PDA

Zobacz pełną wersję : Opel Astra vs VW Golf vs Renault Megane

aston
25-07-2005, 23:34
Astra:
240KM i 320 Nm
6,2 sekundy do setki
Przejazd okrązenia (top gear): 1:33
Golf:
200KM i 280Nm
7,2 (6,9) sekundy do setki
Przejazd okrązenia (top gear): 1:35,5
Megane:
222KM i 300Nm
6,5 sekundy do setki
Przejazd okrązenia (top gear): 1:32,5
Ceny zbliżone ( w angli)

Ciekawy jestem, który z tych samochdów jest najlepszym GTI.

Już na pierwszy rzut oka Golf GTI znacznie odbiega osiagami od pozostałej dwójki.
Meganka radzi sobie z mocniejszą Astrą.

Co do wyglądu:
Golf ma najmniej elemetów sportowych.
Astra ma ciekawą sylwetkę, jest bardzo sportowa.
Meganka ma sporotwe akcenty (na przodzie)

Ja obstawiam między Megane a Astrą, bo jak na GTI Golf za słabo jeździ, oba te samochody mją dużo zalet.
W Polsce za Golfa z DSG i klimą płącimy już ponad 115tys zł
Meganaka to cena jak Golf 115tys zł tylko lepszy wyposażenie
Astra jak narazie w Polsce jest tylko w wersji 200KM i kosztuje 115tys zł

Wielbłąd
26-07-2005, 00:17
Mi sie najbardziej podoba Astra i osiagi ma równiez niezłe oczywiscie ja wybieram .... 2 jest Golf prekursor GTI w tej klasie wrecz klasyk ... hehe a trzecia Meganka niee wiem ale jakos niee mam przekonania do tego autka :/

renówa
26-07-2005, 08:46
Ja tak obstawiam:
1.Megane 9,5/10
2.Astra 9,2/10
3.
4.
5.
6.Golf 6,5/10

AR 156
26-07-2005, 09:00
Wybieram Astrę za styl i osiągi, pózniej Megane i Golfa
1.Astra OPC
2.Megane RS, Golf GTI

BKX
26-07-2005, 09:01
Porownanie troszke niesprawiedliwe, bo to nie jest najmocniejsza wersja Golfa (ktora bedzie R32) ale i tak jest to samochod, ktory u mnie wygrywa. Ta Astra tez tu nie pasuje, bo skoro jest slabsza wersja o podobnej mocy co konkurenci, to chyba taka wypada dac do porownania. Nie wiem dlaczego, ale Astra bardzo mnie sie podobala, tyle ze im dluzej na nia patrze, tym bardziej jest nudna... Ale ja tak zawsze mialem z Oplami, dla mnie ich stylistyczna "uroda" jest bardzo "ulotna". A co do Megane, to nie lubie Renault'a, nie pasuje mi wnetrze tego modelu i ogolnie nie podoba mi sie styl Reanult'a... VW jest na 1 miejscu, ze wzgledu na to, ze to jedna z moich ulubionych marek, sentyment do tej firmy, bo kiedys mialem VW i ten konserwatywny wyglad, na ktory wszyscy najezdzaja, a ja bardzo go chwale. Aha i chyba najwazniejsze, razem z Fordem Focusem maja najlepsze zawieszenia w swojej klasie, a to duzy plus.

Robak
26-07-2005, 09:26
W tym poronaniu stawiam na Astre za urode nadwozia,Golf tez jest bardzo ładny i do tego uniwersalny.Nie za twardy-taki samochod dal kazdego.Jednak troche nudny.Renault ma beznadziejna dupe i za to u mnie ma trzecie miejsce.
P.S najlepsze gti wg mnie to civic type-r.Najszybsze okrazenie w top gear mowi samo za siebie.Do tego najnizsza cena.

aston
26-07-2005, 09:38
Porownanie troszke niesprawiedliwe, bo to nie jest najmocniejsza wersja Golfa (ktora bedzie R32)

oj chyba przesadzasz że niesprawiedliwe bo:
wszystkie mają po 2,0 Turbo
wszystkie mają FWD
wszystkie podobnie kosztują

Więc raczej porównywac Golfa R32 czy R36 który będzie miał znacznie wieskzy silnik i napęd na 4 koła do dopiero byłą by niesprawiedliwością

brzuchi
26-07-2005, 09:40
1. Megana
2. Astra
3. Golf

Ice
26-07-2005, 11:52
Ja tak obstawiam:
1.Megane 9,5/10
2.Astra 9,2/10
3.
4.
5.
6.Golf 6,5/10

Z jakiej racji tak nisko cenisz Golf'a?

Ja wybieram GTI. O ile zwykła wersja Golfa niezbyt mnie kręci, to z GTI jest zdecydowanie inaczej. Świetne osiągi i do tego w opcji wspaniała skrzynia DSG.
2 miejsce dla Meganki, bo swego czasu ta wersja mnie urzekła. 3 miejsce dla Astry... ona po prostu najmniej mi się podoba i najmniej do mnie przemawia.

Dominik999
26-07-2005, 12:09
Co do jednego jestem pewien - NA PEWNO nie wybrałbym Golfa, nie cierpię tego auta. Kompletny brak stylu, charaklteru czy jakichkolwiek indywidualnych cech. Nie biorę go wogóle pod uwagę. :???:

Między Megane a Astrą bardzej bym się zastanawiał. Chyba jednak wybrałbym Megane, bardzo lubię to auto, uważam, ze jest piękne, a zwłaszcza ten kuperek :mryellow: Co do własności jezdnych się nie wypowiadam, bo ich nie znam. Jesli chodzi o silniki, to mysle, że 240 czy 224 konie to dla laika żadna róznica, pewnie mało kto odczuje nzacząca różnicę :wink:
a więc:
1. Reanult
2. Opel (ale tuż, tuż, tez wygląda świetnie)
.
.
.
.
.
.
.
99. VW (i tak niezłe miejsce :mryellow: )

BKX
26-07-2005, 12:51
A co wedlug was oznacza brak stylu u Golfa? Bo ja tego nie rozumiem, drugiego takiego samego samochodu chyba nie znajdziecie? Czy jest jakis podobny? DLa mnie jest to samochod, ktorego nie idzie pomylisc z innym... no chyba ze z Jetta :wink: Wiem, ze on sie nie wszystkim podoba, tylko mnie denerwuje jak ktos pisze, ze nie ma stylu... Stylu to nie maja ta modele, ktore co generacje zmieniaja diametralnie swoj wyglad, a to ze VW tak konsekwentnie trzyma sie podobnego stylu jego modelu, to dla mnie tylko plus. Oczywiscie kwestia gustu, czy sie podoba czy nie. A wcale nie jest gorszym samochodem od swoich konkurentow...

aston
26-07-2005, 13:00
VW postąpił z Golfem tak:
każda następna wersja Golfa jest jakby liftiniem poprzedniego modelu, zero odwagi, zero pomysłu, jedynie wygładzone linie, są jakieś inne zmianystylistyczne?? poprzedni Golf był ładnijszy

Davis
26-07-2005, 13:02
Ja bym obstawail tak, biorac pod uwage glownie wyglad:
1. Astra
2. Golf
3. Megane

Dominik999
26-07-2005, 13:18
Golf jest po prostu strasznie "mdły" i okropnie nudny, bez charakteru. Jak dla mnie jest zbyt klasyczny, niektórzy to lubią, ja akurat nie.

ilovebmw
26-07-2005, 14:00
mam odczucia podobne do Dominika.
BKX chyba napisales cos o zawieszeniach, ze focus i golf maja najlepsze w klasie - tutaj nie sa to seryjne zawieszenia o ile mi wiadomo, utwardzone i dosc porownywalne do siebie, wiec tutaj trudno mowic o najlepszych i najgorszych (takie jest moje zdanie).
ja wybralbym civica type-r bo jest on twardy, nie wybacza bledow, nie ma klimatyzacji itp, to jest to co chcialbym posiadac :mryellow:
jak nie civica to meganke :wink:

Robak
26-07-2005, 14:10
Rozwieje te wasze spory.Golf według mnie ma ponad czasowa linie i wszystkie modele od pierwszego do 5 zawsze beda sie cieszyc wzieciem.Mozna teraz zobaczyc jak ludzie chetnie kupuja golfa 4 i 3 a nawet 2.Dlaczego? bo ma klasyczna ładna sywetke która z biegiem czasu nie wychodzi z mody i zawsze dobrze wyglada.A kto chce kupic poprzednia wersje megane.Odpowiedz brzmi - nikt.Bo wyglada juz staro, nie aktualnie i smiesznie na tle dzisiejszych standardow.Tym bardziej nikt juz nie chce renault 19 bo to total złom.Gdy sie pojawi nastepna generacje megane to ludzie sie zupełnie przestana interesowac obecna.Dam sobie reke uciac ze tak bedzie.Nalezy tez brac pod uwage trwałosc i niezawodnosc obu pojazdów

ilovebmw
26-07-2005, 14:20
Rozwieje te wasze spory.Golf według mnie ma ponad czasowa linie i wszystkie modele od pierwszego do 5 zawsze beda sie cieszyc wzieciem.Mozna teraz zobaczyc jak ludzie chetnie kupuja golfa 4 i 3 a nawet 2.Dlaczego? bo ma klasyczna ładna sywetke która z biegiem czasu nie wychodzi z mody i zawsze dobrze wyglada.A kto chce kupic poprzednia wersje megane.Odpowiedz brzmi - nikt.Bo wyglada juz staro, nie aktualnie i smiesznie na tle dzisiejszych standardow.Tym bardziej nikt juz nie chce renault 19 bo to total złom.Gdy sie pojawi nastepna generacje megane to ludzie sie zupełnie przestana interesowac obecna.Dam sobie reke uciac ze tak bedzie.Nalezy tez brac pod uwage trwałosc i niezawodnosc obu pojazdów
to rozwiales spory....hehe
jak golf 2 zawsze dobrze wyglada to po co wprowadzac 5? powiesz mi ze np 3 wyglada bardziej modnie niz megane 1? megane wyglada smiesznie i staro? renault 19 to zlom? trwalosc i niezawodnosc to chyba opierasz na przeczytanym 10 lat temu tescie. nie chce mi sie tego komentowac, ale wiekszosc jest typowa paplanina fałwejowego maniaka, ktory probuje udowadniac ze Vw wspaniale robi nie zmieniajac stylistyki golfa, do tego kazdy czlowiek marzy o golfie i wybralby golfa 2 zamiast renault 19. takie jest moje zdanie, z gory mowie ze nie chce mi sie klocic bo wiem ze te spory zawsze koncza sie na niczym. pozdrawiam vwmaniakow.

Robak
26-07-2005, 14:30
nie jestem fanem vw nawet go nie lubie tylko patrze obiektywnie na rynek i da sie takie tendecje zaobserwowac.Dla mnie honda rules.A ty opiersz swoje posty na tym co sam wymysliłes zupełnie nie dopuszczajac tego cos sie dzieje na swiecie.

BABELEC
26-07-2005, 14:37
Myślę, że wszystkie 3 auta są calkiem niezłe a różnice niezbyt znaczące.
Ale na coś wypada się zdecydować, więc po krótce:
Golf do mnie nie przemawia - stylistyka jest słaba. Taki odgrzewany kotlet (to już 5 podgrzanie). Akcentów sportowych jak na lekarstwo. Silnik również nie jest szczytem techniki. Skrzynia DSG może być ciekawa.
Meganka - trochę mi się już opatrzyła. Ale pokazuje więcej swojego sportowego charakteru. Ma bardzo dobrą jednostkę napędową.
Astra - Chyba najciekawsza stylistycznie z tej trójki (choć nie urzeka specjalnie). Dobry silnik, sportowy charakter.
I właśnie Astra będzie moim zwycięzcą. Najbliżej jej do charakteru pełnokrwistego GTi. Ogólnie fajne auto. Z Meganą wygrywa u mnie minimalnie.
Czekam jednak na nowego sportowego Focusa :grin:

ilovebmw
26-07-2005, 14:45
A ty opiersz swoje posty na tym co sam wymysliłes zupełnie nie dopuszczajac tego cos sie dzieje na swiecie. dosc ciekawe stwierdzenie, choc niezgodne z prawda. na szczescie nie jestem ograniczony i dopuszczam to co dzieje sie na swiecie. masz racje z tym ze sie da zaobserwowac takie tendencje, ale czy te tendencje odnosza sie do twojej osoby, czy przedstawiles je jako swoje zdanie? bo takie odnioslem wrazenie. patrze na to wszystko obiektywnie, widze ze ceny golfa 3 dochodzily do niebotycznych wartosci samochodow w tym samym wieku, ale o klase wyzszych. ludzie kupowali wiec szlo. czy to jest dobre? nie wydaje mi sie.

Robak
26-07-2005, 15:07
widze ze ceny golfa 3 dochodzily do niebotycznych wartosci samochodow w tym samym wieku, ale o klase wyzszych. ludzie kupowali wiec szlo. czy to jest dobre? nie wydaje mi sie.
Hm dziwne ze decydujesz co jest dla ludzi dobre a co nie.Chyba sami wiedza dobrze co wybrac.Jak wybieraja taki a nie inny model to sie chyba czyms kieruja a jak juz tłumy wybieraja konkretny model to juz o czyms swiadczy.

Dominik999
26-07-2005, 17:05
Rozwieje te wasze spory.
Nie masz czego rozwiewać i tak mnie nie przekonujesz, ja zostaje przy swoim zdaniu :|

Ice
26-07-2005, 21:57
Wygląd wyglądem... ale całą resztą Golf miażdży Astre i Megane.

Dominik999
26-07-2005, 21:59
czyli czym??

aston
26-07-2005, 23:36
Wygląd wyglądem... ale całą resztą Golf miażdży Astre i Megane.

czyli czym??

no jak to czym:
1. na prostej Golf miaźdzy konkurencję, ....... ma największy czas:)
2. na torze tez jest najlepszy ma nawiększy czas
3. ma najlepsze zawieszenie tkaie sportowe (patrz punkt 2)
4. ma super skrzynie DSG szczyt techniki który sprawia, ze jest to bardzo szybki smaochód (patrz punkt 1)
5. oraz innymi rzeczmi które musi mieć prawdziwy sporotowy samochód (duża łądowność)

PS Ice bez urazy:)

Mercedesw123
27-07-2005, 07:31
1. Golf Gti, żeby tylko ze skrzynia DSG
2. Reanault Megane 225
3. Opel Astra Gtc

Ice
27-07-2005, 12:03

Jakiej urazy? Dzięki! ;) Oszczędziłeś mi trochę zbędnego pisania i uświadamiania, że z tych trzech rywali prawdziwym GTI jest Golf. Reszta je tylko naśladuje.

Dominik999
27-07-2005, 12:12

Jakiej urazy? Dzięki! ;) Oszczędziłeś mi trochę zbędnego pisania i uświadamiania, że z tych trzech rywali prawdziwym GTI jest Golf. Reszta je tylko naśladuje.
Ice, odnosze wrażenie, zę nie zrozumiałeś co on napisał :|

ilovebmw
27-07-2005, 13:48
widze ze ceny golfa 3 dochodzily do niebotycznych wartosci samochodow w tym samym wieku, ale o klase wyzszych. ludzie kupowali wiec szlo. czy to jest dobre? nie wydaje mi sie.
Hm dziwne ze decydujesz co jest dla ludzi dobre a co nie.Chyba sami wiedza dobrze co wybrac.Jak wybieraja taki a nie inny model to sie chyba czyms kieruja a jak juz tłumy wybieraja konkretny model to juz o czyms swiadczy.

gdzie decyduje co jest dobre a co nie? ja postawilem pytanie, pozniej odpowiedzialem to co ja mysle i oczekiwalem jakiejs reakcji, ale nie zdecydowalem za ludzi, tylko wyrazilem swoje zdanie. tlumy wybieraja bo inni wybieraja, kierujac sie glownie przekonaniami majacymi ladnych pare lat. tlumy wybraly golfa, ale w niemczech i przez to niby dobrze sie sprzedaje, a jak wiadomo niemcy zawsze kupuja i kupowali swoje...i swiadczy to tylko o tym narodzie.
acha jeszcze jedno sadze ze juz kolejna wersja golfiny bedzie bardziej odwazna jak np nowy passat.

1. na prostej Golf miaźdzy konkurencję, ....... ma największy czas:)
2. na torze tez jest najlepszy ma nawiększy czas

najwiekszy... cala prawda. :mryellow:

Dominik999
27-07-2005, 13:52
Tak, kto oglądał porównanie w TG, ten wie, ze Gof jest z tej trójki najwolniejszy, to miał aston na myśli :wink:

Robak
27-07-2005, 16:03
ludzie kupowali wiec szlo. czy to jest dobre? nie wydaje mi sie.
tu cos mi zaltauje.Nie wydaje ci sie ze to jest dobre ze ludzie kupuja golfy.Hm,kazdy ma swoj rozum i kupuje co chce, co mnie obchodzi jakie auta kupuje jakis tam niemiec.Golf 3 i 4 techonologiczne przewyzszaja megane I i sa trwalsze.To jest moje zdanie.Ludzie kupuja duzo golfów a mało megane, byc moze maja zdanie podobne do mojego.

Dominik999
27-07-2005, 16:11
[Ludzie kupuja duzo golfów a mało megane
W Niemczech, we Francji jest odwrotnie :wink:

Robak
27-07-2005, 17:07
uf dobrze ze ktos to rozumie :neutral:

ilovebmw
28-07-2005, 19:07
nie wydaje mi sie zeby golf 3 przewyzszal technologicznie megane I. wypowiedz opieram glownie na dacie produkcji, gdyz jak niektorzy wiedza sprzedaz 3 rozpoczela sie pod koniec 91 roku, a megane w 95 roku...4 lata roznicy to jednak duzo.

o tym ze golf sprzedaje sie bardzo dobrze tylko w niemczech i to napedza wyniki sprzedazy juz chyba wspominalem.

tlumy wybraly golfa, ale w niemczech o tutaj.

Krzysztof Cieślak
29-07-2005, 09:04
Na prośbę astona dałem ankietę. Może, żeby temat się nie potrzebnie nie wydłużał proszę nie pisać na co się głosuje, a jedynie nowe fakty i argumenty.

MikI MałS
29-07-2005, 18:50
Najbardziej podoba mi się Astra.I dlatego ją wybrałem.Póżniej Golf.Na kożcu Megane, którego, ale normalnego.Ten mi się jakoś mi się nie podoba.Te światła są jakieś nie fajne

MKa
01-08-2005, 02:54
Może nic nowego nie wniose ale powiem krótko i zwięźle. Nie potrafie wybrać "tego najlepszego".
Wszystkie trzy są ŚWIETNE :!:

AML
01-08-2005, 02:58
Albo golf albo opej choć nie jestem przekonany, lubie golfa gti no i w TG ocena mówi za siebie, to auto jest kultowe a wersja gti mówi sama za siebie

MKa
01-08-2005, 03:04
Albo golf albo opej choć nie jestem przekonany, lubie golfa gti no i w TG ocena mówi za siebie, to auto jest kultowe a wersja gti mówi sama za siebie
Tak, Golf kultowy, ładny i ma silnik dobry. Astra też mi się z wyglądu podoba i osiągi świetne. A Renault... już nie tak ładny jak Opel - chodź nie brzydki ale osiągi świetne :!:

brzuchi
01-08-2005, 08:25
czesto mówicie ze samochód mi sie podoba, albo nie podoba z wygladu. przeciez to rzecz gustu, kazdemy może sie podobac coś innego i nie można sie dziwic, badź krytykować. :smile: pozdrawiam

fischer777
01-08-2005, 10:02
Nie bardzo rozumiem, czemu ten temat jest w używanych. Przecież to porównanie nowych samochodów :???:

AML
01-08-2005, 10:09
GTI już tak nowy nie jest, podobnie reszta

aston
01-08-2005, 13:50
też nei rozumiem jak to jest w używanych skoro, po pierwsze Astra 240KM nawet nie ejst jeszcze dostepna w Polsce, Megane jest dostepne stosunkowo niedługo, pozatym używane to raczej chodzi o starsze modele

Ice
01-08-2005, 13:54
Według mnie w Używanych powinny być zamieszczane auta, które nie są już seryjnie produkowane.

BKX
01-08-2005, 13:54
Poczytajcie troche, to zobaczycie w jakim celu powstal ten dzial, niby gdzie maja byc te ankiety???? W nowosciach? Gdyby byly wszystki nowe, tzn. jeszcze nie weszly na rynek... to moze i tak. W prototypach chyba tez nie... Po godzinach... no moze, ale teraz sa i bede w uzywanych...

fischer777
01-08-2005, 14:01
Ja i tak dalej nie rozumiem co robią te autoa w używanych :???: :roll:

aston
01-08-2005, 14:08
w takim razie co w nowościach robią posty:
Suzuki Swift vs Skoda Fabia
Logan
Mercedes ML vs Land Rover Discovery 3
Kia Sportage
Mazda MX-5 vs Toyota MR-2 vs Opel Tigra TT
Golf V vs Astra III
Lexus IS 250 vs BMW 330I??? BMW jest w sprzedaży
TVR Sagaris
Subaru Impreza vs Mitshubishi Lancer
BMW M5 czy Mercedes AMG E 55?
Focus czy Focus
Co wolicie Hondę FR-V, czy Suzuki Swift?
Fiat Stilo czy Renault Megane
BMW M3 vs Audi S4 vs Mercedes C 55 AMG
Lancia Thesis
Citroen C4
Alfa Romeo GT
Mercedes C320 CDI & BMW 330d, 335d
Renault Clio 2 "faza" 2
BMW 335d

oraz wiele wiele innych

fischer777
01-08-2005, 14:11
Racja aston. Trzeba by było przenieś prawie cały dział nowości.

AML
01-08-2005, 14:37
Tak bo właśnie tam przenosiłem auta które niestety nowościami już nie były.
Nowość to może być miesiąć nie dłużej, a GTI jest obecne od pół roku, tak samo jak reszta aut, pozatym ten dział ma złą nazwę i źle się kojaży, prawdziwa nazwa to "Produkowane".

m3csl
07-08-2005, 23:21
w skali 1 do 10 to:
Astra 9,7/10
golf 9,0/10
megane 8,6/10 w klasie GTI :wink:

dlatego że astra na żywno robi najleprze wrazenie ,osiagi ma najleprze i wygląd i nadwozie typu COUPE :wink:

Golf GTI to legęda i najleprza marka(w grópie VW jest:Bugatti,Bentley,Audi,Skoda,Seat, i chyba Porsche) wygląd jest piękny i wydech i wogule tani i super

a Reno jest mocne w KM ale drogie na torze będzie super i nawed Roberd Kubica go chwali :grin: agresywność świateł,wydech jest chyba najleprzy z trójki i to wszystko PS. widziałem Astre OPC i przyznam ze te auto wygląda jak concept i troszke mi cos tak przpomniał ten przód Porschaka :grin: :grin:

Seth
07-08-2005, 23:28
to teraz weź słownik i napisz to tak, żeby normalny człowiek to zrozumiał, bez błędów znaczy się

fischer777
07-08-2005, 23:32
Kompletny chaos w wypowiedzi. Osobiście wole Golfa GTI.

Ice
08-08-2005, 14:38
dlatego że astra na żywno robi najleprze wrazenie ,osiagi ma najleprze i wygląd i nadwozie typu COUPE :wink:

Golf GTI to legęda i najleprza marka(w grópie VW jest:Bugatti,Bentley,Audi,Skoda,Seat, i chyba Porsche) wygląd jest piękny i wydech i wogule tani i super

a Reno jest mocne w KM ale drogie na torze będzie super i nawed Roberd Kubica go chwali :grin: agresywność świateł,wydech jest chyba najleprzy z trójki i to wszystko PS. widziałem Astre OPC i przyznam ze te auto wygląda jak concept i troszke mi cos tak przpomniał ten przód Porschaka :grin: :grin:

Pieprzenie trzy po trzy. Idź najpierw lepiej weź poczytaj słownik, i poczuc się tych, jak widać, trudnych słów i dopiero potem głoś herezje.

m3csl
08-08-2005, 14:52

Pieprzenie trzy po trzy. Idź najpierw lepiej weź poczytaj słownik, i poczuc się tych, jak widać, trudnych słów i dopiero potem głoś herezje.

patrz na swoja ortografie :!: a nieceniaj mnie :evil:

Seth
08-08-2005, 17:04
ja u Ice'a nie widzę większych błędów, poza paroma literówkami raz na kilkanaście postów.. natomiast Twoich wypowiedzi nie można czytać, tyl w nich błędów... weź sobie do serca tą radę i poczytaj słownik, albo chociaż do worda wrzuć wypowiedź, zanim wrzucisz ją na forum

aston
08-08-2005, 17:47
w skali 1 do 10 to:

Nie wiem co za znaczenie ma to, że do VW należą wymienione firmy.
W końcu o VW mówi się potocznie SZMELCWAGEN (osobiście tak nei móię, ale tak wyczytałem w jakiejś gaziecie motoryzacyjnej, u mnie mówi się szajswagen)

Liczy sie to co reprezentuje sobą smaochód.

NP:
Astra jest najszybsza na prostej.
Megane najlepiej jeździ.
Golf jest najlpiej wykończony.

Wygląd, to kwestia indywidualna.

Co do prestiżu marki to co by nie mówić, to są to marki tej samej klasy, w końcu nie mamy tu porównania typu BMW vs Ford

phaeton230
30-04-2006, 14:51
Astra:stylistyka nowoczesny design. golf jak golf bez komentarz kazdy wie jaki jest GOLf a megane dawniej mi sie nie podobało ale teraz też jest spoko ale moja ponktacja wyglada ak

1 ASTR OPC
2. MEGANE
3 GOLF :twisted:

qoompel
30-04-2006, 15:37
Astra:stylistyka nowoczesny design. golf jak golf bez komentarz kazdy wie jaki jest GOLf a megane dawniej mi sie nie podobało ale teraz też jest spoko ale moja ponktacja wyglada ak

1 ASTR OPC
2. MEGANE
3 GOLF :twisted:

Widzę, że dużo userów bardzo negatywnie wypowiada się o Golfie.
Pragnę tylko zauważyć, że to właśnie Golf zapoczątkował "klasę" GTI w kompaktach. Oczywiście wybrałbym z tego porównania VW, ponieważ jego historia to gratka dla fanów marki.
Poza tym, jeżeli się nie mylę, Hammond w TG powiedział, że jest to auo dla niego. Nie było by w tym nic szczególnego, gdyby nie to przecież, że w TG testują dużo droższe i lepsze auta.

phaeton230
30-04-2006, 16:58
qoompel Racja te z to ogladalem i mam ten filmik na kompie ale ja patrzyłem na stylistyke a golf GTI to spoko autko ale je4st nudne jedno co mi sie w nim podoba to skrzynia DSG iii odglos slinika jak on to zrobili ze taki motorek tak fajnie warczy to tyle a ASTre wybrałem dlatego xze ma swietny design w przeciwniństwie do GOLFA pozdrawima pappa :)

Kurczak
30-04-2006, 17:05
Z tych trzech ja zdecydowanie wybieram Golfa ponieważ jest największym klasykiem w tym segmencie :grin:

poorwich
30-04-2006, 17:35
Ja z tych trzech sportowych kompaktów wybrałbym Golfa GTI - klasyka gatunku. Może nie wygląda tak dynamicznie jak Astra GTC, ale jest bardziej komfortowe od Meganki. Golf także nie rzuca się tak w oczy jak Opel Astra GTC oraz Renault Megane RS. Poza tym Golf ma jeszcze 2 asy w rękawie:
- znakomitą skrzynię DSG,
- to "coś" :grin: