PDA

Zobacz pełną wersję : Mercedes Bionic Car

BKX
07-06-2005, 19:16
Nowe pomysly, nowe wizje itd. ale czasem trafi sie cos dziwnego... a tak moge nazwac ten concept Mercedesa, sami go ocencie, brak danych tylko wymiary, wiec nic nie podaje...

Przyp. red. News: Zapatrzony w ryby - Mercedes bionic car (http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=255).

Gemini
07-06-2005, 19:23
Pokraka :???: szkoda słów na to zdjęcie podjeżdżające VT :) Zamykamy, oszczędźmy ludziom złych i koszmarnych snów, bądźmy litościwi dla świata...

kocie_ruchy
07-06-2005, 19:38
kurde szybki jestes te zdjecia zostaly dopiero dzisiaj opublikowane :razz:

kuules
07-06-2005, 19:42
Pokraka :???: szkoda słów na to zdjęcie podjeżdżające VT :) Zamykamy, oszczędźmy ludziom złych i koszmarnych snów, bądźmy litościwi dla świata...

To nie jest VT tylko prototyp auta z bardzo oszczednym i przyjaznym dla srodowiska silnikiem diesla.

Ponizej wiecej info:
Silnk 2.6l CDI moc 140KM. Super areodynamiczna sylwetka i bardzo lekka konstrukcja.
Srednie zuzycie paliwa ok 4.3l na 100km/h jest o 30 % nizsze od normalnego porownywalnego samochodu. Wspolczynnik oporu powietrza Cd = 0.19. Przy predkosci max 90km/h i ekonomiocznej jezdzie mozliwe do osiagniecia spalanie rzedu 2.8l na 100km. Poprzez specjalne dobranie optymalnej mieszanki i specjalnemu systemowi kotroli emisji spalin obnizono zawartosc szkodliwych gazow w spalinach o 80%.

Akurat tutaj wyglad jest na pokaz chodzi o technologie oczyszczania spalin ze szkodliwych substancji i innowacyjne systemy w silniku optymalizujace proces spalania. W ameryce w niektorych stanach bede obowiazywac z biegiem lat coraz bardziej rygorystyczne normy emisji szkodliwych substancji. Z mysla o tym rynku mercedes przygotowuje ta technologie. Auto zostanie pokazane pubblicznie na "DaimlerChrysler Innovation Symposium in Washington." Nie bedzie produkowane auto o takim wygladzie. To jest tylko showcar w ktorym najwazniejsza jest technologia.

PS. Jak by ktos chcial tapetki to niech da znac.

BKX
07-06-2005, 19:47
Te moze sam sie zamkniesz co??? Spradz troche informacji zanim sie wypowiesz... Kuules poszukal troszke i znalaz... I juz nawet sporo wiemy. :wink:

kuules
07-06-2005, 19:55

Widac tytuly VIP rozdaja byle komu.
Bardzo konstruktywna i profesjonalna opinia Gemini. Dlatego wlasnie nie chcialem nalezec do tych "Vipow" (nie obrazajac nikogo bo jest tam pare osob ktore sie pozytywnie wyrozniaja na forum).

MKa
07-06-2005, 19:58
Świetnie wygląda tylko z góry - dach. Reszta pokraczna i brzydka. :???:

Gemini
07-06-2005, 20:15
Dla mnie to wygląda jak VT, ale skoro mówicie, że to prototyp to ok. Ale jak bardzo można się posunąć do uzyskania tekiego współczynnika oporu :?: Aż taki kosztem wyglądu... ciekawi mnie co nas czeka jeszcze, żeby zmnieszyc spalanie :?: wole w miare ludzkie hybrydy :P

2 post

Bardzo konstruktywna i profesjonalna opinia Gemini. Dlatego wlasnie nie chcialem nalezec do tych "Vipow" (nie obrazajac nikogo bo jest tam pare osob ktore sie pozytywnie wyrozniaja na forum).
Moja opinia, mi sie nie podoba i moge wyrazić swoja opinie, bo od tego jest forum...a dla mnie to wygląd ja VT więc od stosunkuj sie ode mnie.

GuGi
07-06-2005, 21:07
Gemini LACZ POSTY :!:

2 POST

Nie bardzo podoba mi sie to cos :wink: A jesli chodzi o silnik jest on jak najbardziej wporzadku :P

BKX
07-06-2005, 21:21

Moja opinia, mi sie nie podoba i moge wyrazić swoja opinie, bo od tego jest forum...a dla mnie to wygląd ja VT więc od stosunkuj sie ode mnie.

Ale tu nie chodzi nam o twoja opinie... kazdy ma swoje zdanie... nie pierwszy raz wyjezdzasz z tak beznadziejnym tekstem typu "Zamykamy, oszczędźmy ludziom złych i koszmarnych snów, bądźmy litościwi dla świata..." Co to za slowa?? nawet, gdyby to byl VT, to co? nie moze byc w tym dziale...? kultury troche, nie podoba ci sie, spoko, mi tez sie nie wszystkie samchody podobaja...

GuGi
07-06-2005, 21:29
Panowie wyczuwam tu niemile wibracje :!: Zalatuje mi tu kolejna klutnia :!: Pamietajcie za co jestescie odznaczeni symbolem "VIP" Grzecznie tu ma byc :!:

rubk
07-06-2005, 21:35
samochód rzeczywiście wygląda pokracznie ale nie o to tutaj chodzi. cieszmy się, że te większe i bogatsze koncerny myślą przyszłościowo i wymyślają technologie, które pomogą oszczędzać ropę, która ma się skończyć coś za około 40 lat podobno. Mam nadzieję, że już teraz mają jakieś plany związane z nowymi jednostkami napędowymi. Martwi mnie tylko jedna rzecz. Jeśli zniknie Benzyna to znikną silniki. Jeśli znikną silniki to zniknie też V8. Jeżeli zniknie V8 to ludzkość pozbędzie się jednego z najpiękniejszych instrumentu muzycznego. :sad: Może ktoś pomyśli o fanach dzwięku silnika i będzie możn zamówić sobię odgłos silnika jako opcję dodatkową.

Gemini
07-06-2005, 21:52

Ale tu nie chodzi nam o twoja opinie... kazdy ma swoje zdanie... nie pierwszy raz wyjezdzasz z tak beznadziejnym tekstem typu "Zamykamy, oszczędźmy ludziom złych i koszmarnych snów, bądźmy litościwi dla świata..." Co to za slowa?? nawet, gdyby to byl VT, to co? nie moze byc w tym dziale...? kultury troche, nie podoba ci sie, spoko, mi tez sie nie wszystkie samchody podobaja...
sorry, ale chciałem użyć ironii i może zabrakło tego :arrow: ;)

BKX
07-06-2005, 21:55
Spox, VIP'y sie nie kluca hehehe, koniec temetu :mryellow:

AML
07-06-2005, 22:16
To auto to absolutna porażka, totalnie poroniony pomysł, nie ważne jaki jest pod spodem skoro nikt by się takim czymś nie odważył jeździć po ulicy.
Absolutny syf no ale cóż, każdemu może się zdarzyć, tyle.

kuules
07-06-2005, 23:04
To auto to absolutna porażka, totalnie poroniony pomysł, nie ważne jaki jest pod spodem skoro nikt by się takim czymś nie odważył jeździć po ulicy.

Szkoda tylko ze nie przeczytales ze to prototyp stworzony do celow badawczych a nie do seryjnej produkcji, a takie auta rzadza sie troszke innymi prawami niz auta przeznaczone do seryjnej produjkcji. One maja byc praktyczne a nie ladne. Wyglad podporzadkowany jest aerodynamice i ma zwracac na siebie uwage jak kazdy showcar. Musi byc kontrowersyjny.

Pozdro dla "wszechwiedzacego" moda. :mryellow:

AML
07-06-2005, 23:09
Nie czytam, chronicznie wszystkich tematów, ta odpowiedź była ogólnikowa.

Pozdro dla "wszechupierdliwego" usera. :mryellow:

Ice
07-06-2005, 23:43
Ślepy projektant. Rozumiem, prototyp z nowoczesną technologią, ale przeciez przy tym nie musi odrazu tak żenująco wyglądzać. Dzieci z przedszkola porafią rysować ładniejsze auta. No ale może o to chodzi, tak to przynajmniej zwraca uwagę.

kuules
08-06-2005, 10:52
Nie czytam, chronicznie wszystkich tematów, ta odpowiedź była ogólnikowa.

Pozdro dla "wszechupierdliwego" usera. :mryellow:

Wiec jesli nie masz o czyms pojecia to po prostu nic nie pisz. Nikt nie kaze Ci odpisywac w kazdym temacie. Zauwaz ze ja np. pisze tylko w tych tematch w ktorych mam cos sensownego do dodania.

qoompel
08-06-2005, 11:55
wyglada jak maszynka do mielenia miesa, ale ciekawe jaki bedzie z niego uzytek no i takie tam

shrek
08-06-2005, 12:14
Ten przód mnie rozwalił :grin: . Tak, samochód to nawet ujdzie.

Ryzykant
08-06-2005, 16:30
Wygląd futrystyczny i aurodynamiczny.Mi się podoba autko jest fajnie zrobione i ten nosek z przodu :mryellow: Wnetrze bym ciut zmienił.
Ja bym się odważył tym wyjechać na ulice,ponieważ to autko coś w sobie ma.Przy takiej masie 140 KM to jest bardzo zwinne autko :grin: .Przynajmniej w większych miastach niemiał bym problemu z parkownie. :twisted:

Emenems
08-06-2005, 17:49

To auto nie jest zrobione dla nadwozia, tylko dla technologii, A pozatym co zrobisz, kiedy już będziesz dziadkiem :mryellow: a na drogach bedą jeździć tylko takie samochody? bo cos mi się wydaje że bedą.

pozdro

AML
08-06-2005, 17:50
Wtedy kupię sobie starego Triumpha Staga, albo wytoczę z garażu mojego T350t. :mryellow: :wink:

Emenems
08-06-2005, 17:53
Nie jest ważne że ktoś mówi że coś jest paskudne lub ładne. Najważniejsze jest że się wogóle o tym mówi i to jest cały sens (ale zamędrkowałem :mryellow: )

AML
08-06-2005, 17:57
(skrob, skrob) No można by to nazwać myślą przewodnią wszystkich for, ale nie o to akurat dokładnie się rozchodzi. :mryellow:

renówa
08-06-2005, 17:58
Porażka mercedesa :evil: :???:

Mercedesw123
08-06-2005, 18:05
zgadzam sie , niewiem dlaczego przyznali sie do niego i nazwali Mercedes, nie mogli Chrysler, Smart?

renówa
08-06-2005, 18:18
zgadzam sie , niewiem dlaczego przyznali sie do niego i nazwali Mercedes, nie mogli Chrysler, Smart?

Albo fiat :lol:

Emenems
08-06-2005, 18:37
Ej..Masz coś do Fiata :evil:

Gemini
08-06-2005, 19:18

Albo fiat :lol:

Co ma Fiat wspólnego do Mercedes, Chryslera i Smarta :?:
Nie mogli tak nazwac, bo Fiat nie nalezy do koncernu Daimler-Chrysler :P

Robak
16-06-2005, 14:04
Samochod bardzo przypadł mi do gustu.Pezentuje sie orginalnie i swiezo. Przypomina nieco autokary ale mozna na to przymknąc oko.Rozwiazanie z przedniaszyba bardzo pomysłowe. Kierowca bedzie miał swietną widozcnosc a przez ten czesciowo szklany dach bedzie wpadac duzo swiatła do środka wiec dzieci bedą zadowolone i bedą mogły bez ograniczenia podziwiac przelatujacy w oknie swiat.Do tego ten nowatorski naped.Trzy razy za.

Matador
16-06-2005, 18:35
Zgodzę się z paroma osobami że to nie o wygląd tutaj chodzi a o technologię. A ta jest imponująca,. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że konstruktorzy Mercedesa wzorowali się tutaj na rybie. To auto to poprostu twór bioniki, czyli wnoszenia rozwiązań z natury do techniki...

AML
18-06-2005, 17:40
Ryby i Mercedesy głosu nie mają. :twisted:

Di Kej
19-06-2005, 08:52
Może go użyją na wystawie w sklepie akwarystycznym?
A może któraś z firm zabawek wykorzysta projekt?
A może to samochód do Disneylandu?

Matador
19-06-2005, 13:25
Ryby i Mercedesy głosu nie mają. :twisted:

No tutaj mają. Już samo Cx=0,19 robi wrażenie, najlepsze konstrukcje nie schodzą zazwyczaj poniżej 0,25. Druga sprawa to usztywniona struktura drzwi, Mercedes zastosował tutaj coś w rodzaju sześciokątnych płytek. Nie dość, że bardziej wytrzymałe do tego są lżejsze. Najlepszym rozwiązaniem byłoby tutaj przeniesienie tego na całe nadwozie...

MikI MałS
19-06-2005, 17:43
To auto niszczy imię Mercedes.Nie wiem co to za pokraka i dziwadło.W ogóle mi się nie podoba :evil: