PDA

Zobacz pełną wersję : BMW Z8/Z9

BKX
05-08-2005, 18:18
To moze teraz kolejna wizja BMW :) Wyglad dosc rasowy, tyl bardzo przypomina Gallardo, ale moze to i dobrze ;) Widok z profilu na moje "oko" to troche z VW Concept C, ale moze wy macie inne skojarzenia... No to piszcie co o nim sadzicie.

http://www.auto-motor-und-sport.de/d/88138

Wielbłąd
05-08-2005, 18:40
mi równiez tył kojezy sie z Gallardo... ogólnie ładne BMW ale nadal robionye nowym stylem BMW który mi sie zbytnio niee podoba... wnetrze tez pewnie bedziz z "budka suflera" i iDrive :/ co mi niee odpowiada zbytnio... ale ogólnie modele ładne... duzo nawiazan do wszystkich modeli BMW

Davis
05-08-2005, 18:42
Hmm.., nawet spoko, z przodu wygalda jak splaszczona, poszerzona i usportowiona seria 3, ale wdl. mnie to dobrze bo ja ardzo lubie trojke... Z tyl7 rzeczywiscie podobna fura do Gallardo, ale to tez dobrze, bo te auto rownierz mi sie podoba :wink:

brzuchi
05-08-2005, 19:22
bardzo ładny samochód, podobny do obecnych BMW poprostu super :)

kocie_ruchy
05-08-2005, 19:58
w ogole to dosc interesujace, bo jezeli dobrze pamietam to bmw zarzekalo sie ze juz nigdy nie zrobi nastepcy Z8. nie zmienia to faktu ze auto niezle, chociaz ten tyl mi nie przypadl do gustu

el_
05-08-2005, 20:21
Dla mnie ta wizja jest bardzo pokręcona - po pierwsze bazuje na fotkach Gallardo i jest do niego bardzo podobna, więc z pewnością nie będzie tak wyglądać. Po drugie wydaje mi się, że prędzej auto w tym stylu nazywałoby się Z9, ponieważ oferowanie go jako Z8 bardzo kolidowało by z charakterem poprzednika. A z drugiej strony BMW już jakiś czas temu oświadczyło, że wszystkie sportowe modele będą oznaczane parzystymi numerami, więc "9" wydaje się odpadać. Z10? Trochę to dziwnie brzmi i wygląda. Więc sam nie wiem co o tym sądzić :?

kok
05-08-2005, 20:27
moim zdaniem te auta nigdy nie wejdą do produkcji. Pamietajcie żę BMW testuje bardzo dużo prototypów ( ta liczba czasami dochodzi do 700 :!: ) z których do serii czesto trafiają pojedyńcze rozwiązania czy motywy stylistyczne.

kocie_ruchy
05-08-2005, 21:33
Dla mnie ta wizja jest bardzo pokręcona - po pierwsze bazuje na fotkach Gallardo i jest do niego bardzo podobna, więc z pewnością nie będzie tak wyglądać. Po drugie wydaje mi się, że prędzej auto w tym stylu nazywałoby się Z9, ponieważ oferowanie go jako Z8 bardzo kolidowało by z charakterem poprzednika. A z drugiej strony BMW już jakiś czas temu oświadczyło, że wszystkie sportowe modele będą oznaczane parzystymi numerami, więc "9" wydaje się odpadać. Z10? Trochę to dziwnie brzmi i wygląda. Więc sam nie wiem co o tym sądzić :?

z tego co ja pamietam, jest troche inaczej.

parzyste liczby w serii modelu oznaczaja parzysta liczbe drzwi, nieparzysta - nieparzysta

BABELEC
05-08-2005, 22:59
A co powiesz o Z3 Cabrio?

Matador
05-08-2005, 23:26
Z tym podziałem co napisał el_payaco to jest prawda. Jednak nie tyczy to się chyba Z3, Z8 itp tylko konkretnych serii.

Co do wizji to pierwsza jest zdecydowanie śmiała jak na BMW, a podobieństwo do Gallardo jest bardzo widoczne. Przód rodem z "szóstki". A coupe pomyślane pewnie z myślą o USA, tak jak to było z M Coupe. Alternatywa dla Crossfire'a?

el_
06-08-2005, 08:58
parzyste liczby w serii modelu oznaczaja parzysta liczbe drzwi, nieparzysta - nieparzysta
A np. 5er sedan i 5-er kombi? 7er? 3er?

================== edit 10:46 ==================

Jednak nie tyczy to się chyba Z3, Z8 itp tylko konkretnych serii.
Chyba jednak też, bo zmienili nazwę z Z3 na Z4 ;)

MikI MałS
06-08-2005, 11:22
Pierwsze dwa przypominają mi VT.Następny to poprostu Z4, a następny to cos nowego.Całkiem ładne.......

kok
06-08-2005, 22:20
jak chodzi o nazesewnictwo w BMW to zostało ustalone w ten sposób iż sedany, kombi i SUV'y i Compakty mają nie parzyste cyfry w nazwie a Roadstery Cabriolety i Coupe mają parzyste. Ten sposób nazewnictwa dotyczy wszykich modeli wprowadzonych na rynek zaczynając od Z4

el_
07-08-2005, 08:14
jak chodzi o nazesewnictwo w BMW to zostało ustalone w ten sposób iż sedany, kombi i SUV'y i Compakty mają nie parzyste cyfry w nazwie a Roadstery Cabriolety i Coupe mają parzyste. Ten sposób nazewnictwa dotyczy wszykich modeli wprowadzonych na rynek zaczynając od Z4
Dokładnie - o to mi chodziło :D

Robak
07-08-2005, 11:12
Jak na moj gust to jest wizja Bmw z silnikiem umieszczonym przed tylna osia. I tak jak patrze na te auto to rysuje mi sie niesmiała konkurecja dla carrery gt.Wystarczyło by wyciagnac motor z M5/M6, dodac 100 koni co jest bardzo mozliwe, zrobic dobre podwozie i jazda.Jednak nie z taka stylizacja.Przod wyglada jak rozdeptana nowa 3-ka a bok i tył to Lambo.Ale przydał by sie nastepca modelu M.

MarcinT
07-08-2005, 13:48
Mam dylemat. Z jednej strony mi się podoba z drugiej nie za bardzo. Jest w miarę ładne, powiem więcej fajnie wygląda ale myślę ze BMW stać na więcej i ze to nie jest auto do seryjnej produkcji czegoś mu jednak brakuje. Myślę ze BMW zbudowało ten koncept żeby rozpoznać rynek. I niedługo zaskoczy nasz czymś naprawdę dobrym.

m3csl
08-08-2005, 10:06
widze ze lambo i BMW tu pogrzebali :grin: bo przód podobny do BMW 3,tył do Gallardo a logo i wnętrze terz od BMw i wyszło im... całkiem super auto jak bym miał kase to bym kupił taki wóz odrazu :grin: ale napewno kosztuje majatek :sad: ale za marke, wykonanie,i za przędkośc i jeszcze za nowośc auta trzeba płacic :wink:

BKX
08-08-2005, 10:30
widze ze lambo i BMW tu pogrzebali :grin: bo przód podobny do BMW 3,tył do Gallardo a logo i wnętrze terz od BMw i wyszło im... całkiem super auto jak bym miał kase to bym kupił taki wóz odrazu :grin: ale napewno kosztuje majatek :sad: ale za marke, wykonanie,i za przędkośc i jeszcze za nowośc auta trzeba płacic :wink:

Przeczytaj wszystkie posty, to jest VT zrobione przez Autobild'a, wiec jak mozesz pisac:
całkiem super auto jak bym miał kase to bym kupił taki wóz odrazu :grin: ale napewno kosztuje majatek ????? Zastanow sie troche, myslelismy ze sie poprawisz w wypowiedziach, a tu nic, jest dalej tak samo jak wczesniej, czyli zero poziomu :damn: [/quote]

m3csl
08-08-2005, 10:54

Przeczytaj wszystkie posty, to jest VT zrobione przez Autobild'a, wiec jak mozesz pisac:
całkiem super auto jak bym miał kase to bym kupił taki wóz odrazu :grin: ale napewno kosztuje majatek ????? Zastanow sie troche, myslelismy ze sie poprawisz w wypowiedziach, a tu nic, jest dalej tak samo jak wczesniej, czyli zero poziomu :damn: [/quote]

no i ale jak wejdzie to bym go kupił jak bym go kupił

el_
08-08-2005, 11:02
no i ale jak wejdzie to bym go kupił jak bym go kupił
Echhh... Jak grochem o ścianę :/