PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa generacja ESP wymyślona przez Hyundaia

Ajronmen
07-06-2005, 21:44
Hyundai wymyślil nowy system stabilizacji toru jazdy polegajacy na dynamicznej zmianie geometrii tylnej osi z zakresie +- chyba 5 stopni. Zmiana ustawienia kół (zbiezne, rozbiezne) ma się odbywac automatycznie za pomocą siłowników przy osi tylnej reagujących na poślizg bądź niebezpieczną reakcje samochodu. System ma wg nich wyprzeć popularne obecnie esp gdyż jest prostszy i skuteczniejszy.
Wierzycie koreańcom ?

ps. bardzo żałuje ale nie mam żadnego zdjęcia ani schematu

BKX
07-06-2005, 21:48
Moze i oni cos tam wymyslili, swoja droga ostatnio "koreance" sa coraz lepsze... to juz nie te same samochody co 5 lat temu, bardzo szybki postep robia i byc moze zaczynaja juz bawic sie w sprawy technologiczne... zobaczymy jak to naglosnia :smile:

Ice
07-06-2005, 23:46
Wierzyć wierzymy. Ciekawy pantent, tylko oby nie było, jak to znając koreańców, że się bedzie co chwile sypał.

AML
07-06-2005, 23:49
Czyżby Hyundai wymyślił coś wartościowego, trudno w to uwierzyć, lecz mimo to mi się zdaje że jest to zmiana bardziej kosmetyczna żeby wzbudziła powszechne zainteresowanie, heh, goście z BMW przeanalizują projekt i zrobią swój, lepszy. :mryellow:

kok
08-06-2005, 11:33
Wierzyć wierzymy. Ciekawy pantent, tylko oby nie było, jak to znając koreańców, że się bedzie co chwile sypał.
też sie tego obawiam tymbardziej na polskich drogach np. sypniesie i zblokuje koła ustawione zbieżnie lub rozbieżnie ale asymetrycznie wtedy jazda bedzie ciekawa.

Ajronmen
08-06-2005, 11:38
Szerokość samochodu poleci + 50cm i bedziesz miał bryke jak hummer :) Fajnie by sie go parkowało pod jakimś marketem. A jakby np się zwiesiło w pozycji max rozbieżne to byłby konkurs palenia gumy z tyłu w aucie z przednim napędem :D
Ja obawiam się jedynie taniego "chłytu martetingowego"

Wochu
08-06-2005, 19:46
Czyżby Hyundai wymyślił coś wartościowego, trudno w to uwierzyć, lecz mimo to mi się zdaje że jest to zmiana bardziej kosmetyczna żeby wzbudziła powszechne zainteresowanie, heh, goście z BMW przeanalizują projekt i zrobią swój, lepszy. :mryellow:
Dokładnie, poczekajmy na mocniejsze kompanie :grin:

aston
04-07-2005, 15:50
Nie wiem czy dobrze zrozumiełem co te kołą niby robią,a el Mercedes jakiś czas temu opracował system który podczas zakrętu zminia kąt pod jakim jest ustawione każde koło w stosunku do samochodu aby lepiej trzymał się z zakręcie, chyba to byłą F400, ale nie ręczę za numer

MKa
04-07-2005, 16:00
Tak, nawet jeśli to coś w miare ciekawego to jakiś najprawdopodobniej niemiecki koncern to przeanalizuje i udoskonali i będzie git.
Bo jak koreańce to zrobią to będzie jak w Jeep'ie Hurricane. :lol: :mryellow: