PDA

Zobacz pełną wersję : Porady tuningu Fiata 126p

bartixxx
20-07-2005, 15:05
Kto wie jak (delikatnie) podrasować fiata 126p oczywiście niewielkimi kosztami :grin:

Ice
20-07-2005, 15:33
Pobaw się regulacją gaznika - większe spalanie ale i "lepsze" przyspieszenie" jak na Malca.

Rolex aka JoHnSoN
20-07-2005, 17:58
maluch ma ogolnie male koszty tuningu silnika ... planowanie głowicy , świątek itd to sprawy groszowe ... trzeba sie tylko ladnie zakręcić za częsciami i ewentualnym mechanikiem ... tylko tez trzeba wziasc pod uwage ze wtedy maluch zamienia sie w niezbyt oszczedne auto ... istny wir w baku :twisted:

Davis
20-07-2005, 18:56
Co z silinkiem to juz powiedzieli, a jesli chodzi o modyfikacje to ltwo zrobic wies toning... nawet bardzo lateo... jakies nakladki, wydech, ew. male zwykle felgi...

Ice
20-07-2005, 20:07
Tuning zewnętrzny? IMO ograniczył bym się do ustanowienia jednolitego koloru nadwozia ( ;) ), zdjął uszczelki z rynienek dachowych i wrzucił felgi "rekinówki".

Tuning jednak bym tylko ograniczył do mechaniki i zrobił KJS"owego potworka. Za naprawdę niewielkie pieniądze (200-500 zł ) i odrobinę czasu można zrobić potworka, który nieźle sobie będzie radził.

Rolex aka JoHnSoN
21-07-2005, 00:12
Tuning zewnętrzny? IMO ograniczył bym się do ustanowienia jednolitego koloru nadwozia ( ;) ), zdjął uszczelki z rynienek dachowych i wrzucił felgi "rekinówki".

Tuning jednak bym tylko ograniczył do mechaniki i zrobił KJS"owego potworka. Za naprawdę niewielkie pieniądze (200-500 zł ) i odrobinę czasu można zrobić potworka, który nieźle sobie będzie radził.

tylko wez pod uwage ze do KJS potrzebne sa kubełki i klatka ... bez tego nie ma jazdy nawet po polnych ulicach dla zabawy ... a koszt tego spory ... wiec nie zmiescisz sie w przedziale 300-500 ... nie mowie o zasadach ... tylko o 'komforcie' jazdy ... bez kubelkow i klatki KJS-owy maluch to lipa ... wiem bo kumpel ma takiego ... z 2 biegu zostawia gumy na asfalcie ... istne cudo :mryellow: :mryellow:

Ice
21-07-2005, 10:59
[quote=Ice]
tylko wez pod uwage ze do KJS potrzebne sa kubełki i klatka ...

Klatke można zespawać samemu :twisted:

A tak na serio - miałę ma nmyśli raczej coś na zasadzie autka do KJS'u. Do jazyd na codzien klatka bedzie raczej zbędna, ale kubełek by się przydał. Ale wątpie, żeby koleś tutaj aż tak bardzo popadał w modyfikacje, bo chce delikatnie go stuningować, a nie odrazu robić potwora ciągnącego asfalt z drugiego biegu ;)

No i do KJS'u trza mieć jeszcze kask ;)

Rolex aka JoHnSoN
21-07-2005, 14:39
[quote=Ice]
tylko wez pod uwage ze do KJS potrzebne sa kubełki i klatka ...

Klatke można zespawać samemu :twisted:

A tak na serio - miałę ma nmyśli raczej coś na zasadzie autka do KJS'u. Do jazyd na codzien klatka bedzie raczej zbędna, ale kubełek by się przydał. Ale wątpie, żeby koleś tutaj aż tak bardzo popadał w modyfikacje, bo chce delikatnie go stuningować, a nie odrazu robić potwora ciągnącego asfalt z drugiego biegu ;)

No i do KJS'u trza mieć jeszcze kask ;)

no ale mi tez nie chodziloo od razu o wyscigi ... moj kumpel rozbija sie tym potworem po ulicach ... sciga sie na swiatlach ... a dzieki klatce auto lepiej wchodzi w zakrety ... naprawde roznica wielka ... dlatego jezeli ktos chce poszalec maluchem z duza moca i chce ladnie powchodzic w zakrety (oczywiscie na asfalcie) ... klatka i obnizenie z utwardzeniem koniecznosc :wink: miodzio :mryellow:

Ajronmen
21-07-2005, 19:36
W malcu można łatwo lekko podnieść osiągi przy kosztach zerowych
Wpierw wywal sobie filtr powietrza, tylko zostaw obudowę na miejscu, przy gaźniku nic szperaj chyba, że ci gaśnie albo dusi się przy szybkim dodaniu gazu. Wyczyść świece albo szarpnij się na nowe, tylko pamiętaj, że do małego pasują tylko te z krótkim gwintem. Wymień filtr paliwa na nowy (3zł) i wymień przewody paliwowe jeśli są stare (2 zł metr). Możesz spróbować usunąć uszczelkę pod gaźnikiem (tzw serduszko) ale może się to skończyć wyciekiem (u mnie nie ciekło). Teraz przyda się kolega ze spawarką, otwórz tłumik z tyłu i wytnij albo wypal to co jest w środku, a na końcu przyspawaj nową rurkę o średnicy minimum 10 cm. Tak zrobiony tłumik odprowadza o wiele lepiej spaliny niż wszystkie inne które możesz kupić. Dla efektu możesz opóźnić zapłon żeby ładnie strzelał po zdjęciu nogi z gazu. Po takich zabiegach będzie szedł minimum 120 km/h. Pamiętaj też o wywaleniu wszystkich gratów spod klapy i usunięciu bagażnika na dachu jeśli taki masz. Masa zabija osiągi ...

BKX
21-07-2005, 22:56
A czy dla was, to nie jest "wiejska zabawa w kierowce rajdowego"? Tuningowac malucha? Moze teraz na mnie naskoczycie, ale to mnie smieszy... Bo chlopaki kupia malacza za 500 zl, powymieniaja troche czesci i przykleja pare "wiejskich" nalepek i bardzo kozacza... Jedynego fajnego malacza, to widzialem na jakims zlocie, ale z tego co sie dowiedzialem to byl tuning extrem tylko z przyjemnosci, wygladzone cale nadwozie, brak zdezakow, ladnie "wywiniete" krawedzie nadwozia, tylne lampty zastopione "oczkami" w chromowanej obwodce, chyba po 3 w miejsce jednej lampy, z przodu gladkie klosze i ladna "duza" felga... to mialo wyglad! Tyle ze przerobienie go kosztowalo okolo 20 tys zl! Aha nie pamietam z jakiego samochodu byl silnik, ale wiem ze mial pojemnisc 1,2 l... No i chyba najgorsze w tym wszystkim jest to, jak stajesz na swiatlach samochodem klasy kompakt, ktory do setki ma te 10-12 s, a facet z prawej "obdartym" malaczem wyskakuje jak pocisk do przodu, a tobie tylko szczeka opada...

Rolex aka JoHnSoN
21-07-2005, 23:00
chetnie bym na Ciebie naskoczyl ale na tym forum nie wypada :wink: :wink: :wink:

a co do maluchow to raczej tutaj chodzi o tuning mechaniczny ... i wcale nie trzeba miec zadnych wiejskich naklejek ... tzn. auto ladniej sie prezentuje z naklejkami jezeli ma kubły , klatke , itd ... wyglada jak wziety prosto z KJS ... normalnie chyba zrobie zdjecie maluchowi mojego kolegi i wam tutaj pokaze ... i ocenicie czy taki tuning zewnetrzny i mechaniczny moze byc ... i czy wam sie to spodoba ... bo nie jest robiony na pokaz ani na wieś tuning ... naklejki w takim maluchu tylko podkreslaja jego "sportowe" gabaryty :wink:

BKX
22-07-2005, 08:47
Moze masz racje, tu gdzie mieszkam nie ma takich maluchow, ale sa za to rozlatujace zlomy z naklejkami typu "Viper", Pioneer", "Sony", "WRC" itd az smiac sie chce!

Ajronmen
22-07-2005, 08:59
Przecież piszemy o wzmocnieniu silnika a nie o nalepianiu nalepek !! Swoją drogą był kiedyś maluszek w GT, miał nawet ksenony i jasną skórę. Bardzo mi się podobał

Rolex aka JoHnSoN
22-07-2005, 16:59
Przecież piszemy o wzmocnieniu silnika a nie o nalepianiu nalepek !! Swoją drogą był kiedyś maluszek w GT, miał nawet ksenony i jasną skórę. Bardzo mi się podobał

widzialem go ... taki fioletowy ... ja go widzialem w internecie w fazie konczenia ... narawde wygladal niesamowicie ... tylko po co ladowac tyle kasy w samochod wart 1000 zeta ?? niektorzy laduja do auta sprzet audio warty 5 razy tyle co caly samochod ... to juz jest glupota ... i to nawet w maluchach ... radio za 5000 a auto za 500 PLN ... w maluchu to mozna tylko "ulepszyc" silnik wstawic klatke i szaleć ... tez mialem kiedys malucha ... bylem nawet z niego zadowolony dopuki nie urwalem koła :cool: :cool: ... powiedzialem nigdy wiecej malucha ... ale po tym jak mi kumpel pokazal co jego maluch potrafi zmienilem zdanie ... wystarczy "tjunink" silnika i to auto diametralnie sie zmienia ... tylko jest jedna wada ... po obnizeniu i utwardzeniu zawieszenia autem po dolkach nie da sie jechac ... wiadomo jaki jest stan polskich dróg ... po prostu tragedia ... raz sprawdzalismy ile ten maluch poleci ... pojechalismy na "nowy" most siekerkowski w warszawie no i ... przy 145 km/h auto skakalo z pasa na pas ... mysle ze ze 155 by poszedl bo kumpel mowil ze jeszcze moze go docisnąć ale sie balismy ... przy takiej predkosci nawet na dosc rownym podlozu maluch tanczy jak ta lala :mryellow:

P.S.powyzsze testy robili profesjonalisci ... radzimy nie probować robić tego samemu :mryellow: :razz: :cool: :razz: :mryellow:

techstyle
29-11-2005, 16:53
myśle że można małym kosztem wrzucić do malucha większy silnik , a co do klatki to powinni je montować je fabrycznie , bo przy zderzeniu sami wiecie co sie dzieje

TUTAJ (http://www.tuning.pl/teraz.php?k=4514) link do fajnego maluszka

M.A.C.K.
29-11-2005, 17:43
anegdota:
co ma wspólnego Fiat 126p z Volvo ?
U obydwu strefa zgniotu przy zderzeniu czołowym kończy się na silniku.
Tylko że w Maluchu silnik jest z tyłu :wink:

tak więc jeśli chcesz robić w malczanie jakieś poważniejsze zmiany to pierwsze co to wspawaj klatke i daj kubełki z pasami cztero pkt.

a to fotki jedego z najlepszy malczanów w polsce

AGENT
30-11-2005, 15:46
Wszystko fajnie, tylko żywotność takiego stjuninkowanego silnika jest dużo krótsza.

techstyle
30-11-2005, 16:10
i dlatego bardziej sie opłaca zrobic SWAP silnika mocniejszego z innego fiata , niz przerabiać fabryczny silnik , na którym długo nie pojeździ

stanko
30-11-2005, 16:12
anegdota:
co ma wspólnego Fiat 126p z Volvo ?
U obydwu strefa zgniotu przy zderzeniu czołowym kończy się na silniku.
Tylko że w Maluchu silnik jest z tyłu :wink:

tak więc jeśli chcesz robić w malczanie jakieś poważniejsze zmiany to pierwsze co to wspawaj klatke i daj kubełki z pasami cztero pkt.

a to fotki jedego z najlepszy malczanów w polsce
hehe troche to smiesznie wyglada,nie wiem jakie wizje mial tworca tego auta ale moze sie to nawet podobac.

Michak91
30-11-2005, 16:13
ludzie dlaczego odkopujecie tematy z lipca ?? :???:
jest to dla mnie nie zrozumiałe :wink:

AGENT
30-11-2005, 18:41
A to moim zdaniem ładny tuning Malczana:
http://www.andrzey126.prv.pl/

barni
04-12-2005, 17:24
mi sie bardzo podoba
jeszcze bardzo lubie te autka sam nie wiem dlaczego, po prostu je lubie :P