PDA

Zobacz pełną wersję : Seat Ibiza Cupra, Peugeot 206 RC vs. Renault Clio Sport

Di Kej
11-07-2005, 22:27
Peugeot
177KM
202 Nm
7,4 s
220km/h
Cena: 86 600zł

Renault
178KM
200 Nm
7,1 s
222km/h
Cena: 84 400zł

Seat
180KM
245 Nm
7,3 s
229km/h
Cena: 93 990zł

Ja wybieram Clio za przyspieszenie, wnętrze i wygląd zewn. choć Ibiza wymiata nieżle to jest cięższa od Clio i przegrywa na światłach.

P.S. Wracam rano :grin:

TuningPan
11-07-2005, 22:36
oczywiscie ze wybieram seata, po 1 to jest wiekszy, po 2 szybszy(tylko do 100km/h przegrywa z Clio o 0,2s ale i tak jest lepszy :twisted: )a po 3 za wyglad, wyglada jak sportowy samochod a nie jakies clio :twisted:

1.Seat
2.Peugeot
3.Renault

Robak
11-07-2005, 22:52
wybieram peugeota.Clio jest tez fajne i w sumie nie wiele gorsze.Zupełnie odrzucam seata.Stylistyka jest srednia ale mozna przezyc natomiast nie przezyje juz turbodoładowanej jednostki napedowej.Suche liczby na papierze nie wiele mowia.Głupia turbodziura i tak zostaje,trzeba poczekac po wcisnieciu gazu zanim turbosprezarka zacznie sie krecic a szybko konczy bo pewnie maksymalna moc kształtuje sie w okolicach 5500obrotow(zgaduje).Silniki dwoch francuzow sa o niebo lepsze.Reaguja na wcisniecie gazu spontanicznie, a ciag nie ustepuje az do 7000 obr na min.
Na tym zdjecieu seat wyglada jak siedem nieszczesc.Alufelgi-szajs,,zwykła wersja wyglada o niebo lepiej

BKX
11-07-2005, 22:54
Po pierwszej selekcji odpada Clio, glownie za wyglad, a pozniej to juz bym sie nie wiedzial ktorego wybrac, bo oba pozostale bardzo lubie i bardzo mi sie podobaja... Choc bardziej do gustu przypadl mi Peugeot, ale jak kto woli :) do koloru, do wyboru :wink:

AR 156
12-07-2005, 08:23
Wybieram Clio głównie za osiągi mimo to że Ibiza jest ładniejsza

1.Clio
2.Ibiza
3.206

MKa
12-07-2005, 08:27
Wg mnie na pierwszym m-cu jest 206 i Clio. Dopiero po nich Ibiza. Osiągi mało się różnią więc wybieram wg stylistyki wnętrza oraz wyglądu zewnętrznego.
Zgadzam się z Robakiem.

1. 206 i Clio
3. Ibiza

Di Kej
12-07-2005, 08:37
Wybieram Clio głównie za osiągi mimo to że Ibiza jest ładniejsza

1.Clio
2.Ibiza
3.206

Tak samo bym je ustawił.
Ibiza ma lepszego zrywa i ładny, agresywny przód, jednak tył i deska rozdzielcza po prostu jest według mnie brzydka.
Peugeot ma najmniejszą moc, słabsze osiągi i jego wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny znudził mi się choć deska rozdzielcza jest ładniejsza od Seata. Deska Clio nie jest może ładna, ale przypadła mi do gustu.

Dominik999
12-07-2005, 08:49
Osiągiwszytskich trzech są zblizone, więc w moim przypadku dacydować będzie tylko wygląd. A więc na pierwszym miejscu 206, na drgim ex aequo Ibiza i Clio, ale jednak nieco bardziej ze wskazaniem na Clio, bo podobno lepiej się prowadzi :wink:

renówa
12-07-2005, 11:57
Seat jest ładny Peugeot ma fajne kubełkowe fotele a Clio osiągi :roll:

Hmmm.......najchętniej to bym je połączył w jedno auto :grin:

Robak
12-07-2005, 15:50
Peugeot ma najmniejszą moc, słabe osiągi...
Przepraszam ze sie wtracam ale szlak mnie trafia gdy czytam cos takiego.czy roznica w mocy na kozysc seat o 3 konie i przyspieszenie o 0,3 sek na kozysc clio upowaznia do stwierdzenia ze peugeot ma słabe osiagi a jesli by były porownywane bolidy o mocy jeden 500 koni przyspieszenie 4,2 sek a drugi 497 i przyspieszenie 4,5 to mozna powiedziec ze ten drugi ma słabe osiagi? Dane techniczne tych aut podaje producent i czesto sa rozne od rzeczywistosc.Jesli potawic te auta na hamowni to wyniki moga byc rozne i wydzie ze peugeot ma nawieksza moc a seat najmniejsza. Jesli zbadac przyspieszenie i predkosc maksymalna profesjonalnie moze byc tak samo.takie stwerdzenie ze ma słabe osiagi moze sie tu tyczyc wszystkich aut lub zadnego.

Davis
12-07-2005, 18:43
Ja bym wybral Seata bo najbardziej mi sie podoba :smile: Potem Clio bo spoko osiagi i tez jest ladne, a na koncu Peugeot :neutral:

Potek
12-07-2005, 20:46
Ja zdecydowanie Ibize. Auto ze sportowym, hiszpańskim charakterem, ładnym włoskim designem, i niemiecka precyzją :)
Nie robił bym zestawienia ktory na którym miejscu bo mam uraz do francuzów renalut'a za wygląd i awaryjność, a peugeota za ogromną awaryjnosc .. choc szczerze musze przyznac ze 206 jeszcze jest jednym z najmniej awaryjnych pugów.
Ale jeśli bym juz tak musiał je zestawic to by było tak:
1.Seat
.
.
.
.
2.Peugeot
3.Renault

Te auta sa moze ze sportowym zacięciem ale jeśli bym miał takie auto, to do jazdy po normalnych drogach a nie do ścigania.. Tak ze porównywanie aut ze tam którys jest wolniejszy o 0,2 s do 100 to by mi różnicy nie robiło .. ba nawet 1 sek tez by nie robiła( bardziej moze moment obrotowy bo to wpływa na wygode wyprzedzania) ... Liczy sie to (dla mnie oczywiście) jak auto sie prowadzi(przedewszystkim) jak wygląda wewnątrz, na zewnątrz.

Wielbłąd
12-07-2005, 21:16
Jak dla mnie to te samochody maja prawie identyczne przyspieszenia i predkosci maksymalne ( sa małe róznice ) dlatego wybieram samochód który najbardziej mi sie podoba a jest nim Peugeot 206 najbardziej podoba mi sie jego desing na drugim miejscu jest Seat a na trzecim Clio :grin:

Di Kej
12-07-2005, 21:47
Peugeot ma najmniejszą moc, słabe osiągi...
Przepraszam ze sie wtracam ale szlak mnie trafia gdy czytam cos takiego.czy roznica w mocy na kozysc seat o 3 konie i przyspieszenie o 0,3 sek na kozysc clio upowaznia do stwierdzenia ze peugeot ma słabe osiagi a jesli by były porownywane bolidy o mocy jeden 500 koni przyspieszenie 4,2 sek a drugi 497 i przyspieszenie 4,5 to mozna powiedziec ze ten drugi ma słabe osiagi? Dane techniczne tych aut podaje producent i czesto sa rozne od rzeczywistosc.Jesli potawic te auta na hamowni to wyniki moga byc rozne i wydzie ze peugeot ma nawieksza moc a seat najmniejsza. Jesli zbadac przyspieszenie i predkosc maksymalna profesjonalnie moze byc tak samo.takie stwerdzenie ze ma słabe osiagi moze sie tu tyczyc wszystkich aut lub zadnego.

Sorry, że się wściekłeś przez moje niedociągnięcie.

Robak
12-07-2005, 22:58
nie, nie wscieklem sie czasem mnie nosi ale nigdy nie mam nic zlego na mysli

GuGi
12-07-2005, 23:14
To jak panowie robimy ankiete zeby bylo wsytko jasne :P czas trwania 6 dni :P

Di Kej
13-07-2005, 09:39
To jak panowie robimy ankiete zeby bylo wsytko jasne :P czas trwania 6 dni :P

Dzięki!!!

Dominik999
13-07-2005, 09:58
Hmmmm... jednak "francuzi" na czele! :mryellow: A czytając wypowiedzi można by przypuszczać, że Ibiza będzie prowadzić... :susp:

aston
13-07-2005, 14:58
Cięzko by mi było wybrać między Clio o 206tką.
Pozatym w oby tych modelch obniżyli ceny do około 74tys czyli są tańsze od Ibizy o 20tys.

Ibiza nawet nie biorąc pod uwagę ceny u mnie spada na 3 miejsce

BABELEC
14-07-2005, 18:54
Najbardziej pasuje mi z tego zestawu 206. O pół zderzaka za nim Clio. Oba wyglądają ciekawie, mino lat (206 trochę lepiej). Oba mają silniki wyjątkowe w swojej klasie. Mocne, dynamiczne i świetnie pasujące do tych aut. Z pewnością dają dużo frajdy i pozwalają objechać większość fur.
A Ibiza - Walter Da Silva nie popisał się. Auto ma mocno zachwiane proporcje, przez co wygląda dziwacznie. Szczególnie na zwykłych kołach (15, 16 cali), które sa za małe w stosunku do bryły nadwozia. Silnik, choć dobry, to jednak nie jest szczególnym majstersztykiem ani nowoczesną jednostką. Turbodziury jednak specjalnie nie ma, jak niektórzy uważają. Max moment dostepny jest przy niskich obrotach. Ibiza jako całość nie pasi mi. Wolę produkty Żabojadów.