PDA

Zobacz pełną wersję : Diesel do 13 tys. zł

Mercedesw123
27-07-2005, 18:40
Moj tato ma jush dosc Corsy i chce wymienic ja na jakis inny pojazd. Niechce wiecej auta na gaz, benzyna droga wiec pozostaje Diesel.
Golf 3 TDI (5 drzwi, rocznik 95-96)
albo Fiatem Brava Jtd (z pocztku produkcji)
albo Mercedesem 190 D(rocznik 90-92- szeroka listwa)
co wybrac, co radzicie, ktore auto warto. W gre wchodzi sprowadzenie lub kupno w komisie. Cena do okolo 13,5tys zlotych...

Doktorek
27-07-2005, 18:42
No, oczywiście Brava :mryellow:
Jeśli chodzi o te roczniki to wybrałbym 190 choć brava ma wspaniały dieselek :smile: Najlepsza jest Brava 1800ccm 120KM, 0-100 km/h : 8,9s (mam brava z tym silnikiem i jest świetna)

Wck
27-07-2005, 20:23
Golfa III nie polecam jeśli przeszkadza Ci rdzewienie karoserii. Fiat Brava - nie miałem przyjemności, ale jakoś nie ufam żadnemu samochodowi tej marki :? MB - duży komfort jazdy, ale i spalanie trochę większe, ogólnie diesle z tego modelu są niemal nie do zajeżdżenia, wytrzymują przebiegi nawet powyżej 1 mln km. Spoza listy polecam Audi 80 B4 1,9 TDI o którym pisałem już w tym wątku:

http://www.autogaleria.pl/forum/viewtopic.php?t=2127

skibae124
27-07-2005, 23:47
Moj tato ma jush dosc Corsy i chce wymienic ja na jakis inny pojazd. Niechce wiecej auta na gaz, benzyna droga wiec pozostaje Diesel.
Golf 3 TDI (5 drzwi, rocznik 95-96)
albo Fiatem Brava Jtd (z pocztku produkcji)
albo Mercedesem 190 D(rocznik 90-92- szeroka listwa)
co wybrac, co radzicie, ktore auto warto. W gre wchodzi sprowadzenie lub kupno w komisie. Cena do okolo 13,5tys zlotych...
Polecam MB190 (miałem kiedys) są ekonomiczne, mają komfortowe zawieszenie i silniczek 2 litrowy ma wystarczającą moc. Odradzam roczniki przed face liftem. Szerokie listwy ładnie sie prezentują, ale złodzieje bardzo je lubią (mi raz zwineli, w nocy słyszałem dźwięk łamanych zacisków:() Przy MB nie ma co patrzec na przebieg. 350tys, 400, to dla MB nie jest duzy przebieg. Radze sprawdzic czy nie ma śladów korozji za uszczelkami drzwi i od wewnetrznej strony przednich błotników. Polecam NIE MA JAZDY BEZ GWIAZDY

Mercedesw123
28-07-2005, 07:30
o prawie kazdy wybiera 190 myslalem ze bedzie mowic ze to stary rzęch a tu zaskoczenie.Jesli Merc jest zadbany to warto kupować, tylko że wszystkie gdzies sie rozjeżdzaja. Szukalem na Allegro nie ma za duzo chociaz wieksza czesc ma przynajmniej przywoity stan. Na Traderze bylo 4 Merce(rocznik 1989-1993, do 13tys)...

skibae124
28-07-2005, 09:37
o prawie kazdy wybiera 190 myslalem ze bedzie mowic ze to stary rzęch a tu zaskoczenie.Jesli Merc jest zadbany to warto kupować, tylko że wszystkie gdzies sie rozjeżdzaja. Szukalem na Allegro nie ma za duzo chociaz wieksza czesc ma przynajmniej przywoity stan. Na Traderze bylo 4 Merce(rocznik 1989-1993, do 13tys)...
No albo z Niemiec sprowadzić

AR 156
28-07-2005, 09:55
A moze Alfę 146 :?:
link (http://www.mobile.de/SIDTL.c2kTsbftM3CUVRfr6sA-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ11225443 63A1LsearchPublicD1100CCarX-t-vctpLtt~BmPA1A1B20B10%81W-t-vCaMkMoPRSeSmVb_X_Y_x_yetsO~BSRA6D1100C900C146H400 00000CPKWC146HinPublicA0A0A0A0A2A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&top=5&id=11111111174792968&)

Zmieniajcie długie linki na postać:

tekst do kliknięcia (długi link)

Doktorek
28-07-2005, 10:23
Bardzo lubię te alfiaki. Są w baaardzo przystępnych cenach tylko, że benzyniaki są boxerami i to chyba jedyna rzecz jaka mnie i mojego ojca odpycha 7 lat od kupna tego wozu. Kiedy się popsuje to nawet nie chcę mówić jakie problemy by z tego wynikały (koszt naprawy i znalezienie taniego servisu bo "pan Staszek" tego przecież tego nie zrobi). Ale diesel... To powinno być dobre bo przecież chyba nie jest boxer :?: Jeśli nie jest to tak jak AR_156 polecam tą alfę :wink:

Mercedesw123
29-07-2005, 07:43
wczoraj czytalem o Passacie(przejsciowsce) i pisze ze jak sie zalozy gaz do sie zejdzie ponizej poziomu Diesla(koszt przejechania 100km)

nigdy jakos nie patrzylem Alf, co okazuje sie błedem. Młody rocznik, diesel, mała cena... tylko ciekawe jak z awaryjnoscia tak jak z Brava...

a i tylko sie nie smiejcie dla moich rodzicow to chyba bedzie dozywotni samochod...(tak oni sadza)

fischer777
29-07-2005, 09:05
Według mnie nalepszą propozycją jest MB. Jest w przyzwoitej cenie, wyróżnia się spośród innych wymienianych wczaśniej aut komfortem i osiągami. Jest w miare ekonomiczny. Dużo jest dostępnych części zamiennych, przez co MB nie jest już tak drogi w eksploatacj. Nie polecam Ci sprowadzania z Niemiec, gdyż w większości wypadkach samochody są zajeżdżone i częstą będą Ci się psuły.

dejna
29-07-2005, 09:22
poszukaj na mobile.de

tam znajdziesz fajne auto

skibae124
29-07-2005, 09:33
Według mnie nalepszą propozycją jest MB. Jest w przyzwoitej cenie, wyróżnia się spośród innych wymienianych wczaśniej aut komfortem i osiągami. Jest w miare ekonomiczny. Dużo jest dostępnych części zamiennych, przez co MB nie jest już tak drogi w eksploatacj. Nie polecam Ci sprowadzania z Niemiec, gdyż w większości wypadkach samochody są zajeżdżone i częstą będą Ci się psuły.
Ale większość MB które znajdują się w Polsce ją sprowadzane z Niemiec i były użytkowane przez niemców i polaków. Uważaj na samochody oklejane. Są to byłe taksówki z przekręconymi zegarami i wymienioną tapicerką na cywilną.A co do tego ze taksówki są zajechane to jeszt ruznie. Ja mam zaprzyjazniony jakby komis z taksówkami. Moj starszy z tamtąd zprowadzał auta do Polski. Mój starszy ma tak jak ja MB 124 tylko po taksówce i jest w idealnym stanie. Tylko ze moj starszy bardzo dba o auta. Wieczorami przesiaduje w garażu i "podziwia swoją gwiazde". Wersje taksówkowe mają wzmacniane zawieszenie i kanaby między innymi. Ale co może sie psuć w mb?? Zawieszenie powymieniać wachacze, tulejki i to wszystko. Jak w Niemczech znajdziesz MB z przebiegiem 370tys to mozna śmialo brać. Pochodzi ładnych pare lat. W Mercedesa trzeba wsadzic całą swoją duszę, na 100% się odwzajemni małym spalaniem 8-7-9 litrów i mniejszymm. i żadkimi awariami

fischer777
29-07-2005, 09:43
No z Mercedesami jest rzeczywiście różnie. Nie może być sprowadzany z Niemiec. Zwykle w takich samochodach uszkodzony jest układ wtryskowy. Korozji nie ma co się Mercedesach wogle obawiać. Jeżeli chcesz kupić pewniejsze auto, może mniej komfortowe, ale ekonomiczniejsze, tańsze w eksploatacji i w miare żwawe to możesz wybrać Bravę JTD. Silnik JTD ma dużą przewagę konstrukcyjną od starego typu TDI. Golfa nie polecam pod większości względów, więc odpada z rywalizacji. Podsumuję. Jeżeli zależy Ci na komforcie, małej awaryjności i osiągami wybierz MB. Jeżeli wolisz pewny zakup, ekonmiczność, elastyczniejszy silnik (ale nie znaczy że mocniejszy) i tańszą eksploatację wybierz Bravę. Wybór należy do Ciebie, ale nie kupuj samochodu z importu. Jest wiele aspektów, które przemawiają za tym, aby nie kupować właśnie tych samochodów.

ilovebmw
29-07-2005, 10:53
a moze jakas primera? bardzo duzo jest prozycji w tym zakresie cenowym.

Wck
29-07-2005, 20:52
Korozji nie ma co się Mercedesach wogle obawiać.

Niestety, ale się mylisz, bo MB nie mają ocynkowanych blach i nadwozie potrafi się sypać :(

Wybór należy do Ciebie, ale nie kupuj samochodu z importu. Jest wiele aspektów, które przemawiają za tym, aby nie kupować właśnie tych samochodów.

Szczerze mówiąc to ciężko teraz znaleźć w Polsce samochód, który nie jest z importu ;) Jak ktoś w miarę dobrze potrafi ocenić stan samochodu, to jak najbardziej opłaca się jeszcze ściągać z zachodu.

Jeśli się już uparłeś na MB, to lepszą alternatywą będzie MB 250D, fakt że spalanie ~8 litrów ropy, ale duża róznica w dynamice silnika w porównaniu do 190. Jeśli nie uparłeś się tak strasznie, to wciąż polecam Audi B4 ;)

skibae124
29-07-2005, 20:58
Korozji nie ma co się Mercedesach wogle obawiać.

Niestety, ale się mylisz, bo MB nie mają ocynkowanych blach i nadwozie potrafi się sypać :(

Wybór należy do Ciebie, ale nie kupuj samochodu z importu. Jest wiele aspektów, które przemawiają za tym, aby nie kupować właśnie tych samochodów.

Szczerze mówiąc to ciężko teraz znaleźć w Polsce samochód, który nie jest z importu ;) Jak ktoś w miarę dobrze potrafi ocenić stan samochodu, to jak najbardziej opłaca się jeszcze ściągać z zachodu.

Jeśli się już uparłeś na MB, to lepszą alternatywą będzie MB 250D, fakt że spalanie ~8 litrów ropy, ale duża róznica w dynamice silnika w porównaniu do 190. Jeśli nie uparłeś się tak strasznie, to wciąż polecam Audi B4 ;)
ale 190 jest dosyć lekka i wg mnie 200D wystarczajaco rozpędza to autko

Seth
29-07-2005, 21:01
chyba faktycznie w tym przedziale cenowym to w124 ja k Ci sięuda dostać to bedzie najlepsze, duże wygodne i trwałe... japonskie diesle w tej cenie to padaki ze słabą mocą.. fordowskie diesle z tego okresu to muły (2.3D) albo nietrwałe 1.8D/TD (wytrzymują tylko 200 - 300 tys. i wymagają tałej opieki) jeszcze może ocś z VW... skłaniałbym się ku passatowi

Mercedesw123
30-07-2005, 08:28
jesli ktos czyta APG(auto po gwarancji) to tam pisze ze benzynowka Passat w ktorym sie zalozy gaz mona zejsc na porownywalny a nawet nizszy koszt(przejechania 100km). Dla mnie nie potrzeba jakis tam strasznie osiagow(najczesciej jezdza 2 osoby- dorosly i dziecko),. Rodzice chca auto wieksze od Corsy ale mniejsze niz np. BMW serii5...

skibae124
30-07-2005, 12:40
chyba faktycznie w tym przedziale cenowym to w124 ja k Ci sięuda dostać to bedzie najlepsze, duże wygodne i trwałe... japonskie diesle w tej cenie to padaki ze słabą mocą.. fordowskie diesle z tego okresu to muły (2.3D) albo nietrwałe 1.8D/TD (wytrzymują tylko 200 - 300 tys. i wymagają tałej opieki) jeszcze może ocś z VW... skłaniałbym się ku passatowi
Nie znajdziesz MM 124 za taka cene

Seth
30-07-2005, 19:19
jak Ci sięuda dostać to bedzie najlepsze,

przecież nie napisałem, że dostanie, tylko, jak mu się uda dostać
poza tym:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=58934895
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=58863824
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=58951572

skibae124
30-07-2005, 19:28
jak Ci sięuda dostać to bedzie najlepsze,

przecież nie napisałem, że dostanie, tylko, jak mu się uda dostać
poza tym:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=58934895
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=58863824
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=58951572
Nie polecam kupna MB za takie pieniądze tak niska cena to budzi niepewność. Woz może być zajechany z przekręconymi zegarami. Lub po taksówce z oklejoną karoserią na inny kolor i ze zmienioną tapicerką na cywilną wersje.

Seth
30-07-2005, 19:35
jak przy każdym samochodzie... zawsze mozesz cos takiego trafic.. ale zajrzyj na allegro, to są 3 z kilkudziesięciu ofert w ttej cenie

skibae124
30-07-2005, 19:50
Wolałbym sam zprowadzić z Niemiec niz brac taka okazje. w Niemczech sobie jeszcze wybiore zpośrud kilku takich samych modeli

Seth
30-07-2005, 19:54
obawiam się że już nie... znajomy ściąga z niemiec samochody, i wsyzstko jest już w PL albo na litwie.. w niemczech trzeba wiedziec gdzie jechać, jak sięnei ma zapryzjaźnionych miejsc, to można więcej wydac na szukanie, niż oszczedność w porównaniu z kupiony ściągnietym w PL

skibae124
30-07-2005, 20:07
obawiam się że już nie... znajomy ściąga z niemiec samochody, i wsyzstko jest już w PL albo na litwie.. w niemczech trzeba wiedziec gdzie jechać, jak sięnei ma zapryzjaźnionych miejsc, to można więcej wydac na szukanie, niż oszczedność w porównaniu z kupiony ściągnietym w PL
Ja wiem gdzie szukac

Seth
30-07-2005, 20:15
no to jak wiesz, to co innego.... to mozę ściągnij koledze samochód :D

skibae124
30-07-2005, 20:21
no to jak wiesz, to co innego.... to mozę ściągnij koledze samochód :D
Moj starszy to zawsze załatwia wiem ze kupuje w Hanowerze (Nie wiem kak to sie pisze)

Mercedesw123
16-08-2005, 16:27
a jakies Renault Diesel? np. Megane z poczatku produkcji?