PDA

Zobacz pełną wersję : Fiat Stilo czy Renault Megane

AR 156
29-05-2005, 08:46
Chciałbym wiedzieć który byście wybrali, auta są z silnikami 1.6(Stilo 103KM Megane 115KM)
http://img271.echo.cx/img271/8669/fiatstilo3dr200401lg6rs.th.jpg (http://img271.echo.cx/my.php?image=fiatstilo3dr200401lg6rs.jpg)
http://img271.echo.cx/img271/2750/886ce.th.jpg (http://img271.echo.cx/my.php?image=886ce.jpg)
http://img271.echo.cx/img271/4184/renaultmegane7xv.th.jpg (http://img271.echo.cx/my.php?image=renaultmegane7xv.jpg)
http://img283.echo.cx/img283/7414/renaultmeganeiiinsade15dj.th.jpg (http://img283.echo.cx/my.php?image=renaultmeganeiiinsade15dj.jpg)

Dominik999
29-05-2005, 09:25
Nie no, bez zastanowienia typuje MEGANE. Zarówno pod względem wyglądu, jak i wnętrza (ma duzo lepsze materiały, poza tym Stilo jest strasznie "smutne") Stilo nie dorasta Megane do pięt :wink: No i ten cudowny kuperek... (chciaż tył wersji 3D Stilo też jest całkiem całkiem...). No i Megane ma dużo większy prestiż, lepsze wyposażenie, mocniejszy silnik i lepiej sie prowadzi :mryellow:

Mercedesw123
29-05-2005, 09:26
nie patrze na bezpieczenstwo wiec wole Stilo bo jest ladniejszy(no cyba ze Megane Kombi), a tak wogle to Stilo chyba najtansze jest z tego segmentu, ale i tak vole Golfa V

AR 156
29-05-2005, 09:32
(no cyba ze Megane Kombi)
Nie, chodzi mi wersję 3 d

Mercedesw123
29-05-2005, 09:56
a ta wole Stilo albo najlepiej Astre GTC lub Golfa V nawet z 1,4 75km

brzuchi
29-05-2005, 10:47
Megana, bez zastanowienia

Davis
29-05-2005, 11:11
Ja bym wybral Meganka. Wdl. mnie jest duzo ładniejsza od Stilo, a i firma jest lepsza...

renówa
29-05-2005, 11:33
Fiaty sż beznadziejne,a Renault super!!!
Wybieram Megane!!!

Gemini
29-05-2005, 12:18
Stawiam na Stilo, żółte albo czerwone jest zajbiście piekne a z pakietem stylizacyjnym Abarth jest jeszcze piękniejsze, wygląd wydaje mi się atrakcyjniejszy i ten tył :twisted: jest śliczny :!: Chociaż Megane też nie jest brzydkie :) Cena podobna :arrow: zdecydownie Stilo :D

Raffi
29-05-2005, 12:56
Może Stilo jest ładniejsze(tylko 3d), ale Megane ma lepsze wnętrze(materiały i rozmiar), dynamiczniejszy silnik i lepsze właściwości jezdne( tak mi się wydaje po jazdach próbnych).

BABELEC
29-05-2005, 13:02
Fiat już trochę zestarzał. Silnik trochę za słaby i paliwożerny.
Meganka będzie chyba lepszym wyborem.

renówa
29-05-2005, 14:21
No, z tego co widać to "Meganka" prowadzi 6 do 3 ze Stilo.
Megane jest poprostu ładniejsza od Stilo.
Tył Megane jest troche "dziwny" ale może się podobać!
Stilo jest "zwykły".
Jestem fanem Renault i dlatego wybieram "renówe". :wink:

BABELEC
29-05-2005, 14:24
...dlatego wybieram "renówe". :wink:

To już wiemy. Nie musisz się powtarzać. :ogh:

Ajronmen
29-05-2005, 16:15
Megane ma z tylu coś co mi przypomina kredens. Wolałbym mniejsze zło czyli Stilo, a fakt faktem że zółte w wersji abarth wyglada naprawde niezle

uzdar
29-05-2005, 18:06
zdecydowanie Megane, lepsze wykończenie, silniki i 5 gwiazdek :)

-=Sadek=-
29-05-2005, 18:21
jesli chodzi o 3d to bralbym Stilo, jakies ladniejsze mi sie wydaje. a jesli chodzi o 5d to oczywiscie megane. chociarz i tak wolalbym astre :cool:

TuningPan
29-05-2005, 20:37
ja wybral bym megane poniewarz mam zle przekonanie co do fiatow, a po drugie to moj kuzyn kupil sobie nowe prosto z salony stilo pojezdzil 2 dni i juz poszlo na warsztat i co jakis czas przez ok 2 miesiace cos sie w tym fiacie psuło... :???: :???: :???:

AR 156
29-05-2005, 21:06
ja wybral bym megane poniewarz mam zle przekonanie co do fiatow, a po drugie to moj kuzyn kupil sobie nowe prosto z salony stilo pojezdzil 2 dni i juz poszlo na warsztat i co jakis czas przez ok 2 miesiace cos sie w tym fiacie psuło... :???: :???: :???:
A teraz się psuję czy nie :?: pytam się poniewarz w niedalekiej przyszłości planuje zakup jednego z nich.

ilovebmw
29-05-2005, 21:27
kazdy samochod sie popsuje, jesli o niego nie dbamy....
ja wybralbym zdecydowanie megane - mialem kontakt zarowno ze stilo jak i megane i bezposrednie porowanie wychodzi zdecydowanie na korzysc meganki. ma ladniejsze materialy wewnatrz, lepszy silnik (moc, ladniej chodzi wg mnie), wyglada lepiej (kwestia gustu), ma lepsze wlasciowosci jezdne. z tych dwoch - renault.
jednak zastanawialbym sie nad focusem jeszcze. uwazam, ze jest on na prawde swietny za niewygorowana cene. niezle materialy, ladny, dobre silniki a do tego zapewne (jak poprzednik) bedzie bezawaryjny. nie mowie tutaj, ze megane i stilo sa awaryjne, bo wiem, ze to roznie bywa z tymi przesadami. starszy jezdzi renault megane scenicem i wogole sie nie psuje, a niby w rankingach tuv, dekry itp jest nisko....
pzdr.

Mercedesw123
30-05-2005, 06:36
Stawiam na Stilo, żółte albo czerwone jest zajbiście piekne a z pakietem stylizacyjnym Abarth jest jeszcze piękniejsze, wygląd wydaje mi się atrakcyjniejszy i ten tył :twisted: jest śliczny :!: Chociaż Megane też nie jest brzydkie :) Cena podobna :arrow: zdecydownie Stilo :D
popieram, zółte lub czerwone a przynajmniej takie szare i wersji Schumacher czy Racing...

Łukasz (POPEK)
30-05-2005, 12:55
Bez wątpienia wybieram Fiata Stilo. Jest bardzo ladny. wygląda bardzo sportowo. Czarny kolor dodaje bardziej sportowe wrazenie.

Di Kej
31-05-2005, 12:58
Z porównania Megane'a bo Stilo jest nudne no może z wyjątkiem tyłu i ma słabszy silnik. Z całego segmentu to zdeeeeeeecydowanie Astrę GTC.

Matador
31-05-2005, 22:28
Megane. Chociaż trzeba przyznać że Fiat poszedł zdecydowanie do przodu jeśli chodzi o jakość aut. Miałem niedawno styczność z Megane i zrobiło na mnie duże wrażenie. Jak dla mnie wersja 5d, najlepiej z silnikiem wysokoprężnym 1.9. Chciałbym żeby Stilo w wersji 5d miało tył z trzydrzwiowego.

qoompel
02-06-2005, 10:42
Szczerze to bardziej podoba mi sie Fiat (chyba ze Megane w wersji sedan). Jeszcze sportowa wersja Stilo (2.4l) i jazda. Widzialem kiedys filmik z tym autkiem, to tak sprawnie palił "laka" że szok !!!

Ryzykant
02-06-2005, 16:43
Fiat jest fajny Stilo mi się podoba.
Ale jak bym miał się rozwalić to wybrał bym Megane więc mój wybór to Renault Megane !!!
Niop ale to nieoznacza że mam zamiar gdzieś przywalić :lol:

Robak
14-06-2005, 19:17
ja bym wybrał fiata stilo bo ładniej wygłada ale jak bym miał którys kupic to zaden bo oba sie sypia jak choinka na trzech króli

greq.18
06-07-2005, 16:05
A propos fiata stilo
W tekście jest podana błędna informacja natemat ochrony dzieci ,gdyż fiat stilo zdobył cztery gwiazdki a nie trzy jak redakcja pisze, tak więc jest w ścisłej czołowce ochrony dzieci :susp: :susp: :susp: :ogh: :ogh: :ogh: tymczasem renault megane takiego testu nawet nie przeprowadziło
fiat jest więc troche lepszy i szczerze mówiąc zawsze bardziej mi sie podobał!!!!!!! :mryellow: :mryellow: :mryellow: :mryellow:

TuningPan
06-07-2005, 18:28
kazdy samochod sie popsuje, jesli o niego nie dbamy....
ja wybralbym zdecydowanie megane - mialem kontakt zarowno ze stilo jak i megane i bezposrednie porowanie wychodzi zdecydowanie na korzysc meganki. ma ladniejsze materialy wewnatrz, lepszy silnik (moc, ladniej chodzi wg mnie), wyglada lepiej (kwestia gustu), ma lepsze wlasciowosci jezdne. z tych dwoch - renault.
jednak zastanawialbym sie nad focusem jeszcze. uwazam, ze jest on na prawde swietny za niewygorowana cene. niezle materialy, ladny, dobre silniki a do tego zapewne (jak poprzednik) bedzie bezawaryjny. nie mowie tutaj, ze megane i stilo sa awaryjne, bo wiem, ze to roznie bywa z tymi przesadami. starszy jezdzi renault megane scenicem i wogole sie nie psuje, a niby w rankingach tuv, dekry itp jest nisko....
pzdr.

ale popsulo sie po 2 dniach od wyjechania z salonu :???:

m3csl
06-07-2005, 18:40
megane jest brzyki ale sportowy a stilo,tez sprtowy chrakter ale jest saprzy i luxusowszy :mryellow: ale mniejsz....

werdykt:megane 3,98p :twisted:
stilo:3,87p :evil:

ilovebmw
07-07-2005, 08:26

po pierwsze samochod nie byl kupiony nowy, bo nowych samochodow nie kupujemy, a po drugie to prawdopodobnie piszesz to w odniesieniu do glupich stereotypow typu niemieckie i japonskie ok, wloskie i francuskie ble. moj dziadek kupil nowe "bardzo awaryjne" twingo i jakos sie nie psuje podobnie jak moj scenic.....dziwne prawda? jak to w ogole mozliwe....jak sie dba to sie ma.

megane jest brzyki ale sportowy a stilo,tez sprtowy chrakter ale jest saprzy i luxusowszy Mr. Yellow ale mniejsz....

stilo luksusowy? hehe w czym widzisz ten luksus? sportowy charakter? sportowy charakter to ma alfa 147 gta, focus st170 albo civic type-r i jest on nieporownywalnie wiekszy niz chociazby stilo abartha. siedziales kiedys w stilo? jezdziles nim? ja w nim nie czulem krzty sportu. podobnie zwykle wersje megane, one nie sa nastawione na sport i nie czuc w nich sportu.
stilo mniejszy? ma wiecej miejsca z przodu niz megane, z tylu tez (moje odczucia), do tego wiekszy bagaznik (co prawda o 5 litrow ale zawsze),

TuningPan
07-07-2005, 08:52

po pierwsze samochod nie byl kupiony nowy, bo nowych samochodow nie kupujemy, a po drugie to prawdopodobnie piszesz to w odniesieniu do glupich stereotypow typu niemieckie i japonskie ok, wloskie i francuskie ble. moj dziadek kupil nowe "bardzo awaryjne" twingo i jakos sie nie psuje podobnie jak moj scenic.....dziwne prawda? jak to w ogole mozliwe....jak sie dba to sie ma.

megane jest brzyki ale sportowy a stilo,tez sprtowy chrakter ale jest saprzy i luxusowszy Mr. Yellow ale mniejsz....

stilo luksusowy? hehe w czym widzisz ten luksus? sportowy charakter? sportowy charakter to ma alfa 147 gta, focus st170 albo civic type-r i jest on nieporownywalnie wiekszy niz chociazby stilo abartha. siedziales kiedys w stilo? jezdziles nim? ja w nim nie czulem krzty sportu. podobnie zwykle wersje megane, one nie sa nastawione na sport i nie czuc w nich sportu.
stilo mniejszy? ma wiecej miejsca z przodu niz megane, z tylu tez (moje odczucia), do tego wiekszy bagaznik (co prawda o 5 litrow ale zawsze),

koles wnerwiasz mnie skad ty mozesz wiedziec ze on nie byl nowy byl prosto z salonu i co pierdolisz ze nie kupujemy nowych samochodow :evil: koles wnerwiles mnie :evil:

ilovebmw
07-07-2005, 09:04
co ty chcesz? troche umiaru w wypowiedziach ok? napisalem o swoim samochodzie (o scenicu) i do niego odnosila sie informacja, ze nie byl kupiony nowy. to, ze napisalem ze nie kupujemy nowych samochodow odnosilo sie do mojej rodziny (czyt ojca i matki). nie wiem w czym widzisz problem i czemu sie unosisz?

twoj text o tym, ze popsulo sie po dwoch dniach od wyjechania z salonu ewidentnie dotyczyl scenica tak wiec zaprzeczylem temu.
chyba ze miales na mysli cos innego (inny samochod), ale to juz nie moja wina, bo w myslach czytac nie umiem.

Xtreme
08-07-2005, 20:20
Ja wybieram Stilo:)Jezdzielm obydwoma i stilo jest duzo fajnieszy wedlug mnie w szczegolnosci z 6 biegowa skrzynia:)

AGENT
29-11-2005, 15:43
Wybieram Meganke, ze wzgledu na wygląd. Co do jazdy, to mogę się wypowiedzieć tylko na temat Stilo. Mój kolega ma właśnie Stilo 1,8 benzyna. Miałem okazję nim kilka razy się przejechać. Z takim motorem auto ma niesamowitego kopa, wciska w fotel! Na zakrętach nie przechyla się i można pokonywać je z dużą prędkością. Z tyłu (w wersji 5 drzwiowej) jest na prawdę dużo miejsca. Jednak po wyżej 140 km/h auto zaczyna skakać po całej drodze. Bezzpiecznie się nim jedzie do ok. 120 km/h. O ile we wnątrz wygląda ładnie, o tyle z zewnątrz jest nudny; no może wersja Abarth jest w miarę ładna.
Nie jeździłem Meganką, lecz jej oryginalny wygląd przekonał mnie i wybieram renault.

stanko
30-11-2005, 16:06
A ja jednak Stilo,chociaz mozna myslec ze to tylko Fiat,a to moze az fiat.Wyglada bardzo ladnie.Tyl nadzwyczajnie podoba mi sie.Ale nie lubie w nij wlaczania silnika gozikiem.

bartixxx
01-12-2005, 19:13
A ja tak:żaden samochód mi sie nie podoba ale jak musze to wybieram Fiat stilo.Biore teraz pod uwage tylko wygląd bo pod tym megane jest okropne...przód nie ale tył tak!!

piotrt
01-12-2005, 22:32
mój głos na megane II
renaulta raczej bym nie kupił - ale jesli to własnie maganke- za stylistykę

endrju
07-12-2005, 20:15
Ja bez zastanowienia wybrałbym Stilo, nie lubie Megane (ten kuperek mi przeszkadza :wink: , no i wnętrze też siakieś takieś nie ten tego...)Stilo jest w wersji 3d naprawde pieknym samochodem, szczerze mówiąc wole jego nawet od Golfa V (mam nadzieje że nikogo nie uraziłem :smile: )