PDA

Zobacz pełną wersję : TVR Sagaris

AML
17-07-2005, 19:11
Co o nim myslicie?

Ja uważam że to świetne auto, osiągi są na prawdę potężne, cena jest bardzo dobra, wygląd pociągający, prowadzenie i trzymanie podobno jeszcze lepsze od T350, Sagaris nie pociąga mnie tak bardzo stylistycznie jak T350 ale dzięki wyraźnie lepszym osiągom kupiłbym właśnie Sagarisa na dzień dzisiejszy.

BKX
17-07-2005, 20:30
Swietny samochod, moze nawet najlepszy w swojej klasie. Stylistycznie "inny" od reszty sportowych samochodow, ale jest piekny na swoj sposob. Chyba kazdy takiego chcialby miec :wink:

Potek
17-07-2005, 20:45
No jest super, TVR jest marka która zawsze bedzie sie wyróżniała pozytywnie, poza tym jest taką nieskarzoną marką Angieską... bo Jag i Aston są markami które robia bardzo spokojne i piękne auta a TVR dodaje troszku pikanterii do wyglądu co mi sie podoba

link (http://exoticspotter.com/list.php?page=6&batch=bt00046/bt00046_77292.jpg&model=all&make=all&location=all&frm=batch_listing)
link (http://exoticspotter.com/list.php?page=6&batch=bt00046/bt00046_77290.jpg&model=all&make=all&location=all&frm=batch_listing)

gościowi tylko pozazdrościc nooo ... i temu co robił zdjecie i temu co go ma .. :)

ps ale na tym zdjeciu wyszedł malutki mi sie on wydawał taki wiekszy cos jak Carrerka albo cos.. a tu wygląda wielkością jak TT'tka

Dominik999
17-07-2005, 21:43
(...) świetne auto, osiągi są na prawdę potężne, cena jest bardzo dobra, wygląd pociągający, prowadzenie i trzymanie podobno jeszcze lepsze od T350 (...)

Popieram, jednak... Bardzo przeszkadza mi to, ze wszytskie TVR-y są tak do siebie podobne... :damn: Ci którzy nie przywiązują uwagi do szczegółów moga mieć powazne trudności z odróżnieniem niektórych z nich od siebie... Zdecydowanie te auta mogłyby być bardziej zróżnicowane stylistycznie

BKX
17-07-2005, 21:46
(...) świetne auto, osiągi są na prawdę potężne, cena jest bardzo dobra, wygląd pociągający, prowadzenie i trzymanie podobno jeszcze lepsze od T350 (...)

Popieram, jednak... Bardzo przeszkadza mi to, ze wszytskie TVR-y są tak do siebie podobne... :damn: Ci którzy nie przywiązują uwagi do szczegółów moga mieć powazne trudności z odróżnieniem niektórych z nich od siebie... Zdecydowanie te auta mogłyby być bardziej zróżnicowane stylistycznie

Oj nie przesadzaj, takiego samochodu jak Sagaris to nie sposob chyba pomylic hehehe :wink:

MKa
17-07-2005, 22:52
Tak - auto prezenruje się wspaniale. Przynajmniej z wyglądu - jest po prostu SUPER (zresztą jak każdy TVR). :cool:
Czy mogę prosić jakieś szersze dane - cenę, osiągi :?:

AML
17-07-2005, 23:00
Producent podaje
3.7 sec do 100 km/h
195 mp/h max speed
400 KM
999,7 kg waga
ok. 50 tyś funtów cena

400 KM i waga 1 tona daje nam równy przelicznik, 400 KM/Tona, dla porównania AM DB9 ma ok. 250 KM/T.

skibae124
17-07-2005, 23:07
Leciutki jak piórko. Ale to nie to co najbardziej sportowa wersja BMW M3. Tylna część auta zrobiona z "kartonu" a opony tak łyse że musisz przed zakupem podpisać się pod tym że przyjmujesz do wiadomości ze opony są na tyle łyse i z tego powodu nienadają się do jazdy w deszczową pogode

Robak
17-07-2005, 23:13
uwazam ze to bardzo dobre auto a przede wszystkim orginalne czego barkuje we wspoczesnej motoryzacji.Pomimo lepszych siagów od t350 ja bym wybrał tego drugiego.Oba maja podobna sylwetke jednak t350 jest taki jakby bardziej ugłaskany.chodzi mi o to ze przód w nim jest taki spokojny z klarownie zarysowanymi lampami.Tył w obu jest bardzo podobny.Sagaris jest troche zamotonay z przodu ma upione spojrzenie i dyuzory w spojlerze.Ogladajc ten film nasuneło mi sie takie skojarzenie z nocnym łowca którego twarzy dokładnie nie widac bo przysłania ja kaptur.Jest jakas straszna i zniekształcona.A on sam w nocy wychodzi i zabija szybko i precyzyjnie swoje ofiary.I nikt nie jest w stanie go rozpoznac.

AML
17-07-2005, 23:19
Te ostatnie zdania świetnie opisują sagarisa, niezły tekst, i powiem ci że ja też się waguję, Sagaris a T350t, tak samo jak tobie mi podoba się stylistyka T350 bo jest pełna i gładka a za razem sportowa, z jednej strony osiągi Sagarisa a z drugiej wygląd T350, to bardzo trudny wybór.

TuningPan
17-07-2005, 23:32
dla mnie ten samochod jest kapitalny tylko ze nie podobaja mi sie te wszystkei wloty poniewarz jest ich za duzo bdyby bylo ich troche mnie j jeszcze bardziej Sagaris by mi sie podobal, osiagi ma na najwyzszym poziomie, kolejny po T350 bardzo dobry model TVR'a tylko ze z lepszymi osiagami

Robak
17-07-2005, 23:36
chce jeszcze dodac ze TVR stosuje do swoich aut zajebiste lakiery jak nie kameleon to jescze jakis inny.Chłopaki z firmy robia kurde przepiekne maszyny.Mam takie wrazenie ze ta firma jest niedoceniana ale jednoczesnie wierze w to ze przyjdzie na nia czas i wyjdzie z cienia

AML
17-07-2005, 23:36
Tylna część auta zrobiona z "kartonu" a opony tak łyse że musisz przed zakupem podpisać się pod tym że przyjmujesz do wiadomości ze opony są na tyle łyse i z tego powodu nienadają się do jazdy w deszczową pogode
Mówisz o bmw?
Pozatym "łyse" opony są specjalnie "łyse", tzw. Slick'i, nie nadają się na deszcz ale na suchej nawierzchni mają lepszą przyczepność niż bierznikowane opony.

chce jeszcze dodac ze TVR stosuje do swoich aut zajebiste lakiery jak nie kameleon to jescze jakis inny.Chłopaki z firmy robia kurde przepiekne maszyny.Mam takie wrazenie ze ta firma jest niedoceniana ale jednoczesnie wierze w to ze przyjdzie na nia czas i wyjdzie z cienia
Ja tam lubię zwykły metalik, a co do tej drugiej rzeczy to podoba mi się to, dlatego posiadająć TVR'a jeździsz po ulicach w aucie które rozpozna najwyżej 15% ludności (mówię o polsce) i to mnię właśnie w tym podnieca najbardziej, to tak jak byś nagle wylądował na ziemi jak marsjanin i każdy cię nie potrafi za china rozpoznać raz po raz łypiąć na ciebie z niedowierzaniem, to nie jest pozerstwo (którego nie lubię) to jest czar samochodu i jego egzotyczności, specyficzna rzecz której nie doświadczysz w np. Ferrari.

skibae124
17-07-2005, 23:43
Tylna część auta zrobiona z "kartonu" a opony tak łyse że musisz przed zakupem podpisać się pod tym że przyjmujesz do wiadomości ze opony są na tyle łyse i z tego powodu nienadają się do jazdy w deszczową pogode
Mówisz o bmw?
Pozatym "łyse" opony są specjalnie "łyse", tzw. Slick'i, nie nadają się na deszcz ale na suchej nawierzchni mają lepszą przyczepność niż bierznikowane opony.
Wiem te opony to nie slicki ale nie wiele im brakuje. chodzi ty o to że to auto może byc uzywane do codziennych przejazdzek nie tylko na tor. A przy takich oponach jak te trzeba mieć świadomość że w deszczu z takimi oponami nie mają zbyt wiele nacięć odprowadzającch wode i lamelek to nie trudno o aquaplaning i poślizg

Robak
17-07-2005, 23:44
Leciutki jak piórko. Ale to nie to co najbardziej sportowa wersja BMW M3. Tylna część auta zrobiona z "kartonu" a opony tak łyse że musisz przed zakupem podpisać się pod tym że przyjmujesz do wiadomości ze opony są na tyle łyse i z tego powodu nienadają się do jazdy w deszczową pogode
nie chce byc niegrzeczny ale skad takie tumany sie biora na tym forum.Bmw csl to samochod dla bogatego łebka który manifestuje ta bryka ile ma kasy a TVR jest da dzentelmena z duzymi umiejetnosciami.Chce on auto niemasowe i jednoczesnie dyskretne, o kórego wartosci wiedza niliczni.To jest podstawowa roznica.Sliki nakładaja na fele tylko profesjonalisci którzy chca wcisnac z fury ostatnie poty.Zjezdzajac z toru zakładaj cywilne kapcie i zmykaja do domciu.ot cała filozofia

AML
17-07-2005, 23:48
Chce on auto niemasowe i jednoczesnie dyskretne, o kórego wartosci wiedza niliczni.
Widzę że rozumiesz doskonale to o czym piszę, i dobrze bo to jest bardzo przyjemny aspekt TVR'ów.

skibae124
17-07-2005, 23:48
nie chce byc niegrzeczny ale skad takie tumany sie biora na tym forum.Bmw csl to samochod dla bogatego łebka który manifestuje ta bryka ile ma kasy a TVR jest da dzentelmena z duzymi umiejetnosciami.Chce on auto niemasowe i jednoczesnie dyskretne, o kórego wartosci wiedza niliczni.To jest podstawowa roznica.Sliki nakładaja na fele tylko profesjonalisci którzy chca wcisnac z fury ostatnie poty.Zjezdzajac z toru zakładaj cywilne kapcie i zmykaja do domciu.ot cała filozofia
No ale między torem a domem moze byc dość spora odleglość. Nie sądze żeby chcialo sie komus zmieniać opony co chwile i przejedzie ten odcinek na slickach no chyba ze wozi swoj woz w kontenerze

AML
17-07-2005, 23:52
:???:
Widzę że nigdy nie widziałeś życia na torze "od kuchni".
A dla ciekawostki to czemu w takim TVR'e by nie wozić kompleciku, do bagarznika by za pewne weszły. :wink:

Robak
17-07-2005, 23:55
nie che sie tu z nikim kłucic bo ostanio i wogóle sie troche ciołem tu i tam.Zaraz dostane taka etykiete jakiegos przewrazliwionego człowieka...ale kurde koles kupujace TVR ma zazwyczaj duzo forsy i ma ze soba mechanika który jezdzie z nim na tor z drugim kompletem opon.Przełozenie nich mu zajmie 20 min jak sie bedzie ociagał.Własciciel nawet sobie rak nie pobrudzi.Taka abstrakcyja sytuacja.Sorry za to ze sie uniosłem

skibae124
17-07-2005, 23:56
:???:
Widzę że nigdy nie widziałeś życia na torze "od kuchni".
Ale mi nie chodzi o takie prawdziwe życie na torze tylko o 21letniego szpanera który kupił sobie Bawarke i od czasu do czasu lubi pośmigać pare okrążeń bez żadnej obstawy technicznej i większego zamieszania

AML
18-07-2005, 00:05
To wtedy nie jeździ na slickach, chyba że chce zginąć. :twisted:

skibae124
18-07-2005, 00:09
To wtedy nie jeździ na slickach, chyba że chce zginąć. :twisted:
Ale wóz seryjnie jest wyposażony w takie opony. I dlatego BMW chciało uświadomić nabywcom że na tych oponach wóz może sie poruszać tylko po suchej nawierzchni

AML
06-08-2005, 22:24
Doczekaliśmy się nowego wydechu Sagarisa, to jest akurat robota firmy Racing Green, jest świetny nie ma o czym mówić, wreszcie nadaje autu jeszcze większej brutalności, choć tak na prawdę to te łopatki bym zastąpił okrągłymi końcówkami.
http://www.racinggreentvr.com/images/homenews.jpg
http://www.racinggreentvr.com/news/story.asp?ArticleID=70

Ice
06-08-2005, 23:09
Auto fenomenalne, a ten nowy wydech naprawdę niesamowicie charyzmatyczny i dodający jeszcze więcej agresji. Mniam!

MarcinT
07-08-2005, 13:34
Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny jedni kochają je za to drudzy nienawidzą mi się na początku nie podobały wogóle TVR ale teraz już się przyzwyczaiłem i są piękne i inne nie można ich pomylić z żadnym innym samochodem. A to co jest pięknego w tym samochodzie to po pierwsze ze w środku nie ma czegoś takiego jak plastik, cały środek jest pokryty skóra i aluminium. Jeśli chodzi o zegary to trzeba się przyzwyczaić. Ale mówiąc szczerze jest to auto dla ludzi którzy maja pieniądze i umiejętności, ponieważ w niech nie jest montowane cos takiego jak ABS, ESP i tym podobne literki. Jest kierownica, pedały i dzwignia zmiany biegów i kierowca który musi umieć zapanować nad ta mocą.

Ajronmen
07-08-2005, 16:32
Bardzo fajny ten nowy wydech, jest ładniejszy no i w porównaniu do wcześniejszego nie celuje w przechodniów :susp:

Robak
07-08-2005, 16:38
hm przyjemnie jest kiedy idziesz chodnikiem, jest ci zimno w nogi i nagle przejezdza sagaris i przelatuje ci ciepłymi spalinami. :grin:

Sowison
07-08-2005, 16:50
Cud, miód i orzeszki :mryellow: Przepiękny samochód i co chyba najważniejsze nie ma zbednych kilogramów, jak inne auta sportowe... Ferrari F430 jest trochę mocniejsze, ale przy Sagarisie wydaje się nudny i jakby miał nadwage :wink:

Ajronmen
07-08-2005, 17:00
hm przyjemnie jest kiedy idziesz chodnikiem, jest ci zimno w nogi i nagle przejezdza sagaris i przelatuje ci ciepłymi spalinami. :grin:

A gdyby wyrzucić z niego katalizator i zamontować flamer-kit to możesz śmiało spalić kolesi, którzy chcą sie z tobą scigać spod świateł.

Odwołuje co wcześniej napisałem i nowemu wydechowi mówię NIE :mryellow:

AML
02-02-2006, 16:12
Dzisiaj był artykuł w WO o Sagarisie i wygląda na to że autor pisał tekst bez żadnej znajomości o aucie.
1. "V-Max 315 km/h" - Toż to autor głupote walnął, chyba nie zdaje on sobie sprawy z tego że 400 konny silnik nie jest w stanie pociągnąć auta do 315 km/h w jakim kolwiek normalnym aucie. :lol:
Tak na prawdę V-Max oscyluje na wysokości 280 km/h.

2. "Uchylają się tradycyjnie, ukazując klasyczne rekwizyty: klamka...." - Klamka? :shock: :lol: :lol:, przecież to po zdjęciach widać że nie ma klamki, ani na zew. ani wew. jest tylko przycisk pod lusterkiem i przycisk obok radia. :lol:

3. "Nad kierowcą czówa stalowa klatka i układy sterujące zawieszeniem oraz kontrola trakcji..." - Z tego co wiem to zawieszenie nie posiada żadnych elektronicznych bzdur, to jest po prostu zawieszenie, czysta mechanika.
Kontrola trakcji?!! :shock: to jest największa bzdura jaką wyczytałem w WO, nie przypominam sobie żeby jakikolwiek drogowy TVR miał ESP.
Widzę że autor pracuje u TVR'a nad nowym dodatkiem do Sagarisa, co za bzdura. :lol:

4. "Wóz jest nieźle wyposażony: (..) komputer poładowy..." - No to już jest debilizm, on chyba nie widział w ogóle ani jednej fotki wnętrza tego samochodu, tam jest zwykły odtwarzacz CD-Audio, nie wiem gdzie miałby się znaleść ekranik, chyba telewizor z domu trzeba przynieść i przykleić do szyby. :lol:

Ogólnie Pan Leszek Pułka dostał polecenia napisania akrykułu a że nic nie wiedział o aucie to napisał po prostu w co jest wyposażony jego wóz, no bo jakże wyobrazić sobie auto bez klamek. :lol:
WO dało dupy z tym artykułem, jedno słowo jakie nasówa mi się na myśl to "politowanie", po tym tekście zawachałem się czy kupić Magazyn WO, chyba sobie daruję. :twisted:

fischer777
02-02-2006, 16:18
Dzisiaj był artykuł w WO o Sagarisie i wygląda na to że autor pisał tekst bez żadnej znajomości o aucie.
1. "V-Max 315 km/h" - Toż to autor głupote walnął, chyba nie zdaje on sobie sprawy z tego że 400 konny silnik nie jest w stanie pociągnąć auta do 315 km/h w jakim kolwiek normalnym aucie. :lol:
Tak na prawdę V-Max oscyluje na wysokości 280 km/h.

Tu się niestety mylisz. Producent napisał i Katalog SŚ, że prędkość maksymalna wynosi 314 km/h. W różnych źródłach jest napisane, że prędkość wynosi od 310 do 320 km/h. Więc tutaj autor artykułu się nie pomylił.

WaSyL__
02-02-2006, 16:22
Toż to autor głupote walnął, chyba nie zdaje on sobie sprawy z tego że 400 konny silnik nie jest w stanie pociągnąć auta do 315 km/h w jakim kolwiek normalnym aucie.

Oczywiście, że jest w stanie pociągnąć tyle, jednakże tylko przy odpowiednio zestrojonych przełożeniach i w odpowiednich warunkach.

AML
02-02-2006, 16:33
Producent na swojej stronie podaje 160 mp/h ale sam uważam to za zaniżony wynik.
Racing Green TVR, dealer TVR'a podaje 185 mp/h, nawet w TG była podana wartość 180 mp/h, ultimatecarpage podaje 186 pm/h,
A katalog SŚ to dla mnie tylko gazeta więc mu nie ufam.
Co ciekawe w necie nie ma jednoznacznych danych, przez co wszystko jest umowne ale wartość 290 - 300 km/h jest najczęściej podawana.

Dobra pomińmy kwestję prędkości, reszta punktów jest nie podważalna. :susp: :hammer:

fischer777
02-02-2006, 16:38
Nie mam pojęcia dlaczego TVR na oficjalnej stronie pisze o mocy 380 KM, skoro w większości serwisach jest napisane o mocy 400 KM... :???:

AML
02-02-2006, 16:40
Też mnie to dziwi, ale wygląda na to że strona TVR'a jest tu najmniej zaufana jeśli chodzi o dane. :lol: :wink:

Jecz nie to jest moim punktem na dziś.
Jest nim fakt że WO stać na artykuły z karygodnymi skazami, to nie są błędy, to jest po prostu niziutka jakość i niechlujstwo w pisaniu tekstu, można by temu zapobieć gdyby faktycznie się poznało auto przed pisaniem tekstu, a jak nie to wychodzą takie bzdury, te systemy itd., ehh, autor nie widzi tego że TVR'y to proste maszyny, nie skażone żadną elektroniką, to jest po prostu samochód i tyle.