PDA

Zobacz pełną wersję : Suzuki Swift vs Skoda Fabia

piotrt
25-07-2005, 21:29
WITAM FORUMOWICZÓW

planuje zmiane samochodu na nowszy
chciałem kupic Maybacha Exelero .... ale nie chcą ich produkowac a i zonie sie nie podobał- "że taki nierodzinny" ...
więc po namysle wybór padł na nowosc SUZUKI SWIFT oraz nie nowośc ale zawsze po liftingu SKODA FABIA

SKODE FABIE combi z silnikiem 1,9 SDI (moze 1,4 TDI) w wersji Ambiente
SUZUKI SWIFT 5dr 1,3 GLX

co wybrac skode z oszczedny silnik, wielkosc i technike vw czy suzuki za jakosc wykonczenia wnetrza, wyposazenie, stylistyke, w miare oszczedny benzynowy silnik, no i mniejsza cenę .... itd

prosze o opinie praktyków ..... i teoretyków

Gornet
25-07-2005, 21:38
SWIFT ,SWIFT ,SWIFT i jeszcze raz SWIFT. To auto jest bardzo atrakcyjne i praktyczne. Zresztą poprzedni model SWIFTA jest jak wino. SKODA FABIA to co trzecie auto w Polsce ,dajcie spokój już z tymi Skodami.

Robak
25-07-2005, 22:00
Skoda fabia to samochod totalnie ogołocony z emocji.Gdy wsiadasz do srodka przerazaja tanie i kiepskie plastiki, nudna stylizacja i przygnebiajace kolory.Za to przestrzeni nie brakuje.Karoseria jest całkiem całkiem ale juz jest długo na rynku wiec sie opatrzyła.Za to własciwosci jezdne pozostaja na wysokim poziomie.Samochod zachowuje sie pewnie w kazdych warunkach.Do tego gdy sie wybierze dobry silnik np.1.9tdi 100koni staje sie szybkim i oszczednym partnerem w podrózach.Wersja kombi dodaje do tego tylko doze praktycznosci.Odradzam 1.4 tdi.Silnik jest przymulony a kultura pacy pozostawia wiele do zyczenia.Powod jest prosty ma tylko 3 gary.Jedyna zaleta to oszczednosc na paliwie.Jesli juz to 1.9 sdi ale obsaje przy 1.9 tdi.
Sobie prywatnie wybrał bym Suzuki Swift.Samochod wyronia sie z tłumu.Jezdzi ich jeszcze mało wiec mozna stac sie nieco orginalnym.jest troche drogi ale rekompensuje to bogatym wyposazeniem.W standardzie jest wszystko co potrzeba a nawet wiecej.Kompzycja wnetrza to powiew swiezosci .Jak meczy cie zła wena to wsiadasz do srodka i od razu ci lepiej.Na temat własciwosci jezdnych i silnika nic nie powiem bo nie wiem.Ja bym zaufał suzuki.Poprzednie modele były niedoceniane a miały dobre dynamiczne i trwałe motory.Do tego masz 3 letia gwarancje i dobra renome japonskich aut.
Oczywiscie wybor jest twoj kazdy ma rozne priorytety i wymagania jesli chodzi o samochod
zdejcie srodka suzuki i link z testem
http://moto.money.pl/go/338__Nowa_filozofia_-_Suzuki_Swift_1.3_GS__1__0__5__1493778587.html

Dominik999
25-07-2005, 22:13
Skoda fabia to samochod totalnie ogołocony z emocji.Gdy wsiadasz do srodka przerazaja tanie i kiepskie plastiki, nudna stylizacja i przygnebiajace kolory.
Co do stylizacji zgadzam się całkowicie, ale do tanich plastików nie bardzo. Wielokrotnie miałem kontakt z tym autem i za każdym razem materiały sprawiały dobre wrażenie, może ewentualnie w wersjach z początku produkcji - w tych ostatnich są naprawdę niezłe. Wydaje mi się, że niewiele aut tego segmentu ma lepsze materiały. może ewentualnie Polo, Fiesta tez ma nienajgorsze, ale twarde, nie wiem jak, jest ze Swiftem, nigdy nie miałem z nim styczności. A co do kolorystyki - tak, za wyjątkiem wersji elegance - do połowy bezowa deska i tapicerka wglądają naprawde ładnie :wink:

A z tych dwóch auta raczej wybrałbym Swifta, ze względu na stylistykę, jakość i renomę Suzuki, ale patrząc pod kątem kosztów lepiej wypada Skoda. Wydaje mi się, ze pomimo tego, ze wolę suzuki, to gdybym miał kupowac jedno z nich i tak kupił bym Skodę :wink:

piotrt
25-07-2005, 22:22
jeśli chodzi o plastiki w środku .... w skodzie faktycznie jest kiepsko-plastikowo, równie kiepsko jest w nowym polo, gorzej w getz-u
za to w suzuki standart plastików, kierownicy i tkanin - wysokiej klasy (jak w klasie wyższej C- lub D)
odbyłem jazdy próbne i obejrzałem sobie auta - takie moje spostrzezenia.
jedyny samochód który standartem wykonczenia srodka jest porównywalny to honda jazz (w tej klasie) - ale za to wyposazeniem i ceną przegrywa

obecnie jezdze dizlem (golf II 1,6 TDI - SPRZEDAM TANIO W DOBRYM STANIE) - stąd ciągoty do fabiii z z dieselem - (1,9 SDI [1,9TDI troche za drogi])

aha i jak rozmawiamy konkretnie:
to SWIFT - cena 45000 - silnik 1,3, radio-cd, wspomaganie, abs, 2xpp, klima, kolor metalic, elektyka szyb - wersja GLX + klima - 3 lata gw. http://www.suzuki.com.pl/suzuki-a-swifthb-5dr.html

FABIA - ambiente ICE, ABS, wspomaganie, 2xpp, elektryka,klima, kolor metalic, czujniki parkowania, (cena ok 50000 - combi,silnik 1,9sdi)- 2 lata gw. http://www.skoda.com.pl/salon/fabia/

renówa
26-07-2005, 08:49
Suzuki wkońcu coś fajnego zrobiło :grin:
Wybrałbym Swifta, bo jest ładny, ma nowoczesną styliostyke jest on znacznie ładniejszy od Fabii :damn:
Na temat silników się nie wypowiadam bo poprostu ich nie znam :wink:

brzuchi
26-07-2005, 09:42
Suzuki wkońcu coś fajnego zrobiło :grin:
Wybrałbym Swifta, bo jest ładny, ma nowoczesną styliostyke jest on znacznie ładniejszy od Fabii :damn:
Na temat silników się nie wypowiadam bo poprostu ich nie znam :wink:

Zgadzam sie z Toba

piotrt
26-07-2005, 13:55
ktoś chciałby jeszcze cos dodac???

BABELEC
26-07-2005, 14:44
Ja mogę ale czysto teoretycznie. Fabia jest dla mnie banalna. Wnętrze ma zbyt surowe i ponure. Silniki - solidne woły robocze bez cienia emocji (nie licząc najmocniejszych TDi). Do tego jeździ tego mnóstwo przez co tracisz trochę na oryginalności.
Suzuki spodobało mi się od razu. Ciekawa stylistyka. Bardzo zgrabne autko. Wnętrze również ma ciekawe. I dużo lepsze wyposażenie. Podobno auto trochę muli na 4 i 5 biegu (1.3) ale do spokojnej jazdy w trasie nadaje się bez problemu. Sprinty w mieście są już bardziej zadowalające.
Przy trochę wyższej cenie więcej jednak oferuje Suzuki. A w kwestii awaryjności myślę, że nie będzie różnicy między tymi samochodami. Obydwa są solidnymi maszynami.

Mercedesw123
26-07-2005, 15:32
jesli chodzi o benzyne to wybieram Swifta, jesli o diesle to Fabie. Zaleta Swifta jest wyglad no i ze ejst 3 drzwiowka.

piotrt
26-07-2005, 17:25
mysle o swifcie 5dr 1,3 GLX (92km) (wczesniej chyba jasno okresliłem) - cena w salonie- tej wersji - ok. 45000 z klimą i lakierem metalic....

dla porównania Fabia 1,9 Sdi (64km) kombi w wersji ICE Ambiente - 51500 + lakier+ alarm

ewentualanie Honda Jazz 1,2 sx-cool (78km) - cena ok 47-48000 z klimą

SWIFT, FABIA a moze JAZZ ?

CZY WARTO DOPŁACIC DO DIESELA W SKODZIE?

Mercedesw123
26-07-2005, 17:30
nie kupuj Sdi bo to mul, wogle powiedz gdzie bedziesz jezdzic, ile osob, jakie trays, obciazenie, itd. Teraz coraz wiecej osob wybiera Honde.Swift bardzo mi sie spodobal w srodku...
OT bylem akurat dzis w B-stoku i patrzylem cene miedzy Swiftem i Lina i 90zl roznicy... no i jest Sedan...

piotrt
26-07-2005, 17:39
ale ta liana w b-stoku kosztuje 51000 bo jest to rocznik 2004 (normalnie cos ok 55000)

jazda - miasto- dwie osoby- i czasem wypady 120- 160 km do innego miasta (wyjazdy zw z pracą) co najmniej raz w miesiącu, czasem czesciej
na weekend - za miasto
rocznie 10000-15000 km

Mercedesw123
26-07-2005, 17:57
to chyba najlepszy Swift bo ma najmocniejszy silnik i "najszybszy" wyglad, ja na Twoim miejscu bralbym Liane bo jest calkiem fajny woz, Gwiazdy Tg nim jezdza...

27-07-2005, 10:27
suzuki jest sportowszy :cool: a ta skoda (ijesze wersjia kombi)duzo mniej agresywności ale oszęczdny silnik i duży dośc bagarznik.... trudny wybur :sad: ale po więkrzym przymyśleniu zauwarzam w gazecie solidnośc(starego swifta) więc nowy napewno jest jecze leprzy,a Skoda się opatrzyła :cool: na poliskim rynku,ale co do materiałów w Skodzie to tak mysle napewno kiepskiej jakości(w porównaniu z Swiftem) :damn: ale mikro miejsca(w porównaniu z Skodą) :evil:

skoda 4p.(bagarznik,opatrzone auto,miesca w środku,spalanie)
suzuki 3.p (agresywnośc,materiały,solidośc)

ale to jagbym robił test porównawczy :lol: a tak ogólnie Swift jest leprzy :wink: wole agresywnoś,materiały,solidnośc a nie jakies opatrzenia,spalania itd.
wdług mnie
swift 3,99p.
skoda367p. :mryellow: :wink:

Di Kej
31-07-2005, 13:17
Co do wyglądu to ja bym stawiał na Swifta tak jak wszyscy którzy chcą się wyróżnić. Fabia jest ładna dla tych którzy lubią normalne rodzinne samochody. Swift podobnie jak Micra czy Ypsilon mają swój styl. Jeśli jesteś w grupie tych drugich to wybierz Fabię za duży bagażnik.

MKa
01-08-2005, 02:38
Także wybrałbym Swifta. Argumenty zostały już wymienione... nie będę powtarzał innych...
To na prawde świetne autko :!:

MikI MałS
01-08-2005, 11:03
Ja wybrałbym Swifta jest lepszy i ma ładniejsze wnętrze, a Skoda to nudny samochód dla dziadków.SWIFT!

aston
01-08-2005, 11:46
Skoda 1,9SDI to prawdziwy mół nie tylko przy Swifcie ale prawie przy każdym smachodzie.

Bagażnik skoda ma większy 260 do 213 czyli az taka straszne różnica nie jest, wcale nie ma dużo wiecej mejsca w środku niż Swift moim zdaniem jest to zblizone.
Fabia jest wizualnie wieksza, jest to jednka już dość stara konstrukcja, a silnik też do nowych nie należy, spalanie w 1,9SDI to 4,9 a Swifcie 1,3 to 6,2
czyli różnica w cenie między tymi dwoma samochdoami zwróci Ci się po przejechaniu 69tyskm i bedziesz mógł potem skodę jednak trochę drożej niż swifta sprzedać, jednak osiagi skody są straszne 18,6 s przy 11 Swifta do setki to juz na tyle duża różnica że nie ma co porównywać, chyba, ze lubisz wolną jazde

02-08-2005, 00:25
WITAM FORUMOWICZÓW

planuje zmiane samochodu na nowszy
chciałem kupic Maybacha Exelero ...

nie wieże ci że masz tyle kasy!!!!!!!!! on by kosztował niemwięcej tyle co Veyron!!!!!! 6,5mil ty jesteś pojeb :damn: ale może masz tyle z kąd ja moge wiedzieć :mryellow: :???: :?:

Wielbłąd
02-08-2005, 00:29
Przeciez to był zart !!! dalej chyba napisał !! ja niee moge chłopaku zastanjów sie co piszesz !!!! a tak apropo to sie niee da go kupic bo jest 1 !!! dla Fuldy !!! wiec widze ze niee zabradzo umiesz czytac i rozruznias czyjes intencje... oraz jestes troszku niee doinformowany....

a tak na uboczu to powalasz swoja kultura osobista !!!! na Przemka najechałes na czacie za jego nick !!! i nazwałęs ten nick poje** a to jest jego nazwisko !!

Ktos sobie zazartował ze chce kupic Exelero co oczywiscie dalej wyjasnił i ja ten post przyjełem z usmiecham bo fajnie napusany :wink: a Ty tego człowkiea wyzywasz od pojeb*** to niee jest blokowisko !! to jest miejsce dla normalnych ludzi !! którzy maja swoja kulture osobista !!!!

MKa
02-08-2005, 00:39
Lancer - zastanów się 2, może 3 a jak nie starczy to 5 razy za nim takiego bezsensownego, bzdurnego posta napiszesz :!:
Ni sądzisz, że warto coś czasem przemyśleć kilkakrotnie :?: Hmm... :wink:

fischer777
02-08-2005, 10:14
Już jednemu zwróciłem uwage za bezsennsowne posty. I to nazywam właśnie niski poziom, czyli spamerstwo. Lancer jak masz pisać takie durnoty, to nie pisz wogle. Swoją drogą najlepszym wyborem będzie SWIFT. Jest trochę droższy od FABII, ale masz do wyboru lepsze silniki, przyzwoite osiągi i dobre wyposażenie seryjne. Jest ciekawszy sylistycznie. Jego wada to mniejszy bagażniki niż w FABII. FABIA dopiero w wyższej wersji może nawiązać równą walkę ze SWIFTEM.

spider
02-08-2005, 12:57
ech ja jeździłem Fabią 1.2 HTP z 64 konikami (dopóki jej dwa tygodnie temu nie rozwaliłem) i musze przyznać, że fajnie się nią jeździło, Szybka nie jest, ale mi to wystarczało...

m3csl
04-08-2005, 01:45
Przeciez to był zart !!! dalej chyba napisał !! ja niee moge chłopaku zastanjów sie co piszesz !!!! a tak apropo to sie niee da go kupic bo jest 1 !!! dla Fuldy !!! wiec widze ze niee zabradzo umiesz czytac i rozruznias czyjes intencje... oraz jestes troszku niee doinformowany....

a tak na uboczu to powalasz swoja kultura osobista !!!! na Przemka najechałes na czacie za jego nick !!! i nazwałęs ten nick poje** a to jest jego nazwisko !!

Ktos sobie zazartował ze chce kupic Exelero co oczywiscie dalej wyjasnił i ja ten post przyjełem z usmiecham bo fajnie napusany :wink: a Ty tego człowkiea wyzywasz od pojeb*** to niee jest blokowisko !! to jest miejsce dla normalnych ludzi !! którzy maja swoja kulture osobista !!!!

nie mi chodziło o to że: jego nick jest głupi bo po co nazwisko przy nicku :???: i niemówiłem ze ma poj**** nazwizko i mi tu nigadaj!!!!!! :evil:

piotrt
23-08-2005, 07:09
oki, troche rozmowa schodzi na inne tematy....

a może tak: FABIA 1,9 TDI full wypas (jazda próbna) czy SWIFT 1,3 GLX....?

fabia ABS, 4PP, KLIMA, ALUFELGI, RADIO-CD, 101KM, 1,1rok gw.

SWIFT: ABS, 2PP, KLIMA, RADIO-CD, 92KM, 3lata gw.

w tygodniu zapadnie decyzja (sprzedałem starego golfika :))

Sowison
23-08-2005, 09:56
Suzuki to nowość i może ale nie musi mieć jakieś choroby wieku dziecięcego... ;) Jak masz usposobienie statyczne to bierz Fabie a jak dynamiczne to Swifta... Ja osobiście wybrałbym Swifta... Chyba jedyny minus przy wyborze to że jest benzynowy :roll:

piotrt
09-09-2005, 09:19
dzieki za opinie,/dyskusję
kupiłem JAZZ'a :)

BKX
09-09-2005, 13:08
dzieki za opinie,/dyskusję
kupiłem JAZZ'a :)
A ile przeplaciles w stosunku do tych dwoch wczesniej wymienionych? :D

BABELEC
09-09-2005, 14:02
Niech służy :smile: