PDA

Zobacz pełną wersję : [opinie] Fiat Coupe

BABELEC
09-08-2005, 11:28
Co sądzicie o tym aucie?
Dla mnie to jeden z najładniejszych samochodów lat 90. Nawet dziś o jego sylwetce nie można powiedzieć, że się zestarzała. Wspaniała sylwetka z wieloma ciekawymi detalami, tj. jak wybrzuszone światła, korek wlewu paliwa, przecięcia na błotnikach, masywny krótki tył z lampami a'la Ferrari. Również wnętzre z metalowym pasem w kolorze nadwozia i ładnie osadzone zegary mogą się podobać. Wspaniałe auto z charakterem, które z chęcią bym nabył nie zważajac na to, że może się psuć od czasu do czasu.

Przymiarki do jego stworzenia robiło kilku stylistyów, w tym m.in. Chris Bangle i Pininfarina. Szefostwo Fiata zdecydowało się na wizję Bangle'a, jako bardziej śmiałą, innowacyjną i agresywną. Pininfarina zaproponował, wg Fiata, zbyt tradycyjne kształty. Przyjęto za to jego projekt wnętrza i co ważniejsze, powierzono jego zakładom produkcję Coupe. Stąd znaczki Pininfariny nie tylko na desce, ale i na zewnętrz.

Werjsę produkcyjną zaprezentowano w 1993 r.

Auto zostało wyposażone w odpowiednie do charakteru silniki:
1,8 16V 130 KM
2,0 16V 139 KM
2,0 16V Turbo 190 KM
2,0 20V 154 KM
2,0 20V Turbo 220 KM
Najmocniejsza werjsa zapewniała nakomite osiągi - 6,5s do 100km/h i max. 250 km/h. Najsłabsza (1,8 ze zmiennymi fazami rozrządu - bardzo dobra jednostka, elastyczna, dynamiczna i w miarę oszczędna) również sprawnie napędzała Coupe - 9,2s do 100 km/h i 205 km/h max.
Zyskal sobie miano "Ferrari dla ubogich", co w tym wypadku jest pewną nobilitacją. Oferował bowiem znakomite osiągi (Turbo), wspaniałą stylistykę za bardzo korzystne pieniądze (nie pamiętam dokładnie ile, ale wydaje mi się, że dziś werjs aTurbo kosztowałaby ok. 125 tys. - taki mniej więcej był to rząd wielkości).

Ze względu na rasowy dźwięk silnika przylgnął do niego również przydomek "szesnastozaworowy Pavarotti".
Fiat Copue był bardzo dobrze wyposażone - poduszki, ABS, elektryka. Lepsze wersje posiadały skórzaną tapicerkę i klimę.

Do minusów można zaliczyć spokrewnienie z Tipo, co objawiało się słabszym wykonaniem i większą awaryjnością.

Dominik999
09-08-2005, 11:30
Naprawdę ładne auto, mimo, ze top był raczej niewypał dla fiata, delikatnie mówiąc nie sprzedawał się najlepiej :| Ale może to i dobrze, nie ma ich przynajmniej tak dużo teraz ;) Zwłaszcza świetna jest linia boczna, gratulacje dla fiata :D

Matador
09-08-2005, 11:43
Nie sprzedawał się najlepiej chyba ze względu na jakość wykonania. W testach podawano to za jeden z większych mankamentów tego auta. Ale stylistycznie bardzo mi się podoba, szczególnie linia boczna i wnętrze...

BKX
09-08-2005, 12:14
Tak, samochod godny uwagi, az musze sprawdzic jak maja sie ceny na rynku, bo chyba nie beda zbyt wygorowane... Piekna jest linia boczna, tyl moze byc, przod bardzo ladny... To wnetrze z tym czerwonym pasem nie bardzo mi przypadlo do gustu, ale za to wersja angielska super. Mozna sobie takiego na poczatek sprawic hehehe taki przedsmak przed Ferrari :smile:

MarcinT
09-08-2005, 12:32
z zewnatrz takie małe ferrari

Ajronmen
09-08-2005, 12:35
U nas w mieście jeździ stary pryk Fiatem Coupe, ale pod maską słyszę diesla ! Nie wiem czy jest to jakiś dziwny model czy po prostu SWAP.

Ja zawsze marzyłem o 2.0 i 220 KM, silnik ten powstał w wyniku współpracy z Ferrari. No i ta sylwetka ...

Seth
09-08-2005, 12:52
Ale jaki z niego YoungTimer? a Tym bardziej OldTimer?? :roll: :roll:

BABELEC
09-08-2005, 12:53
Young & Old timers
Forum dla aut powyżej 10 roku życia ;-)

Takie ustalono reguły.

Seth
09-08-2005, 12:56
ale dewinicje YoungTimera i OldTimera są zupełnie inne :) poza tym, po co w takim razie dział "Obecne na rynku" skoro jest to de facto to samo

Ajronmen
09-08-2005, 13:05
ale dewinicje YoungTimera i OldTimera są zupełnie inne :) poza tym, po co w takim razie dział "Obecne na rynku" skoro jest to de facto to samo

Ale ten model juz nie jest produkowany !! A jest na trynku dłużej niż 10 lat. Czepiasz się niepotrzebnie

Seth
09-08-2005, 13:34
ale nie jest Youngtimerem... poza tym w obecnych na rynku jest Puma i Firebird, też już nie produkowane i obecne na rynku ok. 10 lat(firebird więcej, puma mniej :) )... chodiz mi o jako taki porządek

Krzysztof Cieślak
09-08-2005, 13:54
Fiat Coupe choć nie jest już produkowany najbardziej pasuje do działu "Obcene na rynku" i tam o nim dyskusję przenoszę.

Dyskuje o klasyfikacji aut do działów proszę kontynuować tutaj: http://www.autogaleria.pl/forum/viewtopic.php?t=2742

Ice
09-08-2005, 14:48
Jeden z najciekawszych Fiatów. Nie wiem, czy dobre mam przesłanki, ale ponoć potrafi się trochę sypać, jak to fiat ;) Czy to prawda?

Autko naprawdę świetne, a 2.0 radzi sobie z nim jeszcze lepiej :twisted: Szkoda, że póki co nie ma następcy tego Fiat'owskiego coupe.

MikI MałS
09-08-2005, 15:23
Mówią na niego Ferrari dla ubogich.Jest taki, ale bardzo ładnie się prezentuje.Spoko wnętrze.Tylko te świtła kierunkowskazu pod dużymi światłami są takie mizerne.Gdyby połączyli światła przeciwmgielne z kierunkowskazami byłby jeszcze lepszy, ale i tak jest bardz dobrze jak na Fiata.Widziałem go na żywo i jest świetny, tylko te światła............

Davis
09-08-2005, 19:01
Autko moze sie podobac... Ciekawa linia, ciekawe kształty... Jednak wdl. mnie nie ma tutaj niczego nadzwyczajnego, kształty nieco przereklamowane, a nawet tandatne... Powiedzialbym ze to autko jest po prostu nudne... :roll:

BABELEC
09-08-2005, 19:07
Preczytałeś to, co nasmarowałeś? :evil:

"...Ciekawa linia, ciekawe kształty..." a zaraz potem "...kształty nieco przereklamowane, a nawet tandatne...".

O czym Ty pie....lisz? :evil: :evil: :evil:

Sowison
09-08-2005, 19:08
Jest to jeden z trzech Fiatów którymi mógłbym jeździć :mryellow: a jedyny, którym chciałbym jeździć :wink: Pozostałe dwa to 3-drzwiowe Stilo i Punto sprzed liftingu :cool:

Davis
09-08-2005, 19:31
Preczytałeś to, co nasmarowałeś? :evil:

"...Ciekawa linia, ciekawe kształty..." a zaraz potem "...kształty nieco przereklamowane, a nawet tandatne...".

O czym Ty pie....lisz? :evil: :evil: :evil:

Uspokuj sie człowieku :???: :mad: Sam sie troche zamotalem, ale Miałem na mysli to, ze MOGĄ sie podobac, ale MI sie nie podobaja...

fischer777
09-08-2005, 19:34
Uważam, że to bardzo dobra konstrukcja Fiata. Trochę nie spełniony ten samochód. Najprawdopodobniej przez jego awaryjność, ale myślę, że jest warty zakupu.

TuningPan
09-08-2005, 19:40
kurde nibu to fiat czyli gowno ale prezentuje sie bardzo fajnie moze nawet bym sie skusil na niego :mryellow: :wink:

BABELEC
09-08-2005, 19:43
XeNon - luzik. Uspokuj się sam. Następnym razem po prostu przemyśl, co chcesz napisać albo przeczytaj to, co już napisałeś. :wink:

Davis
09-08-2005, 19:47
XeNon - luzik. Uspokuj się sam. Następnym razem po prostu przemyśl, co chcesz napisać albo przeczytaj to, co już napisałeś. :wink:

Zawsze tak robie, ale cos net mi sie dzisiaj zacina i tego niezrobilem, zeby nerwow nie tracic... A uspokuj sie TY, bo wyskoczyles z tymi emotami, jakbym ci rodzine wymordowal :lol: :wink: Pozdro...

endrju
09-08-2005, 21:46
Jest to jeden z trzech Fiatów którymi mógłbym jeździć a jedyny, którym chciałbym jeździć Pozostałe dwa to 3-drzwiowe Stilo i Punto sprzed liftingu Hehehe popieream, popieram :lol: , a co do Fiata Coupe nie wiem czemu ale zawsze budził we mnie taki mini respekt :mryellow:

m3csl
09-08-2005, 23:11
Tak, samochod godny uwagi, az musze sprawdzic jak maja sie ceny na rynku, bo chyba nie beda zbyt wygorowane... Piekna jest linia boczna, tyl moze byc, przod bardzo ladny... To wnetrze z tym czerwonym pasem nie bardzo mi przypadlo do gustu, ale za to wersja angielska super. Mozna sobie takiego na poczatek sprawic hehehe taki przedsmak przed Ferrari :smile:

co tu sie dziwic jeśli został zaporojektowany przez Pininfarine:D mi sie podoba i przypomina Ferrari :cool: :twisted: ale jak bym miał auto kupowac to leprze było by BMW 3, 92-97rok :wink: :mryellow: szysze, i prestiz, za niską cene (szczególnie w porównaniu z Fiatem Coupe)...

Seth
09-08-2005, 23:30
jedyną zaletą tych BMW w porównaniu z Fiatem jest napęd na odpowiednie koła... cenowo 2.0T w fiacie bije najbliższą mocą 328i

MKa
09-08-2005, 23:38
Jak na dość stare to bardzo fajne auto. Widać, że niektóre elamenty troche przestarzałe (np. zegary) ale wszystko do drobnego "tuningu" i będzie ładnie.
Gama silników jest wsamraz. Ładna linia nadwozia - fajny sportowy styl.
Mnie się samochód podoba.

Emenems
10-08-2005, 07:46
Zawsze to auto wydawało mi się dość dziwne, ale jak zaprojektował go Bangle to by wszystko tłumaczyło. Widać że gościu zawsze miał tendencje do Dziwnych linii.

cyb3rm4n
25-08-2005, 22:23
kurde nibu to fiat czyli gowno ale prezentuje sie bardzo fajnie moze nawet bym sie skusil na niego :mryellow: :wink:

Wtrace sie do dyskusji chociaz juz dawno prawie wygasla , ale chyba widze ze TuningPan od razu mnie w**rwil . Czlowiku jedziesz na Fiata bo to gowno hmmm mozliwe mozliwe .Wiesz powiem Ci tylko Tyle ze moja rodzinka posiada Fiata Bravo z 96 roku w wersji 1,8 GT 113 KM moze faktycznie nie jest to szczyt marzen technologicznych i wygladem moze nie wszystkim sie podaobac , ale powiem Ci krotko po 260.000 km auto wjechalo ma hamownie i powiem Ci ze silnik jest zyleta !!! wszystko w jak najelpszym porzadku . Stopien sprezania w silniku taki jak wwedlug katalogu .Poza tym auto mialo wymieniony wydech oraz amorki ( polskie drogi rzadza :/ ) a tak to nic niemialo robione i powiem Ci ze jakbym mial dac 13 tys zl obecnie teraz za ten samochod to nawet bym sie nie zastanial nad zadnym innym ( BMW odpada na starcie nie cierpie tej marki ) Wiec nie mow ze ta marka to gowno !!! a Firma byla jednym z pionierow motoryzacji w Europie po Benzie i Daimleru !!

mozesz nie lubic marki ale nie mow ze to gowno !!!!

Co do Fiata Coupe

Piekny Piekny Piekny !!!! Samochod przepiekny naprawde moze faktycznie przod mozna by bylo zminic ale tyl ma piekny i ta moc mmmm mozna poszalec jak na silnik 2.0 to calkiem calkiem .Po Tuningu silnika dochodzi do 280 konikow z 2.0 wiec bardzooo przyzwoicie . Stylistyka ladna schludna i czysta bez zbednych pierdolek i innych swinstw .Czysto schludnie i z klasa . A jak na drodze to Panowie mowie wam ze nie jedem ma zdziwko z tym 20v na skrzyzowaniu !!

pozdrawiam

MKa
26-08-2005, 12:40

Wtrace sie do dyskusji chociaz juz dawno prawie wygasla , ale chyba widze ze TuningPan od razu mnie w**rwil . Czlowiku jedziesz na Fiata bo to gowno hmmm mozliwe mozliwe .Wiesz powiem Ci tylko Tyle ze moja rodzinka posiada Fiata Bravo z 96 roku w wersji 1,8 GT 113 KM moze faktycznie nie jest to szczyt marzen technologicznych i wygladem moze nie wszystkim sie podaobac , ale powiem Ci krotko po 260.000 km auto wjechalo ma hamownie i powiem Ci ze silnik jest zyleta !!! wszystko w jak najelpszym porzadku . Stopien sprezania w silniku taki jak wwedlug katalogu .Poza tym auto mialo wymieniony wydech oraz amorki ( polskie drogi rzadza :/ ) a tak to nic niemialo robione i powiem Ci ze jakbym mial dac 13 tys zl obecnie teraz za ten samochod to nawet bym sie nie zastanial nad zadnym innym ( BMW odpada na starcie nie cierpie tej marki ) Wiec nie mow ze ta marka to gowno !!! a Firma byla jednym z pionierow motoryzacji w Europie po Benzie i Daimleru !!

mozesz nie lubic marki ale nie mow ze to gowno !!!!

Co do Fiata Coupe

Piekny Piekny Piekny !!!! Samochod przepiekny naprawde moze faktycznie przod mozna by bylo zminic ale tyl ma piekny i ta moc mmmm mozna poszalec jak na silnik 2.0 to calkiem calkiem .Po Tuningu silnika dochodzi do 280 konikow z 2.0 wiec bardzooo przyzwoicie . Stylistyka ladna schludna i czysta bez zbednych pierdolek i innych swinstw .Czysto schludnie i z klasa . A jak na drodze to Panowie mowie wam ze nie jedem ma zdziwko z tym 20v na skrzyzowaniu !!

pozdrawiam
Hehe... Konkretne kazanie do TuningPan'a...
:wink: :grin:
Ale nawet przekonujące...

Emenems
27-08-2005, 07:19
No bo to racja, Mój Fiat miał 14 lat, składak, po poważnym wypadku. Ale do silnika nie miałem nigdy nic do zarzucenia. Już się go pozbyłem, ale temu co go kupił jeszcze pewnie długo posłuży.

Globy
03-10-2007, 16:22
Zapraszam do lektury bloga Fiata Coupe => http://autofoto.pl/blogs/ravo/default.aspx

Pozdrowienia.

Jacobser
25-10-2007, 20:44
Nawet ciekawa stronka o Fiacie Coupe. Zauważyłem, że ostatnio bardzo dużo pojawiło się tych aut, większość z importu. Ja mimo ciekawych pomysłów tuningowych jakoś nie przekonałem się do tego auta. Niestety w środu to nic innego jak Tipo spokrewnione z innymi modelami Fiata. Szkoda, że tylko z zewnątrz ten model wyróżnia się wśród innych Fiatów.