PDA

Zobacz pełną wersję : VW Touareg Coupe

BKX
17-07-2005, 11:38
Pierwsze informacje o tym samochodzie spotkalem juz jakis czas temu na stronach niemieckiego tygodnika "AutoBild". Na poczatku pomyslalem, ze to tylko kolejne VT, ale przegladajac pod koniec tego tygodnia wiadomosci motoryzacyjne, zobaczylem ta informacje. VW oficjalnie poinformowal o planach wprowadzenia do produkcji Touareg'a Coupe. Chodzi o to, ze "niby" to ma byc nowa klasa samochodow, a pierwszym modelem w tej klasie jest... Infinity FX i chyba maja troche racji. Wracajac do VW, model ma byc wyposazony w mocniejsze jednostki dostepne w "zwyklym" Touareg'u i prawdopodobnie kilka z nich ma miec jeszcze podniesiona moc. Bryla samochodu bedzie teraz bardziej "garbata" co upodobni ten model do Coupe. Oczywiscie bedzie to samochod 5d. Przednia szyba ma byc ulozona pod mniejszym kontem, co przyczyni sie do obnizenia lini dachu. Cena nowego modelu bedzie wpasowana miedzy podstawowgo Touareg'a a Porsche Cayenne. A oto cytat Peter'a Drucker'a na temat zasady, jaka sie kieruje VW: "Prowadź, wyprzedzaj lub usuń się z drogi"... Jedyne fotki, jakie sa teraz dostepne to tylko VT, ale nie ma sie co dziwic, bo planowane wprowadzenie modelu do produkcji to 2006 rok.

shrek
17-07-2005, 11:47
Dziwny wygląd. Terenówka coupe :shock: . Oni chyba poszaleli.

Robak
17-07-2005, 11:54
ale badziew.jaki jest sens wprowadzania takiego samochodu.Coupe to radzaj nadwozia dotyczacy aut o sportwych ambicjach.A ten delikwent to nic innego jak mieszanka wszystkich nadwozi.Pewnie bedzie słaby w terenie, w sporcie tez bo jak mozna zrobic z 2,5 tonowego kolosa auto sportowe.Spotrowy to bedzie na prostej drodze dzieki mocnemu silnikowi i na tym koniec.VW traci kase na takie głupie projekty.Lepiej by zrobili golfa coupe,passata coupe,phaetona coupe,lub zupełnie nowe coupe a nie taka szmate.Jesli ktos kocha marke vw i chce auto w miare duze wybierze taurega a jesli chce auto sportowe to nie ma do wyboru niczego.Przydał by sie nastepca corrado a tu fundusze przeznaczaja zeby zaspokoic potrzeby grubych amerykanskich bogaczy psełdosportowym wielorybem.Kur** co sie dzieje na tym swiecie?
poza tym te auto to tylko coupe z nazwy bo na pewno nie z wygładu.
Nie długo beda robic ciezarówki do wozenia cocacoli w wersji coupe

TuningPan
17-07-2005, 13:13
fajny samochod wkoncu cos innego, ladniejszy jest nawet od zwyklego taurega :mryellow:

rubk
17-07-2005, 13:51
dla mnie to jest fl tuareg'a. nie ma w tym nic z coupe. pomysl ze to ma byc nowa klasa kompletnie mnie rozsmieszyl. jak tak dalej pojdzie to nie bedzie mowy o roznych klasach samochodow bo kazdy bedzie w innej klasie.
P.S. sory za brak polskich znakow ale pisze z angli a tu ich brak na klawiacie

MATT
17-07-2005, 14:57
A mnie sie to auto podoba. Ma fajny wyglad, znacznie ciekawszy od zwyklego Touareg'a.
Odkad pierwszy raz zobaczylem FX'a polubilem auta terenowe, a tu prosze, VW idzie w te slady... bardzo dobrze.

Jednej rzeczy tylko nie rozumiem, dlaczego mowa jest o coupe, skoro auto ma 5 - ro drzwi??

To tak jak nazywac CLS'a coupe. To jest sedan o lini coupe (przynajmniej ja tak uwazam)

MKa
17-07-2005, 15:07
Dubel... :wink:
:arrow: http://www.autogaleria.pl/forum/viewtopic.php?t=1740

Potek
17-07-2005, 15:08
Pisalo juz o tym dawno w AŚ i z tego co pamietam to najpierw ma byc facelifting Touareg'a, a później jakies pól roku później ma wyjsc ten Touareg Coupe... nie rozumiem tego troszku po co mają koło siebie byc takie 2 modele.. :> .. i to chyba nie bedzie sie sprzedawało jak ktos chce miec bardziej sportowego SUV'a to sobie weźmie Cayenna a nie cos takiego.. no chyba ze bedzie duuuzo tańsze

BKX
17-07-2005, 15:38

Moze i "dubel" ale to jest w nowosciach i oficjalnie, ale sorki bo nawet nie patrzylem czy taki temat byl... :wink:

MKa
17-07-2005, 15:41

Moze i "dubel" ale to jest w nowosciach i oficjalnie, ale sorki bo nawet nie patrzylem czy taki temat byl... :wink:
Mi to tak bardzo w sumie nie przeszkadza... to tak dla porządku na 4um... :wink:
A temat można było przenieść z prototypów do nowości... :wink:

Wielbłąd
17-07-2005, 20:07
Ja mam nadzieje ze to jest FL bo te ciegłe tworzenie nowych klas to jush powoli nudne sie staje... ale autko z wygladu podoba mi sie szczegulnie tył :grin:

Dominik999
17-07-2005, 21:40
Kolejna bezsenbsowna fura :neutral: Pół biedy, jeśli to rzeczywiście FL, a jeżeli osobny model, to robią straszny idiotyzm. Tak swoją drogą to już sama idea Touarega (i Pheatona przy okazji) był poronionym pomysłem... :???:

BKX
17-07-2005, 21:58
No to jest osobny model... ale macie racje bo jesli nie bedzie sie za bardzo roznil od "zwylkoego" Touareg'a, to bedzie to troszke dziwne... ale poczekajmy zobaczymy jak bedzie wygladala ostateczna wersja :)

skibae124
17-07-2005, 22:16
Moim zdaniem jest to tylko face lifting. Poprawili wady poprzednika i machneli pare wyszczuplających kresek i tyle. Troszke zkrucili i zaokrąglili tył by miał troche bardziej sportową linie.

BKX
17-07-2005, 22:24
oj ale jestescie natarczywi... czytac nie umiecie? na fotki nie ma co patrzec to tylko VT... wiec wyglad sie jeszcz zmieni, w informacji ktora wyczytalem jest wyrazna mowa o nowym modelu i albo jak kto woli druga terenowka od VW tyle ze troszke inna bo "niby" bardziej na ulice... teraz jasniej?

17-07-2005, 23:42
powiem jedno ze to nie jest coupe :wink: :wink: bo coupe ma 2 drzw i a te auto ma 4 lub 5

Dominik999
18-07-2005, 08:41
Ech, takie czasy teraz nastały, ze coupe może być i czterodrzwiowy sedan i terenówka..... :sad:

Emenems
02-08-2005, 23:47
Świetnie, brakowało mi tu tylko Twojego błyskotliwego stwierdzenia.

MikI MałS
03-08-2005, 11:36
Ja też bardzo lubie VW Tourega.Też to mój ulubiony SuV, a ten coupe mi się jeszcze bardziej podoba.Lancer-już tym zajął się Mercedes przecież CLS to 5-drzwiowe coupe

m3csl
04-08-2005, 00:58
Ja też bardzo lubie VW Tourega.Też to mój ulubiony SuV, a ten coupe mi się jeszcze bardziej podoba.Lancer-już tym zajął się Mercedes przecież CLS to 5-drzwiowe coupe

to chyba jedyne po za mazdą 'RX8 5 drzwiowe coupe :shock: i dobrze :evil: coupe ma mieć 3 lub 2 drzwi!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink:

ale ten niby coupe toureg to piękne autko i mi sie osobiście podoba :mryellow: :susp:

Ajronmen
04-08-2005, 09:57
Ciekawy projekt ale wątpię żeby wszedł w życie. Chyba, że w stanach bo tam mają ogromne powodzenie tego typu maszyny.
Czy nie uważacie, że VW mógłby się w końcu skupić na następcy Corrado ?

Emenems
04-08-2005, 10:44
Europejskie rasowe "tanie" coupe chyba umarły śmiercią naturalną razem z Calibrą i Corrado. A szkoda bo to był naprawde Ciekawy segment. Wątpie żeby VW pompował kase w nowe Corrado lub Scirocco, wystarczy że zrobili szybsze wersje Golfa i Passata.

MikI MałS
04-08-2005, 14:30

to chyba jedyne po za mazdą 'RX8 5 drzwiowe coupe :shock: i dobrze :evil: coupe ma mieć 3 lub 2 drzwi!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink:

ale ten niby coupe toureg to piękne autko i mi sie osobiście podoba :mryellow: :susp:

No nie moja wina, że już robią pięciodrzwiowe coupe.Tak już moda trzeba wymyślać nowe rzeczy.Te drzwi w Mazdzie RX-8 trudno nazwać drzwiami, bo od przednich drzwi nie dzieli ich środkowy słupek.Poprostu są to jedne drzwi, które otwierają się jak brama.Jak narazie takie drzwi mają trzy samochody seryjne:Honda Pilot, Saturn Ion, Mazda RX-8 i Nissan Navara, który wkrótce pojawi się w Polsce

Sowison
08-08-2005, 18:42
Taki sobie... :P Nic szczególnego... I te cupowate nadwozie zdeczka im nie wyszło :???: Poza tym VW niepotrzebnie robi sobie jeszcze większa konkurencje...