PDA

Zobacz pełną wersję : Volkswagen W12

Robak
04-08-2005, 10:29
Volkswagen W12
Ciekawe czy jeszcze ktos pamieta o tym aucie.Został przedstawiony jako prototyp 2001 na salonie w Tokyo.Stylizacja samochodu zajeła sie firma Italdesign.Jest to typowy supersportowiec z centralnie umieszczonym silnikiem w12 i napedem na tylna os.Specjalnie przygotowany model tego samochodu w swoim czasie pobił kilka rekordow.Jeden z nich to jazda 24-godzinna po torze ze srenia predkoscia 340 km/h.Osobiscie uwazam ze sa ładniejsze bolidy ale ten tez ma cos w sobie a najbardziej przypadła mi do gustu surowa i ostra stylizacja nadowzia.
Co myslicie o tym aucie?Lepiej aby pozostał jako prototyp czy vw mogł go wprowadzic do produkcji?Czy był by w stanie sukcesywnie konkurowac z innymi z jego pokroju?
Dane techniczne:
silnik umieszczony centralnie W12
Pojemnosc: 5998 ccm
moc maks.:600km przy 7000 obr/min
moment maks.:620nm przy 5800 obr/min
skrzynia biegów 6 stopniowa sekwecyjna,naped na tylna os
masa:1200
opony przod:255/35 zr 19
tył: 275/40 zr 19

przyspieszenie 0-100:3,5 s
predkosc maks.:350km/h

Emenems
04-08-2005, 10:41
VW miał uruchomić krótką serię, ale widze że skończyło sie tylko na obietnicach. Szkoda bo auto robi wrażenie jak żaden VW

BKX
04-08-2005, 11:27
Projekt super, moze bysmy sie doczekali jego produkcji, ale zmiany w zarzadzie po odejsciu Ferdynanda Piech'a zaowocowaly inna polityka firmy... Tak to juz jest :neutral:

Wielbłąd
04-08-2005, 12:25
Ostatnio jak sobie przegladałem gazetki to trafiłem na niego... piekny model jak dal mnie zdecydowanie najlepszy z VW... szkoda ze niee wszedł do produkcji... ale moze chodziło aby sobie wkoncu niee robic konkurencj ?? dla Bugatti Verona ?? niee wiem jak to jest ale model jest dla mnie piekny i szkoda ze niee wszedł nawet do limitowanej produkcji... VW wprowadza do produkcji klony itd... ale jak jush stworzy cał łednegi i bardzo dobrego to musi sie skonczyc na obietnicach... niee romumiem polityki VW

MikI MałS
04-08-2005, 13:37
Auto prezentuje sie bardzo ładnie.Szkoda, że skończy się tylko na obietnicach, bo to bardzo ładne auto. :wink:, a i osiągi są świetne 350 na godzine, 3,5 do setki.Nieżle wciska w fotel

brzuchi
04-08-2005, 14:05
Samochód świetny:
- świetna, sportowa, ostra stylistyka
- super wygląd
- świetny silnik
- świetne osiągi

szkoda że nie ma go w seryjnej produkcji :(

Davis
04-08-2005, 14:16
Taaak... Naprawde swietne auto, bardzo dobre osiagi, przy czym mi bardzo sie podoba... Naprawde szkoda ze na prototypie sie skonczylo, te auto mogloby byc konkurencja dla naprawde niezlych samochodow

kocie_ruchy
04-08-2005, 15:28
auto niezwykle, rzeczywiscie mialo wejsc do produkcji, ale akurat w tym momencie zmienil sie szef vw i nowy prezes zadecydowal ze auto nie pasuje do nowego image'u firmy i projekt zarzucono. rok pozniej nadwozie wykorzystano do startu w rajdzie dakaru

Ryzykant
04-08-2005, 16:02
Samochód odróznia się od innych bolidów swoją stylistyką.
Jest piękny i drapieżny.Gdyby wszedł do produkcji to firmy super bolidów takie jak Bugatti,Porsche ,Ferrari,Lamborghini i..... mieli by poważny orzech do zgryzienia.VW W12 jest bezkonkurencyjny i unikalny !!!
Możliwe że za pare lat firma VW powróci do produkowania w krótkiej serji superbolidów.
Jeżeli miał bym możliwość kupna superbolidu to mój wybór to Renault Espace F1.Ma lepsze osiągi ,silnik od formuły 1, 4 miejsca siedzące(kubełkowe fotele).Od 0-100 km/h 2,9s .Ale ma mniejszą prędkość maksymalną tylko 312 km/h.Ale to nic .Jak by się czuł kierowca Ferrari czy Lamborghini wyprzedzony na autostradzie przez VANA :twisted:

MKa
04-08-2005, 16:08
Tył jak mieszanka Ferrari i Lambo ale ładnie wyszło. Przód też świetny. No i te osiągi... :cool:

TuningPan
04-08-2005, 16:17
kurde normalnie jestem pod wrazeniem...samochodzik jest super osiagi ma wyrabene bravo dla VW :wink:

Ice
04-08-2005, 17:10
I VW po raz kolejny pokazało, że potrafi zrobić super auto... i nie wrzucić go do produkcji.

MisQLL
05-08-2005, 12:01
hmm a ja patrze na niego i widze.... Lambo.. to dlatego nie wszedl do produkcji, yblaby to konkurencja dla Lambo a przeciez to ten sam koncern :|

BABELEC
05-08-2005, 13:54
Los, jaki spotkał tego "fałveja" jest podobny do tego, jaki spotkał Avusa. I o ile, w przypadku Audi, można by jeszcze żałować, tak tu VW zrobił to, co słuszne. Odstawił go do garażu. Do technicznej strony nie można się przyczepić. Solidna jednostak zapewnia znakomite osiągi, co potwierdziły testy. Wygląd ujdzie w tłumie. Ale powiedzcie mi, kto by kupił supersportowca ze znaczkiem VW? :roll: Wniosek - nie można mieć wszystkiego, o czym VW przekonał sie m.in. dzięki Phaetonowi.

Emenems
05-08-2005, 14:56
Masz racje, a pozatym VW to samochody dla ludu, a W12 napewno nim nie jest :roll:

BKX
05-08-2005, 15:08
Masz racje, a pozatym VW to samochody dla ludu, a W12 napewno nim nie jest :roll:

Teraz juz moze nie do konca samochody dla ludu, to tylko w nazwie zostlo... Wystarczy spojrzec na ceny VW :wink:

MisQLL
06-08-2005, 17:32
supersportowy bolid dla ludu .... :shock:

Sowison
08-08-2005, 18:27
supersportowy bolid dla ludu .... :shock:

No właśnie :lol:
Ale co jak co ten bolid był bardzo udany :mryellow: Zamiast bawić się z Veyronem VW mógłby wypuścić W12 pod jakąs lepszą nazwą tylko :cool:

fischer777
08-08-2005, 18:29
Już właściwie była gotowa nawet nazwa - Nardo, od toru, gdzie pobił rekord (oczywiście już nieaktualny). Nie było sennsu go produkować, bo VW ma w swoim zasobie sporo marek, które się tym zajmują np. Bugatti, Lamborghini. A tak na marginesie to bardzo ładne auto :wink:

MisQLL
11-08-2005, 13:48
no wlasnie juz o tym mowilem, gdyby sie przyjzec.. to ten samochod bardzo przypomina lambo;)

Kobi
11-08-2005, 13:57
Mimo swoich 4 lat wygląda nadal elegancko i sportowo i świetnie ;) . Troche szkoda , że nie wszedł do produkcji seryjnej choć gdybym miał pieniądze raczej nie kupiłbym bolidu od VW :???: Pewnie kosztował by horendalne pieniądze . Mi też jakos nie pasuje nazwa superbolidu i marka VW ;)