PDA

Zobacz pełną wersję : Land Rover Discovery III vs Range Rover

m3csl
11-07-2005, 00:57
co lepiej jeździ po bezdrorzach????

Wielbłąd
11-07-2005, 01:03
Jak dla mnie to po bezdrozach lepiej jezdzic Discavery Range Rover to jest na ulice do ekskluzywnych klubów itp / jest dla osób z górnej półki ale ja jak bym kupił Discavery to w teren bym nie pojachał, nie orientuje sie dokładnie ile kosztuje ale wydaje mi sie ze ponad 250 000 tys zł a Range Rovera top mi troche szkoda bo pierwszy model to podobno miał wspaniełe własciwosci terenowe ( na Discavery programie w TV ) wybiarali najlepsza terenówke i wygrał stary Range Rover a z obacnych modeli tym na zdjeciach to ja wybieram w teren Discavery

Ajronmen
11-07-2005, 06:43
Myślę również, że to DiscOvery bardziej nadaje się w teren. Pamiętacie może rajdy Camel Trophy ? Nie widziałem tam żadnego Range tylko Defendery no i DiscOvery. Tak więc DiscOvery jest lepszy na błotko

BABELEC
11-07-2005, 07:16
Wydaje mi się, żę lepiej w plener pójdzie Discovery. Range posiada jednak zdumiewające dobre właściwości terenowe, jak na swój charakter luksusowej terenówy. Do tego wygląda przetotalnie. Bardzo ładna kamienica na kołach. Widziałem parokrotnie i robie wielkie wrażenie.

Dominik999
11-07-2005, 10:29
Oba są świetne w terenie, jednak Range jest założenia duzo bardziej luksosuowym autem, a co za tym idzie na pewno nieco gorzej radzi sobie w terenie (za to lepiej prowadzi się na drogach :wink: ) Wogóle trochę dziwne porównanie :neutral:

renówa
11-07-2005, 10:41
Na 100% Discovery

brzuchi
11-07-2005, 18:10
Widzialem ostatnio Range Rovera o pojemnosci 4.4 robi wrazenie i jego wlasnie bym wybral. Oba sa bardzo dobre w terenie ale ten chyba jest bardziej luksusowy, ale moge sie mylic. :smile:

rubk
11-07-2005, 21:31
mnie jakoś jazda w terenie nigdy nie podniecała i uważam że właściciel zarówno Discovery jak i Range Rovera bardzo żadko będzie zjażdżał z utwardzonej drogi. ja na przykład gdybym musiał brodzić po pas w wodzie i błocie wybrał bym coś starego i sprawdzonego. Na autoscout24 Range Rover stoi średnio za 65-70 tys.euro, Discovery można dostać za 40tys.i jest ono podobno (jeremy tak twierdzi) bardziej przygotowane do jazdy w terenie ale nie szkoda by wam było jezdzić po błocie, kamieniach, i innych taką furą?? tak więc dla mnie gościa który raczej by nie opuszczał asfaltu i ocenia jedynie design lepszy by był Range Rover.

m3csl
11-07-2005, 22:55
Widzialem ostatnio Range Rovera o pojemnosci 4.4 robi wrazenie i jego wlasnie bym wybral. Oba sa bardzo dobre w terenie ale ten chyba jest bardziej luksusowy, ale moge sie mylic. :smile:

nie mylisz się :wink: Range jest luxususowszy

Robak
11-07-2005, 23:08
Wybieram Discovery.Jesli miałł bym jezdzic w terenie na pewno by sie lepiej sprawował.Jesli maił bym jezdzic po asfalcie to bym nie wybrał zadnego bo i po co jest tyle innych aut.

MKa
12-07-2005, 08:38
Ja widziałem kilka dni temu Range Rover'a. Musze przyznać, że robi wrażenie, podoba mi się bardzo.
Ale z tych dwóch to nie wim co jest bardziej terenowe. Z wyglądu to obydwa, a właściwości jezdne - trzeba by było sprawdzić.
Ja się wstrzymuje :!:

Fancars
12-07-2005, 09:19
Boshhh jak widze Twoje posty m3csl to mi sie tak dziwnie w brzuchu...JAk mozna byc takim analfabeta zeby stopniowac luxusowy pisac bezdrorza....Ty w ogole chodzisz do szkoly??Wiesz co to ortografia?ALbo gramatyka?Bo cos mi sie nie wydaje...Co do obu wozow to na pewno Discovery jest lepszy w terenie chociaz Range Rover tez sobie niezle radzi. Widuje Discovery III kolo domu i musze powiedziec ze mi sie podoba...Zreszta tak samo jak Range Rover....

P.S. Czy mi sie wydaje czy na obchodach zakonczenia wojny w WB krolowa jezdzila wisniowym Range Roverem zrobionym troche na pickupa???

phaeton230
29-04-2006, 18:30
FANcars otóz to discaverym nigdy nie jexdziłem a range roverem najmocniejsza wersja przez około roczek. Ale nie codziennie i musze powiedziec ze odjechane autko zwłasza w srodeczku ,drewno wisniowe aluminiowe wstawki aluminiowe klami do otwierania drzwi, rógi wywaników z aluminiowm z napisame RANGE ROVER takim wygraverowanym kierownica lezy w dłoni takze nie chce sie jej pościc i jescze coś o drodze powiem bo w teren nie wjeźdzałem. kiedy sie nim jedzie czuje sie tak jak by to twoje rece stapaly po asfalcie zamiast przednich kół naprawde układ jest tak precyzyjny. BUILD BY BMW tzn slnik bmw i skrzynia i uklad kierowniczy a reszta to RAnge ROVER pozdrawiam pa :twisted: dam fotki tego którym jexdzilem i którego posiadła siostra ale to takie fotki sobie zobaczcie sami pa

Dj Brabus
29-04-2006, 20:08
A czemu ten Range jest na blaszkach z Litwy?

307_big_fan
29-04-2006, 20:10
Bo tam jest taniej rejestrowac

phaeton230
29-04-2006, 20:25
nie tyle taniej rejestrowac ,ale UBIEZPIECZC pozdrawiam papa

Kurczak
29-04-2006, 21:06
W teren zdecydowanie Land Roverem, ale jak gdzieś polansować :grin: się po mieście to Rangem. Jest bardziej wypaśny i robi większe wrażenie :grin: .
Jednak w ankiecie jest pytanie, który lepszy w teren, więc mój głos idzie na Land Rovera Discovery :grin:

BKX
29-04-2006, 21:08
nie tyle taniej rejestrowac ,ale UBIEZPIECZC pozdrawiam papa

Dla mnie to jest śmieszne... bo skoro stać Cie (starych czy siostre) na tak drogi samochód, to rownież stać Cie na ubezpieczenie... Mieszkacie na Litwie? Bo samochód w tle też chyba na Litewskich numerach... jeżeli nie, to inna sprawa, że przecież wszyscy wiedzą, jak czasem może być potraktowany samochód na "obcych" blachach ;)

AGENT
30-04-2006, 11:30
A czemu ten Range jest na blaszkach z Litwy?

Jak pisze sam phaeton, to auto siostry. Podejrzewam, że mieszka na Litwie i czasem przyjeżdża do Polski. Ale cos mi sie wydaje, że jeśli juz jeździleś Range'm to napewno nie za kółkiem. Mniemam z moich obserwacji, że chyba jeszcze prawka nie posiadasz :lol:

poorwich
30-04-2006, 11:36
Ja do jazdy po "błotku" wybrałbym jedank Discovery III, ponieważ jest prawie tych samych rozmiarów co Range Rover, a kosztuje mniej i po za tym ma siedem siedzeń. Jest także druga strona medalu Disco jest trochę ubogo wyposażony niż Range Rover, ale mimo wszystko zagłosowałem na Land Rovera Discovery III.

phaeton230
30-04-2006, 14:41
nie tyle rejestracja ale UBEZPIECZENIE pojazdu od wszystkiego nawet od tego jak na niego drzewo spadnie to taki zarcik z tym drzewem :P:P:P ale taka prawda jest duzo taniej niz w polsce i mysle ze kady by tam zarejestrowal na KOGOS pozdrawima pa

sebastian
30-04-2006, 19:17
do jazdy w terenie oczywiscie Discover III a do miasta Range Rover :P:P ale ten drugi jest juz b. drogi :P:P i obywda sa piekne :twisted: :twisted:

phaeton230
30-04-2006, 21:35
OJ AGENT AGENT ona mieszka za Płockiem 15 KM na WSi w swoim prywatnym domu. A tak poza tym to masz słabe obserwacje bo prawko mam od 14 lutego 2005 roku i juz troche tys km zrobiłem ,a w TLE stoi Citroen BERLINGO robotników ktorzy robia ogrodzenie. A renge roverem jak znajde filmik to wam wyśle ale nie obiecuje ze mam taki co jade nim bo mam straszny nieporządek na dysku a tak na ludzki rozume to dam wam przyklad ubezpieczenia VW phaetona oki
w polsce za takie ubezpieczenie co jak na niego drzewo spadnie kosztje 30 tys zl albo troszke wiecej ROCZNIE a na LItwie OKOŁO 18 tys zł ROCZNIE wiec po co dawac poslam do kieszeni jak mozna za ta kase kupic coś innego albo pojechac na wyceczek hehehe to tak tylko wspomnialem pa