravo, a grande punto - o klase mniejszy

Tomaszek88
21-05-2009, 11:14
nie bravo, a grande punto - o klase mniejszy

Wiedziałem, że gdzieś się pomylę. Przepraszam. Ale myślę, że warto żeby rozważył.

Magnes
21-05-2009, 12:41
ciężki wybór, ale kierując się sercem to odrzuciłbym:

- Focus: same auta flotowe,
- Civic: opatrzył się, za długo na rynku
- Auris: platisk...
- Kia i Hyundai: brak skrzyń 6 biegowych...

(to tylko moje zboczenia ;) )

Gdybym miał dziś wskazać "jakie chce" to...

Chyba nowe Megane 5D...

baczek
21-05-2009, 12:51
- Kia i Hyundai: brak skrzyń 6 biegowych...

aha. Ciekawe. Zarowno 2litrowe benzyny i 2 litorowe diesle maja 6 biegow ;]

Magnes
21-05-2009, 12:56
ceed i i30?
jeśli tak to sorry :tooth:

melkor
21-05-2009, 19:35
Witam, tak czytam i czytam, więc i sam napiszę swoje zdanie.
Rozumiem, że ma być kompakt, no to spójrzmy:
01 Chevrolet Cruze (Niedawno co wszedł, także warto się przyjrzeć)
03 Fiat Bravo II (Auto fajne, nowy model - można się zapoznać)
05 Ford Focus II (Auto fajne, podobno już są zdjęcia III)
06 Honda Civic VIII (Wedle gustu, fajny bądź nie - już są zdjęcia następcy)
07 Hyundai i30 (Fajny rodzinny samochód)
08 Kia Cee'd (Również fajne auto)
09 Lancia Delta (Nowy model, warto się przyjrzeć)
10 Mazda 3 (jeszcze świeży model, dopiero wszedł)
11 Nissan Tiida (Nawet fajny samochód)
12 Opel Astra III (Niedługo IV)
13 Peugeot 308 (Już jakichś czas jest ale nawet ciekawy)
14 Renault Megane III (Nowość od paru m-cy, można zerknąć)
15 Seat Leon II (Też fajny samochód)
16 Skoda Octavia II (W sumie przeszła FL ostatnio)
17 Toyota Auris (Nie najgorszy samochód)
18 Volkswagen Golf VI (Od paru m-cy na rynku)

1 - na razie oferta silników mi nie pasuje;
2 - jak ktoś wspomniał: mały bagażnik a picasso jest duży i chyba nie ma zadowalających mnie osiągów (spalanie i przyspieszenie - strona citroena mi teraz nie działa, więc nie mogę się upewnić)
3 - nie podoba mi się niestety;
4 - jak już ktoś wspomniał to klasa B;
5 - silniki są średnie (2litrowy jeszcze przyśpiesza jako tako, ale jest drogi i dużo pali)
6 - ciągle jeden z moich faworytów (są już zdjęcia następcy kosmicznego civica? ja nic konkretnego nie widziałem)
7,8 - te samochody mają mało rodzinne bagażniki, a wersje sw i cw jak dla nas są za duże
9 - myślałem o tym samochodzie, ale gdy zobaczyłem ceny to zrezygnowałem (teraz widzę, że ceny zniknęły ze strony [albo nie umiem ich znaleźć] - czyżby były jakieś promocje?)
10 - no właśnie: po co komu samochód o sportowym, agresywnym wyglądzie z super układem jezdnym, który jeździ jak fiat 126p?
11 - z tego co czytałem tu:
http://www.autogaleria.pl/auto_test/nissan-tiida-sedan-1.8-acenta,239.html
ten samochód to przeciętniak pod każdym względem;
12 - chyba nie warto porywać się na 3 skoro lada dzień będzie kolejna generacja;
13 - kolejny przeciętny samochód wg mnie: średni wygląd, średnie osiągi, mały bagażnik;
14 - ktoś z mojego bloku chyba kupił właśnie ten samochód: przez to widzę go prawie codziennie i co raz bardziej mi się podoba;
15 - design mi się nie podoba i mały bagażnik;
16 - duży, ale ciągle w grze;
17 - niby toyota, ale bagażnik średni, silniki też przeciętne: gdyby ten samochód był jakoś wyraźnie tańszy od bezpośrednich rywali (civic) to pewnie bym się zdecydował, ale tak zajmuje odległe miejsce w moim rankingu;
18 - klasa sama w sobie i przymknąłbym oko na praktycznie oldschoolowy wygląd (prawie jak poprzednia generacja) i średni bagażnik, ale samochód nie zawsze będzie stał w garażu i jakoś bardzo bym się o niego obawiał (za czasów studenckich pod akademikiem dużo golfów ginęło [co prawda to raczej były 2, 3 i 4]) - golf na pomorzu to dość chodliwy towar;

Dzięki za kilka propozycji, których nie wziąłem wcześniej pod uwagę.

Na chwile obecną mój ranking:
1. civic/megane; 3. astra IV 4. octavia 5. golf

b707
23-05-2009, 14:07
No to jak juz masz włąsny ranking to nie poztsaje Ci nic innego jak odbyć każdym z aut jade próbną. Potem zobacz kto zaoferuje Ci najlepsze warunki.

Pamiętaj że salony są dla klielntów a nie odwrotnie. Nich wiedza że jak nie zaoferuja nic ciekawego to wyjedziesz autem ale od konkuencji.
pzdr

kamiltdi
23-05-2009, 14:22
A może Mitsubishi Lancer Sportback 1,8. Funkcjonalny i ładny .

kosa
24-05-2009, 19:32
Proponuje 3drzwiowy, ale sprawdzony i niezawodny
Audi A3 1.6 102 KM Attraction

Kudlaty
24-05-2009, 19:53
Kosa chyba kpisz ?? Stary motor i nie daje żadnych przyzwoitych osiągów ! Ja bym popatrzył na Bravo albo Octavie RS :) Oba szybkie, ładne, i Octavia ma potężny bagażnik :) 580 L :)

baczek
24-05-2009, 20:33
albo Octavie RS :) Oba szybkie, ładne, i Octavia ma potężny bagażnik :) 580 L :)

i w dodatku kosztuje okolo 25 tys wiecej niz budzet autora tematu...

Kudlaty
24-05-2009, 20:41
No tak ale chyba nie było powiedziane, że mają być to nowe auta :) Jeżeli było to przepraszam za niedoczytanie, ale jeżeli nie to dwie godne rozważenia propozycje :)

lukasz-m
24-05-2009, 20:42
Audi A3 1.6 102 KM Attraction

Miał być samochód z werwą, a Ty mu polecasz 8-zaworowe 1.6??? WTF?
Silnik swoje lata świetności ma już dawno za sobą, przecież to jest stare 1,6 MPI. Jedyna zaleta jest taka, że łatwo da się "zagazować" :mryellow:.

W tym przedziale cenowym nowe Audi to nieporozumienie - same opcje, które musielibyśmy dokupić, żeby doposażyć tę wiekową konstrukcję do poziomu oferowanego przez innych producentów, z palcem w nosie wywindowałyby cenę do poziomu przekraczającego 100 tys zł.

Zauważ jakie autor tematu brał samochody pod uwagę, jakie osiągi go interesowały.
Skoro pisze, że nie odpowiada mu 2-litrowy motor w nowej Mazdzie 3, to raczej nie będzie zainteresowany dychawicznym 102-konnym silnikiem, który "setkę" osiąga w 12 sekund. Nawet cena podstawowej wersji oscyluje chyba w okolicach 78 tys zł.
Na przyszłość radzę czytać ze zrozumieniem cały temat i dopiero coś radzić, bo w przeciwnym wypadku siejesz zamęt.
Ave

Buzzer
24-05-2009, 21:55
Bravo 2.0 165, auto przekracza kwotę o 2 - 3 tys. więc przy niewielkim rabacie zmieścisz się bez problemu. To auto z pewnościa ma werwę :-).

Hustucz
24-05-2009, 22:05
Taka mnie mysl naszla w zwiazku z tym, ze kolega bierze pod uwage odczucia swojej zony co do prowadzenia duzego samochodu. Jesli chodzi o civica, i jego kosmiczne ksztalty, w czasie jazdy trudno wyczuc gdzie sie konczy przod, slupki przednie sa szerokie (chociaz to moznaby tez wytknac innym autom sposrod porownywanych), a do tylu przez ten spoiler w polowie szyby i szerokie slupki C nie widac praktycznie nic.. Tak wiec nie wiem, czy biorac pod uwage opinie zony nie zwrocic sie w kierunku bardziej 'tradycyjnych', dwubrylowych aut ?

kosa
25-05-2009, 15:48
Napisał lukasz-m
102-konnym silnikiem, który "setkę" osiąga w 12 sekund. Nawet cena podstawowej wersji oscyluje chyba w okolicach 78 tys zł.
Po pierwsze to Audi kosztuje kilka złotych ponad 70 tys. zł
Po drugie przyspieszenie do 100km/h to 11.8s
Ale to tak na marginesie.:]

dżony
25-05-2009, 15:58
Co nie zmienia faktu ,że jest wiele lepszych propozycji za te pieniądze niż leciwe Audi z dychawicznym silnikiem. Poza tym nie spełnia wymagań stawianych przez autora tematu.

szakal88
25-05-2009, 16:37
może lancia Delta ?
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8381317

melkor
25-05-2009, 17:04
Taka mnie mysl naszla w zwiazku z tym, ze kolega bierze pod uwage odczucia swojej zony co

do prowadzenia duzego samochodu. Jesli chodzi o civica, i jego kosmiczne ksztalty, w czasie jazdy trudno wyczuc

gdzie sie konczy przod, slupki przednie sa szerokie (chociaz to moznaby tez wytknac innym autom sposrod

porownywanych), a do tylu przez ten spoiler w polowie szyby i szerokie slupki C nie widac praktycznie nic.. Tak

wiec nie wiem, czy biorac pod uwage opinie zony nie zwrocic sie w kierunku bardziej 'tradycyjnych', dwubrylowych

aut ?

Kobiet nie da się zrozumieć :( Kiedy pokazałem żonie nowego accorda (inne czasy, inna sytuacja finansowa) to usłyszałem: "Ty chcesz kupić to wielkie coś?" Myślę, że bardziej chodzi o komfort psychiczny niż o rzeczywisty rozmiar samochodu, ale jak ktoś tu wspomniał - jak jest już jakaś lista to trzeba sprawdzić każdy samochód podczas jazdy próbnej i wtedy wszystko będzie jasne (widoczność, długość itp.)

Na początku już pisałem, że samochód ma być nowy. I może nie napisałem tego wprost, ale oprócz rodzinnego rozmiaru bagażnika, auto też ma być rodzinne, więc minimum 2 pary drzwi.

A co do tej delty - cały czas myślałem, że to droższe samochody, ale muszę chyba sprawdzić jakie są ceny u lokalnego dilera (bo jeżdżenie po całej Polsce w pogoni za dobrą promocją raczej nie wchodzi w grę).

Widzę, że bravo ciągle powraca - auto brzydkie i już się nie liczy w tym wyścigu (swoja drogą to nie rozumiem co wy widzicie w tym modelu).

A lancer (sedan mi się podobał) jest fajny i dość tani, ale ten silnik woła o pomstę do nieba.

szakal88
25-05-2009, 18:28
może jakiś mały van przypadłby jej do gustu:
Picasso:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8605683
scenic:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8540465
Honda FR-V
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8705204
z mniejszych;
soul:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8036918
C3 picasso:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8248667

Kudlaty
25-05-2009, 18:38
Ekhm .. Szybki i ladny :D Kompakt :) Wystarczy ??

szakal88
25-05-2009, 18:41
c4 i scenic bazują na kompaktach
są ładne pakowne i z mocniejszymi silnikami szybkie

wystarczy ?

melkor
25-05-2009, 22:01
nie, nie - to ma być samochód dla mnie, który także zostanie zaakceptowany przez moją żonę a nie odwrotnie, więc vany odpadają...

anusze
26-05-2009, 21:38
Jeżeli brać pod uwagę wygląd zewnętrzny, wnetrze, dane techniczne i cenę to w tej chwili ja postawiłbym zdecydowanie na Chevroleta Cruze. Niestety nie miałem czasu na jazdę próbną, a to mogłoby nieco zmienić opinię. Z jednej strony technicznie to Astra IV więc powinno być dobrze, z drugiej strony poprzednie modele koreańskiego Chevy miały troszkę niedoróbek (ale i tańsze były).

melkor
31-05-2009, 14:12
jeszcze jedno pytanie, bo nie moge jakos znalezc tego w necie:

wezmy np. taki silniki z megane TCE 130 i z civica 1.8, oba maja podobna moc, podobne osiagi i podobne spalanie, wiadomo, ze w turbodoladowanym silniku mamy wiecej elementow, ktore moga sie zepsuc (np. kompresor), ale jak jest z ogolna wytrzymaloscia silnikow?

czy jeden i drugi wytrzyma np. 10 lat? czy maly doladowany silnik wczesniej zacznie sprawiac problemy? wiadomo - intensywna ekspolatacja skraca czas uzytkowania przedmiotow; czy o malym doladowanym siniku mozemy powiedziec, ze jest intensywniej wykorzystywany niz wiekszy o takiej samej mocy i wczesniej padnie? czy tez przy tworzeniu doladowanych silnikow uwzgledniono to i taki silnik powinien sie sprawowac jak zwykly?

Dj Brabus
31-05-2009, 23:10
Na pewno turbodoładowane silniki są tworzone z myślą o porównywalnej wytrzymałości, co zwykłe jednostki wolnossące. Wystarczy jednak, że trafisz na kogoś, kto nie szanował turbosprężarki i opinia o awaryjności poleci sama.

markoti
01-06-2009, 06:30
"Sie dba sie ma" jak mawia mój mechanik :-)

macabricus
01-06-2009, 19:14
jeszcze jedno pytanie, bo nie moge jakos znalezc tego w necie:

wezmy np. taki silniki z megane TCE 130 i z civica 1.8, oba maja podobna moc, podobne osiagi i podobne spalanie, wiadomo, ze w turbodoladowanym silniku mamy wiecej elementow, ktore moga sie zepsuc (np. kompresor), ale jak jest z ogolna wytrzymaloscia silnikow?

czy jeden i drugi wytrzyma np. 10 lat? czy maly doladowany silnik wczesniej zacznie sprawiac problemy? wiadomo - intensywna ekspolatacja skraca czas uzytkowania przedmiotow; czy o malym doladowanym siniku mozemy powiedziec, ze jest intensywniej wykorzystywany niz wiekszy o takiej samej mocy i wczesniej padnie? czy tez przy tworzeniu doladowanych silnikow uwzgledniono to i taki silnik powinien sie sprawowac jak zwykly?
VW szacuje trwalosc tsi na 300kkm.
pozatym...co to znaczy 10 lat? Jeden przez te 10 lat przejedzie 10kkm inny robi 10kkm w miesiąc. IMHO nie ma sie co bac tylko trzeba korzystac :)