PDA

Zobacz pełną wersję : Opinie Saab 9-3 czy warto?

kamillo.net
04-10-2009, 09:31
interesuja mnie opinie o saab-ie 9-3 kombi lub sedan z silnikiem 1.9 tid

reaver
04-10-2009, 13:27
Wykonczenie i design na wysokim poziomie, fajnie sie prowadzi i mozna go nawet pogonic w zakretach. Nie wiem jakie tam ewoluowal ten silnik ale ta pierwsza wersja nie pasuje do tego auta nijak poprzez klekot i dziure turbinowa ala stare tdi

Pawel2910
04-10-2009, 14:01
Wykonczenie i design na wysokim poziomie, fajnie sie prowadzi i mozna go nawet pogonic w zakretach. Nie wiem jakie tam ewoluowal ten silnik ale ta pierwsza wersja nie pasuje do tego auta nijak poprzez klekot i dziure turbinowa ala stare tdi
Klekot i dużą turbodziurę miała jednostka oplowska 2.2 tid, 1.9 tid to bardzo dobry fiatowski silnik, dynamiczny, w miarę cichy, oszczędny i jeden z najmniej awaryjnych na szynie CR. Z resztą nie ma co się rozpisywać, ja swoje zdanie wyraziłem w poprzednim temacie kamillo.net i nie ma co więcej mówić wg. mnie to ładne i solidne auto.

Kalixt
04-10-2009, 16:19
Wykonczenie i design na wysokim poziomie

Haha teraz to przesadziles ! Jezdzilem troche wersja 9-3 Turbo X i nie bylo tam ani jakosci premium ani designu ! Czarne plastikowe wnetrze i do tego ciasne....

Bart3kk
04-10-2009, 16:49
Haha teraz to przesadziles ! Jezdzilem troche wersja 9-3 Turbo X i nie bylo tam ani jakosci premium ani designu ! Czarne plastikowe wnetrze i do ciasne....

Jeździłem też 9-3 1.8 T ze znajomym i szczególnie deska rozdzielcza była nijaka.

Pawel2910
04-10-2009, 18:11
Jeżeli będziesz szukał w saabie wykończenia klasy premium to się zawiedziesz, ale ogólnie deska jest w miarę solidnie wykończona niektóre tworzywa miękkie, a niektóre twarde, choć przyznam szczerze że wnętrze mojego mondeo mk3 po lifcie jest lepiej wykończone, z lepszych materiałów. Przestronności nawet nie porównuje bo jest jej w mondku pod dostatkiem, ale miałem przedtem vectrę B i w saabie jest bardzo podobnie ale na szczęście trochę szerzej.

Kalixt
04-10-2009, 19:28
Wstawie ta deske, bo nawet cyknalem jej fotke. No sami powiedzcie czy tak powinna wygladac deska w furze, ktora pretenduje do klasy premium i do tego w wersji max wypasionej Turbo X 280 koni.....

http://img132.imageshack.us/img132/9758/img3440mf.th.jpg (http://img132.imageshack.us/i/img3440mf.jpg/)

Pawel2910
04-10-2009, 19:39
Wstawie ta deske, bo nawet cyknalem jej fotke. No sami powiedzcie czy tak powinna wygladac deska w furze, ktora pretenduje do klasy premium i do tego w wersji max wypasionej Turbo X 280 koni.....

Na pewno nie powinna wyglądać tak klasa premium, ale użytkownik szuka solidnego auta, chyba że oczekuje w nim wykończenia godnego klasy premium to już inna sprawa. Ja mogę powiedzieć tyle, że wewnątrz saaba jest solidnie, wykończenie bardzo podobne do tego jakie jest w oplu.

reaver
04-10-2009, 20:05
rzeczywiscie ten diesel co mowie to 2.2 byl. Mnie sie te dechy podobaja sa oryginalne, a w czasach gdy debuitowalo 9-3 to wykonczenie bylo bardzo przyzwoite. Jesli mowimy tu o zakupie nowego auta to chyba kazdy jest swiadomy ile lat ma ta konstrukcja i ze jej dni sa dokladnie policzone

kamillo.net
04-10-2009, 21:46
przedwszystkim chce zeby byla navi w sabie i skora mysle ze znajde cos takiego do 10tys E szkoda tylko ze przewaznie jest to rocznik 2005 wolalbym cos mlodszego

Vincentus
04-10-2009, 23:11
Fotele w SAAB-ach rządzą !

kamillo.net
23-11-2009, 09:07
Witam trochę odświeżę temat bo nadal czekam na pieniążki(juz w tym tygodniu powinny być) .Po auto raczej polece do francji ale może ma ktoś do polecenia coś z allegro lub z niemiec? Interesuje mnie kombi lub sedan najlepiej czarny lub grafitowy z jasnym środkiem i jakims ekranikiem lub ewentualnie po liftingu wnetrza. Auto ma byc do 11 tys euro roczniki od 2005