PDA

Zobacz pełną wersję : Renault Espace F1

Wielbłąd
04-08-2005, 17:04
chciałbym wiedziec co sadzicie na temat tego samochodu ?? mi sie bardzo podoba Van z silnikiem od F1 super brzmiacy dla mnie bomba... bardzo szeroki osiagi super... pierwszy tak silny Van na rynku w sródku 4 kubełkowe fotele... bardzo chciałbym go kiedys zobaczyc na ulicy... prosze o wasze opinie na temat samochodu. Jak ktos ma jeszcze jakies zdjecia to tez poprosze.

dane tech.

silnik z F1 V10, 3.5 litra, 800 km, waga 1300 kg,

osiagi: do 100 km/h 2.9 s
v-max: rózne zródła róznie podaja ja wyczytałem 310 km/h

P.S szukałem tematu w wyszukiwarce i znalazłem tylko temat dydziego z linkiem do filmu i były chyba 2 wypowiedzi dlatego postanowiłem go przywrócic...

Robak
04-08-2005, 17:14
Dla mnie to szok.800 koni w vanie.Wszystko super ale...
Wg mnie to jest typowy samochod "czemu nie".Wscigowy van jak dla mnie to zbyt szalona koncepcja.Nie przepadam za tego typu nadwoziem.Nie wywołuje we mnie zadnych emocji.Jesli bym miał miec do dyspozycji 800 koni i 4 kubły to wolałbym zeby wsadzili to wszystko do audi a6 lub czegos w tym stylu.
Wiem ze ford kiedys wymyslił cos podobnego z Transitem
A w którym miejscu silnik siedzi? :smile:

Ajronmen
04-08-2005, 17:27
Silnik siedzi centralnie i pochodzi rodem z F1. Ten samochód to istne piekło na kołach, chciałbym widzieć minę ludzi widzących go we wstecznym lusterku :D Ekspres na kołach, szkoda że w serii nie zrobili czegoś podobnego co by miało chociaż 6s do setki i równie oryginalny wygląd

Robak
04-08-2005, 17:40
Silnik siedzi centralnie i pochodzi rodem z F1
Wiec domniemuje ze pasarzerowie dwoch tylnych foteli siedza na owym silniku.Ale jazda miec po tyłkiem v10 z f1.

Seth
04-08-2005, 18:21
czemu demo-car jest w tym dziale? o iel wiem na ulice nie wyjechał żaden egzemplarz tego samochodu...

poza tym jest brzydki, już ciekawsza jest wariacja bodajże rinspeeda na temat właśnie Espace'a chodzi mi o ta wersję 4 miejscową, bez szyb, która raz wyjechała jako pace car na któryś wyścig F1 ;)

MikI MałS
04-08-2005, 19:10
To bardzo interesujące.Do vana wsadzić 800 koni.2,9 do setki.Jak oni to zrobili.Mega CZAD!!

brzuchi
04-08-2005, 21:13
Robi wrażenie taki silnik i takie osiągi, ale jaki tragiczny wygląd.

Ice
04-08-2005, 21:30
Kompletnie to auto nie pasuje do tego działu. Lepiej chyba, żeby to leżało w tuningu.

A auto samo w sobie - nie powiem, kawał fury z takimi osiągami robi wrażenie. Ale co to za sztuka? W tej chwili z wszystkiego można zrobić tak szybką torówkę...a to zawsze torówka, która w codziennej jeździe się kompletnie nie sprawdza. Jestem zwolennikiem czegoś chociaż odrobinę bardziej praktycznego.

Wielbłąd
04-08-2005, 22:05
Ja jusze sie wytumaczyc ze dałem ten samochód do "obecna na rynku" a niee tutaj ktos go przeniusł :roll: :roll: :roll: myslałem ze tam bedzie dla niego dobre miejsce bo nowosc to to niee jest...

Ryzykant
05-08-2005, 09:35
Mój ulubieniec :grin: . Jak byście się poczuli jadąc nowym Ferrari, a tu nagle VAN was wyprzedza :twisted:
Miałem okazje przyjrzeć mu się z bliska i na żywo prezentuje się super :cool:

Żeby uczcić 10 lat współpracy między MATRĄ, a RENAULT, Matra stworzyła Renault Espace F1, który ma 10 cylindrów. Espace ma silnik od Formuły 1 Williams, który wygrał Mistrzostwa Świata w 1994 roku. Napęd Espace F1 ma na tył. Osiągi są niesamowie od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy, od 0 do 200 km/h w 6.3 sekundy. Maksymalna prędkość 312 km/h !!

Dane Techniczne:
Renault Espace F1
Rok Produkcji: 1995
Silnik: V10
Pojemność: 3500 cc
Moc: 800 KM
Moment obrotowy: 750 Nm
Konie na jeden litr: 229 KM/L
Konie na 1 Tone: 615 KM/T
Prędkość maksymalna: 312 km/h
Przyspieszenie 0-100 km/h: 2,9 sekundy
Przyspieszenie 0-200 km/h: 6,3 sekundy
Waga pojazdu: 1300 Kilogramów

Fotki znajdziesz na http://ryzykant.free.fr/renault.html

Bunio
05-08-2005, 10:02
ten samochód jest taki ... za rodzinny
poza tym występował w Gran Turismo 2 :mryellow:
kiedyś w Top Gear pokazali Ford Transita F1 z silnikem teamu Jaguar :roll:

kocie_ruchy
05-08-2005, 10:30
Silnik siedzi centralnie i pochodzi rodem z F1. Ten samochód to istne piekło na kołach, chciałbym widzieć minę ludzi widzących go we wstecznym lusterku :D Ekspres na kołach, szkoda że w serii nie zrobili czegoś podobnego co by miało chociaż 6s do setki i równie oryginalny wygląd

nie zostalby dopuszczony do ruchu drogowego, glosnosc silnika przekraczala wielokrotnie dopuszczone normy. swoja droga ciekawy przyklad szalonego prototypu poczatku lat 90.

fischer777
05-08-2005, 10:37
Projekty robione bezsennsu. Po co komu sillnik z F1 w takim aucie?

Emenems
05-08-2005, 11:10
Takie projekty mają sens i to bardzo duży. Pokazują możliwości finansowe i techniczne danej firmy. Jednym słowem straszą konkurencję i robią sobie reklame.

brzuchi
05-08-2005, 11:10
Projekty robione bezsennsu. Po co komu sillnik z F1 w takim aucie?

Dokładnie sie z Toba zgadzam, przecież jak ktoś bedzie chciał miec szykie auto to sobie kupi jakieś sportowe cudo, a nie taka wielką krowe.

fischer777
05-08-2005, 11:40
Pokazują możliwości finansowe i techniczne danej firmy.

Najlepszym sposobem na pokaz możliwości jest wypuszczenie w krótkiej serii prawdziwego sportowca. Espace jest tu na siłe robiony w wyścigówkę. Ta baza nie nadaje się do takich przeróbek. Lepiej wykorzystać możliwości techniczne z F1 i zrobić świetny samochód z nadwoziem typu monocoque i wtedy wsadzić taki silnik. Firma wówczas zyskałaby zdecydowanie na renomie :wink:

TuningPan
05-08-2005, 14:11
troche kosmiczne to cos ale jakbo dostawczy bysik jest ok heh spojlery jak w skyline albo jakims innym "tuningowcu" ale to tylko dodaje uroku :wink:

Ice
05-08-2005, 14:26
Jak byście się poczuli jadąc nowym Ferrari, a tu nagle VAN was wyprzedza :twisted:

Jeżeli tak by było w rzeczywistości to rozumiałbym sens tego projektu. Ale takie auto nie ma szans na dopuszczenie do ruchu i uzyskanie homologacji. Dlatego takie projekty i ja uważam za zbędne. Żadna filozofia zrobić coś mocnego, co nie ma szans na ruch uliczny.

Rozumiem takie projekty jak np. Audi TT od MTM'u, które jest zwinniejsze niż Enzo, ma niesamowity V-max i co najwazniejsze - homologacje.

Emenems
05-08-2005, 15:01
Wiele firm robi podobne projekty, które na pierwszy rzut oka nie maja jakiegokolwiek sensu.
Espace F1, Transit WRC, Ten Motor Dodge'a co wykręca 600 km/h, Prototyp F200 Mercedesa (bez kierownicy), czy ostatnio Tuareg bez kierowcy.

Mam pytanie ...dlaczego jednak to robią, przecież to kupa kasy na badania i konstrukcje.

Wielbłąd
05-08-2005, 15:43
, Ten Motor Dodge'a co wykręca 600 km/h, .

ten motor to Dodge Tomahawk ale pare ich zostało chyba sprzedanych... sa bez homologacji ale na ranczo mozna zaszalec :wink:

MikI MałS
05-08-2005, 15:59
Jak byście się poczuli jadąc nowym Ferrari, a tu nagle VAN was wyprzedza :twisted:

Jeżeli tak by było w rzeczywistości to rozumiałbym sens tego projektu. Ale takie auto nie ma szans na dopuszczenie do ruchu i uzyskanie homologacji. Dlatego takie projekty i ja uważam za zbędne. Żadna filozofia zrobić coś mocnego, co nie ma szans na ruch uliczny.

Rozumiem takie projekty jak np. Audi TT od MTM'u, które jest zwinniejsze niż Enzo, ma niesamowity V-max i co najwazniejsze - homologacje.

Ja tez tego nie rozumiem po co robić samochód mega szybki, mocny i fikuśny skoro nie doastanie homolaogacji.To głupie.

PS.To Audi TT od MTM'u ma 1000 koni i V-max 370 na godzine i ma homologacje, a chcą go zmodyfikować, żeby maiał V-max 400/h

Ice
05-08-2005, 16:19
Mam pytanie ...dlaczego jednak to robią, przecież to kupa kasy na badania i konstrukcje.

Takie torowe ścigałki to zazwyczaj reklama.

A VW bez kierowcy to przyszłość...
Patent pojazdu jadącego bez ingerencja pasażerów, tylko na innych zasadach stosowali już amerykanie ładnych pare lat temu (grubo ponad 10 lat - dokładnie nie pamiętam). Ich system oczywiście, jak na tamte czasy był bardziej prymitywny, nawigacja odbywała się przy pomocy przypocowanych do autostrady "żabek" ułatwiających określenie położenie pojazdu względem drogi. Auta między sobą komunikowały się tak, żeby zachować bezpieczną odległość. Ruch był bardzo płynny, jednak oczywiście ograniczeniem była niezbędność specjalnie przystosowanych do tego celu tras (ożabkowanych), więc w zasadzie pojazd poruszał się niczym na szynach.

Teraz widać projekt ten nie popadł w niepamięć i świat idzie do przodu.

Emenems
05-08-2005, 17:04
No to starałem się udowodnić, zawsze chodzi o Reklame.

A co do zdalnie sterowanych aut, to nie podoba mi się taka przyszłość.
Co to za frajda z jazdy samochodem, jeżeli jedynie co możesz w nim robić to ustawić sobie klime i ewentualnie otworzyć okno podczas jazdy

BKX
05-08-2005, 17:37
A ja sie moze powtorze, ale nie lubie Renault'a, nie podoba mi sie ten pomysl, nie podoba mi sie rowniez styl, w jakim Renault robi sportowe samochody np. Clio V6... One sa jakos tak dziko "puszyste". A ten Van w moich oczach nie podnosi renomy firmy... Co innego, gdy Peugeot pokazal 907, to rozumiem.

Ice
05-08-2005, 21:23
Co to za frajda z jazdy samochodem

Jasne, dla nas - miłośników motoryzacji - auto to frajda, lubimy je prowadzić etc. Ale są ludzie, dla których jest totylko pojazd do przemieszczania sie z puktu a do b, i im takie wyjscie jest na rękę ;)

Emenems
06-08-2005, 06:17
A ja sie moze powtorze, ale nie lubie Renault'a, nie podoba mi sie ten pomysl, nie podoba mi sie rowniez styl, w jakim Renault robi sportowe samochody np. Clio V6... One sa jakos tak dziko "puszyste". A ten Van w moich oczach nie podnosi renomy firmy... Co innego, gdy Peugeot pokazal 907, to rozumiem.

No może właśnie dlatego że te samochody są takie dziko"puszyste" dają taką frajdę, rasowego sportowca idzie łatwo rozpoznać, a takie Clio V6 ?

AML
06-08-2005, 12:34
Clio V6 to bardzo frajdziarskie auto według JC, i popieram go bo to na prawdę ciekawy wozik.

Seth
06-08-2005, 13:04
Clio V6 jest akurat bardzo ok, aczkolwiek potrafi się zachowywać dość niestabilnie

AML Pytanie z innej beczki.... masz jakąs własną opinię, czy wszystkie są takie jak JC :twisted: :roll:

Emenems
06-08-2005, 13:54
No właśnie AML, zauważyłem że w 100% zgadzasz się z tym co mówi Jeremy. Miałeś kiedyś odmienne zdanie ?

AML
06-08-2005, 18:59
Był tego trochę lecz nie mam ochoty sobie przypominać o co chodziło.

Sowison
08-08-2005, 18:32
Dla mnie bomba wózek :D Transit jakoś beznadziejnie przy nim wygląda :cool: Właśniew GT2 fajnie się tym Espacem śmigało :mryellow: Nie dość że piekielnie szybki to jeszcze zwaliście wygląda :wink:

Imperius
12-08-2005, 17:34
Co to jest??? Na co to jest??? Dlaczego to jest??? A tak na serio to pomysł bez sensu.

v8krzychu
26-11-2007, 14:41
Ktoś odkopał starawy temacik, ale dodam filmik, może ktoś jeszcze tego nie widział:
http://www.youtube.com/watch?v=fEDwfk8EYR0

Dj Brabus
26-11-2007, 15:44
Była promocja na łopaty? :tooth: Ładny odkopik krzychu - ten topik to już się chyba do youngtimerów nadaje! :=

v8krzychu
26-11-2007, 16:26
Była promocja na łopaty? :tooth: Ładny odkopik krzychu - ten topik to już się chyba do youngtimerów nadaje! :=

:= Zdecydowanie masz racje, jeden ze starszych na forum, a na dodatek dosyć nietypowy. Co zrobić takie życie - Nasze forum się starzeje!:]

Jacobser
06-12-2007, 19:50
Jest zima więc się odkopujemy. Muszę powiedzieć, że dopiero teraz zauważyłem ten filmik i powiem szczerze, że zaskoczył mnie temat sportowych vanów. Do tej pory wiedziałem o istnieniu tylko jednego, Forda Transita WRC, ale jak teraz się dowiaduję nie był on jedyną wariacją łączącą sukcesy w sporcie z uniwersalnością w codziennym życiu.